Fajčenie počas kojenia

lotna
9. jún 2009

Určite vás mamičky názov témy zarazí, ale dovoľte mi to vysvetliť.
Začínam už s príkrmami a chcela by som ísťna víkend na chatu so svojimi kolegovcami.
Keďže som bola tuhá fajčiarka, veľmi by som chcela počas tohoto víkendu si zapáliť. Lenže kojím, samozrejme nejaké mlieko už mám odložené v mrazáku a tam si budem mlieko odsávať. Len by ma zaujímalo, ako dlho zostáva nikotín v tele. Aby som vedela, kedy môžem začať normálne kojiť.

lotna
autor
11. jún 2009

Bude mať 6 mesiacov. Závidím ti, že máš malú dobručkú. Môj je dosť plačlivý, hlavne v poslednom období, idú mu už zúbky. Je mi ho strašne ľúto. Už na sebe pozorujem ako ma to vyčerpáva. Prv som aj zaspala večer zarovno ním, teraz sa mi nedarí nejak ani zaspať, čo nechápem, pretože som celý deň s ním, polovička chodí neskoro z práce, takže by som mohla večer padnúť únavou. A ja nie a nie zaspať.

lindula3
11. jún 2009

To musi byt fakt vycerpavajuce... no mozno aj mna to caka este ved deti sa menia... no musim utekat malinka sa mi zobudila... pekny den...

jabera
11. jún 2009

lotna, uplne ta chapem, neviem sice ako stare mas babatko, ale oddychni si pokial na to mas moznost... myslim, ze je to niekedy lepsie a ko mat nervy jak lodne lana a plac stale na krajicku od vyflusnutia. mam dieta prisavnicka, ŕozumiem tvojej potrebe byt chvilku bez neho. pravda je, ze ja zatial nemam zaludok ani ist bez neho ani na zachod, ale to je moj problem. dufam, ze ho raz dokazem nechat manzelovi aspon na par hodin a ist si trebars sama nakupit...
a dik za dotazy na to fajcenie, vzdy sa hodi mat take informacie od niekoho, kot tomu rozumie (annag). ja som len citala, ze po 95 minutach sa smie kojit, ked uz je teda niekto taky, ze si zapali. ja som bola tuha fajciarka, ked som zistila, ze som (necakane) tehotna som prestala okamzite, ale chyba mi to dodnes....
nechcem fajcit,ale len zavislak pochopi, ake to je si aspon raz po roku jednu bafnut niekde pri kofole v lete....

siska_br
11. jún 2009

takze ja uprimne zavidim tym maminkam, kt. maju moznost na 2-3 hodinky zverit babatko manzelovi, babke alebo inej zodpovednej osobe....keby som tu moznost mala, urcite ju vyuzit nevaham...synceka lubim hrozne hrozne moc, ale aj po jeho narodeni mam stale svoje potreby a som stale ten isty clovek ako pred tym... keby to slo, strasne rada by som si sla vecer poklebetit s kamoskou...zial, u nas to nejde, pristahovala som sa za manzelom do mesta, v kt. poznam asi 4 nohy 😀 a samozrejme, ze aj tie 4 nohy maju tiez deticky, ale aj mimo to je nas samko na mna velmi fixovany a zaspat bezo mna nevie...ale keby to slo, urcite by som vecer ab. cez den na chvilu niekam sla a bez vycitiek svedomia...urcite je kazda maminka sem-tam z dietatka unavena - a to neznamena, ze ho nelubi alebo lubi menej. ak mi niekto povie, ze byt super mamou 24 hodin denne 7 dni v tyzdni zvlada vzdy perfektne a nema obcas pocit, ze je toho uz moc, ma moj uprimny obdiv. na vikend by som ja ale urcite neodisla - na to som moc makka a nemohla by som byt tak dlho bez neho, ale ani by som nechcela, babatko je este predsa len malinke a maminku potrebuje najvacsmi...ale par hodin - ked viem, ze je on dobre postarane - nevidim problem

a k teme - lotna, velmi by som ta chcela podporit, aby si vytrvala vo svojom rozhodnuti si nezapalit...fajcenie je brutal zavislost, sama som fajcila asi 15 rokov, az do tehu a mala som teda dost velky problem vydrzat nefajcit, napriek tomu, ze som vedela, ze uz nejde len o mna, ale chvalabohu podarilo sa, dufam, ze sa k tomu uz nikdy nevratim...v minulosti som sa X-krat pokusila prestat, vzdy sa mi to podarilo na viac-ci menej kratku dobu, a prisla nejaka akcia ab. chata, povedala som si - ved len tuto jednu...lotna, velmi ti drzim palce. a myslim, ze ta muselo stat dost odvahy, zalozit takuto temu, urcite si pocitala s kopcom prevzne negativnych reakcii...ak si dala toto a mam pocit, ze ti fakt ide najmä o tvoje babo, urcite zvladnes aj tie cigy!!!

miskachrumka
11. jún 2009

siska si ako ja aj ja uprimne zavidim že niektore mamicky možu dat na zodpovednost babo nejakej dospelej osobe aspon an tie tri hod.musim aj aj niečo vymysliet aby som si sla odychnut aspon na hodinu sama!

lotna
autor
11. jún 2009

Maminy ešte jednu vec chcem vysvetliť. Ja nechcem ísť na chatu na celé 3 dni. veď tam idem piatok na večer, v sobotu som dohodnutá s polovičkou, že ma prídu pozrieť a v nedeľu na obed som doma. JE TO TAK MOC?

lumistri
11. jún 2009

nie je to tak moc, chod aj na cely vikend. ja by som tiez isla a tiez milujem moje babatko najviac na svete. aj ja som uz unavena a potrebovala by som vypadnut.. kasli na tie moralistky a chod..

monika77
11. jún 2009

mamičky ktoré ste nevedeli pochopiť ako môžeme ísť čo i len na hodinku či dve od mimina preč, nikto ste sa nevyjadrili čo v prípade ak mamina ide po pol roku do práce????

katkabod
11. jún 2009

Veru, co ak maminka naozaj pride o skvele zamestnanie, ake si uz nenajde, ak ide zo zaciatku len na 4 hodiny denne? Mam jednu znamu, ktora by o pracu prisla, ak by nenastupila a jej maly mal este len 4 mesiace, hoci urcite to muselo byt velmi tazke, lebo ho musela dat do sukromnych jasli. Keby som bola nutena a nemohol by strazit manzel, alebo babicka, asi by som radsej uvazovala o au- pairke, ktora by chodila k nam, aby bolo babo aspon vo svojom prostredi. Chvalabohu, nic take mi nehrozi. Ja vsak nastupujem o par mesiacov po preruseni na vysku, hoci len externe, ale ten jeden den v tyzdni bude mala s ockom, inak sa to neda, musim nastupit, lebo som uz dosiahla maximalnu dlzku mozneho prerusenia. Dufam, ze to spolu zvladnu, ale som si ista, ze sa mozem spolahnut, manzel, hoci ma na nas cas malokedy ma naplno zastane, zvladne naozaj vsetko, lebo sa velmi ochotne zapaja, az na to kojenie 🙂 co vobec nevadi, lebo rano a vecer uz budem doma, takze malicka mliecko dostane. Uz teraz mi je za nou smutno...

lumistri
11. jún 2009

mne byva smutno aj ked idu sami von 🙂

saska.t
11. jún 2009

lotna- kvoli chate a ani fajceniu ta rozhodne sudit nebudem, viem co je to fajcit a aj zapalit si po tom co som rok a pol kvoli tehu a kojeniu nefajcila, ale ak ti predtym cigarety chutili budu ti aj nadalej ja som neodolala a musim povedat ze po tom 1,5 roku som vobec necitila zeby som prestala fajcit ...
teraz si dam kazdy vecer ked malu ulozim 2-3 cigy aby nevidela nechutnu mamu s cigou v puse 😝 a mam kto vycitky ale mne to proste chuti tak to aspon takto riesim kedze uz nekojim...

lumistri
11. jún 2009

inac ked som bola v porodnici, tak tam bola babena co nastiahla zo 40 na 20 cigariet denne kvoli tehotenstvu a po porode jej sestricka povedala, ze by to mala obmedzit tak na 5 cigariet kvoli kojeniu, ze to je v poho. a samozrejme nefajcit pri kojeni a tesne pred.. ja som tiez prestala fajcit ako som otehotnela a este dodnes mam abstaky, akurat na buduci vikend ideme na chatu (ale aj s malym) tak to bude zatazkavacia skuska, ale nastastie este kojim, tak sa hadam nespustim 😀

jabera
11. jún 2009

lumistri, som rada, ze ma abstaky aj niekto iny ako ja. nechapem to. ved nefajcim uz tolko mesiacov! a neni den, kedy mi uplne nezovrie hrdlo aspon raz. take strasidelne chute mam... a obavam sa, ze prave v situacii, v akej bude teraz lotna, povolim. ja si nemyslim, ze sa svet zruti z jednej,a lebo aj piatich cigosiek za den,a le nechcem zacat fajcit normalne...
siroko daleko odomna nikto nefajci, tak mi nejde do hlavy, preco mi to este stale tak chyba....

sirinka
11. jún 2009

jabera..ja nefajcim pomaly tri roky...pred to bolo 20 na den, ked bola nejaka akcia aj dve krabicky 🙄 ...a obcas ked zacitim cigaretovy dym dostanem neodolatelnu chut dat si...moj otec nefajci asi 15 rokov a tvrdi, ze pri kazdej rannej kave sa mu niekde v mysli vynara chut cigarety 😉
zavislot je demon....ked uz raz bola, ostava navzdy, len treba bojovat.

monika o tej praci je vo volnej diskusii cela tema 😉

katy1979
11. jún 2009

lotna budem drzat palceky nech si na chate nezapalis. ja na to pouzijem vzdy protiotazku a načo?
bohuzial je to zavislost na celý zivot a ako si to usporiadame v hlavicke tak to aj bude. ja mam chut na cigaretu fakt minimalne ale vzdy sa mi podarilo presvedcit samu seba.
ale ja uz nefajcím 12rokov.
lotna ak budes na chate a budes mat chut si zapalit ale nechces to urobit. urob cokolvek aby si to neurobila. vypi pol litra vody. luskaj semiacka, chod sa prejst von najdite si nejaku zaujimavu temu. tema fajcenie je vtedy tabu.

ja fajcenie neriesim kvoli tomu ci mi to chuti alebo nie. ale vacsina fajciacich rodicov ma aj fajciace deti. A ja nechcem aby moje deti fajcili. rodicia im idu prikladom. samozrejme nie vzdy.

lumistri
11. jún 2009

no tak sme dofajcili 😀

mamutka
11. jún 2009

monika, co si spominala, ze babatko bude na mna privelmi naviazane, toho sa nebojim, kazdy vravi, a sama to vidim, ze je uz teraz sebavedomejsi a je kludas, nevyplakava ani ked hodiny chodime a vybavujeme koli kupe bytu, vie ze som pri nom a ma na haku. pocit blizkosti ma stale a vsetko vidi z vysky, uz teraz pozna veci ktorych sa ine babatka, schovane v kociku boja.
ja si nemyslim ze je problem vypadnut na 2-3 hodky od dietatka, ved je s tatkom, ale na vikend, to nechapem. pamatam si firemny vikend s kolegovcami, super zabava a uplne v pohode tam mala baba babatko.
no ale sme mimo temu, co uz

mamutka
11. jún 2009

a este, ved v nosici ho uz ponosil kde kto, nie je mamickin privesok, ale na samostatnosti mu to dava hodne, sebavedomy, ze az.
lotna, drzim palce nech si nezapalis, cas aj peniaze mozes minat aj krajsie 😉

oalaa
11. jún 2009

ahojte, ja som fajcila pred tehotenstvom cca pol krabicky. Dr.sa ma pytala ci fajcim a ze ak viem prestat, tak to bude najlepsie, ale ak nie a mam mat kvoli tomu nervy, tak nech si radsej 1-2 zapalim a tak aj bolo. Ked som bola v pohode, tak som cigaretu nepotrebovala, ale ked sa vyskytol problem, hlavne pocas prvych 3mes.ked som mala sialene zmeny nalady, tak som si zapalila. Aj pocas kojenia, teda hlavne ked bol maly uz dost napapany tak som si zapalila, hlavne vecer. Sme zdravy a nevidim ziadne ujmy na zdravy.

jabera
11. jún 2009

prave som skusala len tak dat malemu z lyzicky, ako annag pisala. viete aky bol zlaty? strasne ho to bavilo a fakt vyzeral ako maciatko. takze! uz nam nic nebrani!!! hahahahahahaha

lotna
autor
12. júl 2009

Mamičky, tak chcem sa vám pochváliť. Chata bola super, samozrejme nedalo sa nemyslieť na môj malý pokladík.
Z cigarety som si potiahla 2x a povedala som si, že už nikdy viac. Mne to celkom prestalo chutiť a bola som z toho neskutočne šťastná. Ďakujem tehotenstvu a môjmu pokladíkovi .... 🙂 😉

vanja
12. júl 2009

aoj prečítala som si prvý príspevok, a chcela som napísať niečo, ale prečítala som si aj posledný, takže zmením tón. Som rada, že po potiahnutí si ďalej nepokračovala. Nikotín sa z tela fajčiarky dostane za 10 rokov, teda pľúca sa čistia takto dlho. Bola som fajčiarka, ale po prvom otehotnení som tomu dala zbohom. Teraz v auguste bude 10 rokov čo nefajčím a som na to hrdá. 🙂

patatina83
5. máj 2011

@annag ahoj ja som zacala fajcit po 4 rokoch ani neviem preco..viem ze je to hlupost..ale mam vycitky svedomia koli malemu ma 9 mesiacov a stale kojim...vyfajcim tych 6 cigariet denne..ako som sa docitala co si napisala by sa nemalo fajcit pred kojenim ak som dobre rozumela..ja kojim rano a potom niekedy az vecer ..no a pocas noci 1-2 krat...aky by mal byt odstup medzi cigaretou a kojenim teda ak budem kojit o 19.00 tak aspon hodinu predtym nefajcit alebo nikotin prejde celkovo do mlieka??dakujem ti za odpoved...

tereza79
5. máj 2011

@patatina83 z fajčenia je horké mlieko,je jedno kedy si fajčila, či pred, alebo po kojení,môže sa stať, že ti dieťa začne odmietať mlieko.Nebolo by rozumnejšie prestať kojiť?

patatina83
5. máj 2011

@tereza79 rozumnejsie by bolo prestat fajcit ,kojenia sa nechcem zbavit,,takze musim skusit tuto alternativu.. 🙂 bolo som vzdy proti ked maminy pocas tehu fajcili alebo pocas kojenia a teraz som ja ta ,co som ich predtym odsudzovala,,,fajcim asi 10 dni ,,tak snad sa mi to podari....

tereza79
5. máj 2011

ja nechcem byť zlá ale nemyslím si že kojenie je také dôležité a správne ako to prezentujú,tie detičky sú taktiež tak choré ako ostatné aj alergie majú tak isto aj imunitu.Takže...ale je pravda že je lepšie prestať skôr fajčiť ako kojiť,ale ak to nejde tak naopak 😀 😀 😀

peepka
6. máj 2011

jack newman-

pre babatko je vzdy zdravisie byt kojeny matkou co fajci ako byt na um.
@tereza79 asi toho nemas vela nastudovaneho o kojeni , ci o samotnom um.

janka0007
6. máj 2011

ahojte,ja si myslim,ze by sa mohla mamicka obetovat,a prestat fajcit,kvoli dietatku,ja som tiez prestala po desiatich rokoch fajcit ked som otehotnela,moja svagrina napriklad fajcila aj pocas tehotenstva a vyse roka kojila a fajcila a nemozem povedat ze by fajcila malo,no napriek tomu ma deti zdrave...ja som prestala fajcit,dcera ma 8 mesiacov a od troch mesiacov skoro doteraz bola chorlava (stale kojim),ale tak urcite je lepsie ked materske mliecko neobsahuje nikotin...

tereza79
8. máj 2011

@peepka nejde o naštudované,ide o okolie a deti kojené a nekojené mám ich okolo seba dosť takže to vidím.

tanja61
8. máj 2011

ja som bola velmi tuha fajciarka 14rokov ked som otehotnela s prvym synom prestala som fajcit a pocas kojenia ani jedna cigareta takze dva roky nic potom som si ale chcela dat jednu ku kave a uz to islo takze take tocha si vyhodit s kopytka neuznavam lebo ak si zapalis tak to uz potom ide ja som znova prestala s fajcenim kd som druhykrat otehotnela a kojim tak v ziadnom pripade si nezapalim to je otrasne ked matky ktore koja fajcia a to uz nehovorim pocas tehotenstva 😠 zijem v UK a tusi na take niektore rodiny nepotrpia,bola som na navsteve u priatelovych znamych kde maju tri deti najmladsie ma dva mesiace ale po pol hodinke som odisla a povedala ze tam na navstevu uz nepojdem oni si fajcia normalne v dome kde su deti,matka koji no otras a ked vidim kolko matiek si kludne fajci v autach a vzadu vozia deti tak mi je zle 😖 ja som bola tuha fajciarka a vzdy som si myslela ze nedokazem prestat ale prestala som a aj ked som fajcila tak som si nezapalila v aute kde som mala dieta alebo zeby bolo moje dieta niekde v uzatvorenej miestnosti kde sa fajcilo 😠