Grckanie štvormesačnej dcérky

adri27
16. jún 2014

Ahojte, Mamičky chcem sa s Vami poradiť. Malá má o týždeň 4 mesiace a zhruba tak dva - tri týždne nás trápi grckanie. Papá UM Nutrilon Comfort zhruba od 10 týždňa. Papá každé 3 - 4 hodinky podľa toho koľko spinká. Po papaní si pekne odrgne, vôbec žiadne mliečko jej nevyjde, potom ju dám do postieľky zhruba na 10 minút nech sa jej netlačí bruško kde sa pekne zabaví s detskou hrazdou alebo tým že sa v kuse pretáča na bruško. Lenže keď sa nosíme na rukách, keďže je to malý zvedavec a všetko chce vidieť 🙂 tak sa jej stále grcká, zoberiem ju na ruky a ako ju dvihnem tak sa jej odgrgne ale už jej vytečie aj dosť mliečka. potom sa ju zase snažím zabaviť po ležiačky keďže som si myslela že jej tlačím bruško, no keď je už nespokojná a znovu sa trošku pestujeme na rukách, či už tvárou ku mne alebo chrbátikom ku mne a znovu sa jej vygrcká mliečko. keď si to tak dávam dohromady tak mi to pripadá tak že čím viac sa začala malá hýbať, pretáčať na brušku a viac sa tlačiť do sedu - keď si ju dáme na kolená tak akoby odvtedy viac grckala. Máte s tým nejakú skúsenosť? nechcem hneď s ňou letieť k lekárovi lebo zatiaľ ako sme boli trikrát na poradni tak krásne priberá, tak nechcem robiť paniku. len všade sa píše že keby sa jednalo o reflux tak ten zvykne okolo 4 mesiacov ustupovať, no mne to pripadá ako by nám mal teraz len začínať 😠 . máte s tým niekto podobnú skúsenosť...

bahira1962012
16. jún 2014

ak krásne priberá tak je všetko v poriadku,mne aj 9 mesiacov kojený syn krásne priberal až moc,takže ostatok mliečka vygrckal aspoň sme nikdy nemali bolenie bruška a dcerka bola na umelom a tiež grckala do pol roka a krásne priberala a to moje deti grcali šablami 😖 s dcerkou som po takom prešablovanom dni skončila na detskom ,to bol šok až moc jej lialo z pusinky aj z nošteka ale nič jej nebolo a priberala,všetko ok,popočúvala ju doktorka,no nechali si nás tam na 3 noci 🙂

agatkap
16. jún 2014

Keď priberá, tak je to dobre. Ale aj tak ju nechaj počas kŕmenia viackrát odgrgnúť a po jedení ju skús držať vo zvislej polohe. Nám reflux zistili až v dvoch mesiacoch, ale to malinkú až mykalo keď ležala na chrbátiku. Ale počula som aj o horších prípadoch :( Detičky s refluxom môžu grckať aj až o tri hodiny po jedení ☹

euka210
16. jún 2014

no nam to preslo az po 6m