Dudlovanie štvormesačného synčeka na prsníku

daniela188
3. mar 2019

Ahojte, prosím o radu len mamičky ktoré s tým maju vlastnú skúsenosť.
Mám 4 mesačného synčeka ktorý je závislí na prsníku. Zaspáva na ňom a v noci sa často budí a dudla až kým ho neuspi. Chcem ho od toho oducit. Ale neviem či mám ešte čakať kým bude starší alebo s tým začať hneď. Ako mám postupovať aby sme sa obaja nezblaznili? Dudlik odmieta, máme všetky vyskúšané. Napína ho z nich na zvracanie. Ďakujem pekne za rady

reny73
3. mar 2019

@daniela188 a veľmi ti to vadí?
Je to pre teba zaťažujúce alebo obmedzujúce?

sasanka605
3. mar 2019

@daniela188 moj ma 6 mesiacov a to iste. Teraz sa to trochu lepsi lebo hned ked zaspi ho dam do postielky a staci ze som pri nom. Keby som len vedela ako ho pomalicky oducat od toho 🤷🏼‍♀️

luccki
3. mar 2019

No ja som musela zaviest dudel ci sa mu pacil alebo nie. A to sme teda bojovali, stale ho vypluval. Chcel byt na prse 6-8 hodin denne, co bolo vycerpavajuce a podla mna ani nie uplne dobre pre oboch, ale navyse este s dalsim o nieco starsim dietatom absolutne nemozne.

luccki
3. mar 2019

Ale my sme to riesili uz skor, ked mal ak vobec mesiac, lebo som vobec nemohla existovat takto.

spisanka
3. mar 2019

Moja ma 2 roky a tiež je zavesená na mne, ale popravde aj keď ma boli chrbát tak mi to nevadí, malá je iba raz tak užívam každú chvíľku 🙂♥️

evittam
3. mar 2019

@sasanka605 Najlepšie nenaučit. A proste nerobiť so seba dudel. Cim skor tym lepšie.😉

evittam
3. mar 2019

@spisanka Prepac ale užívať si s dieťaťom kazdu chvilku sa da aj bez toho aby mi viselo na prsníku 24/7 a nebodaj 2rocne.

sasanka605
3. mar 2019

@evittam pozde 😆ale uz sa lepsime

katkamh
23. nov 2019

Je to úplne normalne. Aj môj je taký dudlos. Jasne že mi to niekedy lezie na nervy ale to rýchlo prejde lebo viem že bez toho by som preavdepodobne uz dávno nekojila. Moja rada znie vydrzat