Používame cookies. Viac informácií tu. OK
strapco13
22. apr 2012

@katrinka8 kludne si nim cisti zuby, nevadi pri dojceni
a je krasne, ze stale dojcis dcerku 😵 😵 len tak dalej 🙂

katrinka8
autor
22. apr 2012

@strapco13 - jeeeej, dakujem, si ma velmi potesila, lebo uz musim asi s tymi zubami daco robit 😉
No, niekedy je to s nou vesele veru, lebo je to spekulant riadny - som sama zvedava, ako dlho nam to vydrzi 😀

strapco13
22. apr 2012

@katrinka8 to verim..ja dojcim 2,5 rocneho a 9 mesacnu..vymyslenici obaja..ale stoji to zato
este k zubkom..ak by si potrebovala osetrenie..injekciu na umrtvenie, rtg..tiez nie je problem

katrinka8
autor
22. apr 2012

@strapco13 - wow, tak to si riadna frajerka, to neviem, ci by som zvladla 🙂 Niekedy mam pocit, ze ma to dojcenie uz fyzicky vycerpava. Telo by potrebovalo trosku "obnovit" 😀
No, dufam, ze nebudem potrebovat umrtvenie ani rtg. ... snad mi tie "malililinke bodky" este trosku zmensi ten gel 😉 Ale dakujem za radu, taketo infosky sa vzdy zidu 😉

strapco13
22. apr 2012

@katrinka8 co ja viem..dojcenie ma nevycerpava..to su jedine chviole kedy su deti ticho a nebeha ju a ja mozem sediet 😀 😀 😀 skor vycerpava to ostatne..deti maju viac energie a hlavne mam pocit ze je nevycerpatelna...aspon ja teda nevladzem tolko behat po ihrisku 😀
na malinke bodky nebudes take potrebovat..to bola len info ze keby nahodou, ci do buducnosti
zena sa moze dat do poriatku po zdravotnej stranke aj pocas dojcenia..nemusi cakat kym dokoji.co v pripade viacerych deti za sebou moze byt aj roky

katrinka8
autor
22. apr 2012

@strapco13 - no, ja radsej beham po tom ihrisku asi 😀 Ale no co uz clovek neurobi kvoli tym detom, ze? 🙂 Mne chyba taky celonocny spanok velmi. Viem, ze je to len 1 prebudenie (v podstate od narodenia to ma nemenne, obcas sa zobudila 2x), ale aj tak to mam akosi stale v podvedomi a mam taky povrchny spanok dovtedy. No a potom sa budi zase rano skoro. Ale tak to je asi uz len taky moj pocit, dakedy je to lepsie, dakedy horsie 😀

luky1313
23. apr 2012

ahoj, nikomu neberiem dojčenie,ale myslim si že v dvoch rokoch je už uplne zbytočne, sice ked na pobavenie tak to hej

strapco13
23. apr 2012

@luky1313 dojcenie ma vyznam aj ovela dlhsie ako 2 roky...je dokazane, ze dokoncs po 2 rokoch ma materske mliecko ovela viac imunitnych faktorov...a to preto lebo dieta v tom veku uz sa stretava v detdkych kolektivoch, chodi viac von, viac chyta vonku veci..a mlieko na to reaguje zmenou zlozenia reaguje na pritomnist cudzordyxh mikrobov u dietatka a tefa pomaha mu bojovat a predist infekcii.
a to nehovorim o ostatnych vyzivovych a psychosocialnych faktoroch
vyskumy dokazali ze dieta sa dobrovolne pred 2,5 rokom neodstavi..skor je to pri chybach v dojceni, natlaku rodicov na odstavenie a pod
aj WHO doporuca dojcit minimalne 2 roky a potom tak dlho ako to matke a dietatu vyhovuje
ale toto je odbocenie od temy 😉
aj ako dr aj ako laktacna poradkyna a hlavne ako matka som tak oceniila, ze stake fojcim svojho 2,5 rocneho syna..nebyt dojcenia skoncil by syn v nemovke na infuzkach pre dehydrataciu pri crevnej chripke ako jeho nedojceni rovesnici

luky1313
23. apr 2012

kamoška dojčila do 3 rokov a dieťatko bolo sustavne chore, susedkina tak isto,v dnešnej dobe už neverim ničomu, ked ma dieťa byť chore tak bude ak ma byť zdrave tak bude zdrave aj ked je odchovane na umelom mlieku, moj nazor

strapco13
23. apr 2012

@luky1313 samozrejme to s akou imunitou sa dieta narodi tak to dojcenie naozaj neovplyvni..ale mozno keby nedojcili tak su deti este viac chore
priroda to proste zariadila tak, ze pre kazdeho cicavca ma jeho matka to naj mlieko ..keby materske mlieko skodilo /myslim teraz vsobecne u vsetkych cicavcovov/ tak by cicavce ako take neexistovali

katrinka8
autor
16. júl 2012

@luky1313 - ja suhlasim so @strapco13 - nemozeme vediet, ci by dojcene deticky neboli viac chore, keby dojcene neboli. Ja mam s dojcenim pozitivne skusenosti v zmysle, ze dcerka je naozaj zdrava - ATB este nemala, takisto sme uz boli ochraneni pred infuziami a dehydrataciou... Nasa doki tiez hovori, ze dcerka ma dobru imunitu. Naopak, synovec bol dojceny len asi 2 tyzdne, a uz niekolkokrat mal ATB (je o par mesiacov starsi)...
Za tie cca 2 mesiace doslo k zmene, uz sa dojci len rano, niekedy ani to nie. Ale musim povedat, ze to mlieko vseobecne chyba, ona je slaby jedak, musime sa velmi snazit, aby sme do nej dostali aspon nejaky mliecny vyrobok (mlieko nechce ziadne), alebo kyslomliecny...

strapco13
16. júl 2012

@katrinka8 materske mliecko pozbudzuje chut do jedla. cize castejsie dojcenie moze pomoct k tomu aby sa dieta rozjedlo aj tuhej stravy

katrinka8
autor
16. júl 2012

@strapco13 - no tak na nasu to teda neplati 😀 Ona je veeeeelmi slaby jedak odvtedy, ako sa zacali prikrmy 😀 Uzili sme si teda s nou, len co je pravda. Zlepsuje sa to, ale stale velmi slabo je. Ci sa dojcila vela alebo malo - jej to akoby bolo uplne jedno, ci je alebo nie je hladna. Ani ako babatko malilinke od hladu nikdy neplakala...

strapco13
16. júl 2012

@katrinka8 nie kazde dieta ..rovnako ako dospely, su jedaci..ale ak dieta meje papa prikrmy, o to je dolezotejsie dojcit catsejsie, nech v mliecku ma vsetko

katrinka8
autor
17. júl 2012

@strapco13 - no, u nas to uz bolo na hranici, aj doki sa divila, kolko malicko je - ked mala ten rok cca. mala dokonca obdobie, ze ani mm nechcela velmi, ani jedlo... Jej v podstate nic nie je (ani nebolo - zdrava, prospieva), ale tak bol to boj. Nastastie sa to zlepsuje, treba sice spekulovat, vymyslat - aby dostala vsetko, co treba, chce to fantaziu, ale da sa to 😉

strapco13
18. júl 2012

@katrinka8 ja zas mam opacne..mala je jedak, len to na jej vahe nevidno
ale pokial prospieva..neries

katrinka8
autor
19. júl 2012

@strapco13 - uprimne zavidim 😉 Ale tak my uz sme zmiereni s tym, ze mame doma takeho slabeho jedaka 😀

strapco13
19. júl 2012

@katrinka8 moj manzel bol slaby jedak v detstve a teraz ma 110 kil a nutim ho schudnut 😀 😀 😀

katrinka8
autor
20. júl 2012

@strapco13 😀 😀 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli