Formovače bradaviek. Používate to niektorá?

evina313
18. apr 2008

Chcem sa spýtat na tuto vecicku - formovače bradaviek. Používali , alebo používate to niektorá? Podelte sa o skusenosti prosím.To nie su tie klobučiky na kojenie? Vraj sa to má davat medzi kojením a nejaku dobu pred porodom.A kde to dostanem kupit, vola sa to naozaj tak? Formovače bradaviek?
dakujem

audreyd
18. apr 2008

evi a nemáš náhodou na mysli mušle? 😕

evina313
autor
18. apr 2008

musle su na to, aby ti tam odtekalo mlieko, nie? aspon myslím. Ja som skor myslela niečo, čo sa nosí na formovanie bradaviek. Ked ma žena ploche bradavky. Niekde som o tom čítala, len neviem kde. A neviem, či su klobučiky a formovače jedno a to isté

evina313
autor
18. apr 2008

a, už som to nasla - v googli. tak to nie je to iste, ako klobuciky na kojenie

audreyd
18. apr 2008

tak teda?

graziela
19. apr 2008

Ahojte, klobuciky na kojenie maju tvar naozaj ako take klobuciky, proste je tam vyvysena ta cast v strede, ktr. akoby nahradzala tvarom bradavku a su tam dierky.Je to vlastne pomocka pri samotnom kojeni, ked su vpadnute bradavky, aby sa babo mohlo lepsue chytit a prisat. Ja som to osobne skusala pri 1.dcerke, kedze som mala ten problem, ze sa mi mala nevedela prisat.Bola som poriadne "vyzbrojena" do porodnice, ale malu mi ukazali 1.krat az na 3.den po porode, moje prsia boli naliate mlieckom a to nechcelo ostekat a mala nechcela sat, lebo bola uz naucena na flasu.
A nechcela ani cez tie klobucky, takze mne to teda nepomohlo.
Doteraz neviem, ci tie vpadnute bradavky boli v mojom pripade len ako nasledok toho preplnenia prsnikov...lebo niektore zeny maju take vpadnute bradavky aj bezne...lenze mne tie moje ani predtym ani teraz pocas 2. tehu ziaden dr.nekontroloval..
Ale tiez som nad tym rozmyslala, ze si uz dipredu kupim tie formovace a budem ich nosit este pred porodom, aby sa mi bradavky pripravili na uspesne kojenie. 1.dcerku sa mi zial aj z tychto dovodov nepodarilo ani jeden jediny raz nakojit, zo zac. som mliecko odstiekavala a nakoniec asi po tyzdni mi moj gynekolog musel injekcne zastavit laktaciu.... O tom, ake to bolo sklamanie snad ani nebudem hovorit... ☹
Maminy, ak mate s tymi formovacmi skusenosti, dajte nam vediet, ako a ci vam pomohli. Dakujeme 🙂

bora8
19. apr 2008

ahoj no ja mám bradavky úplne vpáčené dovnútra, pri prvom tehu som si kúpila len tie klobúčiky.... ale nepomohlo to a ani som preto nekojila - mlieko proste von nešlo nech sal malý, manžel, alebo odsávačka.... ☹

teraz čakám druhé bábo a kúpila som si tvarovač bradaviek - je to v podstate vákuová pumpička a s tou sa vysajú bradavky von, nie je to príjemné ale dúfam, že to pomôže, má sa to nosiť ešte pred pôrodom a mňa to stálo v lekárni 1400,- sk, tak dúfam že to pomôže...

graziela
19. apr 2008

Ahoj Bora, ja som videla niekde na nete aj take formovace podobne ako klobuciky a nie su ani take drahe...moment, nasla som aj link :
http://www.mojalekaren.sk/medela-formovace-prsn...
Tak neviem, co je ucinnejsie...

teri3
22. apr 2008

Ahojte dievčatá, v jednej téme o správnom kojení som čítala radu mať prichystané kocky ľadu a nachvíľu si priložiť na bradavku, tá by mala vystúpiť - skúste aj pokiaľ ešte nekojíte, je to takmer zadarmo a uvidíte, či bradavka vystúpi. Dajte vedieť, či funguje, ja našťastie takýto problém nemám. pa.

ribizek
25. apr 2008

Ahojte dievčatá.

Ja odporúčam jeden koretor od Chicco. Nie je drahý /cca do 300 Sk/, dobré sa používa, skladný. Nedá sa objednať priamo, ale cez predajňu, kde predávajú Chicco. Len pozor, v BA sme natrafili na 2 veľké predajne, kde boli "ochotní" až strach. Ponúkali mi formovač 5 x drahší a keď som povedala, že viem o niečom takomto a je to oveľa drahšie, tak vedúca len odvrkla, že no a čo a odmietla nám to objednať. Proste ochota. Asi nemajú z toho veľkú maržu, ale vám to urobí takú istú službu a za oveľa menej peňazí.
Volala som potom priamo do Demy, tam mi povedali, že v sortimente to stále majú, na sklade je toho dosť, objednávkový kod je 77 a aj poradili predajňu, kde bola pani oveľa ochotnejšia. Dosť sa to podobá na mal´ú prsnú odsávačku, ktorú tiež majú, ale má to iný kód a trochu iný tvar, tak si to nepomýľte. Viac info aj na stránke:

http://www.chicco.sk/chicco.php/produkt/Dojcens...

alebo sa mi môžete ozvať na IP.
Ale ten ľad vyzerá tiež zaujímavo. 🙂

sonenschein
8. máj 2008

Ahoj, ja som si objednala tie z Madely a myslim ze to pomaha, aj ked v poslednom case ich velmi nenosim ale zacnem porod sa blizi 😵

avion
12. aug 2008

Ahojte, mam ploche bradavky a kojenie bolo velmi problematicke a nedopadlo dobre. Ale povedala som si ze sa na dalsie kojenie lepsie pripravim. Chcela by som skusit s tymito formovacmi bradaviek, len ma zaujima ci su na viac pouziti a kedy mozem s tym zacat? Zatial nie som tehotna. Ale mozno na buduci rok uz budem. 😎 Nie je to zbytocne uz teraz zacat? Ktore su najlepsie: Avent, Chicco, Medela? Dakujem

annag
13. aug 2008

rozdiel sú vpáčené bradavky a rozdiel ploché. vpáčené sú také, kde bradavku vôbec nevidno, je pod úrovňou dvorca, ploché sú také, keď je na úrovni dvorca alebo tesne nad ňou a krátkou stimuláciou vystúpi von. Pri vpáčených bradavkách je vhodné nosiť formovač od cca 6.- 7. mesiaca, pi plochých bradavkách až po pôrode. Po pôrode sa ploché bradavky najlepšie upravia odsávaním odsávačkou a samozrejme aj samotným bábetkom. Ale veľmi odporúčam hneď po pôrode odsávačku a pumpovať čo a veľmi často, len s malými prestávkami, od najmenšieho tlaku počas jedného odsávania až po najväčší znesiteľný. Aj keď odsávačka pôjde zozačiatku naprázdno, je to to najlešie, čo môžete pre rozbeh laktácie a vyformovanie bradaviek zo začiatku urobiť. Bábetká prvé dni veľa spia, málo a krátko sajú, preto sa treba premôcť a odsávať a trénovať bradavky.

lujzina
6. okt 2010

ahojte,cakame babatko a kedze by som chcela svoje ploche bradavky lepsie pripravit na dojcenie, kupila som si formovace od medely.chcem sa opytat odkedy mozem pouzivat formovace bradaviek. som v 18 tt...ublizi mi to ak ich zacnem pouzivat skor ako od toho 6-7mes.? a ako casto?pocas celeho dna, alebo aj v noci?

nc
8. aug 2012

ahojte uz 4 mesiace kojim aj ked s problemami pretoze mam ploche bradavky. pouzivam na to tie klobuciky,ale maly sa nahlce vela vzduchu pritom a potom ma stikutku.tak by som ich chcela prestat pouzivat .
chcem sa spytat pomoze pumpicka na ne aj ked uz kojim ?
ci to sa musi uz predtym zacat.
dakujem. ma niekto skusenost s pumpickou lansiloh?

strapco13
13. aug 2012

@nc skontaktuj sa osobne s laktacnpou poradkynou www.mamila.sk poradi ti, ukaze ako sparvne prisat dietatko a pomoze zrusit klobuciky

adida1979
10. sep 2012

ahoj nc. tvoj problem s plochymi bradavkami podla mojho nazoru urcite klobuciky nevyriesia. pumpicka, na ktoru sa pytas je mojou kamaratkou vyskusana a nevie si ju vynachvalit. pouziva sa vzdy tesne pred dojcenim - sposobi to, ze ti docasne povytiahne bradavku a babatko sa bude moct prisat. odporucila jej ju porodna asistentka priamo v porodnici.

monulik88
4. mar 2013

babenky chcem sa spytat ci mate skusenost s medela formovacmi bradaviek ci to trocha povytiahne bradavku a babo sa lespie bude vediet prisat dakujem

lenka26386
4. mar 2013

ahojte babulky takže moja skúsenosť: po pôrode ked som išla priložiť malinkého tak sa mi nechcel prisať a ked som zavolala na pomoc sestričku tak mi ho skúšala priložiť ale velmi ťažko sa chytal prsia som mala ako lopty a bradavky ploché a sestrička mi povedala, že s takými bradavkami ani kojiť nebudem 😒 ale poradím vám jedno sama som si ich povyťahovala rukou som chytila bradavku a jemne naťahovala do predu a chytil sa ...vždy pred kojením som najprv ponaťahovala a potom priložila bolo to trápenie ale asi po mesiaci to bolo už na 1* 😀 ale keby som vedela už pred pôrodom o plochých bradavkách tak som mohla nás dvoch ušetriť toho trápenia 😔 takže pekne si dajte skontrolovať u vášho gyndoša aj bradavky moja na to zabudla ale segre kontrolovala a upozornila ju na to takže sami sa iniciatívne popýtajte ...

evka1247
21. mar 2013

ahojte mám tie formovače začala som si ich dávať cca v 7 mesiaci,lebo mám vpáčené bradavky, vždy keď som ich dala dole tak bradavky sa mi stiahli späť,po pôrode mi odporučili používať klobúčiky,ale ja som nechcela,vždy si pred kojením palcami trochu povytiahnem bradavku a ide to,kojím ju 3,5 mesiaca,neviem ale podľa mňa niečo pomohli 🙂