Fajčenie počas kojenia

lotna
9. jún 2009

Určite vás mamičky názov témy zarazí, ale dovoľte mi to vysvetliť.
Začínam už s príkrmami a chcela by som ísťna víkend na chatu so svojimi kolegovcami.
Keďže som bola tuhá fajčiarka, veľmi by som chcela počas tohoto víkendu si zapáliť. Lenže kojím, samozrejme nejaké mlieko už mám odložené v mrazáku a tam si budem mlieko odsávať. Len by ma zaujímalo, ako dlho zostáva nikotín v tele. Aby som vedela, kedy môžem začať normálne kojiť.

murinka
9. jún 2009

ja som nikdy nefajcila a ani neodsudzujem tych ludi,ktori fajcia ale zda sa mi trocha smutne ked si ty-matka nedokazes kvoli dietatu odriect cigarety.aj ked odbocujem od temy-prepac je to len moj nazor.ja nebudem nikdy fajcit uz len kvoli tomu,ze moja mama fajcila a ja som sa za nu priserne hanbila a hanbim-ale drzim palce

kisska
9. jún 2009

lotna nebudem ti hovorit svoj nazor, je podobny ako murinkin, tak len fakt - nikotin sa odburava z tela minimalne 3 dni... v zavislosti od koncentracie

stvura
9. jún 2009

No tiez suhlas s kockami...aj moja mama bola tuha fajciarka a ja som sa hanbila zato, ze mi smrdeli veci. V zivote som nefajcila a ani neskusala fajcit, hnusi sa mi to....a najviac ked vidim tehotnu s cigaretou alebo maminu s malym dietatkom...ja som sa kvoli svojmu drobcovi vzdala aj toho 2dc vina co som raz tyzdenne pila akonahle som zistila ze som tehotna.

skolara
9. jún 2009

este dobre ze tu mame take dokonale mamky 😲 Lotna nehovori o kazdodennom fajceni ale jednorazovej zalezitosti a to je DOST velky rozdiel. Zase ja si myslim ze ma narok aj na nejaku tu nerest raz za 100 rokov. Ale aj ked s velmi malickym babom radsej nie ked uz babetko papa aj nieco ine tak by som proste zredukovala kojenia a nahradila by som to prikrmom.
Ja nefajcim ale uplnne ta chapem ze proste si chces ten vikend uzit. 😉

murinka
9. jún 2009

ahoj skolara.chvalabohu nie sme dokonale 😠 nikto jej nic nezakazuje,je to jej rozhodnutie.ja bohuzial nekojim-necely mesiac som pre malu odsavala mliecko,pretoze sa nevedela ,,prichytit,,.ona ma moznost dat jej cerstve mliecko no radsej jej da z chladnicky...................ci z mraznicky-to je jedno...............

skolara
9. jún 2009

murinka nechcem vyvolavat konflikt ale proste svet sa nezruti ked jej da cez vikend z flase. Ja som to nemohla urobit lebo mala z flase nevie pit doteraz ale ako som uz povedala lotna si asi chce vyhodit z kopytka tak preco nie. 😅
😕 😕

annag
9. jún 2009

- ak mamička fajčí pod 20 cigariet denne , tak riziko pre dieťatko je malé. Nad 30 cigariet denne je riziko pre bábo veľké - môže mať hnačku, nevoľnosť, vracanie, kŕče, nadmerný plač

- polčas rozpadu nikotínu je 95 minút, teda mamička by rozhodne nemala fajčiť počas a tesne po fajčení

- nikdy nesmie mamička či niekto iný fajčiť v jeho blízkosti - vtedy si bábo vytiahne ďaleko viac niktotínu a škodlivých látok ako prejde cez MM (mamička vdýchne nikotín, ale ten sa prefiltruje jej orgánmi, pľúcami a až tak sa zvyšky dostanú i do mliečka

- fajčenie spôsobuje úbytok mliečka a oneskorený spúšťací reflex

- každopádne sa v literatúre uvádza fakt, že riziko podávania UM je vyššie než riziká spojené s dojčením mamičky, ktorá fajčí niekoľko cigariet denne

- ak by som to zhrnula - väčšie riziko pre Teba predstavuje prípadné odlúčenie od bábetka, resp. podanie mu zamrazeného mlieka - teda nakŕmenie inak než z prsníka, než vyfajčenie niekoľkých cigariet cez víkend

murinka
9. jún 2009

ved nech si vyhodi z kopytka-ja jej nic predsa nezakazujem 🙄

skolara
9. jún 2009

no vidis lotna tak vidis annag ti to pekne napisala vsetko co potrebujes vediet a uz je len na tebe co si vyberies.
Ja by som tiez normal kojila. 😉 ALe samozrejme fajcenie z mierou len tak pre chut. Aj ked mne to nechuti blee
😀

lula5
9. jún 2009

Ja nechapem. Baby (okrem annaq a skolara) vy nemate co robit, ze pisete do tem kde vobec nie ste napomocne? Sak mate deti, venujte sa im a piste do tem kde viete na problem alebo otazku odpovedat. Ci mate dojem, ze ste Lotne odpovedali na otazku???

lotna
autor
9. jún 2009

skolara ... Ďakujem za pochopenie, aspoň niekto to vie pochopiť.

murinka ... Myslíš to, že keď dám zmrazené mliečko je horšie ako keby som uvažovala nad UM? Aj tak som už pár krát prikrmovala UM, kvôli tomu, že som bola mimo domu. Zatiaľ som nemala problém s flaškou. Mám pocit ako by si ma brala nejakú hýrivú maminu a tu naozaj ide (ako spomenula skolara) len o jednorázovú záležitosť.

annag ... Viem, že kŕmenie z flaše nie je šťastná voľba a možno ani to zamrazené mlieko. Ale nevedela som prísť na lepšiu možnosť. A ty by si mi čo poradila, ako to riešiť, keď chcem naozaj na víkend vypadnúť od denno denného kolotoča. Ja ľúbim svoje bábo nadovšetko, prečo to tu nevedia niektoré pochopiť.
Ak som pochopila správne, po poslednej cigarete musí prejsť minimálne 95 minút aby nikotín bol z tela von a potom môžem kojiť? Takže v praxi to znamená, ak si dám poslednú cigaretu v sobotu večer, v nedeľu na obed už s kľudom môžem kojiť?

sirinka
9. jún 2009

lotna mne osobne by vadilo to, ako fajciaca osoba smrdi...predstav si, ze si privinies k sebe babo a pojde z teba cigaretovy zapach 😕 a je po vonavej mamicke... ☹
ja som tiez bola tuhy fajciar pred tehu a dokazem vydrzat bez cigarety 😉 da sa to...

kisska
9. jún 2009

lula5 preco by sme sa mali tvarit, ze fajcenie a kojenie ide dohromady? Preco by sme sa mali tvarit, ze o nic nejde? alebo ze je to nieco normalne a bezne (co castokrat aj je)
ale je super, ze sa opytala a hlada druhu najlepsiu cestu pre babo... ze jej na tom zalezi...a my ju v tom podporime, ze naozaj, ma nad tym rozmyslat a sama si nakoniec vyberie sposob 😎

sirinka
9. jún 2009

lula a ty si nejako odpovedala na dotaz??? 😨 asi tu tiez nie si velmi napomocna 😉

diddi
9. jún 2009

lotna....a doteraz si nefajcila?....to je prvykrat co sa chystas si zapalit?

lotna
autor
9. jún 2009

sirinka ... lula5 mi poradila ale v internej pošte, za čo jej ďakujem. A ďakujem za každý názor, aj keď je negatívny. Nemám problém aj taký prijať. Stále hľadám riešenie, takže je mi nápomocný každý názor.

diddi ... Presne tak, nefačila som celé tehotenstvo ani počas kojenia. Toto by malo byť prvý krát. No a ktovie. Nakoniec si zapálim prvý deň jednu cigaretu a zistím, že mi to už nechutí 🙂 🙂 🙂

annag
9. jún 2009

lotna - áno, správne - vtedy už v pohode môžeš dojčiť

- bolo by treba, ak sa teda už inak nedá a budeš bez bábetka - dávať mu mliečko ideálne z malého pohárika -bábo si položíš na kolená, naplníš malý pohárik doplna - priložíš ho k spodnej pere a bábo ho bude piť ako mačiatko - teda pohárik musí byť stále dosť plný aby to bábetku išlo. Podobne to ide aj lyžičkou - bábo si z nej tiež dokáže mliečko jazýčkom potiahnuť. Je to ozaj pomerne jednoduché - dojčené bábo, ktoré navše fľašu nepozná jazýček automaticky posúva nad spodné ďasienka a peru - ak tam zacíti mliečko, tak si ho aj vtiahne. - kuk môj album a odkazy na videá

diddi
9. jún 2009

ja som pred tehu fajcila asi krabicku denne,od zistenia,ze som tehu som si nezapalila...po porode som nemohla kojit...a 4m.na to som si presne ako ty chces zapalila s partiou....no....a zostalo to dodnes zial 😒 ....takze ak nepocitujes velku tuzbu si zapalit,tak to nerob,lebo urcite ti to zachutna 😒

sirinka
9. jún 2009

annag dokazu takto pit z poharika aj starsie deticky?

katy1979
9. jún 2009

suhlasim s diddi. ak nemusis nezapal si. premysli si co robis. nejde o to ci mozes kojit alebo nie. ale o to ze tehotenstvo a v podstate aj kojenie je jedinecná sanca ako sa fajcenia zbavit.
ak zacnes na chate tak potom uz neprestanes a budes v tom kolotoci znova.
ale je to o hodnotach a toho co chces. bud podlahnes vlastnej chuti alebo sa skusis riadit vlastným rozumom a dokazes tomu povedat nie.
niekedy som fajcila tiez, ale teraz aj keby ze ma chyti chut radsej si dam par faciek a poviem nie.

slnecnica11
9. jún 2009

ja v podstate lotnu chapem...pred tehu som fajcila tak 10 cigariet denne.
Tiez som hned prestala ako som zistila,ze som tehotna.Asi tak v 7mes.som
dostala chut na cigaretu,tak ku kavičke,ale nezapalila som si.A co ma prekvapilo teraz
za posledne 4 dni,tak tiez by som si tak jednu cigaretku dala,ale nespravim to.
Mne to svedomie nedovoli...

paola.o1
9. jún 2009

aj ja suhlasim s diddi. cele tehu aj cele kojenie som nefajcila, ani ked sme vyrazili von s partiou, ani ked som bola vonku s kamoskami, az nedavno som si jednu dala, ze ved mozno mi nezachuti a ona svina zachutila.

saska.t
9. jún 2009

no som na tom presne ako paola, dam si 1-2 vecer ked mala spi nikdy ma neuvidi fajcit!!!

lindula3
9. jún 2009

lotna moj nazor... kludne si zapal ak to tak citis... proste nefajciari to nikdy nepochopia... ja som bola strasne silna fajciarka, ako som otehotnela hned som prestala, pocas tehotenstva som mala strasnu chut no nikdy som si nedala... sice nekojim, mam malo mlieka, len odsavam ale este som si "prvu" nedala aj ked mam strasnu chut velakrat, no dufam ze mi to vydrzi uz len kvoli tomu ze to ide strasne do penazi (a to mi fajcenie chutilo, nefajcila som z frajerstva) nemyslim si ze by ta babatko kvoli tomu odmietalo a nemalo rado to co je za blbost....

a to ked ide mamicka na oslavu niekde a da si pohar vina to nikomu nevadi ale ked si das cigaretu tak to vadi... to mas to iste

annag
9. jún 2009

sirinka dokážu, pri príkrmoch plynule prejdú do normálneho pitia

miskachrumka
10. jún 2009

ja som fajcila aj pocas tehotenstva ale 2-3cigi denne no prve tri mesica som nefajcila ale som dalej nevydrzala no bohuzial niektore nemaju to stastie su take cielavedome a vobec neodsudzujem mamicky co fajcia pocas tehotenstva ale pocas kojenia to je ine!ale kazdeho je to sukromna vec!kolko zien take socky droguju a piju a maju krasne a zdrave deti a naopak zeny co sa zdravo stravuju a nikdy nefajcili a nepili maju chore deti podla mna to nezavisi od toho ked sa niečo ma stat tak sa stane s fajcenim aj bez neho!!!!!!!§to je moj nazor!!!!!!!§

jaja257
10. jún 2009

No lotna, treba podla seba. Ja som fajcila tiez pocas tehu, asi tak pol cigarety denne. Nedokazala som tym seknut uplne, vlastne az tyzden pred porodom ked som ostala kvoli vyvolaniu v nemocnici a potom som prisla konecne domov,zapalila som si a mala mi to hned vysvetlila, cele mliecko vyvratila na mna a bolo to jasne. Akurat ze mne sa mlieko stratilo do 2 tyzdnov takze som uz nemusela (nanestastie) riesit problem s fajcenim pocas kojenia.

sisi33
10. jún 2009

na vikend? bez dietatka?
nechapem a nikdy nepochopim... na chatu mozes ist aj za pat rokov ked ta male nebude az tak potrebovat, ale toto obdobie ti uz nikto nevrati...

vinifera
10. jún 2009

Jednu až dve cigarety denne som fajčila počas celého tehotenstva. Malý má 3,5 mesiaca. Plne kojím. Malý krásne priberá a je to úžasné bábo.(klop klop klop) A jednu až dve cigarety večer si dávam stále. A podla toho čo píše annag to ani do mliečka nejde. Lebo po večernom kojení kojím najskôr o tretej ráno...
Podla mna je dôležitá aj pohoda matky. Ved pokiaľ je matka vystresovaná, nútená si všetko odopierať tak sa to odrazí aj na bábatku. Ja som bola tiež teraz cez víkend s partiou na chate. Varili sme guláš, grilovali sme, dala som si aj pivko a jednu cigu. Malý spal ako zarezaný v kočíku 4 hodiny v kuse. Až som neverila. Čerstvý vzduch mu prospieval. A ked bol hore tak tam bol kopec ľudí, ktorí ho chceli zabaviť. Vynadíval sa na stromy a okolie... Bolo fajn. A necítim sa ako najhoršia matka na svete, za to že som bola na víkend preč a že som si zapálila.
Chod, uži si... A ked potrebuješ vypnúť od malého - áno je to pochopiteľné.
Miskachrumka plne s tebou súhlasím. KED SA MA NIECO STA TAK SA TO STANE. A KED NIE TAK NIE!!!
A pre všetky dokonalé maminy: Psychická pohoda je rovnako dôležitá ako fyzický stav! Ked nebude vpohode psychika a duševná pohoda aj ostatné veci budú ťažko fungovať!

monika77
10. jún 2009

no holky som to tu čítala a chcem sa len vyjadriť k sisi33

a keď matka ide po pol roku do práce, teda končí materskú????????? aj také maminy odcudzuješ?