Drobec hryzie bradavku pri kojení. Ako ste to riešili?

veronika13
16. okt 2007

Ahojte, môj drobec má už dva zúbky dolu a strašne rád mi hryzie bradavku pri kojení, ono to už fakt dosť bolí, keď zacvakne a ťahá 😖 No a čo je horšie, idú mu zúbky aj hore, tak to si už radšej ani nepredstavujem čo bude 😢 Skúšala som ho napomenúť tým, že som mu ju vytiahla z úst, keď to spravil, ale jemu to je smiešne 😅
Ako ste to riešili vy, čo vám pomohlo?
Budem vďačná za každý typ 😉

katulka11
24. okt 2007

No, prečítala som si vás, pretože mám taký istý problém. Moja Karinka má už 8 zúbkov a doteraz bolo zakusenie zvyčajne na konci kojenia, keď už mala dosť mliečka alebo keď som jej núkala prsník vtedy, keď práve mliečko nechcela. Ale dnes som ju kojila posledne ráno o 6tej, celý deň keď jej núkam prso, tak hneď zakusí a má z toho srandu. Takže mám prsia naliate a deculo dostalo miesto večerného rituálu flašku. 😖 Rada by som kojila ešte ďalej, ale neviem čo s tým.... ☹

tigri
24. okt 2007

babulky, vobec vam to nezavidim...obavam sa,ze aj mna to caka, kedze moja Tinuska uz teraz niekedy stvara divy s mojou bradavkou v puse...ale citala som, ze pomaha stipnut babo do nozicky zakazdym ked kusne a ono si to na druhy, treti krat zapamata a spoji si bolest s kusnutim, tak to prestane robit

veronika13
autor
24. okt 2007

teoria je taká prax taká, aj som ho štípala do briadky dnes a nič, kuše ďalej, už mi ide krv z jednej, bojím sa, keď sa teraz zobudí, druhý mám prázdny 😢

katulka11
27. okt 2007

Ja som vyskúšala tiež štipkanie do brady, ale ju ako keby rozzúrilo a kuše ešte viac aj napr. do ruky. 😒 Malý tiger.... 😠

veronika13
autor
27. okt 2007

mne strašne rád kúše prsty, teraz mu idú zuby, tak to ho v tom kúsaní bradavky asi len podporuje 😝

tini
27. okt 2007

Katulka11, my sme na tom so zubami podobne, zatial 6 a 7. uz vidno, mozno vas aj predbehneme, takze tiez ma poriadne kuse. Skusim podla Tigri stipnut ho do nozky, nech si to spoji.

emjee
18. sep 2008

lindulak • 1d • 27. jún 2008 o 21:11
Ahojte baby! Aj vas babatka hryzu pri kojeni? Moja si v poslednom case z toho robi zabavku - aspon mam taky pocit. Ked je velmi hladna alebo unavena, tak nehryzie, len tak cez den akoby zo srandy. Ja vzdy nahodim prisnu tvar a so zdvihnutym prstom jej poviem, ze nono, nesmies hryzt! A ona sa na tom aj tak smeje, opica mala Asi sa jej paci, ze to u mna vyvola reakciu.

majada • 2d • 27. jún 2008 o 21:16
no to aj mňa ale ja môjmu pekne vysvetlujem že to maminku bolí a on s tými očkami na mňa pozerá akože čo som urobil...

sammy • 1d • 27. jún 2008 o 21:16
Moja mala ma nehryzie. Teda, skusala to tiez ako pises, ked nie je nejaka hladna a mala z toho srandu. Tak ked vidim, ze nechce jest, len sa hrat, dokojili sme a hotovo.

lyly • 1d • 27. jún 2008 o 21:18
aj mna mala kuse, a este sa pri tom zacne skerit, ked ju napominam. niekedy to tak strasne zaboli. niekedy papa pekne ani ju to nenapadne, ale semtam skusa. pyrana mala

maca28 • 2d • 27. jún 2008 o 22:09
moja sice nema este zuby ale tiez kuse 🙂)))) odporucam dat dietatu najavo ze to boli,nie ze nesmie ale ze boli,deti maju zvlastny pud ochranovat a lutovat maminu..

kisska • 1d • 27. jún 2008 o 22:20
no neviem, ci to funguje aj u 4-mesacnych babeniek,ale mne kolkokrat az vyhrknu slzy od bolesti... potom maly tiez tak pozera, ze co som vyviedol....

jaduska • 2d • 27. jún 2008 o 22:41
Prvá dcérka ma nehrýzla, dojčila som ju 25 mesiacov, ale táto druhá, to je asi taká istá potvorka ako tvoja. Ale to "nono" na istý čas zaberá. bolí ma to, akurát keď sa pricucne, keď ťahá, tak je to v pohodke

lusil2005 • 1d • 27. jún 2008 o 23:26
ahoj lindulak. moja mala tiez hryzla - tak v pol roku. tri krat ma pokusala tak poriadne ze mi az krv tiekla. ked kuskala len tak "mierne", tak som aj ja povedala len nonono, a ona sa super bavila! ale ked ma kusla do krvy tak som skrikla a to najprv tak nastrasene kukla a potom sa rozplakala. asi po dvoch tyzdnoch ju to preslo...

queenz • 30. jún 2008 o 14:51
Ahojte... aj mna nas Matus strasne hryzol, az do krvi... najprv som ho ospravedlnovala, ale ked ma raz hryzol, ze som myslela, ze mu zostal kusok v puske, tak som mu dorazne povedala NIE a pacla ho po ruke, viac uz nedostal, aj ked chcel... a skusil to este tri krat a odvtedy ani raz... inak pacnutie po ruke je moja vychovna metoda aj pri inych negativnych veciach... nie silno, ale zlakne sa a uvedomuje si ze robi zle

lusil2005 • 1d • 30. jún 2008 o 15:04
queenz no ja som skusala pacnut tiez. mala sa zarehotala a zacala robit tap tap tapusky

dari226 • 30. jún 2008 o 16:31
skuste vyskusat silikonove klobuciky (dostat v lekrani) a tie mozu horizt a vas nic nebude boliet

emjee
18. sep 2008

staxa • 1d • Dnes o 10:08
Ahojte mamicky, stretli ste sa uz s tym ze vas vasa ratolest hryzla pri kojeni? My mame 12tt a doteraz prebiehalo kojenie bez problemov. No odvcera ked sa prisaje, chvilu cicia pekne, potom zaplace a niekolko krat ma pohryzie ( pritom prso mam plne mlieka, skusala som ). Tak ked mi to urobi, prehodim ho na druhe, ale tam robi to iste. Bradavky mam uz dost dohryzene a ked mu ich chem vytiahnut musim mu chytit pusinku po stranach, aby otvoril usta. Poradte mi prosim, co by to mohlo byt, nerada by som prestala kojit a mala strach dat prso mojmu drobcovi do papulky.
Dakujem.

ivet100 • 1d • Dnes o 10:17
Ahoj staxa,mylsim,ze to robi vela babetiek.Moj maly ma tiez casto hryzol dasienkami a naozaj to dost bolelo,ale bolo to len take prechodne obdobie,trvalo to asi 3 tyzdne a potom s tym prestal. Ale ja vzdy ked ma pohryzol,tak som ho hned za to vyhresila.Hoci tomu este nerozumel,ale uz pomaly vedel rozoznat,kedy sa hnevam.Ale ja som mu prsnik nemenila.Nezabudni si kremovat bradavky,aby sa ti nepopraskali,lebo to ta bude este viac boliet.

staxa • 1d • Dnes o 10:22
Dakujem ivet100, ja sa ho bojim vyhresit, aby to zle nepochopil, ze ho nemam rada a uz mu nechcem dat papat. dufam,ze mu to bude trvat menej .

trixi • 1d • Dnes o 10:26
staxa, nas Matej ma rok a 6 zubov a niekedy ked sa zabudne tak hryzie a so zubami je to ovela bolestivejsie ako len s dasienkami. Niekedy ma pohryzie na konci kojenia, pretoze sa mu paci, ze poviem au a ma z toho srandu. Snazim sa nereagovat, ale nie vzdy sa to da.

Ked sa nechce pustit, tak mu strc malicek do kutika ustociek, tym pustis do ustociek vzduch a lahsie potom pusti bradavku. Nam to tak ukazali v porodnici.

annag • 2d, 35tt • Dnes o 10:45
staxa, ešte si skontroluj, ako Ti mliečko tečie, ak mu totiž tečie prudko, tak ho to môže dráždiť. Vtedy pomôže pár ml mliečka si pred dojčením odsať, aby tieklo plynule.

emjee
30. sep 2008

kingstonka • 1d • Dnes o 16:01
Moje 4 mesacne dievcatko ma v poslednej dobe dost hryzie pocas kojenia. Pred 2 tyzdnami jej "vysli " 2 zuby a uz par dni pred tym hryzla pocas papkania, ale to sa este dalo vydrzat... teraz uz sa asi tlacia dalsie zubky ale ked zahryzne teraz tak to je taaaaaaka bolest och ...neviem ako to vydrzim.... citala som ze si treba dieta silno pritisnut k sebe a ked nemoze dychat tak sa rchlo pusti... nejak to nefunguje ... potvorka zahryzne silnejsie.... hmm...doteraz sme mali bezproblemove dojcenie ...

annag • 2d, 37tt • Dnes o 16:04
kingstonka, je tu o tom téma, častý problém, keď Ťa pohryzie, vlož jej malíček do kútika, nech bradavku pustí a so zvýšeným hlasom ju pokarhaj, ona je síce ešte malá, ale toto bábetko pochopí, že sa deje niečo zlé.

veva1
30. sep 2008

ahojte
tomko ma tiez hryzie do jedneho prsa,len neviem co s tym robit lebo to nie je narazove hryznutie ale on sa jednoducho tak prisaje ze sa zakvaci 6 zubmi do bradavky.Pomohlo ked som ho otocila naopak a kojila ,no uz sa zasekava zubkami aj tak.Neviem a kojit len z jedneho velmi nechcem aby som ich nemala rozdielne velke

annag
30. sep 2008

veva, zrejme mu z toho prsníka tečie mliečko oneskorene - bábetko si prsíčko musí najskôr "rozpumpovať", čím sa začne uvoľňovať oxytocín a mliečko sa začne spúšťať z hĺbky mliekovodov ku dvorcu. On je už vytrénovaný a zistil ako si ho vypumpovať. Preto Ti mohlo pomôcť bočné dojčenie, vonkajší kvadrant prsníka je najlepšia zásobáreň mliečka. Tým, že je už na príkrmoch a veľký, tak sa tvorba mliečka v prsníku postupne utlmuje a teda aj ťažšie ide von. Keďže Ťa prisatie bolí, tak sa oxytocín o to ťažšie spúšťa, lebo jeho ovplyvňuje aj Tvoja bolesť (oxytocín je hormón, ktorý sa tvorí v mozgu a spúšťa sa nepodmieneným reflexom - bábetko stimuluje bradavku a potom aj podmieneným, vypestovaným reflexom - tým, že si sama vsugeruješ, že mliečko má ísť von, že si uvedomíš hlad bábetka, naopak, stres a bolesť ho utlmujú)

Dojčiť z jedného prsníka je bežné, áno, môže vzniknúť rozdiel v prsníkoch, ale po odstavení sa to na 100% naspäť vyrovná 😉 🙂

veva1
1. okt 2008

annag dakujem za odpoved a ak to inac nepojde odstavim jeden prsnik 😉

jastericka
1. okt 2008

moja malá nemá ešte zúbky a už ma hryzie ďasienkami, dakedy až tak cvakne, že mi slza vyletí. Mi to pripadá tak, ako keby si tie ďasienka masírovala, lebo ju svrbia kvôli zúbkom. ☹

dnada
4. okt 2008

tak to mě malej dásničkama hryznul jen jednou,tak sem se lekla,že sem vykřikla auuu ,on se lekl,rozbrečel se,tak sem mu ještě "vynadala" co řve,že bych měla brečet já,že to bolí mě 😀 chvíli koukal vyjukaně,pak sem mu znovu šoupla prso do pusy a dál papkal... teď vždy na konci kojení,malinko,opatrně sevře dásničky,a stačí mu říct,že nesmí kousat a pustí ji,opře hlavičku o prso a spokojeně usne 😉
uvidím jak to bude dál,až mu narostou zoubečky,jestli bude stejně rozumný 😀

luciar79
24. okt 2008

Dneska ma synáčik pohryzol 2 krát. Aj keď som prvý krát tak vykríkla, že sa rozplakal, na ďalšie kojenie mňa rafol zas.Teraz po kúpaní som sa bála čo bude, lebo to cucká len tak aby sa ukľudnil nie od hladu, tak som mu prsko zobrala veľmi rýchlo. Fakt som sa bála, neviem či dokážem ešte kojiť v klľude. Obávam sa že mu ho budem vyberať skorej než sa on poriadne napije. štípať ho nechcem, nemyslím si že si to dokáže v hlave spojiť.a to máme tie zuby len dva a ešte sú malé.Skúsim asi tie klobúčiky.

simlenka
24. okt 2008

no moje kočka taky zuby ještě nemá ale kouše dásničkama - vsunu jí do pusinky prst, zvýšeným hlasem jí řeknu, že to nesmí, protože to maminku bolí a jemně jí štípnu do tvářičky, ne aby to bolelo, spíš aby to cítila - musím říct, že jí to došlo asi po týdnu... pak na to na čas zapomněla a před týdnem to zkoušela znova - tak jsem opakovala výše popsané a teď už je to zase dobrý 😉

luciar79
24. okt 2008

simlenka---tiež mňa občas stisol ďasnami ale toto je teda poriadny rozdiel....ešte že kojím až ráno...lebo byť pokúsaná v polospánku, hrozná predstava 😝

annon
25. okt 2008

Mňa malý tiež raz "uhryzol" s ďasienkami vtedy ešte bez zúbkov, pred pár dňami nám vyšiel prvý zub 😀 a ja sa desím toho, že ma raz naozaj uhryzne. Ale pri kojení ten malý kýptik cítim, je to také škrabkanie, tak uvažujem či neskúsiť klobúčiky, neskúšal to niekto? Bude vedieť z toho piť? 😕

felixko
5. nov 2008

ahojte. potrebujem poradiť, náš drobec má taký apetít, že ma až dohrýzol do krvi. hoci ešte nemá zúbky, ale pri papaní sa musí vrtieť zo strany na stranu, všetko vidieť a mne potom spôsobí trhlinky, z ktorých mi tečie krv. Najhoršie na tom je, že malá tú krvičku potom s mliečkom pije. Chcem sa opýtať, či smiem kojiť, keď krvácam z bradaviek. Vďaka za každú radu. Nechcela by som to vzdať a prestať kojiť

fifinna
5. nov 2008

Mne sa tiez na zaciatku stalo, ze mi z bradavky tiekla krv, ale zistila som to az ked maly dopil a grcol si. V mlieku ktore vygrcol bola krv, ale nic sa mu nestalo. Viac sa to uz potom nestalo, tak ti neviem poradit. Ked zacnes odstrekovat, tak môzes prist o mlieko, stalo sa to mojej kamoske. Skusila si pouzit klobuciky na bradavky ?

amatula
5. nov 2008

ahoj felixko...natieraj co najviac calciovou mastou,aby sa ranky zahojili 😉 tiez som mala pri prvom doranane bradavky az do krvy.Myslim ze to prezije kazda mamicka,hlavne prve mesiace kojenia.....tak natierat,natierat.....

majsan
21. mar 2009

ja to mam pri kazdom kojeni 😒 .ale kricim ze nesmie ale na neho to neplati.ma uz dva zubky dole tak to boli 😖 a neviem ako ho to odnaucit.

alon111
21. mar 2009

tak mna ked mala spodne vobec nekusala pretoze jej v tom branil jazycek ale ked jej vysli vrchne tak az vtedy nastal horor.ta ked sa zahryzla a snazila sa aj otocit tak som videla vsetky hviezdy vesmiru.kazde kojenie pre mna znamenalo utrpenie ale nechcela som napriek tomu prestat kojit tak som len trpela,ale uz sme prestali tak uz mam pokoj.tak vam vsetkym drzim palce nech je to pre vas aj napriek bolesti to najkrajsie co mozete prezit zo svojim anjelikom 😉

papol
24. mar 2009

Ahoj, můj malý má 7 měsíců a řeže mě vrchními zoubky. Když se mu nejprve prořezaly ty spodní jedničky, kousl mě a já zaúpěla bolestí. Zalíbilo se mu to a zkoušel to znovu, tak jak jsem to už tady četla. Podruhé jsem mu dala lehce přes tvářičku a to se lekl a rozplakal. Vzala jsem mu prs a už nic nedostal. Nyní má ještě i horní zoubky a sice nekouše, ale řeže mě jimi. Tak mě je zaryje do dvorce, až je mám vytištěné na hodně dlouho a požádně odřené místo až do krve a také je zarudlé, ztvrdlé s důlkem au, au. Chtěla jsem se tu poradit, protože malý, když syknu bolestí, okamžitě přestane okamžitě sát a zpytavě se mi dívá do očí, co se jako děje. Když mu vezmu prs, nechápe to. Když mu jej opět dám, začne sát stejně bolestivě jako prve. Udělala jsem to asi 4x a malý už ode mě prostě nechtěl. Nechtěl ani z lahvičky a vypadalo to, že bude o hladu. Příště jsem se snažila nedávat bolest najevo. No, to moc nejde. Teď to řeším tak, že se maži Calciem pantetonikem a malého přikládám v různých polohách, aby mi ty jeho zoubky vyšly pokaždé jinam a místo se stihlo trochu zhojit. Použila jsem totiž jednou kloboučky a to byl konec. také už vůbec nechtěl a to ani bez kloboučků ani z lahvičky.

majsan
24. mar 2009

tak aj ja aj mojemu sa paci ze zvysknem od bolesti a robi to stale 😝

katja24
29. sep 2010

Ahojte, tak som celkom rada, ze nie som sama s tymto problemom. Moja Sarka ma uz par tyzdnov dolne zubky a az doteraz som kojila uplne v pohode. Teraz jej lezu asi dalsie zuby. Zacala ma hryzt. A tiez ked zjajknem alebo ju vyhresim, tak ma z toho srandu. Tiez ma hryzie najma na konci kojenia, ked uz je ako-tak zasytena. Len ona zvykla papat este raz z toho isteho prska aj pred spanim, len chvilu trvalo, kym si mliecko nacuckala. Teraz uz nema tu trpezlivost alebo ju to boli (neviem), tak ked nejde mliecko hned, zakusne sa a drzi. Hroza. Tak som uz aj skusala, ze proste som schovala prsko a ze nic nebude, ale to bol len pla z hladu. Musim dat druhe prsko, to vysaje takmer uplne. No a ked sa potom zase zobudi, tak mam vlastne oba prazdne a opat trva, kym si mliecko nacucka... A presne, ako pise vyssie Annag, tak z tej bolesti a stresu sa mi zacalo tvorit menej mliecka. Neviem, co s tym... urcote vsak chcem pokracovat v kojeni. A zase si nemyslim ze je riesenie vydrzat...

dana3262
1. okt 2010

Malej me kouse vetsinou kdyz ho neco boli (bricho, zuby...) nejdriv jsem zkousela "Ne, ne, ne! To se nedela!"apod, se smal jak kdybych rekla nejvetsi vtip! Pak jsem kricela, tedy i bolesti. Taky se jednou uplne rozplakal,jak se lek, jenze to nepomohlo. Tak jsem ho zacla trosku postipavat, pokousavat nebo trochu zmacknout ruku. Tak zatim dobry, ale uz ma 7 zubu a ja strach 😅 😀

dana3262
1. okt 2010

Jo a presne taky kdyz mam strach, kdy zase zkousne, mlicko se udela pozdeji a cim pozdeji, tim je vetsi pravdepodobnost, ze me kousne 😀

mrauco
2. nov 2010

Nas dorbec ma 8 mesiacov o par tyzdnov. Najpr mal skoro dva mesiac elen spondy zuboka a dohryzol ma do krvi. Cele kojenei trpnem a cakam s pripravenym prstom rpi puse pre istotu. tak isto cvaka az ku koncu. skusala som aj klobuciky, ale to bolo revu a nic nepotiahol asi je uz lenivy na ne. tera zmu vysla horna dvoja cakam pomaly ale ito jendotku a a veru neviem co budem robit, ked on uz tym spondym rez ekao nozom ato ho pocas vacsiny kojenia prekryva jazyk,a le horne...?

margotg
4. nov 2010

Mě to udělala jednou, vytrhla jsem jí bradavku z pusy, pleskla po tvářičce a křikla, že už jí to nedám a od té doby to neudělala 😀 😀 😀