Gravimilk - skúsenosti

1236lenca
13. dec 2013

Ahojte baby. Mám 3-mesačnú dcérku. Beriem homeopatiká, pijem čaje, odsávam mlieko, pijem čierne pivo, no aj tak mám mlieka málo. Už neviem čo mám robiť aby sa to zlepšilo. Myslíte, že GRAVIMILK pomôže? Máte skúsenosti?

luba28
13. dec 2013

@1236lenca ja som mala ten isty problem a nakoniec som to vzdala,... ☹

1236lenca
autor
13. dec 2013

Mna to velmi trapi a nechcem to vzdat...uz malu musime prikrmovat aspon 2-3 krat denne a uz aj to ma boli...ine mamky koja aj dva roky a ja tri mesiace??? neee...

uhnakova
13. dec 2013

Mne nepomohlo, a nepomohlo ani vsetko ostatne, co si vymenovala. Ale celkom mi chutilo, teda to kakaove, vanilkove je cisty humus 🙂

uhnakova
13. dec 2013

@1236lenca nestresuj sa takto, lebo bude mliecka este menej. Holt kazdemu nadeli priroda nieco ine, niektore zeny su lepsie dojky. A navyse este nie je nic stratene, pokial je mala stale ochotna sat. Za mesiac mozes skusit prve jednoduche prikrmy a umele mlieko mozno budes moct vynechat 🙂

5leni12
13. dec 2013

Mne vôbec nepomohlo, tiež som skúšala hocičo od čajov, polievok, gravimilku až po homeopatiká a napriek tomu som to po 4 mesiacoch musela vzdať. Nie každá žena má mlieko, musíš sa s tým zmieriť, takto trápiš seba aj maličkú.

levica23
13. dec 2013

ahoj, mne veľmi pomohla senovka grécka a benedikt lekársky. Zožeň si ho v tabletkách. Je trošku drahší, ale po 12 hodinách som bola ako mliekareň. A ak potrebuješ poradiť s kojením pozri si www.mamila.sk. Sú tam aj kontakty na laktačné poradkyňe. Mne osobne veľmi pohli. Držím palce.

luba41
13. dec 2013

ako vieš, že ho má máš málo? všetko to čo si hore vymenovala, je len tak 5% úspechu dojčenia... dojčenie je predovšetkým o správnej technike /dobré prisatie, dojčenie na požiadanie, nepoužívanie cumlíka, fľaše a pod..../ kontaktuj laktačnú poradkynu ako Ti bolo poradené vyššie, kým nie je neskoro.. 😉
@1236lenca

swanqueen
13. dec 2013

Ahoj, mne zachránila dojčenie laktačná poradkyňa a Senovka+Benedikt (dávkovanie ti musí povedať laktačná-vôbec nečítaj čo píšu v príbalovom letáku). ja som to užívala asi do 6 mesiacov. Je to drahé ako fras a musíš toho brať veľa, takže vydrží ti krabička len na dva týždne, ale mne to asi pomohlo, lebo dojčila dom do 19.mesiacov (aj to som prestala nedobrovolne,inak by som dojcila dlhsie). Hlavne to nevzdávaj!!!!!!! Ja som sa nevzdala, robila som pre to všetko a oplatilo sa. Najkrajšie obdobie pre mňa. Veľa šťastia! 😉

dolijalu
13. dec 2013

stres je tichy nepriatel laktacie....daj sa do pohody a prikladaj casto....dceru som kojila do dvoch rokov, skus vajickovu polievku, vsetko hroznove, cerstve hrozno, stavy, dzusy, hroznovy cukor, mrkvova stava...na kvalitne a syte mlieko je dobra bylinka alchemilka
Kamaratke velmi sadol gravimilk, urcite vyskusaj
a mas pravdu - nevzdavaj to

siska53
1. jan 2014

@1236lenca ako sa dari? Myslim,ze gravimilk je skor na doplnenie vitaminob,treba aj dost pit a casto prikladat.
a fakt ma zaujima,ako vies,ze mliecka je malo?
Lebo ja som to pri dojceni nevedela,proste tahali,kedy potrebovali. A podla odsavania sa neda mnozstvo mlieka urcit.
urcite by som vyhladala i laktacnu poradkynu a hlavne klud!
stastny novy rok!

siska53
1. jan 2014

@1236lenca a este,mala bola iny typ papkaca,oproti synovi des a hroza,kolikova navyse,malo priberala,aj som sa pytala,ci ju mam prikrmovat,doktorka,ze nie,tak som sa upokojila,malej som dovolila tahat tak dlho a tak casto,ako chcela ona a dojcime sa stale,aj ked uz ju odstavujem a zopar dni ma mliecko uz len,rano.teraz ma 21 mesiacov.

tjarka1
1. jan 2014

ja som s ním teraz začala a prvý deň hrôza. tak ma z neho prehnalo že až 😀 😀 😀 ale chutí mi tak ho pijem ďalej

miaria1
1. jan 2014

Skus feniklovy caj, najlepsi sa mi zdal bio od Herbexu a kapsulky more milk plus, ten mi zabral velmi dobre. Najdolezitejsia je dobra vyziva, dobra vyziva, dostatocne pit a byt v klude a pohode.

1236lenca
autor
3. jan 2014

Tak ja uz mam asi 5 krabicu, mám pocit, že sa to mierne zlepšilo. Pocit že mám málo mliečka mám preto, lebo malá je pri papaní nervózna a plače. A žiaľbohu ja som nútená mliečko aj odsávať a keď sa mi podarí za celý deň odsať ani nie 200 ml, tak to je žalostne málo...

siska53
3. jan 2014

@1236lenca a je spravne prisata? Inak ja som zo zaciatku nejak automaticky stlacala ten prsnik,z ktoreho babo tahalo.a inak moja mala mala radsej ten plnsi prsnik,ale zas obcas si vybrala,ten horsi,lebo z toho plnsieho sa zas zakuckavala..
a s odsavackou,tou sa mi darilo leen pri malom odsat 2-3 dl naraz len asi prve 4mesiace. A pri malej asi raz. Inak to bola bieda.
a ja som si stimulovala tvorbu mlieka,i tym,ze na jednom,prsniku bola,mala,na druhom odsavacka (pred 6.mesiacom sme mali krizu a pri malej som,zas potrebovala kvoli operacii mat zasobu mliecka pre nu).

1236lenca
autor
4. jan 2014

Myslím si že je správne prisatá, lebo keď ju pol dňa nekojím a potom sa prisaje, tak papká v pohode, len proste po tých 3 hodinách toho mlieka nie je...no tak ja keby som si odsala 2-3dl tak skáčem po plafón :D. Odsávačkou odsajem zhurba 60ml a potom sa snažím ešte rukou odstriekať a to ešte sa mi podarí tých 30 - 60 ml...takže je to bieda...

siska53
4. jan 2014

@1236lenca tak to ma dost dlhe intervaly,dost dlho vydrzi nepapat...sice aj moja obcas cez den vydrzala aj styri hodiny a obcas bola aj kazdych 20 minut na,prsniku. A maly papaval akzdu hodinu a z dve,okrem,noci,ktoru od 3.mesiaca prespal celu(okrem,par vynimiek).
no ved to odsavanie sa mi len chvilu tak darilo..aj to len rano,kedze on v noci nepil...
mne fakt pomohlo caste prikladanie a odsavacka plus babo,kazde na jednom,prse.a pit,pit,pit,najma vodu a ja som,i vyprchanu vineu pijavala okrem cajov na kojenie (granulovanybi sackovy).
a este,neviem,ako dlho ti to trva,ale ak,nie dlho,nemoze ist len,o krizu? Rastovy spurt?
a pri malej som,si istu dobu ani nebola,ista,ci mam dost mlieka,kedze som,ich nemala take naliate,ako pri malom. Ale mala bola spokojna (az na koliky,ale to revala po papani,nie pocas neho).

1236lenca
autor
5. jan 2014

Tak medzi tým ju musím prikrmovať kedže papá každé dve hodiny 🙂. No v noci jej normálne z prsníka dávam. No zrejme o krízu nejde. v prvom mesiaci sa mi síce stalo, že som dva dni nemala mlieka pomaly vôbec, potom sa to ustálilo a znova,...ale teraz je ho tak pomenej už viac ako mesiac...

siska53
6. jan 2014

@1236lenca inak kamoske v rakusku nedavali malej ziadne dokrmovanie. Nechali ich vytrapit sa a mlieko sa jej rozbehlo.
a skusala si cez cievku alebo ako jej davas to dokrmovanie. Mnohi radia cez cievku,aby si babo nezvykli na flasu a neuprednostnovalo ju. (po 3-4.mesiaci to uz babo vie striedat). To sa nejak dava cez cievku a zaroven prsnik. Mnohe po case nemuseli dokrmovat,som citala. Osobnu skusenost s tym nemam.
a prepac,len hladam riesenie.

1236lenca
autor
6. jan 2014

No len ja som nemala to srdce ju nechať sa trápiť, aby ostala hladná. Tak s tou cievkou som to už čítala...Ale našťastie nemám problém s tým aby prsník odmietala. Len proste nič z neho nejde...
Ďakujem ti, si zlatá. Len ja mám strašne veľa stresu takže si myslím, že preto sa to nezlepší...

alenocka78
12. jan 2014

ako pokračujete s kojením, ja som odkojila dve bambuľky,ako vieš, že je málo mliečka,plače? nepriberá? Treba častejšie prikladať každú hodinku aj častejšie, veľa,veľa piť napr.žihľavový čajík,žiadny stres,určite sa mliečko bude tvoriť, ja som po kojení odstriekala najviac 50 niekedy ani to ,ale dievčatá boli spokojné a priberali v norme. Držím palce, napíš ako pokračujete.

krasnasvadba
29. dec 2016

Ako sa rozraba ten Sunar Gravimilk, s prevráteniu teplou vodou?

timilv
17. okt 2017

Neviem sa na ňom dočítať, či ho môžem piť ak mám bezlaktózovú diétu. Neviete náhodou niekto? Prípadne, či existuje niečo, čo sa môže aj pri bezlaktozovej diéte. Ďakujem