Existujú tabletky na podporu mlieka?

lialucia
13. okt 2012

Potrebovala by som poradiť. Synček má 2,5 mesiaca a vyše 6kíl. Od narodenia bol 6 týždňov plne kojený - každé 2 h.. Nikdy neťahal viac ako 5 min. potom si chcel odgrgnúť a po odgrgnutí už nechcel papať. Lenže potom sa nejak mliečko stratilo, nestíhala som sa najesť ani pitný režim som nejak nedodržiavala - asi aj preto 😢 A keď mu už bolo málo, tak sme dali, fľašku s UM. Teraz mi papá UM ( každé 2,5 h 90ml, v noci každé 3hodinky 90 ml. ) a moje mlieko má 2- 3x za celý deň. Dalo by sa obnoviť moje mlieko, tak aby som ho len kojila ? V jednom prsníku už skoro nemám mlieko a v druhom mám na tie 2-3 kojenia. Keď ho priložím na prsník kde mlieko skoro nemám tak sa rozčuľuje lebo mu nejde hneď. Ale inak sa mi pekne prisaje, s tým problém nemám. Sú nejaké tabletky na podporu mlieka ? ďakujem za odpovede a rady. Lucia

xlucia
13. okt 2012

nech ti pediatricka alebo vseobecna predpise tabl. KOSTI, volnopredajne je motilium. odstavit flasu, vela trpezlivosti, tekupin a mlieko zasa bude
a mlieko sa ti v jeho 6 tt nejak nestratilo, ale maly mal rastovy spurt. o tom nieco vies?

njurka477
13. okt 2012

skus pozriet na nete ci neni v tvojom okoli laktacna poradkyna a skus sa skontaktovat a opytat

chloe001
13. okt 2012

Laktacnu poradkynu si zavolaj + tbl. od Motherlove More Milk + a co najcastejsie prikladat. Skus si popozerat aj www.mamila.sk

svetlusska
13. okt 2012

skus sa este spytat v teme Všetko o dojčeni tu na MB urcite ti poradia

marekahenrieta
13. okt 2012

Ja som si denne robila caj z rasce, feniklu a medovky, aj 3l, a stale stale prikladala, cim viac prikladas maleho k prsniku tym viac sa ti bude tvorit mliecko, spapaj nieco sladke, to sa prejavi aj na mliecku a malemu bude viac chutit, maly ma dnes 10 mesiacov a este stale kojim 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liviadanova
13. okt 2012

Ahoj, mliečko máš a to je základ, treba sa normálne najesť ako si jedávala aj predtým obmedzovať sa nemusíš a čo sa týka pitného režimu tak na tom nezáleží či vypiješ liter alebo tri litre vody mlieko sa nevytvára z vody 😀 Ak ti smiem poradiť tak si ho prikladať toľko koľko sa bude dať aj keď bude drobec len dudlať základ je aby mal prsko, bude to trvať určite dlhšie takže nečakaj že za deň sa ti vytvorí hneď litre mliečka 😀 Základ je ho často prikladať, nájdi si na youtube videá s dr. jacko newmanom - breastfeeding a tam uvidíš kedy bábo pije a kedy dudle - keď pije tak vidno prehltanie a dlhšie pauzy tak ako aj ty keď piješ tak si pozri ako vyzerá tvoj krk čo pri tom robí a takto to spoznáš aj na malom snaž sa čo najmenej obmedziť UM my sme si týmto prešli UM som jej dala len 6 x - nemyslím 6 dní len 6 dávok a kojíme už 14 mesiacov mliečko sa mi ustáli cca keď mala 4 mes. skrátka vydrž oplatí sa 🙂 Veľa šťastia a určite odporúčam stránku mamila.sk

sharlotta
13. okt 2012

Caste prikladanie, mne osobne pomohlo More Milk Plus. Nezalezi co a kolko jes a kolko vypijes. Ako uz tu bolo spominane milion krat, aj zeny v koncentrakoch dojcili...Laktacna poradkyna a mozno dokrmovanie cez cievku, kym sa tvorba tvojho mlieka znova neznormalizuje. Drzim palce!

evelina30
13. okt 2012

Ahoj my sme mali tiež krízu. Malý mal ešte asi 1 mesiac po pôrode žltačku, tak som musela odsávať a odsávať a mliečko sa pomaly strácalo.Pediatrička mi poradila odsávať každé 3hodiny, tak ako sme boli naučený, nie častejšie, lebo z toho budem zbytočne unavená. Ale na rady ostatných som teda predsa len skúsila prikladať a odsávať čo najčastejšie, ale ako hovorila pani doktorka, bola som z toho len unavená a nervózna a mliečka veru u nás naozaj nepribúdalo. Nakoniec som išla za laktačnou tu u nás v Žiline a tá mi poradila skúsiť bylinky v tabletkách. Ide o benedikt lekársky a senovku grécku. Treba jesť 3 x po 3 tabletky z každej bylinky a len dovtedy kým mliečko nenabehne, potom treba prestať, aby nedošlo k nadprodukcii. Čo viem, naozaj to pomohlo to aj iným maminám. Ja som tie tabletky jedla som to 3 dni a mliečko sa naozaj rozbehlo. Ešte len pre info, tabletky ma stáli nejakých 22€. Majte sa pekne 🙂

mravvcek
13. okt 2012

ano jednoznacne senovka a benedikt,davkovanie 3x3 denne z kazdej bylinky....je to uzasne hned na druhy den budu prisa plne 😀 a vysadzat treba postupnym znizovanim davky,nie naraz,lebo sa strati mliecko....

olioza
13. okt 2012

ja som pila gravimilk a homeopatika ricinus komunis 5 CH.. v lekarni ti poradia aj uzivanie..

bubinovci
13. okt 2012

ja som na odporúčanie laktačnej užívala senovku a benedikt a zabrali 100%

zlatovlaska123
13. okt 2012

@liviadanova to kde si vyčítala, že pri kojení nezáleží na pitnom režime??? Piť treba čo najviac, @lialucia máš pravdu, keď si myslíš, že na chybe je nedodržanie pitného režimu...ani strava nie je tak dôležitá ako TEKUTINY! Bez tekutín sa mlieko tvoriť nebude. Moje deti boli obidve 7 mesiacov výlučne kojené a ináč kojené do 13 mesiacov, tak viem, o čom hovorím. aj počas kojenia treba mať pri posteli fľašu s vodou a piť, piť a piť. A samozrejme, prikladaj čo najčastejšie, a vždy prvý ten prázdny prsník...ja som tiež mala raz takú krízu...chce to pevné nervy, ale ono sa to rozbehne...neboj...Hlavne to nerieš umelým mliekom, už ozaj iba v krajnom prípade.
Na podporu tvorby mlieka jesto množstvo čajov, stačí zabehnúť do lekárne...raz som mala aj nejaké homeopatiká, už neviem presne, ako sa to volalo, ale v lekárni Ti povedia, stále sa to predáva...
Hlavne sa nevzdávaj, držím palce!

mimi4419
13. okt 2012

ja som užívala homeopatika ricinus communis 5ch 3x5 guličiek dene, ale nesmie sa to dlhšie ako týždeň potom týždeň pauza a môžeš znova mne to pomohlo. Držím palce.

lucia20
13. okt 2012

costi

bibistec
13. okt 2012

no mne poradili homeopatika ricinus comunis ale samozrejme ako kazde homeopatikum u mna nezabralo absolutne vobec, ale mozes skusit mozno pomoze, to davkovanie asi budu vediet v lekarni + skus caje pre kojace matky kamaratkam pomohli.

natalinkaco
13. okt 2012

ja som brala najskôr Mother Love, aj sa mi začalo tvoriť viac mlieka, ale malého bolelo z toho strašne bruško, tak som s nimi musela prestať, skúšala som vineu,pivo,veľa vody,mliečne výrobky, nič mi nezaberalo, potom som vyskúšala homeopatiká z Nemecka, konkrétne Calcium Phosphoricum, mliečko sa mi po tom pekne naštartovalo a ani malého nebolelo bruško.

tinkabb
13. okt 2012

Hlavne veľa vody, ja som vypila denne 5l, bez bubliniek. A pila som čaj z medovky. To mi poradili v nemocnici, keď som dávala mliečko, lebo mi ho začalo ubúdať a potom som ho mala toľko, že som dávala aj do pôrodnice🙂))

eveenka
14. okt 2012

ahojky...

1. treba hned odstavit flasu!!!!!!!!
2. zavolaj laktacnu poradkynu - mne veeeelmi pomohla, ukaze aj ako dokrmit priamo na prsniku ked treba - mliecna zlaza sa tym stale stimuluje, poradi aj bylinky na zvysenie tvorby mliecka (senovku+benedikt), ale pamataj, ze ak neprestanes s flasou mliecko nebude...flasa je zaciatok konca kojenia

http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... - laktacne poradkyne a hned ju zavolaj k sebe domov

dokrmovanie na prsniku
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/musim-... - precitaj si to, ja takto dokrmujem malu a to ma uz 5,5 mesiaca a to bola na zaciatku na flasi v porodnici, flasu som prestala davat, prikrmovala ju len vecer UM pred spanim cievkou a ked som jej po cca 4 mesiacoch asi pred tyzdom chcela dat flasu s cajikom tak skratka nevedela chytit, ani nechcela, nevedela co s tym ma robit a vypluvala to 😀 😀 mudre dievcatko moje, takze cajikujeme s lyzickou 😀....

3. vela pit aj 3-4 litre denne, pred a po kojeni, dobre papat oddychovat a spat, ked spinka maly hned si lahni aj ty, neupratuj to pocka, ja som napr zacala so zehlenim asi po troch mesiacoch.

prajmem vela trpezlivosti a urcite to nevzdavaj, ja som bola dennodenne nalomena ze koncim s kojenim, vydrzala som a oplatilo sa, vrati sa ti aj trojnasobne, hlavne tomu treba verit...drzim palce