Drobec hryzie bradavku pri kojení. Ako ste to riešili?

veronika13
16. okt 2007

Ahojte, môj drobec má už dva zúbky dolu a strašne rád mi hryzie bradavku pri kojení, ono to už fakt dosť bolí, keď zacvakne a ťahá 😖 No a čo je horšie, idú mu zúbky aj hore, tak to si už radšej ani nepredstavujem čo bude 😢 Skúšala som ho napomenúť tým, že som mu ju vytiahla z úst, keď to spravil, ale jemu to je smiešne 😅
Ako ste to riešili vy, čo vám pomohlo?
Budem vďačná za každý typ 😉

pia22
4. nov 2010

@margotg dost brutalne😒 Dievcata, dajte si pozor na reakcie, kolegyna pri pohryzeni skrikla a jej mala odvtedy odmietala prsniky natolko, ze je s kojenim koniec a maminej znamej maly sa tak zlakol, ze dostal epilepsiu☹

margotg
4. nov 2010

@pia22 uf, teď jsi mě vyděsila, já se tenkrát tak strašně lekla, že to asi bylo reflexem. Nejmenší ještě nemá zuby, tak mě to co nevidět čeká znovu.😠 Tahle asi bude z jiného těsta, je pravda, že když křiknu na holky, tak se rozpláče. Radši budu tentokrát opatrnější 🙂

ichbinich
4. nov 2010

Ja som prave vcera citala v jednej mudrej knihe 😉, ze sa ma babo mierne pritisnut k prniku, aby bolo nutene otvorit usta este viac a potom nemoze hryzt. A samozrejme povedat, ze to boli a ze teda nech nehryzie. Tym prisunutim sa prichlapi nos na prsko a horsie sa im dycha, ze by mali pochopit, ze ked hryzu, tak to na prsku nie je prijemne. Samozrejme, ze sa nema babo udusit... Ale nemam s tym skusenost, len pisem, co som citala.
A annag ma urcite tiez nejaky tip 🙂

jelka21
30. nov 2010

@ichbinich Dakujem za tip, vyskusam. Syncek ma 4m a 2t a uz poriadne velke spodne zubky a tiez ho bavi ma uhryznut, ked konci s papanim. Co je horsie, kazdu chvilku budu aj horne zubky, to si neviem ani predstavit. Naco su babatku tak skoro zubky! Ked to nepomoze, tak skusim klobuciky.

ela222
30. nov 2010

Mne pomohlo z jajknúť a malá sa zľakla troška a prso som jej zobrala. A už to nerobí.

stastnevydatam
12. júl 2013

baby poradte, maleho kojim uz 10 mesiac, ma 7 zubkov a hryzie statocne.. teraz som si nasla modru podliatinu v bradavke :( uz teraz sa bojim dalsieho nocneho kojenia.. neni nauceny na dudlik a prsnik ma ako uspavaci prostriedok.. od nocneho kojenia ho chceme oducat az ked bude mat rocik, UM mi odmieta.. ked hryzie, dala som ukazovak, dokonca som ho potom nekojila, dostal slabucko po ritke a NIC.. :(((((

alyze
4. okt 2013

@stastnevydatam ahoj, podarilo sa ti odnaucit maleho kusat pri kojeni ? ja mam podobny problem, akurat ze ma nekuse pocas kojenia ale zakusne sa pri prisavani hned na zaciatku a to vzdy, nieje to nejake brutalne silne, ale neprijemne je to dost ☹

stastnevydatam
4. okt 2013

@alyze ahojcek, zatial klopkam na drevo, uz ma davno nekusol 😉 asi na to prisiel sam, ze je to sranda len pre neho.. aj zubky mu dalsie idu-stolicky, ale nehryzie.. drzim palce aj u teba, asi to je take obdobie 😖

coolka
6. jan 2014

@alyze ahoj ako ste stim kusanim,mne robi toto iste neviem ,ako to bude pokračovať,ako ste to vy riešila?

alyze
6. jan 2014

@coolka Ahoj, tak s tym kusanim na zaciatku prisatia, som jej davala co najvacsiu cast do pusinky, aby nemala len bradavku, ale aj vacsiu cast dvorca 😉 a ked ta kuce pocas sania, tak mne to spravila tak asi dva krat a to fakt zabolelo, tak som zjajkala od bolesti a mala sa tak zlakla, ze viac nekusala, ale nedavaj pit mlieko hned, ako ta kusne, ale neskor, nech vie ze to nema robit 🙂
Teda dufam ze som ti poradila, my sa este kojime a mala ma skoro 14 mesiacov 😉

jankastubka
22. jan 2014

Aj mna dnes mala kusala hned na zaciatku kojenia. Vyhresila som ju a viac som jej mlieko nedala, ale bojim sa ze to bude viest k tomu, ze mi poklesne mlieko tymto sposobom.

dahra
19. mar 2014

Ahojte, neviem ci nezalozim temu, ak tu nenájdem odpoveď. Už takmer 2 týždne sa trápim pri dojčení, malá je výlučne kojená, má 9 mesiacov, pred mesiacom jej vyšli 3 horné zuby a odvtedy ich non-stop používa pri dojčení. To jest zahryzne sa - nie nejako extrémne, kričať od bolesti nemusím 🙂, ale drží takmer rovnakou intenzitou počas sania celú dobu. Po skončení som mala zo začiatku len otlačky. Nikdy sa nezahryzla do krvi. Kojím z jedného len 1x denne (ten odmieta, nemá toľko mlieka) a z druhého 4x, presne 2x pred spaním cez deň, raz večer a raz v noci. Keďže vždy zahryznutá na rovnaké miesto, pomaly sa mi začali robiť chrastičky a tie si niekoľkokrát denne ošetrujem - repík, mastičky a pod. Posledne už bolesť pretrváva celý čas, teda na tom jednom prsníku, druhý nie je tak doráňaný. Skúšala som otvoriť jej max. ústa, ale aj tak počas pitia jej zúbky skončia na tom istom mieste. To je už sakra bolesť, keď zakaždým to isté miesto zahryzne. Aj jej dohováram, že nie zúbky, aj syknem od bolesti, ale ona len kukne, na chvíľu ustrnie a pokračuje rovnako. Posledne skúšam meniť polohy, v sede oproti mňa,už dojčím aj kolmo nad nou, ale vždy sa nejako tak otočí, že si to miestecko nájde. No začali sa mi takto načínať aj nové miesta ☹ Už fakt neviem, čo vymyslieť. Uvažujem, že aj skončím, hoci mlieka mám dosť. Pri synovi som také nepoznala, dojčila som ho rok, kým sa sám neodstavil. jemu sa len raz podarilo spodné zuby pustiť na konci dojčenia, čo som zjakla a on sa rozplakal. Odvtedy nič. No toto je úplne iné. Mali ste tiež podobnú skúsenosť?

matozazzo
19. mar 2014

@dahra Ahoj, mna ked kusla prvykrat, vyhresila som ju, rozplakala sa. Potom druhykrat ked to urobila, vybrala som prsnik a vysvetlila, ze ma to boli a mliecko nebude, ked kuse. Zo 4 kojeni boli uz len 2, prestala a asi po 2m zacala opat, to boli uz aj spodne aj horne :( A vtedy som opat pokricala. Nezabralo, a do tyzdna sa sama odstavila od kojenia. A mliecko z flase pila jedna radost...

dahra
19. mar 2014

@matozazzo - tak dohováranie nepomáha, ale skôr sa zlostí a nadskakuje a zlostne mrnčí. Vybrať cicík je zložité, je tak pevne prisatá, že jej musím vtlačiť malíček do kútika, inak by mi snáď odtrhla bradavku. Mám pocit, že ona ani inak nevie piť. ☹ Asi jej dám ešte chviľu a pre istotu kúpim aj UM. Nech nejako plynule prejde naň.

minqea
21. mar 2014

@dahra ahoj, nieco podobne zazivam aj aj. My mame dva zuby dole, uz cele vonku, a 4 zuby prerezane hore..A presne ako pises, tymi hornymi zubami mi pri kojeni jemne hryzie tu istu cast na jednom prsniku. Zatial tam ma otlacky a je to dost bolestive. Skusam aj inu polohu, vtedy to tak neboli, ale je to nepohodlne a aj unavne 😖 Ja vsak kojim 9-10krat/24hodin. Na prsia sa totiz pyta skoro stale..Neviem ci zo zubov, ale zacina sa to stupnovat. Mame 8 mesiacov a este by som nechcela odstavit. Uvidim, ako sa to bude vyvijat, no obcas fakt vidim hviezdy. Dohovarenie u tak maleho drobca nepomaha 🙂 Bola som uz aj pokusana, do krvi, ale to spravila skor zo zabavy ked mala iba dva zuby. Teraz je to vsak ine..derie mi kozu zubkami..
Ozaj, ked som to mala na druhom prsniku, pomohla zmena polohy a aj mam compresne obklady, ale teraz nie 😖

schocko
16. dec 2014

@dahra ahoj, ako ste nakoniec dopadli? Moja ročná ma takto hryzie uz mesiac (ma 6 zubov, ktoré ma zacvaknute do môjho prsia počas celého kojenia) a nic nepomáha.... Este skúsim tie silikónové klobúčiky na bradavky a ked ani to nepomôže, končím s kojenim, aj ked viem ze to bude tažké lebo mala je poriadny "ceckoš"

dahra
16. dec 2014

Ahoj, uf to boli casy, práve bojujem s odstavovanim 🙂, takze sme to rozchodili. Písala som laktacnej, pamatam dve podstatne rady, nekricat a pri hryzeni sa este viac k nej pritisknut. To som robila.Pomohlo mi aj otvaranie pusy a nastavovanie, aby mala viac otvorene ustocka. Prve dni som to riesila aj otacanim tak,aby tie zubky nehryzli jedno miesto. Boli pokusy, ked som ako psik klacala nad nou a ona bola otočená nozkami ku mojej hlave. 😀 Fakt horibilné, ale pomohlo k zahojeniu. Vydrzala som, potom sa to upravilo a mala to nikdy viac uz nerobila. Klobuciky som neskusala, ale myslim, ze tak velke dieta to nebude chciet a je to zbytocna investicia. to je ako s cumlom, tiez by uz take dieta nechcelo, ak dovtedy nemalo. Drzim palce.

luba41
17. dec 2014

@schocko treba zlepšiť prisatie, hladať polohy tak ako píše dahra.. a cumlíky, flaše zhoršujú to pristie/ ak máte/..inak zuby vôbec nevadia v dojčení..

vlasticka88
12. jún 2017

Ahojte...moja mala sa zahryzne od nacucnutia az po konec nejak to atrasne neboli ale mam vytetovane jej zubkya boli ma to skor potom aj prsnik dokonca mi mliekovod zablokovala...niake rady s odstupom casu

kamkalu
9. okt 2022

@anney Fuha, to by som sa bála ze mi tu bradavku odtrhne. Môj sa zacvakne a nie ze kusne, on kuse q nepusti. Kuse ďalej. Alebo pusti tak, ze mi ju aj zubami poškrabe. Ma 8 zubov a mam traumu z dojcenia🙁🙁🙁