Fajčenie počas kojenia

lotna
9. jún 2009

Určite vás mamičky názov témy zarazí, ale dovoľte mi to vysvetliť.
Začínam už s príkrmami a chcela by som ísťna víkend na chatu so svojimi kolegovcami.
Keďže som bola tuhá fajčiarka, veľmi by som chcela počas tohoto víkendu si zapáliť. Lenže kojím, samozrejme nejaké mlieko už mám odložené v mrazáku a tam si budem mlieko odsávať. Len by ma zaujímalo, ako dlho zostáva nikotín v tele. Aby som vedela, kedy môžem začať normálne kojiť.

miskachrumka
10. jún 2009

lindula mas uplnu pravdu a co ked si chce ist konecne "vyhodit z kopitka"aj ked ma male babo a co už ten den dva nikoho nezabyje.to pochopi len ta co sa nemože ani na sekundu pohnut od babatka a nie take co sa im stara o dieta kade kdo!a sisi33 myslim nie myslim som presvedcena ze tvoj nazor je dost cudny !!!!!!!!!§nemam slov !!!!!!!!!!! 😝

lucia1004
10. jún 2009

lotna - neradim, ved vsetko napisala annag, ale chcem ta len podporit, aby si na tu chatu sla, oddychla si a aj si zapalila, ked budes mat tu potrebu, mozno, ze ma tu vsetky odsudia, ale je to môj nazor.
Annag, dik za tvoje vysvetlenie, trochu sa mi ulavilo, kedze aj ja robim asi odsudeniahodnu vec - jednu cigaretu denne po vecernom kojeni... a pravdupovediac, hanbim sa za to, ale pomaha mi to (ja viem, malo by mi pomôct nieco ine) zvladnut fakt, ze mi manzel oznamil, ze po desiatich rokoch vztahu nas o par mesiacov opusta kvôli inej zene...

miskachrumka
10. jún 2009

vinifera presne tak ma svetuuuuuuuuuu pravdu neznasam mamicky co idu poucovat ako by boli bez chyby ja si tiez myslim ze ma pravo sa ist zabavit.parvdu povediac aj ja by som sla trosku od maleho co len na jeden vecer vypnut ja som ho nemala od seba ani na minutu mam 20rokov a staram sa on sma uplne sama!lebo priatel zaraba peniasky a co sa tyka toho zabavania ja bohuzial nemam to stastie aby mi ho niekto aspon na par hodin postrazil bohuzial si nemozem ist vyhodit zkopitka! 😒 a tak by som sla !ale co už!hadam ked bude veliky a aj ja som fajcila a mali ma 3 a pol mesiaca a je chvala bohu zdravy klop klop klop klop klop klop klop klop!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a rastie ako z vody ma 7,5kg a 68cm a to som cele tehotenstvo fajcila a ked sa narodil mal skoro 3,500g a 52cm a kamoska co sa zdravo stravovala a nikdy nechjcela ist do cmudu a neviem co razcicikana rodila skor predcasne a mali ma ani 2500g tak ako fakt je to jedno!!!!!!!vinifera mas fakt zdravy nazor!!!!!

monika77
10. jún 2009

lucia1004 to mi je veľmi ľúto .. neviem si to ani predstaviť a tiež mám s manželom 11-ročný vzťah ... brrr, strašné na to len pomyslieť .. no a každý to rieši po svojom, ja neodcudzujem nikoho ... sám si je každý zodpovedný za svoje činy a neresti

lotna si to určite uvedomuje a kde je napísané že si aj zapáli, ved ona len nad tým uvažuje čo keby ak

sirinka
10. jún 2009

jaj baby...ved sa chodte bavit...ja len ze ked ste sa rozhodli stat mamickami, museli ste vediet, ze na nejake ponocovanie, oslavy a pod nebude priestor...tak co ste vsetky take vystresovane, ze neviete bez toho vydrzat ani par mesiacov... 😉

monika77
10. jún 2009

sirinka máme to chápať tak, že mamička nemôže z domu nikam bez malého podľa teba?

sirinka
10. jún 2009

monika ale moze...len ked sa neda, netreba z toho robit tragediu, proste materstvo je na plny uvazok nonstop 24hod denne...ked sa najde niekto zodpovedny, co dietatko postrazi, to je len bonus a nie vysada.

monika77
10. jún 2009

tak ak by sa mamine nedalo ísť a nemala by k bábätku niekoho zodpovedného asi by nešla a nenechala ho len tak napospas ... to je môj názor ... ja mám našťastie super manžela, ktorý si kedykoľvek vezme na starosť malého ak chcem niekam ísť aj sama .. napríklad kozmetičke, kaderníčke, sadnúť si s kamarátkou na dobrý zákusok a pokecať ... každá mamina ľúbi svoje mimino a určite by ho nenechala len tak napospas (samozrejme sú aj výnimky)

sirinka
10. jún 2009

monika to uz pletieme jedno cez druhe a uplne mimo temy... 😉 ja som mala na mysli aktivity ako fajcenie, vecerne vyhadzovanie si z kopytka a tak 😉

monika77
10. jún 2009

ja viem ja som to uviedla ako príklad ... možno to niektoré mamičky odsúdia, ale môj názor je, že ak chce nech si ide užiť, pokiaľ tým neublíži bábätku a má sa jej kto postarať oň prečo nie ... a vlastne, má dvoch rodičov, aj ocinko si to môže skúsiť

sirinka
10. jún 2009

monika hej, pokial neublizi...u mna fajcenie pocas tehu a kojenia je tabu...jednoducho to k dojciacej zene nepatri...

monika77
10. jún 2009

mne sa to tiež nehodí, ale je to každého vec

vinifera
10. jún 2009

Monika77 - požičaj mi manžela🙂 Ten môj je v tomto nepoužiteľný☹
Tak ja ked chcem niekam vybehnúť, tak malého zanesiem k mame na poschodie 😀 Nehovorím, že je to často. Ale je to na nezaplatenie. Práve preto, že materstvo je 24 hod denne 7 dní v týždni má matka právo oddýchnuť si. Už to je pre mna relax, že idem na nákup do potravín a nechám malého na hodku u kamošky. Viem, že je onho dobre postarané. Že mu nič nebude chýbať, tak si spokojne nakúpim. A nemusím malého ťahať do obchodu a pobehovať tak jak splašený hormon s kočíkom. (Mám výhodu, že kamoška je už pol roka na PN, viem, že pre nu to výhra nie je byť tak dlho doma, ale zas sa poteší ked jej donesiem malého aspon si spríjemní den🙂)
Takže sirinka stále si točíš dokola to svoje. Je to tvoj názor. Nechaj si ho. Mne sa nepáči. Ked má matka potrebu a má kde "uskladniť" dieťa. Nech si víde von. Ked má chuť zapáliť si. Radšej nech si jednu dá, ako by mala chodiť nervózna ako lev v klietke a byť na každého zlá. Možno si myslíš, že som "nanič mama" Ale ked vidím krpca ako sa vedľa mna škerí od ucha k uchu tak to asi tak zlé so mnou nebude🙂

vinifera
10. jún 2009

Teda ten môj ešte nieje mojím manželom. Práve preto, že mám určité výhrady k jeho správaniu.... Čakám kým dospeje. Otázne je, či sa dočkám 😀

sirinka
10. jún 2009

vinifera ja som kedysi fajcila a dost...viem ako pachne taky clovek cez kozu aj niekolko hodin po poslednej cigarete...ci chces, ci nie, napachne oblecenie, vlasy, prsty na rukach...
a pamatam si den ked mi kamaratka smutne povedala, ze jej dcerka ju odmietla vecer pobozkat na spanie so slovami " maminka ked ty smrdis"
nehovoriac o priklade, ktorym idem svojim detom a prostredi, v ktorom ziju...
ale samozrejme...lepsie je sa tomu poddat ako trosku zabojovat 😉

monika77
10. jún 2009

sirinka ale zabudla si na jednu vec ... lotna nechce začať fajčiť, chcela si len zapáliť na akcii s partiou, teda až som dobre čítala a to je rozdiel

vinifera ... ja som v tomto vďačná za manžela, vždy sa môžem na neho spolahnúť ... chodím každý týždeň si posedieť s naj kamoškou na hodinku, dve, strašne mi to dobre padne a potom sa hrozne teším na malého a pozorujem na sebe, že som total kľudná

no a neskúšali ste to? na hodinku si vydýchnuť od drobca, napríklad ked už ho neviete utíšiť a všetko ste už vyskúšali, dám ho mužovi, ja si trošku oddýchnem a potom som už úplne kľudná .. dokonca som to čítala aj v jednej literatúre, že by sa to tak malo robiť ... vyskúšajte, ak teda máte možnosť

sirinka
10. jún 2009

monika ved lotne som pisala svoj nazor na predchadzajucej stranke...toto bola reakcia na iny prispevok.

sirinka
10. jún 2009

a okrem toho, bohuzial malokedy byvaly fajciar dokaze dat si len kde tu nejaku cigu na akcii...vacsinou to vedie k opatovnemu pravidelnemu fajceniu...uf, dokonca aj toto mam uz za sebou 🙄
ale teraz uz snad vydrzim nefajcit na furt...

vinifera
10. jún 2009

Sirinka. Pred tehu som fajčila 10ky denne. Počas tehu jednu až dva denne. A tak je to doteraz. Takže v podstate je to 11,5 mesiaca dve ale menej cigariet za den. Takže to nie je pravidlom, že musím mamina opatovne prepadnúť fajčeniu. Som si proste dovolila max dve za den. A to aj dodržiavam. Je to podla mna lepšie ako si to úplne zakazovať a potom do toho spadnúť rovnými nohami a sfajčiť krabičku za den....
Tebe gratulujem, že si prestala fajčiť úplne a dúfam, že ti to vydrží čo najdlhšie.

katkabod
10. jún 2009

Neda mi nereagovat, dost sa tu diskutuje o ,,mamickovskych povinnostiach,,... Tak v prvom rade si myslim, ze to, ze som mamicka neznamena, ze som otrokom dietatka, alebo nejakym robotom na baterky. Hoci si myslim a dufam, ze pre moju malicku by som urobila vsetko na svete. Zena, ktora kym neotehotnela, zila beznym zivotom, stretavala sa s priatelmi a mala cas pre seba, nemoze odrazu vsetko stopnut, resp. chodit vsade len s babatkom. Teda okrem pripadu, ak chce. Ako pise Monika, aj ja si 2-3x mesacne vyjdem s kamaratkami podvecer a je to taky skvely relax, nezamenitelny, priam sa az tesim na nasu malicku, ked idem o 2-3 hodky spat domov, naberiem novu energiu, vypnem a prejdem na ine myslienky. Zdielam nazor, ze babatko ma aj ocka... Mne s malou nema kto pomoct, som na to sama, manzel neskutocne zaneprazdneny 7 dni v tyzdni a tak sme sa dohodli na tychto mojich chvilkach s kamoskami, dokonca to on sam vymyslel, vraj sa neda takto stale v jednom kole...Nemyslim si, ze malej to skodi, alebo, ze ju ochudobnujem, ani si to nevsimne, ocinka priam zboznuje a aspon sa do chuti vyjasia 🙂 Proste aj my mamicky mame nadalej svoju hodnotu, dokonca vyssiu ako predtym a zasluzime si sem tam vypnut. A este, moja mama tiez fajcila pocas kojenia mojho brata, nie sice vela, len trocha, ale ja si myslim, ze nemam pravo to sudit, ak niektora mamicka fajci, ja som nikdy nefajcila a teda doslova nemam sajnu, aky je to pocit, ked pride taky riadny abstak, takze si naozaj nedovolim posudzovat. A poradte teda, co mame robit, my mame pod nami suseda, ktory fajci jednu od druhej a nam to ide otvorenymi oknami do bytu, pricom na nase upozornenia kasle a koniec koncov, ma na to pravo, fajcit si na svojom balkone...Takze je u nas casto, akoby sme boli obaja tuhi fajciari, cize aj mala to dycha. Co s tym mozeme robit? Myslim, ze nic. ☹

mamutka
10. jún 2009

raz som citala ako jednej maminke dietatko povedalo, mamicka, ty smrdis.....hned prestala fajcit, a to si myslela, ze staci ak ju pritom maly nevidi. aj mne fajciari dost smrdia, taki ti riadni.
no a co sa tyka toho chodenia von a zabavania sa, nejak mi to nedochadza. dieta sa mi nenarodilo preto aby ma obmedzovalo, stalo sa sucastou mojho zivota, dufam, ze uz navzdy. ked chcem niekam ist, ide somnou, keby som sla na chatu, beriem ho so sebou, vytvorim mu tam podmienky, nech je pohoda. nechodim nikam kde sa fajci ani kde sa ludia ozieraju, takze nie je problem. nechodim ani kozmeticke, tam by som ho asi netahala, ani kadernicke, nie som porcelanova babika, vlasy si farbim sama ked sa mi chce a muz venci prcka. a aby ma tu nikto neobvinil, ze sa hram na dokonalu, lebo nefajcim, nie, chyb mam kopu, ale ja sa viem zabavit aj so svojim dietatkom po boku ci v naruci, ono sa to vsetko da. ak sa mam stretnut s kamoskou a ta by sa tvarila kyslo ze tam taham maleho, tak to nie je moja kamoska. maly je kludas, vsetko ho zaujima, mozno ked ma niekto urevane babo, tak od neho radsej prcha sam.
a to je asi aj moja odpoved zakladatelke temy, na chatu sa da ist aj s malym, ako tu uz niekto opisoval, sme predsa spojeni a este dlho budeme. ak to tam ma byt o chlastacke a cigaretach, co povazujem za dovod preco by tam dietatko nemohlo byt, tak to podla mna zabava ani nie je.

monika77
11. jún 2009

mamutka prepáč ale toto mi pripadá trochu zastaralý názor .. a ja som vôbec nepísala, že ked som sa stretla s kamoškou, pár krát som mala aj malého pretože mi ho nemohol manžel postrážiť a netvárila sa kyslo 🙂 len som z toho moc nemala, kedže som sa musela venovať malému lebo si už dosť vyžaduje pozornosti (no a nebodaj ked je tam nespokojný len tak ležať v kočíku alebo na rukách alebo nebodaj plačká) ... a nie je to o tom, že ho nechcem vziať, vzala by som ho všade na svete, zle si to pochopila, tam ide o to VYPNÚŤ aspoň na hodinku od malého a načerpať trošku sily

mamutka
11. jún 2009

ja reagujem na to ako sa to opisuje, ze zena je ako vazen odkedy ma dieta, doma pod zamkou a ked sa ma stat opat atraktivnou zenou tak musi prchat mimo domova a samozrejme bez dietata. to mi pride take nariekanie.
ja som si take nemohla dovolit, jednak tu vobec nikoho nemame a potom, mali sme problem rozbehnut kojenie, maly bol na mne niektore dni aj 15-20 hodin, bez srandy. v tom mi nikto nemohol pomoct. odkedy normalne kojim nie je problem, ked niekam s malym idem, citim sa uvolnena, v kociku mam manducu, ak by sa mu daco nepacilo dam ho do nej a je stastny, pre mna to je cas kedy vypnem, ked na mne spunt spi, mam ho v nosici, kocik trebars necham mimo a ruky mam volne...po dnoch kedy nocne kojenie trvalo 2 hodiny a dokopy za den na rukach stravil 20 hodin viem o com hovorim. ale ja som porodila ako 32 rocna, mozno je to aj tym, ak sa niekto citi ze si neodzil to svoje, teraz moze mat potrebu vypnut bez dietata. ja si to teraz uzivam a ked niekam ideme s mm, moze si urobit on ciste oteckovsky den a mne ho len poda na kojenie, ja som na vylete 😉
lenze ak niekto rodil ako 20 roc., nie je sa kam ponahlat, dieta o chvilu bude samostatnejsie a matka bude stale mlada kocka a este len potom zacne zit, ako kolegyna, parada 😀

lindula3
11. jún 2009

baby co sa tu vadite🙂 lotne som uz svoj nazor napisala....

reagujem na to "dotahovanie" ci ano na vikendy bez babatka alebo nie... moj nazor je ze nie... nase babatko bolo strasne vytuzene a dost "vydrete" takze neviem si predstavit ze by som niekde odisla bez neho... nehovorim o beznych nakupoch, kadernicke, kozmeticke napr. kde ho necham na hodinku tatovi alebo babke... ale nejake zabavky to nemusim, uz mi taha na 30tku (nereagujte na to ze to neznamena ze ked mam 30 "nezijem", tak som to nemyslela) a uz som si to vsetko prezila, takze babatko je teraz nasim vsetkym... a prave teraz som zacala zit, ked som zostala doma a nechodim do prace... my sme sa s manzelom nikdy nechodili bavit kazdy zlast, toto ani neuznavam, mame spolocnych kamaratov, cely den sme neboli spolu, takze v praci mal kazdy svoju "partiu"

a podla mna ked niekto fajci 1-2 cigarety denne to ani nemusi, tak bud fajcim alebo nefajcim, bola som tuha fajciarka ale pocas tehu by som si nikdy nezapalila

monika77
11. jún 2009

mamutka chápem že si veľmi upätá na bábo kedže si svoje vytúžené dieťatko mala až v 32 rokoch ... ja by som len nechcela aby môj drobec bol naučený len na mňa ... kamarátka to robila podobne ako ty a ked jej malá odrástla trošku, bez nej sa nikam nepohla a to dokonca chodila so svojou maminkou aj na wc a to nepreháňam

saska.t
11. jún 2009

monika väcsinou babatka ktore su stale nacapkane na mamine , tak okolo roky su samostatnejsie ako tie co na mamine furt nevyseli chcu byt samostatne a mami uz maju dost poznam x takych pripadov...

co sa tyka odchodu od babätka na 2-3 dni moj nazor je ze nie neviem si to ani predstavit ten 1-2 roky sa da vydrzat bez hyrenia a party a potom je uz dieta dost velke aby bolo na vikend trebars u babiek a dedkov a aj si to uzilo 😉

monika77
11. jún 2009

saska, každá máme na to iný názor a takto by sme tu dokolečka písali ... ja si to tiež neviem predstaviť odísť na 2-3 dni, ale ked to niekto tak cíti, nech urobí ako mysli

môj názor je taký, že dieťaťko by nemalo visieť len na maminke, ved sme s nimi 24h denne .. malo by si zvykať byť aj v spoločnosti iných

lindula3
11. jún 2009

baby staci ak budete s tymi babatkami chodit do spolocnosti inych mamiciek a babatiek... a kazde male babatko sa upne na svoju maminu ci chcete alebo nie, ved to dieta tu lasku citi a vie ze ste ta najblizsia osoba...

to ze nemoze ist ani na zachod poznam od kamaratiek, ktore si aj chodili vyrazit... takze to je tiez urcite individualne

lotna
autor
11. jún 2009

lindula3 chodíme so svojimi bábätkami do spoločnosti iných mamičiek. Ja tak chodím každý deň von s kočíkom.

Maminy, úprimne. Nenapadlo vás aspoň v myšlienke oddýchnuť si, vypnúť aspoň na hodinku od našich ratolestí?
Ja sa priznám, že keď si neviem už rady s malým, plače a to som vyskúšala všetko, som rada, že si ho vezme moja polovička. Za tú chvíľku naberiem nové sily a fungujem ďalej.

Ale je to tu rozbehnuté už moc a úplne mimo témy.

S fajčením som sa rozhodla nezapáliť si. Veľa krát som už mala možnosť, neurobila som tak, myslím, že mi nebude robiť problém nefajčiť ani na chate. Ale rozhodne už chcem niekam vypadnúť, zregenerovať sa, načerpať novú silu. Či ma za to odsúdite alebo nie.

"NESÚĎ INÝCH, POKIAĽ NEPOZNÁŠ VŠETKY OKOLNOSTI"

lindula3
11. jún 2009

lotna ja nemam take myslienky... mozno preto ze moje dieta neplace vobec a je strasne dobrucka...🙂 ona sa len usmieva, brble si, no uplne spokojne miminko🙂
a ty mas ako stare babo?