Grganie aj 2 hodiny po kojení. Je to normálne?

gagarinka
11. máj 2008

Syn (4mes.) má už tretí deň problémy s bruškom, nevie sa poriadne vygrgať, akoby mu niečo ťažilo na žalúdok. On si vždy grgne aj niekoľkokrát, ale vzápätí oznamuje, že mu treba grgnúť znova. A oznamuje to doslova krikom, akoby sa to tým revom snažil dostať von. Väčšinou nakoniec z neho na viackrát okrem vzduchu vylezú aj zvratky, ktoré sa podobajú na smotanu.
Neviem, či to mám pripisovať nádche, ktorú má, či mu tam robia šarapatu zatekajúce hlieny, alebo čo. Nemáte s tým niekto skúsenosť? Absolútne neviem ako mu mám pomôcť a ten rev mi už trhá uši. Nereve len keď spí. ☹ 😅

katka.m
11. máj 2008

A nedávaš mu pred jedlom tie kvapky vit. D(vigantol)? Môj to takto prežíval po nich.

gagarinka
autor
11. máj 2008

Nie. On má tieto problémy po úplne každom kojení. Ja mám podozrenie na tie hlieny, ale neviem, ako mu mám pomôcť. Kvapky Sinupret mi absolútne odmieta, keď som mu ich dala samostatne na lyžičke, skoro sa udusil ako sa snažil vypľuť ich a v čaji mi ich tiež nevypije, lebo ho nevie piť ☹

marcim
11. máj 2008

Pokud má rýmu asi bych to přičítala také tomu.Velkou část hlenů spolyká a ten pak může způsobit až zvracení.Chce to hodně odsávat nosík a pokud jsou to husté hleny,tak něco i na odhlenění.A také se mi osvědčilo vlhčit vzduch (třeba mokrá plína nad postýlku) a taky zvýšit pod hlavičkou,aby toho tolik nepolykal.(polštář pod hlavu nebo podložit matraci.) 😉

sanicatko
11. máj 2008

ano,aj my sme zdvihali postielku kvoli soplikom,aby lepsie vytekali,ak su take vodove,ale s odsavanim asi radsej opatrne,aby sa hlieniky netvorili este viac.GAGARINKA,ved zavolaj doktorke,a spytaj sa.nasa Sandra niekedy ani neodgrgla,ale jej to nevadilo,ako tvojmu malemu.a ked vygrcka,nie su v tom hlieniky?aspon tak sa dostanu von

vrtule83
11. máj 2008

gagarinka tak to čtu, tak mám konečně pocit že v tom nejsme sami, což mi tak připadalo.
Malá má od malinka potíže s říháním a stále. Kažká bublinka ji tam tlačí, říhá většinou několikrát i hodně dlouho po jídle, jakmile nemá už komplet odříháno tak neusne nenají se, když ji to tam tlačí tak řve v kočárku. Když mi usne u prsa nebo tam nějaká ta bublinka zůstane tak je za půl hodinky vzhůru s pláčem a už neusne. Jedné co nám dr. poradila je mít ji často ve vzpřímené poloze, takže je naučená se hodně nosit i venku, horší je že to někdy nejde pořádně ven a ona pláče já ji nesu a tlačím kočár a to už fakt nezvládám. Takže držím palce ať to malého brzy přejde.

ivka144
11. máj 2008

Ahoj, aj my to mame, aj ked nie take hrozne, ako pise Vrtule.
A to mame uz cez 7 mesiacov. Ma to od mala. Teraz je tu uz lepsie, ale este stale vyvrackne casto po jedle - aj ked len po mliecku zvycajne (zacali sme uz s prikrmami). Na to grganie nam nic extra nepomohlo, tiez sme sa vela nosili porukach. Ked bol mensi, tak na tigrika. Ak to ma len par dni, tak to moze byt soplikmi, lebo sa mu to zmiesa s mlieckom a netecie pekne dolu, takze zle grga. My mame sopliky furt:( Take, co sa nedaju odsat. Je mozne, ze je to tym refluxom (z toho problemy s grganim a vrackanim) - kyselina, ktora sa vracia spat drazdi sliznicu a tak mozu byt refluxove deti viac zahlienene. Takze naslednost moze byt aj takato opacna.
Inak nic ine ako natriasanie, klepkanie po chrbatiku a zmena polohy (chvilu lezat na chrbte, potom na ruky ku mne, zas na brusko a na ruky) neviem poradit. Mne sa zda, ze vyvysenie postielky nam inak tiez nepomohlo.

bambusko
12. máj 2008

jeeej, tak nemam divne deti 🙂 vsetky moje kamosky sa cuduju, co to s malym vyvadzam, ale nastastie mam uz prax, starsia dcerka bola taka grgava. kym som sa naucila, co a ako, tak si to chudatko aj odplakala, ale podarilo sa mi zmaturovat, takze teraz je to jednoduchsie. deticky, ked ich tlaci bublina v brusku, nechcu lezat na chrbatiku a su nespokojne, staci ich dat odgrgnut a je to ok. osvedcili sa mi najviac tieto sposoby, aj ich stale pouzivam teraz s malym: po papani si ho v mierne roznozenom sede prelozim cez nohu tvarickou dolu a prevesim cez ruku, ta ide popod ramienka. druhou rukou dlanou masirujem chrbatik od jedneho ramena k druhemu. je to dobry sposob aj pri krmeni v noci, ked spiacemu babetku vo vzpriamenej polohe pada hlavicka a cele sa chuli do klbka. pri grgani medzi krmeniami, zase pouzivam polohu, ked si dietatko posadim s rozkrocenymi nozkami na koleno, rukami drzat popod ramena, drobceka treba nakonit dopredu, ci uz tvarou k sebe alebo od seba, podla nalady a jemne potriasat nohou /svojou 🙂 / ako ked je niekto nervozny. my si pri tom hovorime basnicky ako hijo, hijo na konicku alebo mam vymyslenu taku grgaciu basnicku. ak potrebujem chodit, vtedy si prevesim maleho cez predlaktie a zadockom opriem o bok. funguje to aj ked potrebuje odgrgnut v kociku, vyberiem ho, par metrov prejdeme, odgrgneme a znovu moze lezat, takisto nadranom, ked sa prebudi. tieto rychle sposoby su dobre na to, aby sa dieta uplne neprebralo, len si ulavilo a spalo dalej. myslim, ze my to mame z toho, ze mam vela mlieka a maly pije velmi hltavo, pritom sa nahlce aj vela vzduchu, mozno ide aj o nenasytnostou vyvolany reflux. priberame 1kg za mesiac, kojim len z jedneho prsnika pri jednom kojeni, ako je to u vas? marek ma 4 mesiace a 7kg, narodil sa 3,30kg. starsej dcerke to preslo, ked sa uz dokazala sama postavit.

jesssie
12. máj 2008

Bambusko tie polohy na odgrgnutie vyskúšam. U nás je to zasa tak, že staršia si po papaní odgrgla raz a poriadne a bolo OK. Žiadne grckanie. 😀
No teraz mám hlavu v smútku. Nikolka od narodenia len grcká. Ak pri papaní zaspinká tak si potom neodgrgne skoro vôbec, alebo len veľmi slabučko aj keď jej opatrne v spánku mením polohy len aby si už odgrgla. Väčšinou to teda skončí tak, že ju dám spinkať aj bez odgrgnutia. Potom mám ale isté že sa za nejakú hodinu zobudí, mrnčí a keď ju zdvihnem tak rovno grcká. Nestíham ani podbradníky meniť. No a to potom nasleduje maratón nosenia na ručičkách a nekonečného grckania. Samozrejme, že je po hodine už zasa hladná. 😠
Skúšala som ju dať odgrgnúť tak, že som ju držala a ani sme sa nehli, teda žiadne natriasanie a masírovanie, len aby som jej to nerozhrkala v brušku. Ale z nej to aj tak tieklo tak, že jej to až nosom vybehlo. Tak to som len zírala, že čo sa deje. 😒
V noci je to chvalabohu veľká spachtoška a nevadí jej ani, že si neodgrgne. 😉 Trápime sa s tým iba cez deň. A keď sa po papaní náhodou pokaká tak prebaľovanie je ťažké. Počas jedného prebaľovania jej niekedy aj trikrát prezliekam body. To vkuse len grcká. Niekedy si myslím, že je to aj tým, že tak kopcuje nožižkami. Len dúfam, že to skoro prejde.

kendra
12. máj 2008

Nam sa takto prejavoval reflux,aj teraz este stale grgame ako hrochy najma po tekutej strave.

bambusko
12. máj 2008

jesssie, my tolko negrcame, po jedeni si obcas grcne, ale maximalne jednu polievkovu lyzicu. konzultovala som s doktorkou, povedala, ze je to ok pri takom jedeni 😀 inak ti mala prospieva? asi by som s tym zasla k dr.

andrea100
12. máj 2008

Jessie presne toto isté máme aj my. Ale my sme na umelom mliečku. Reflux nám potvrdili a doktorka nám predpísala antirefluxné mliečko a teraz už malý grcká menej. tiež máme ale problém s odgrgnutím a potom mi malý veľmi plače.

vrtule83
12. máj 2008

já jsem ráda že gagarinka založila tohle téma, jelikož jsem si myslela že tyto problémy máme jen mi, nám pomáhá nosit posazenou mě na boku, ale často se potvůrka zasekne a nejde ven a malá pláče jako by ji nožem brali. V noci také neříhá, jen občas když se to asi moc nahromadí tak se vzbudí ale do půl hodinky zase spí. Malá dost hltá tak to má asi k tomu. Jinak to máme stejné jako vy. Malá ublinkávala asi do 5 měsíců, teď je to výjimka, takže reflux asi nemáme.

gagarinka
autor
12. máj 2008

Bambusko, dakujem za tipy, skusim zajtra 😉 Dnes to uz mal trochu lepsie, zacala som mu este intenzivnejsie odsavat (doteraz som mu len rano a vecer), tak ak to je sposobene tymi hlienmi, snad to pomoze.
Ale tak si vravim, ze ak by to mal byt reflux alebo nieco podobne, asi by to mal uz skor, alebo aspon castejsie 😕

ivetah
12. máj 2008

my mame to iste 😉 a u nas najlepsie zabera na grganie, ked uz to teda dlhsie neide normalne na ramene, tak polozim malu na brusko a ona si rychlo grgne. obcas jej este pohladkam chrbatik a tym jej pomozem. a toto mozem spravit aj v noci, ked spinka. lebo niekedy sa mece v postielke, potrebuje si pocas spanku grgnut alebo prdnut a prisla som na to, ze ked ju rychlo opatrne prevratim na brusko, tak si grgne alebo prdne a spinka dalej. tak ju zase prevratim na bok.

simonkamoja
12. máj 2008

Prosim pomôžte mi,moja malá má 2 mesiace,odmieta prsník a ja neviem prečo.Zo začiatku pije strašne hltavo,tak som ju skúšala dojčiť s prestávkami na odgrgnutie,ale už ani to nepomáha.Najnovšie chytí prsník trošku pije také 3-5 min. ,potom odtrhne hlavu od prsníka a strašne plače a hneď sa povracia a dosť veľa,podľa toho koľko vypije.Potom ju utíšim skúšam znova dať ju ku prsníku ale nechce a plače.Niekedy ju nalákam na druhý ale trochu vypije a potom znova to isté.Už sa na to nemôžem pozerať tak som ju začala prikrmovať nutrilonom,aj keď aspoň myslím,mlieka mám.Bojím sa že čím dlhšie ju budem držať vysoko tým viac bude zvracať.Ale nutrilon nevracká,nanajvýš trošku je spokojná napapaná a o chvíľu zaspí.V noci ju budím,lebo inak by spala až do rána a pekne ju nakojím,tak tomu už vôbec nerozumiem. ☹ Zajtra ideme na vyšetrenie,či nemá reflux,lebo často dlho po tom ako jedla vracká,niekedy len takú vodičku a mlieko ako tvaroh alebo zkysnutá smotana a jazýček má celý biely od toho.Už si fakt neviem rady,pomôžte.Prsia ma až bolia a ona dnes dokopy nič nevypila odo mňa len z fľaše.A ak niečo vypila,tak to aj vyvracala.Pred týždňom vážila 4350 gr.a keď sa narodila 3050 gr.Prvý mesiac nám to išlo pekne,pekne papala a pribrala 950 gr.Potom pribrala za 2 týždne 200gr. tak sme boli o týždeň na preváženie,za ten týždeň sme sa natrápili a pribrala 200 gr.Poradte prosím,nechcem jej odoprieť materinské mliečko.

kitty68
12. máj 2008

simonka bud rada ze ti nezvraci i ten nutrilon, neni nutne trapit sebe i malickou
mozna ji to zkus odstrikat a dat z flasky 😉

rogorca
12. máj 2008

Simonka - je těžké radit,moje maličká má už sice 4 měsíce,ale taky po každém pití neustále odblinkává 😒 i po dvou hodinách-to už je to mlíčko pěkně sražené.Já bych to asi zkusila také odstříkávat a dát ji to z lahvičky - je docela možné,že se to za týden - dva upraví a když né tak ji přece nebudeš trápit.Když jí bude lépe sedět Nutrilon 😅 každé miminko je jiné.Hlavně si pravidelně odstříkávej,ať nedostaneš zánět 😠 to je pak hrůza...
Držím palečky a přeji hodně trpělivosti 😉

jesssie
12. máj 2008

bambusko: malá pekne priberá, je to bacuľa. A pri tom grckaní z nej lezie taká vodička s trochou mliečka, ktoré vyzerá ako tvaroh, presne ako písala simonka.

simonka:
Skús jej dávať pred každým papaním NUTRITON. Známy to dávajú dcére - a pomáha, a nám to Dr. tiež spomínala. To spôsobí, že bábo si grcne v žalúdku a von sa to nedostane. Zatiaľ som to neskúšala dávať, lebo malá priberá ako má.

gagarinka:
Keď mala staršia dcéra prvý krát soplíky mala iba dva mesiace. Odsávali sme veeeľmi často a vôbec negrcala. Určite treba odsávať lebo sople stekajú a bábo to pregĺga. Soplíky jej trvali dva týždne. Na zvlhčovanie sliznice sme dávali morskú vodu.

danca27
14. máj 2008

Ahoj holky máme taky takový trápení hltáme a pak se dusíme zakuckáme nemůžeme popadnout dech vyřveme tu bolest atd...krkáme jako starý chlapi po kojení a a jde nám to nahoru po celou dobu co spinká leží ve vzpřímný poloze taky...atd jako u vás s rozdílem tím, že už jsme byli na vyšetření na reflux 'na prdlačku opáč vím to co jsme věděla předtim) a máme to potvrzený..takže jsme dostali NUTRITON na zahušťování MM a tak jsme to zkoušeli ale pro změnu jsme nemohli kakat a prdět takže další trápení☹...

NEJVÍC ,,teda jak kdy,, POMÁHÁ TA VZPŘÍMENÁ POLOHA A hlavně mít postýlku hodně hodně vysoko 30stupňů...já ho hlídám i v noci protože si ublinkne a úplně se skoro dusí je to o nervy ale snažim se co můžu☹..moc jste mě nepotěšily, že to může mít i později no snad se to spraví☹....

holky bojujte my taky bojujeme 😉 😉 i když je nám měsíc zdá se mi to neuvěřitelně dlouhý že už nemůžu☹....achjoooo

dididi30
14. máj 2008

niektore deticky tym prejdu, niektore nie.......moja dcerka do teraz nepije mlieko a od dvoch mesiacov som jej po tajma robievala do umeleho mliecka krupicku aby v nej daco ostalo.....potom sme susili zahusteny nutrilon a do roka sme sa s nim trapili..bola som stastna ked mala 4 mesiace a uz som jej davala take lahke jedlo....ja som matka a viem co je pre moje dieta naj, nepocuvala som ani lekarku a malinka je zdrava a pekne rastie aj bez mliecka.......zato vyrobky jedava, chvala bohu 🙂

simonkamoja
15. máj 2008

Ahojte,tak už sme boli na vyšetrenie,má reflux.Robili sme tam skúšku dojčenia,pekne sa tam predviedla asi 15-20 min.revala jak najatá,mne tieklo mlieko z prsníka a ona ho ani za svet nevzala do pusi.Takže si odsávam a miešam s nutrilonom,zatiaľ sa mi to zdá ok,hlavná vec,že pije a priberá.Už som sa zmierila s tým že proste nechce moj prsník,ale hlavne,že všetky výživné látky z mojho mliečka má hoci vo fľaši.Dobre,že ho pije hoci takou formou,už sa netrápim kvôli tomu,že nedojčím,urobila som všetko,čo bolo v mojich silách a neznamená to,že nie som dobrá matka.Keď je ona spokojná a kľudná,tak som aj ja.Takže už len odsávať do bezvedomia!A ďakujem za vaše rady,papa. 🙂

jesssie
15. máj 2008

A to ako vyzerá, resp. čo obnáša to vyšetrenie na reflux? 😖

knobloska
15. máj 2008

Mojí Kristýnce ho dělali....nejdřív měla sondičku zavedenou nosem do jícnu a měřili jí tam 24 hodin ph. Vždycky jsem jí na takový krabičce přepnula, když jsem jí začala krmit a když jsem skončila. Tohle se ale nedělá standardně, my byly v nemocnici kvůli blinkání od 4. dne, hned z porodnice. Říká se tomu ph metrie a nám vyšla negativně. Pak jí dělali sono bříška když byla najedená. Dr tam vidí, jestli se jí to jídlo nevrací zpátky do jícnu. Taky se to u nás neprokázalo. Sono se dělá běžně pro děti s podezřením na reflux.Takže reflux prý nemá, ale blinká neustále. Přibírá pěkně, ale jsou to nervy, aby se neudusila. neblinká jen po jídle, ale až tak 2 hodiny po a to jsou už jen takový sliny. Je od nich pořád mokrá a musela jsem jí začít dávat brynďáček 24 hodin denně a pořád jí ho měnit, abych pořád nemusela převlíkat bodíčka.

simonkamoja
16. máj 2008

Jesssie:Takže sme museli byť 4 hod. nalačno,najprv ju odvážila,potom spravila ultrazvuk bruška,potom sme robili skúšku dojčenia,znova odvážila a potom ultrazvuk ešte raz.Keď počas 10 min.2-krát vyvracia má reflux,ked to robila nám,prešli 4 min. a moja 3 krát troška vyvracala.

simonkamoja
16. máj 2008

Jesssie:Ked sa počas papania pokaká,neprebaľuj ju hned,radšej trochu počkaj,teda ak nemá zaparenú dupu.

jesssie
20. máj 2008

Veď to je niekedy problém, lebo keď sa pokaká tak väčšinou ešte počaš papania a to sa už po chvíľke štorcuje, že jej to vadí. No a musím ju potom aj prezliekať lebo tak kopcuje nožičkami, že plienka nestíha a pretečie jej to až na body. 😖
To s tým 10 minútovým intervalom to je sila. Niekedy si grcne hneď potom, čo ju zdvihnem a to mám pocit, že len preto, že už má dosť. Inokedy zasa negrcká vôbec, len dosť grgá alebo si grcne až po dlhšom čase. Kto sa v tom má vyznať. 😠

kacka.va
20. máj 2008

některé děti nekrkají, to bych se načekala. I Dr. mě na to upozorňovala, takže pokud si nekrkne hned třeba do 5 minut, tak na to nečekám.

mirka8429
21. máj 2008

ahojte aj ja sa chcem pripojit ...môj maly tiez grcne niekedy aj 2 hodiny po jedle..a niekedy aj hned...ale myslim ze to tym babatka prejdu a bude dobre...lebo aj lekarka vravela...

lili177
10. okt 2010

pre simonku
m,y sme tym tiez presli, ked mal maly mesiac az dva, teraz ma tri a je to podstatne lepsie, ked odmietal prsnik tak som ho nosila aby odgrgol a skusala opat prikladat, pomohli aj vankuse, aby spal vyssie, stale dost place a dost ho nosim, no nedavala som flasu, pekne pribera az velmi, chcelo to trpezlivost, nastastie grckal asi len mesiac, mne pomohlo to vyvysenie pocas spanku. davanie flase je podla mna prvy krok k odstaveniu, ked dieta pribera nie je dovod, aj ked bolo to obcas o nervy...

lili177
29. jan 2015

tak a som tu opat s dalsim babom,dcera ma rok no do 3 mes to bolo tazke,neostava len vydrzat,stale kojime,veeela sa nagrgala,takmer vobec negrckala,ked sa nevedela prisat pocas papkania tak sme sa ponosili,pogrgali,porobili nieco ine a skusili opat neskor,poznam mamicky co kvoli tomu prestali kojit bo odmieta prsnik a flasu prijme,ono prsnik chce len sa neda,po pol roku veku dietka sme si ani nespomenuli ze sme tym presli,vela nosit dieta zvislo ,suchat chrbatik no ino sa nevie prisat hned po odgrgnuti,niekedy pomohlo ked zaspalo na 5 min,a potom sa uz ospale prisalo.trpezlivost a nervy