Glycerínové čípky. Môžu sa dať aj malému dieťatku?

maca28
4. máj 2008

ahojte,moja mesacna dcerka ma problem s vyprazdnovanim,kojim ju a dokrmujem nutrilonom,skusali sme naozaj vsetko,cvicenie,masticku,rektalnu rurku no nedari sa jej vyprazdnit..mozem pouzit kusok glycerinoveho cipku? nikde na nete som nenasla ci sa to moze dat aj tak malemu dietatku..dokonca som v plienke nasla stopy krvy,neviem co mam robit..

tomaskokat
4. máj 2008

ahoj my sme takisto mali tento problém. Kojím a dokrmujem bebou ha. Niekedy sa nevykakal aj 4 dni. Pri sušenej strave že je to normál. Kúpila som v lekárni glycer. čípky ale sú len pre dospelých tak som to rezala na štvrťky. Odporučila mi to lekárnička. Do 140min. sa mal dostaviť účinok a nič. Ale po pol hodine to ho bolo ešte aj navyše. Skús. A ešte mi odporučili dávať mlieko z kolikovej flaše.

maca28
autor
4. máj 2008

nemoze sa jej nic stat ak jej to dam? a kolko? hadam nie celu cipku..

tomaskokat
4. máj 2008

nie daj jej stvrťku a ak má ostrejšie hrany trochu to "obsekaj"Neublížiš jej. Teraz som frajerka ale vtedy mi tiež nebolo všetko jedno 😉

fifla
4. máj 2008

nam velmi zabralo kupanie v kupacom vedierku. vobec ziadne koliky

motiilik
4. máj 2008

maminy a skúsili ste spraviť taký slabý vývar s ovsených vločiek a kmínu a dať do toho to sušené mlieko?...ja som mala ten istý problém,ja ju však krmim úplne so sušeným mliekom...ale môže to robiť aj to sušené mlieko,ja som malej dávala najskôr nutrilon,potom sunar a nakoniec sa nam najlepšie osvedčilo francúzke mlieko,tie prdchádzajúce nás tiež zapekali ale toto francúzke je super... 😉
vela šťastia 😉

vlasa
4. máj 2008

my sme tiez davali stvrt cipky,ked uz bolo zle,aj dokina nam to odporucila.lepsie,ako babatko trapit ☹

nathalie111
4. máj 2008

aj my niekedy capik dame,taku tretinu,ked bola mensia stvtku,ale ona hned potom potlaci,a hned to ide von... 😉

michaelina
4. máj 2008

ten odvar z vlociek by som nedavala do tych 7 mes., obsahuju lepok. my sme tiez mali tento problem a skusali sme od masirovania a rurky asi vsetko. ked sa kombinuje aj materske mlieko s umelym tak by mala byt stolica do 2-3 dni ked nie tak som tiez dala cipok, priznam sa dala som ho normalne cely ak ked mal vtedy maly okolo 3-5 mes., nastastie sa tieto traviace problemy stravia sami ked sa zacne s prikrmami. aby som nezabudla doktorka nam napisala aj hylak kvapky ktore sluzia na upravu stolice nielen pri hnacke ale aj pri zapche

tanja61
5. máj 2008

mi sme mali tiez take problemy moj drobec sa niekedy nevykakal aj 11dni tiez nepomahalo nic az nakoniec som dala cipku celu na odporucanie lekara,lebo uz nas chcel poslat do nemocnice,v navode sice pisu ze od 10rokov ale taky maly kusocek by jej nemal poskodit, ale radsej sa spytaj zavolaj si na pohotovost alebo lekarke....moj maly mal 3mesiace...u kojenych deti je uplne normalne ze nekakaju aj 10dni no ale ked dokrmujes tak neviem...a krv v stolici?no ja by som sla k lekarovi pokial sa to opakuje 😉

ciculka15
28. sep 2011

Ahojte babeny...ja som tu nova 🙂 ale potrebovala by som poradit.Mam mesacnu dcerku a mame problemy s bruskom...po kazdom kojeni ma neuveritelne krce a taktiez sa mi vykaka iba s rurkou..s manzelom sme uz zufali z toho jej nenormalneho placu...neustale len chudatko nase place od bolesti...uz sme skusali cviky..vsetky sirupy..infacol..espumisan,,,aj sapsimplex..a nic nepomaha...dokonca jej davame ceresnive koskty nahriate na brusko..vsetko zaberie naozaj iba na chvilocku..uz premyslam ze prestanem kojit a dam ju na umelu vyzivu,v lekarni som si kupila nutrilon pri kolikach..chcem skusit aj to, ale najskor som sa chcela poradit s vami ci by mi prosim niketo neporadil co treba robit pri detskej kolike...dakujem

deina79
14. feb 2013

Ahojte konecne vyrabaju aj detske glycerinove cipky pre deti 1g-5ks v baleni za cca 2.50.Volaju sa suppositura glycerini sanova.
Mam e stym velke problemy tiez, tak rada pomozem 🙂

martina2909
15. júl 2015

Ahojte mamicky
Chcela by som sa informovat mam 3 rocnu dcerku mame taky problem v sobotu mala dcerka tvrdsiu stolicu a neskor mala hnacku ale vykakala dost vela . Ale od soboty nekakala :( mame obdobie ze sa ucime na nocnik piskat chodime bez broblemov ale ked tam ma kakat tak to nehrozi . Tak sme jej dali spodne pradielko tam sa vykaka tiez bez problemov , ale zopar krat sme jej vysvetlili ze tam sa nekaka. Tak si myslime ze ma neaky strach s toho. Alebo sa v sobotu tak vykakala ze teraz vsetko co spapa tak to telo spotrebuje . Papame aj jablcko na vlakninu , prdka nema ani priznaky aby sme maly zapchu papame salime sa. Tak nechapem co to moze byt :( dnes sme vyskusali dat aj detske kvapky Espumisan. A nechcem zbytocne tlacit glycerinove cipky ,ked to nieje za pozreby . Dakujem velmi pekne za odpovede velmi mi s tym pomozete 😘

drobova
6. máj 2016

Ahojte,neviete mi poradiť, mám mesačné dieťaťa a kojim ho a dokrmujem bebou Ma problém sa vykakat ale dala som mu čipok a potom sa vykakal, ale ako často mu to môžem dávať? Nie je to škodlivé?!Ďakujem za odpovede ak mi poradíte!

svuniecko
16. jún 2016

Ahojte. Mame tiez problem s kaknim... mala ma 7 mesiace a papa uz skoro vsetko( myslim zeleninu a kuracie masko) a uz zaciname mat problem. Predtym kakanie slo tazko a teraz nekakala tri dni a vidim na nej ze tlaci ma akokeby krce a nic. Tiez rozmyslam ze zajtra pojdeme kupit cipky. Nevie mi niekto poradit ako mam spravne postupovat s podavnim jedla pre malu aby sme sa vyhli tomu zapekaniu???

andrea101112
17. jún 2016

a vykaka sa? ja mam maleho ma polroka papa zeleninku masko a tiez nekaka aj dva tri dni ale potom sa normalne vykaka..tak by som to nejako nesilila keby ze sa normalne vykaka...

svuniecko
18. jún 2016

@andrea101112 no mala uz vcera dostala cipok. Len taku malu stipku som jej dala a vykakala sa asi o hodinu. Len tiez jej slo tazko aj kus plakala. U nej sa nestalo este zeby tri dni nekakala a uz mala aj take krce sa mi zdalo tak uvidime. Dnes nic tak uvidime zajtra co bude ci daco bude...

mattiamatej
19. nov 2017

dobry no mi sa takto trapime uz rok iba cipki pus sirupi a activiua probiotika a nic kakakknie iba z placom ale stolica je vlaknita a normalnej farbi niejake problemi bolesti alebo zapchy nevladzeme uz mi sa skvor bojime ci nenarusime citlivost konecniku a nebude chodit inak na zachod jedine z cipkom ..poradte..dakujem nase dieta synacik ma 12 mesiacou kojime stale,,

svuniecko
19. nov 2017

Tak môj syn bude mať 5 vo februári. A stále sa trápime ale zlepšuje sa to už kakame bez cipkov ale na 4 až 5den ide to ťažšie ale vykaka sa. Ja mam pocit ze nezaberá na to nič len to ze dieťatko musí vyrásť. Ale keď bol menší tak nám pomáhalo že jedol každý každý deň hrušku alebo pohanku s poučeným banánom alebo s jablkom. To som dávala väčšinou ráno na raňajky takže to kľudne môžtr skúsiť.

kikuta
5. mar 2019

@mattiamatej prosím vás písali ste o podávaní čapikov upravilo sa Vám to? Nevznikla závislosť?

svuniecko
6. mar 2019

@kikuta neviem ci otázka je na mňa ale asi áno 🙂. Tak neupravilo sa nám kakanie stále kakame až na 5den ale aj to ho ja musím sadnúť na záchod a aj polhodinu kým sa vykaka. Alebo keď nejde tak zasa cipok... Ale ne nevznikla závislosť... Aj pred 3dnami som mu dala cipok a sa vykaka a od vtedy nič... Takže zasa čakáme ci sa sám vypýta ale to sa ešte nikdy nestalo.....

liliana45
13. apr 2019

Prosim vas ako casto mozem dat glycerinovy cipok 7 rocnemu dietatu . viem ze je tam napisane 1 az 2 denne ale ako dlho po sebe mozem ?? dali sme a vykakala iba bobcek . a brusko strasne boli stale ..

svuniecko
13. apr 2019

@liliana45 no ja som dala 2 cez deň. A tak ze ráno a potom poobede ďalší keď prvý nezabral nemalo by sa nič stať

radynadzlato
30. júl 2019

prosim tu foliu na cipku staci natrhnut a vlozit alebo celu nejako dat dole (po obale samozrejm)?e

svuniecko
30. júl 2019

@radynadzlato neviem akú fóliu presne myslíte?lebo ja mam gkycerinove čipky a tie sú v takom akoby alobale a normálne otvorím obal a vide celý cipok von

radynadzlato
21. aug 2019

@svuniecko uz som na to prisla, maju sa len este hore natrhnut, aby sa skor rozpustili.