Frekvencia kakania u kojenca. Aká by mala byť?

monky28
4. mar 2009

Moja Eliška bude mať päť mesiacov,doteraz kakala niekolkokrát za den,ale teraz už týžden nič,ale popri tom je spokojná,vetry máme.Aké máte skúsenosti ?Kolko je normálne nekakať pri kojeni?

meleri
4. mar 2009

no zrovna jsem to tento týden řešila.. 😅
máme stejný problém ale teda malý má teprve 3,5 měsíce, takže se nám to stalo dřív..taky kadil pořád a tedkom klidně i pět dní nic..

jedni zastávají názor že je to normální a že se to má tak nechat..že prý kojené děti nemusejí kadit i deset dní.

druzí zase že je to špatné a že je třeba dodávat tekutiny..

já se spíš přikláním k druhému názoru, a limit je pro mě pět dní..

erikasadek
4. mar 2009

ahoj meleri, zacni pit hepar... 😉

smardik
4. mar 2009

my měli ten stejný problém a podle dr. je to u kojených dětí normální - prý je normální až 14dny, malý má rekord 5dní.

bambusko
4. mar 2009

monky, my sme mali rekord 21 dni. pozri aj tu

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

meleri
4. mar 2009

Eriko,

jsi už třetí co mluví o tom heparu no musím si to koupit! 🙂

šiš marjá 21 dní, to už je na roztrhnutí střev ne? 😕 sorry, mě to furt šokuje, já když se nevykadím tři dny, tak je to utrpení...ale zas chápu že být jenom na mléčné dietě je asi jiné kafčo.. 🙂

erikasadek
4. mar 2009

asi papas malo vlaknin.. tak zacni papat vela zelenej zeleniny.. haricot verta podobne.. 😉 a nezabudni ten hepar... 😉

bambusko
4. mar 2009

plne kojene dieta moze mat stolicu po kazdom kojeni a nemusi ju mat vobec, pretoze materske mlieko je stravitelne bezo zvysku. takze meleri, ziadne roztrhnutie a ty urcite jes nieco uplne ine ako mm, takze to sa neda porovnat 😀

bambusko
4. mar 2009

este doplnim, ze drobec priberal vtedy vuse 1kg za mesiac, takze nestradal a vsetko dokladne vyuzil 😉

meleri
4. mar 2009

jo to je ono, náš právě taky pořád přibírá, takže si říkám že to aspon špantě není..

beata.n
4. mar 2009

ahojky tam nám malej nekakal ve 2.měsíci tři týdny 😕 😅 a pak najednou jo,my měli celkově intervaly týden,dva dřív se prostě nevykakal,prostě všechno mlíčko strávil,že nic nezbylo 😀 ale příkrmama se to zlepšilo a to kajdíme i několikrát denně. 😉 jo a malej i do ted přibírá 1 kilo měsíčně,takže už ted má těch kilíček 10 😀 😀 prostě mu na tom světě chutná no 😎

jelcamt
4. mar 2009

my prave prezivame nekakacie obdobie, a som z toho nervozna, lebo aj ked by to malo byt ok, dcerka sa po tyzdni vykakala, ale bolo to pre nu utrpenie, cely den bola nekludna, tak som tusila ze asi ju to uz tlaci, a vecer tlacila ako o dusu a stolica bolo totalne husta, napr. ako nutela ,pre lepsie predstvavost a to predtym kakala uplne stavu, je uplne kojena a ma 3 mesiace. ako sa vasi dorbci vykakali po takej dlhsej dobe, uplne normalna stolica ako predtym ci tiez taka husta???

monky28
autor
4. mar 2009

no,ja ti neviem odpovedat,pri prvom dietatku sme takyo problem nemali,az teraz pri Eliške.Vetry má,len nekaka.A teraz vecer este k tomu vsetkemu mala zvysenu teplotu,dnes sme boli na ockovani.Dr mi k tomu kakaniu povedala,ze je to normalne u kojenych aj dlhsie nekakat,tak neviem,ale nemam z toho dobry pocit.A dcerka sa vykakala sama alebo s pomocou napr.teplomera?

bambusko
4. mar 2009

jelca, konzistencia normalna, len riadna kopa to bola 😝

annag
4. mar 2009

ak je stolica zriedkavejšia, tak je logicky aj hustejšia, pokiaľ Vám detičky dobre priberajú a cikajú veľa( teda majú 6-8 dobre pocikaných plienok), netreba sa obávať. Pokiaľ má bábo vetry, tak aj stolica, keby dáka bola, voľne odchádza. Detičky sa pri kakaní namáhajú, lebo nevedia dobre používať svaly, ktorými treba zatlačiť (tlačia zle, podobne ako niekedy mamičky pri pôrode), pokiaľ sa bábo hnevá a tuho tlačí až očervenie cca 10 min pred vykakaním, je to normálne

euphoria
4. mar 2009

Mila Annag, porad aj mne prosim.
Mala ma sest mesiacov, plne dojcena, kakala v priemere tri krat denne. No posledne dva tyzdne, kaka raz za den, raz za dva, no teraz uz dva dni nekakala. Namiesto riedkej stolice mame uz taku hustejsiu a tmavsiu .Akurat su to dva tyzdne co sme zacali s prikrmami, no spapa zatial velmi velmi malo.Par lyziciek.Aj cika ovela menej.dnes som ju len styrikrat prebalovala, plienky boli dost plne, ale len styri..

krasulka
4. mar 2009

Ahojte, prosim vas, poradite aj mne? Mala ma tyzden a 2 dni, je kojena aj dokrmovana a 2 dni nekakala..a neviem ze ci jej to normalne, alebo sa mam obavat. Pocula som ze kojene babetka nemusia kakat aj dlhsie ale ona ked je aj dokrmovana...tak neviem...

annag
4. mar 2009

euphoria, na stolici sa už odráža tých pár lyžičiek príkrmu, ale ešte sa nedá povedať, že ide o zápchu. Toto sa pri prvých príkrmoch bežne deje, pokiaľ je malá spokojná, tak sa netráp. Aj 4 plienky za deň sú OK, lebo aj v noci určite ciká. 🙂

euphoria
4. mar 2009

Dakujem Annag, upokojila si ma🙂

jelcamt
5. mar 2009

no vetry, ma aj ked pred kazdym" prdom" ju chyti zlost kym ho zo seba dostane tak spusti rev, a ked sa jej ulavi je dobre, najviac ma to stve pri kojeni, lebo pride na nu vietor, pusti sa bradavky zacne vrieskat...az kym si ne...., inak kakala bez teplomera, sama, len jej to slo hrozne ztuha...skusila som jej dat par kvapiek harmanc. caju, aj ja som si navarila, nech ju podurim zo vsetkych stran, ale zatial nic, akurat si vsimam ze od kedy takto malo kaka, tak straaasne moc cika, az sa mi zda ze ten moc akoby zapachal...napr. ako ked berete leiky , a pritom ani ja ani mala ziadne leiky nebereme, co to moze byt?

dur
5. mar 2009

Ahojte moja 7tyzdnova dcerka kaka od narodenia raz za tyzden a to poriadnu kopu 🙂 ,boli sme aj na sone a bolo vsetko v poriadku tak dufam ze to bude ok 🙂

buchova
5. mar 2009

ahojte

moja mala sa raz nevykakala 3 tyzdne tak si viete predstavit cos om prezivala!!bola uplne v pohode mala vetry usmievala sa takl som to neriesila no a potom sa vykakala tak ze si to viete predtsavit!! 😀

proste pokial je dieta plne kojene a odchadzaju mu normalne olyny a je usmievave tak nic netreba riesit vysledok sa urcite dostaví!!!!!!! 😀 😀 😀

ditka1
5. mar 2009

moj maly kaka niekolkokrat denne aj v noci a je tiez kojeny,ma 2tyzdne,ale stolicu ma peknu ako prazenica...
jelcamt...toto aj lukyno robieva,sa hneva pred prdnutim

katyl
5. mar 2009

aj filipko kakava tak raz za tyzden, rekord mame 9 dni 😀
ked vidim, ze je spokojny, predka bez namahy tak je to ok.
ale teraz prekvapil, vcera kakal 4krat adnes zas raz, tak to som nezvyknuta, asi sa nieco deje.... 😖

kokaka
5. mar 2009

monky28, moje dcera taky nejdříve kakala několikrát za den, pak pár dní nic, u kojených dětí je to prý normální, že někdy nekakají a všechno mlíčko zpracují , i já zkoušela pomoci teploměrem nebo rektální rourkou nebo cvičit nožičkama, když několik dní nebylo v plence nic

monky28
autor
8. mar 2009

tak uz sa nam to upravuje,postupne,kakame v priemere dva krat za 24hod,najmä v noci 😀 a poriadne davky 🙂

shaula
8. mar 2009

Nám doktorka taky říkala, že klidně i 14 dní... My máme rekord 6 dní bez kakání.

zuzik_p
12. mar 2009

Ahoj, tak moje temer 5mesicni holcicka stale kaka nekolikrat denne 🙂 Ja uz bych urcite byla nervozni, i kdyby nekakala jen jediny den, i kdyz take vim z ruznych zdroju, ze par dnu je ok.

terezam22
12. mar 2009

Ahoj já kojím plně a skoro při každém kojení se prcek vykaká,ale teď mi známá říkala že její syn pětiměsíční nekaká třeba 13dní a nemá bolení,jen všechno mlíčko co vypije stráví.

smajlik
17. apr 2009

nám malá od března kakala sama jen jednou (do té doby asi 2x denně) , jinak po týdnu používáme rektální trubičku, tou vytáhneme docela dost, protože malá už pláče bolestí. Do té doby je ale naprosto v pořádku. Od malička jsme bojovali s kolikami, ty teď ustaly, ale právě přestala kakat . Doktorka říkala že máme rourkovat když bude mít bolení a jinak jí nechat být, že asi všechno stráví ... ale nevím, přeci jen už je to měsíc co se sama vyprázdnila . Zkoušela jsem i švestky a hrušky , ale prohnalo to akorát mě 😀.

ela23
17. apr 2009

ahoj smajlik,neviem ci dojcis(zrejme ano),ale tu rektalnu rurku by som obmedzila na minimum,pretoze sa moze stat,ze rektalny zvierac zacne byt lenivy a potom by ste ju len rurkovali a to by bolo zle.Skus nejake probiotika,ja osobne mam vyborne skusenosti s Dophilus infants 60g.A ak odchadzaju vetry,zrejme mala naozaj mliecko bez zvysku stravi,ak je mala spokojna a ma aj dost mokrych plienok skuste tomu dat nejaky cas. 🙂