Dusenie pri papaní 😞

peta__1
15. jan 2019

Ahojte chcela by som sa poradiť. Mam 18dnovu dcéru Emmku stále sa mi duši pri papani ci s prsníka ci s fľašky už sme boli aj v nemocnici lebo sa dusila zvratkami že prestala dýchať volali sme RZP... Bojím sa ju kŕmiť lebo sa dusi aj keď ju krmim po trosku aj hocijak som už skúšal co mam robiť... Ďakujem,😪😪😪😪

m_mirus
15. jan 2019

@peta__1 v akej polohe ju krmis?

lindusss2016
15. jan 2019

@peta__1 ja by som skusila kojit vo vertikalnej polohe a flasku nedavaj. Pokazis si kojenir a z flase ide tychly tok, to sa bude skor dusit nez z prsa

peta__1
autor
15. jan 2019

@m_mirus pólo sed pólo lah

peta__1
autor
15. jan 2019

@m_mirus kojím ju už bez perinky aby nelezala už som fakt zúfalá neviem už čo mám robiť

m_mirus
15. jan 2019

@peta__1 určite dobre, že bez perinky, myslím ze v polohe pololezmo (tak ako to aj skúšas) by to mohlo byt lepšie, možno skús ísť v nej trošku viac do sedu, resp. si skus pozrieť nejaké videá alebo články na polohu pololezmo, či to robíš dobre.... A porad sa s lekárkou, čo by ti odporučila, keď to stále sleduješ, že sa dusi

m_mirus
15. jan 2019

Súhlasim s @lindusss2016 fľašu by som tiež vynechala.... Ak sa ti už dusila zvratkami, zaobstaraj si antirefluxny vankus

lindusss2016
16. jan 2019

@peta__1 je aj poloha, ked dietstkona tebe akoby sedi, skus vygooglit alebo este lepsie kontaktuj laktacnu, poradi ti

ametystka
16. jan 2019

@peta__1 kontaktuj laktacnu poradkyňu. ona ti ukáže rôzne polohy. isto si nájdete takú, co vám bude vyhovovať. ešte mi napadlo, či nemáš veľmi naliate prsia, že ti ide na začiatku kojenia veľmi silný tok mliečka a bábätko nestíha prehĺtať. možno skús trosku rukou predtým z prsníka odstriekat, aby sa tok zmiernil. držím palčeky.

angie_l
16. jan 2019

@peta__1 pamätám si to iste ako zažila presne to iste čo ty tiež sa mi dusila
Tiež som volala
Záchranku ale ja som jej poskytla
Prvú pomoc
Ešte kým prišli no ale je to hrozné a tiež som sa bala ju kojiť bolo to pre mna hrozné keďže som aj mala
Veľa
Mlieka kojila
Som ju po leziacky na boku aj ju som mala
Na boli daj si ju úplne na bok treba dávať
Pozor daj chvíľu tomu čas a ona sa naučí si to regulovať aj mlieko sa ti prispôsobí podľa potrieb len neoddávaj aby sa ti netvorilo veľa
Mlieka, ja som akonáhle prestala odsávať malej sa mliecko časom prispôsobilo a vedela
Pekne papať ale musela
Som počkať aspoň mesiac veľa
Šťastia viem čo prežívaš