Fajčenie počas kojenia

lotna
9. jún 2009

Určite vás mamičky názov témy zarazí, ale dovoľte mi to vysvetliť.
Začínam už s príkrmami a chcela by som ísťna víkend na chatu so svojimi kolegovcami.
Keďže som bola tuhá fajčiarka, veľmi by som chcela počas tohoto víkendu si zapáliť. Lenže kojím, samozrejme nejaké mlieko už mám odložené v mrazáku a tam si budem mlieko odsávať. Len by ma zaujímalo, ako dlho zostáva nikotín v tele. Aby som vedela, kedy môžem začať normálne kojiť.

peepka
8. máj 2011

@tereza79 kebyze mas nastudovane, tak vies, ze kojenie nezarucuje ziadnu imunitu nezarucuje ze dieta bude zdrave, co vsak kojenie robi je, dava najlepsi start, naj prevenciu, najlepsi zaciatok, cize - ak je dieta s nizkou imunitou, kojenie mu ju pozdvihne, ak by bolo dieta na um tak by to bolo o nieco horsie. kojenie, na rozdiel od um, co je dokazane,ak si nastudujes, chrani proti alergiam, chrani proti detskej obezite..znova, nehovorim ze tomu uplne predchadza, genetika nepusti, ale chrani ako len moze, um bohuzial nechrani pred nicim. iba krmi.
dalej chrani pred gastroenteritis, necrotizing entercolitis
asthma, eczema, and severity of allergic disease -co znamena ze pri kojenom dietati je sila alergii ktore dieta dostane ovela mensia ako pri um.
chrani pred infekciami ucha, restiratory ilnesses, pneumonia..atd atd atd atd

chrani!! neznamena to ze to dieta nikdy nedostane samozrjeme..iba chrani..co um nedokaze. ;)

tereza79
8. máj 2011

to je vec názoru,ja sa nehádam,aj tento názor akceptujem a nevyvraciam a svoj názor nikomu nevnucujem.

peepka
8. máj 2011

@tereza79

vies, kojenie nie je zarukou dobre imuniity a zdravia, nic nie je.....

kojenie ale chrani, na rozdiel od um, ktore iba krmi , pred:

detskou obezitou
chrani pred infekciami usiek, alergiami,

ajhh ti to skopirujem z mojich poznamok

1 - Breastfeeding reduces the risk of childhood obesity
2 - Protection against gastroenteritis, necrotizing entercolitis
3 - Reduced risk of childhood diabetes
4 - Protection against ear infections, respiratory illnesses, pneumonia, bronchitis, kidney infections, septicemia (blood poisoning)
5 - Protection against allergies,   asthma, eczema, and severity of allergic disease
6 - Nursing promotes facial structure development, enhanced speech,  straighter teeth and enhances vision.
7 - higher IQ
8 - Reduced risk of chronic constipation, colic, and other stomach upsets
9 - Children receive the most complete and optimal mix of nutrients & antibodies
10 - The varying composition of breastmilk keeps pace with the infant's individual growth and changing nutritional needs
a je toho este viac ale tieto su take naj pre mna.

pozor!!! neznamena to ale, ze dieta nedostane alergiu, ci ze dieta nedostane zapal usi..iba chrani a pracuje ako prevencia pred tymito ochorenia, co um jednoducho nedokaze. taktiez ak dieta alergiu dostane, jej sila je velkarat ovela mensia ako pri nekojenych. detto s inymi chorobami,deti sa ovela rychlejsie vysporiadaju s chorobou ak su kojene ako ak su nekojene.

toto nie je nic vymyslene , ale su to podlozene fakty, ktore nepustia ;)

ak nevies po agnlicky rada prelozim

peepka
8. máj 2011

jaaj pardon ja som toto napisala dvakrat! lebo som si myslela ze mi to neposlalo, mala som maleho pri sebe a potom som odbehla a somto tu uz nedala prepac 😅 😀 ani tvoju odpoved som si nevsimla..

ps, nie je to vec nazoru, je to vec faktov. kazdy lekar ti to, co pisem, potvrdi 😉 (lekar co o tom teda daco vie lebo nie vsetci vedia..)

peepka
8. máj 2011

vies, kebyze ide o nazor tak sem ani nepisem, ludia maju vseliaky 😉
ale tu ozaj nejde o ziadny nazor......tu su iba podlozena fakty, studie..........cize sa neda hvoorit o nazore.

tereza79
8. máj 2011

@peepka ja som vlastne chcela povedať v tejto téme že ak má kojaca matka fajčiť a nechce sa toho vzdať,tak potom je lepšie nekojiť ako dávať dieťatu nikotínové mlieko,to je všetko vôbec som tu nechcela mať prestrelku či je dobré alebo nedobré kojiť.Kto chce kojiť nech kojí,kto nechce nech nekojí,len nech sú detičky zdravé to je všetko.

peepka
8. máj 2011

@tereza79 jj ja viem 🙂 a ja som nato reagovala ze doktor jack newman, ktory je odbornik na kojenie, tvrdi pravy opak.. stale je pre dieta a jeho zdravie lepsie prijimat mm i ked "ohobatene" o nikotin, ako um. ze ked das tieto dve veci na vahy tak proste vyhra kojenie a fajcenie..samozrejme matka ma cigarety minimalizovat a fajcit prave po nakojeni aby sa minimaliozovalo mnozstvo ktore prejde do dietatka a ine veci, ale stale aj ked to znie odveci, je pre zdravie dietatka vyhodnejsie toto materske mliecko matky co fajci ako umele mliecko. 😉

A mother who smokes is better not to breastfeed. Not true! A mother who cannot stop smoking should breastfeed. Breastfeeding has been shown to decrease the negative effects of cigarette smoke on the baby's lungs, for example. Breastfeeding confers great health benefits on both mother and baby. It would be better if the mother not smoke, but if she cannot stop or cut down, then it is better she smoke and breastfeed than smoke and formula feed.

http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content...

peepka
8. máj 2011

a ja viem ze to cele znie hrozne...fuj cigaretove mlieko, ale ked sa pozreis na fakty a fakt do tej problematiky nazries, zistis ze ozaj je lepsie kojit a fajcit ako nekojit a dat um. samozrejme ideal je aby zena prestala fajcit, ale bohuzial nie vsetky su toho schopne 😒

tanja61
10. máj 2011

@peepka aj ja uznavam tento nazor jednoznacne ked sa da kojit tak kojit ale je vela mamiciek ktore pre pohodlie radsej zacnu UM ale aj vela ktore nemozu 😒 a ked sme pri tom fajceni to uz je na kazdej z nas ale myslim ze to je riadne svinstvo fajcit a kojit dieta a to znamena ze je vela zien ktore sa nedokazu zriect fajcenia ani v tehotenstve a pokracuju samozrejme aj ked koja a to je svinstvo 😠 ked som nemala deti tak som fajcila myslela som ze ani neprestanem nikto neveril a ani ja nie 😀 ked som ostala tehotna tak som zahodila cigarety a pocas kojenia uz vobec a ked vidim tehotne zeny s cigaretou v ustach tak by som im dala po papuli 😠

peepka
10. máj 2011

@tanja61 vies co tehotne co fajcia to je daco uplne ine ako kojacie..to je iny humus aj ja mam vzdy chut vrazdit, akoze total...hlavne tie zeny co fajcia ako predtym, nesnazia sa to regulovat alebo co.
ja som fajcila a prestala som asi 4 mesiace pred otehotnenim a odvtedy som nemala ani jednu. ak zena koji a ozaj nemoze prestat alebo po porode znova zacne lebo stresy alebo co, tak ozaj ak sa posnazi ze ja neviem regulovat to na minimum, fajcit PO nakojeni hned..tak to je urcite mensie zlo, ako dat um a o to ide..vela ludi to nevie a mysli si ze bude lepsie dat um ked teda fajcia , pricom pravdou je opak 🙂
ps. minule som sla do nemocky na ultrazvuk a tam ti VZDY s muzom vidime pred dverami zenske v zupanoch a velkymi brusiskami fajcit ako duhy juj ako skaredo sa ne ne kukame 😝 😀

tanja61
11. máj 2011

@peepka ja zijem v UK a to by si mala vidiet tie tehulky uz som videla aj s pivom a cigou v ruke no nenormalne ☹a ako som uz pisala skor v tejto teme, ked vidim rodicov ktori nemaju ani stipku charakteru a fajcia si doma kde maju male deti alebo v autach tak to je uplne bez slov,ze fajcia je v pohode ale preco v dome alebo v autach kde maju deti?no silaaa 😠 bola som na navsteve u partnerovych znamych ale prvy a aj posledny krat,narodilo sa im babo o 4tyzdne neskor ako moj syncek,okrem toho maju este 2 deti a ona tam kojila a jej muz s cigou v obyvacke vo velkej debate s nou a samozrejme aj ona je fajciarka,fajcia si doma kde maju deti a pritom maju dvor kde nieje problem si ist zapalit vonku uff ,tak som sa postavila ze musime ist a ze mam prist kedykolkvek no to urcite 😠 ja skratka nemam slov 😨 🤐

janka0007
12. máj 2011

@tanja61 no ved toto,ani ja to moc nemusim,moj manzel bol tuhy fajciar,a ked som bola este tehotna tak jedneho dna zahlasil od zajtra nefajcim,priznam sa ze som tomu vobec neverila 😅 ale on si proste viac nezapalil a hotovo..takze ked clovek naozaj chce vsetko sa da aj prestat fajcit.. 😉

tinki
13. máj 2011

ak žena fajčí počas tehotenstva, tak malé má po pôrode abstinenčné príznaky, lebo mu to chýba..a takisto ak dojčiaca matka fajčí, ich deti viac trpia kolikami a hnačkami...ale zrejme ani to sa nedá škatuľkovať..ale ani mne sa to nepáči..ak si chce niekto kaziť zdravie, nech sa páči..ale prečo nedať na výber dieťaťu...?

tanja61
13. máj 2011

@janka0007 presne tak ak sa naozaj chce tak sa to da 😉 moj partner fajcil 20 rokov a bol tuhy fajciar a tiez prestal je to 7 rokov ked nefajci a povedal ze uz nikdy 🙂
@tinki presne tak vobec sa nemysli na drobceka v brusku len na potreby niektorych matiek sebecke a smutne ☹

nina88
16. máj 2011

Nechapem naco sem pisu zeny co nefajcia... Aby si dokazali ake su dokonale?? To podme utocit na vsetky co davaju svojim detom UM,lebo to je vacsie svinstvo ako zafajcene mlieko a to je fakt,nie nazor. Kurnik zenske, starajte sa o domacnost,citajte veci co vas zaujimaju a ktore vas obohatia, pomahajte mamam,ktorym pomoct viete a nesudte,lebo to je normalne na vracanie... Sa pozrite do zrkadla,hodnotte svoje konania,obzrite sa spat,ci ste nikdy nesli v nakupnom centre s dietatom okolo kaviarne kde sa fajci, ci ste nikdy nesli do MC Donaldu,ci ste nevyprazali rezne a kopec inych sajrajtov a potom sudte. Normalne som sa vytocila. Ludska hlupost je nekonecna... 😠 Sme zodpovedne za svoje deti, za seba,tak citajme,studujme, snazme sa zit lepsie,ale nesudme!!!
A len tak pre ,,podpichnujtie,,: precitajte si pribalovy letak na vakcine, ktore ste nechali pichnut do vasho dietata a potom zistite,ze je to vlastne jedno,ci si do toho zapalite jednu alebo rovno karton cigariet. Likvidujeme sa vsetci.
Amen 😉

xlucia
16. máj 2011

@nina88 ludska hlupost je nekonecna, otazne je ze cia.... tehotna ked fajci, tak to jej dieta inhaluje stale. Non stop. vies co to znamena? si predstav ze ti niekto stale drzi vankus na tvari a nemozes sa nadychnut, to iste citi to dieta v bruchu. stale sa dusi. je to prvotriedny hnus. a obhajuje to iba ta, co fajcila alebo stale fajci, lebo nema dost vole a inteligencie aby prestala. jednoducho to nie je normlane z nijakeho pohladu

nina88
16. máj 2011

@xlucia ja netvrdim ze je normalne fajcit pocas tehotenstva,ani pocas kojenia, konieckoncov vobec. Chapes? Ja len tvrdim,nech sa kazdy stara o seba a nesudi ludi co tak robia. Nikto nie je svaty a nevidis do kazdeho cloveka. Na svete je tolko nespravodlivosti,ze by sa clovek mohol zblaznit keby to zacal riesit. A naco?? Myslis,ze ked napises aka je zla matka tak tym pomozes jej babatku?? Prd. (s prepacenim) prave naopak. Moze to citat zena,co prave zistila ze je tehotna,nechcene trebars a je taka silna fajciarka,ze proste nevie prestat a povie si: Aha tak ja dusim vlastne svoje dieta? Tak to radsej ho mat nebudem. A pojde na potrat. Mozno absurdny pripad,ale clovek nikdy nevie... Preto kaslat na to,nech fajci,jej dieta. Juj keby len fajcenie skodilo,aki by sme boli stastni...
A len pre priklad: manzelovi zomrel minuly tyzden pradedo. Mal 92 rokov a do poslednej chvile bol aktivny,uplne v poriadku psychicky, fajcil 60 cigariet denne cely zivot a umrel na rakovinu mocoveho mechura. A v takom veku. Netvrdim,ze treba fajcit,je to zdrave,ale nie su to cigarety to najhorsie co nas zabija. Podme utocit na tucnych ludi co si aj tak daju hamburger. Preco nie? Ved sa likviduju,seba aj svoje deti, lebo len tazko ich deti ziju zdravsie. Kto chce pochopit ako to myslim,pochopi, kto nie,nie.
Len tak pre info: Som byvaly fajciar, tehotenstvom okamzite skonceny,no napriek tomu nikoho nejdem sudit

margot
16. máj 2011

Môj názor:fajčila som pred tým ako som zostala tehotná len pasívne,škatuľka mi vydržala aj vyše týždňa...potom som s tým úplne prestala.Od roku 2007 som si nezapálila už,ani jeden šluk,nič...mám dve deti,synčeka som kojila takmer dva roky a malú tiež kojím..aj kvôli môjmu zdraviu a hlavne kvôli nim nefajčím.. 🙂

makykaky
1. okt 2011

@murinka Mimochodom len tak pre informaciu-materske mlieko dokaze pri vhodnych skladovacich podmienkach vydrzat zamrazene aj niekolko mesiacov a nestraca na kvalite, (inak by neprezili ani spermie v spermobankach ked su uskladnene pri minusovych teplotach), aj mamky ktore mlieko daruju ho najprv skladuju v mraznicke a raz do tyzdna ked ho uz nazbieraju dostatok ho odovzdavaju. Zeny sa stale musia niecoho zriekat, ci v tehotenste, alebo pocas dojcenia a vlastne cely zivot sa pre tie nase deticky niecoho zriekame. Dnes je uz ten svet taky prechemizovany ze ta jedna cigareta sa tam cez weekend strati a skodliviny z cigariet sa nevyrovnaju prednostiam materskeho mlieka. Takze aj keby matka fajcila, to mlieko bude zlozenim aj tak viac prospesne pre dieta ako umele. Nech si z toho kazdy zoberie co chce, ale to su fakty, hoci niektorym ide len o ten princip 😉

makykaky
1. okt 2011

@xlucia najprv si zisti co znamena slovo inhalovat, dieta v bruchu vykonava dychacie pohyby, ale rozhodne nema dym v plucach, s matkou ma spolocny krvny obeh a do toho sa okrem inych veci dostava aj ten nikotin a radsej nech si zena zapali ked jej to pomoze, nez potratit od nervozity a abstaku, aj pre to dieta nie je dobre ked matka s tym hned sekne z 20 na 0. A na kazdeho vplyvaju cigarety inak, tiez je rozdiel ked si da jednu cigu 45 kilova a ine 70 kilova zena, na tu prvu to ma dvakrat taky ucinok.

michelleuk
1. okt 2011

by ma zaujimalo kolke z vas fajcia co tu vypisuju mudrosti 😝 😝

tinki
2. okt 2011

Aj ja aj manžel sme fajčili po krabičke denne. A keď som otehotnela s prvou, prestala som hneď. A manžel po narodení dcéry. Prestali sme zo dňa na deň. Fajčila som 8 rokov a manžel 10. A nič nám nebolo. Mali sme chuť, ale ovládli sme sa. Zvyk na cigarety je v hlave..a všetko sa dá prekonať, len treba chcieť. Pre niekoho je jednoduchšie vyhlásiť, že sa to nedá a hľadať si rôzne dôvody na upokojenie svojho svedomia. U mňa také výhovorky neprejdú. Píšem to preto, lebo sa mi nepáči ten útočný tón, ktorý sa tu používa na obranu fajčiarok. Je to síce každého vec, ale takisto má na to každý svoj názor.

xlucia
2. okt 2011

@makykaky to co pises su od zaciatku do konca sprostosti. dietatu SKODIIIII ked mama fajci, ci ma 40 kil alebo 70 kil ma cca rovnaky objem krvi...
matka NEPOTRATI z nervozity z abstaku.
taketo sprostosti trepu tie, co nemaju dost silnu volu aby prestali fajcit a takto si to ospravedlnuju

czechzuzanaba
2. okt 2011

@xlucia a ty jsi nekdy kourila? Ci jinak se zeptam...byla jsi zavisla na nikotinu?

maca_p
2. okt 2011

som si vsimla, ze kocky chorvatky, alebo slovinky - neviem ich podla reci rozlisit na plazi kojili a sucasne aj fajcili. aspon tie dve, co sme sa stretavali pri vode.
osobne som proti fajceniu, ale nie som proti pohariku vina, ci piva - obcasne. a to tiez moze byt pre niekoho problem.

bahara
3. okt 2011

Ahojte aj ja som bola tuhá fajčiarka a keď som otehotnela dokázala som úplne prestať..a teraz už má malá 4 mesiace a bohu žiaľ som zase začala..no..ale nič na tom som sa priznala doktorke a tá mi povedala že keď nevyfajčím 30 marsiek denne..je to o.ka ak si sem tak ku káve dám a keď už som ale nevydržala a začala aspoň som zvolila úplne ľahunké cigaretky aké sú 😉 no pravda je aj to že bábätku viac škodí keby ten dym vdychovalo ako to,že si mamina sem tam zapáli...uvedomujem si,že to nie je super ideálne ale nikto nie je dokonalí..baba ktorá to sem napísala to nespravila určite len preto lebo túžila po tom aby ju zdrbali ,,dokonalé maminky,, ale aby sa poradila o niečom čo nie je až tak v poriadku ale podla mňa, ruku na srdce veľa mamín to robí tiež len tajne a na verejnosti majú odsudzujúce pohľady...Ja LOTNU neodsudzujem práve naopak má odvahu,že to sem dala 😀 je kopu matiek ktoré robia oveľa horšie veci svojim deťom a to je v poriadku?? ak máš chuť daj si samozrejme z mierou..

irriss
3. okt 2011

@bahara
Nejak se mi to nezda s tim poctem 30ti marsiek...
Rika se, ze uz pri dvou tri cigaret denne je zvysene riziko co se tyce kardiologickych onemocneni....
Jsem proti koureni, mam matku kuracku, jsem ditetem, ktere dym a smrad vdychovalo a musim rict, ze uz i to stacilo na "neprijemnosti se zdravim"..
Podle meho, takova pusinka, i kdyz od maminky, ale s vuni cigarety je nechutna...u mne prerostla v absolutni nesnasenlivost tabaku, dymu,..citim cigaretu i kdyz se "kurak" umyje...z vlasu, obleceni, rukou,...Neni to nic prijemneho..
Tolik pohled "ditete", ktere uz umi mluvit, takove miminko nebo batole tezko vyjadri svuj pocit... 😉 ☹
p.s. Kdyz jsi dokazala tak dlouho vydrzet, zkus si zopakovat duvody, ktere jsi mela v tehotenstvi pro absolutni abstinenci..vzdyt ty duvody se nemohly zmenit.... 😉

bahara
3. okt 2011

@irriss pohoda 🙂 ja sa neobhajujem bol to môj názor na danú vec ako ho máš aj ty..moja mamina tiež fajčila a ako dieťa si to pamätám preto aj keď si denne dve tri cigi dám ku káve zásadne keď malá hajká a kým sa zobudí mám už vyčistené zuby umyté ruky práve pre ten smrad 😎 ale máš pravdu 🙂 len tej kočky mi prišlo ľúto 😉

tinki
3. okt 2011

@bahara Ale tu už ani tak nešlo o úvodný príspevok, tá to už má určite vyriešené..bol pridaný r.2009. Ja som reagovala na iné mamičky..

bahara
3. okt 2011

@tinki To je v poriadku presne ako píšeš každého osobná vec ani Ja sa fajčiarok nezastávam a nefandím si..určite to nie je celkom fajn a aj keď si sem tam ja napríklad zapálim na malej to vôbec nie je vidieť prospieva mi krásne papká je dobré a pokojné dieťatko. 😀 som si nejako nevšimla kedy to bolo pridané haha..a veď pohoda aspoň reč nestojí che..