Hnačka a bolesti

miriam1983
28. mar 2016

Ahojte baby,prosim vas mam otazku. Tri dni pred zacatim ms som mala vodnate hnacky aj 5za den,vcera mi ms zacala a mam strasne bolesti,krce a dnes opat hnacky. Je to normalne? Pri ms aj 5-6 dni hnackovat,uplbe vodovo? A k tomu nechutenstvo a odpor k jedlu? Teraz sa mi to stalo prvykrat takto. Mate to niektora?

ivanatim
28. mar 2016

@miriam1983 Mas aj teplotu? Odmeraj si teplotu a urcite skus trochu aspon v tie prve dni dietovat. A hlavne byt v klude.

miriam1983
autor
28. mar 2016

@ivanatim nemam. Mala som len tak 36,8 alebo 37. Ale taky krce ako pri ms silne a k tomu ta hnacka... ja som myslela ze mam virozu,bolo mi tri dni zle,mala som hnacky,potom mi bolo jeden den uplne na vracanie,hnusne a vecer sa mi spustila ms a teraz ju mam vlastne treti den a je mi stale rovnako. Byva tak pri ms? Mne sa vecer aj polavi a rano po prebudeni uz utekam a len voda zo mna vyleti.

seahorse27
28. mar 2016

Podla mna to s MS nema nic spololocne. Mas pravdepodobne virozu a ta si nevybera, v ktorej faze cyklu na teba skoci. Daj si setriacu dietu a nasad si probiotika. Ono to chvilu trva, kym sa creva spamataju.

miriam1983
autor
28. mar 2016

@seahorse27 ja si aj tak hovorim,ze mozno v spojeni s tou ms je to o to horsie. Ale mne sa polavi a potom ma to na druhy den zasa drapne. Mna znepokojuju tie hnacky uz 5-6den. A uplne len voda :( a ta nechut. Vzdy jem aspon polievku alebo rozok nasilu,nech v sebe nieco mam...

seahorse27
28. mar 2016

@miriam1983 Daj si Smectu a ak to do 2-3 dni neprejde, tak smer lekar...nech urobi vyter a uvidi sa, co to je.

miriam1983
autor
28. mar 2016

@seahorse27 davala som si endiex. Ale nic. Mne to polavi a rano zasa utekam. Ja som zjedla cestoviny s vajickom a na druhy den bum. Odvtedy mi je zle.

maxiva
28. mar 2016

chod k lekarovi,ked neprejde hnacka do troch dni,je to nebezpecne.vsetka voda z teba odchadza.moze to byt kludne salmonela,z vajicok je to dost pravdepodopne.u niekoho to ma miernejsi priebeh,u niekoho horsi 😒

miriam1983
autor
28. mar 2016

@maxiva aj to ma napadlo. Ale zasa nejedla som to len ja,tak asi by bolo zle aj inym... ono niekedy idem uplne len ze voda a niekedy je to len riedka stolica,ktora rychlo vyleti. A napriklad len dvakrat za den. A potom na dalsi den nanovo voda.

seahorse27
28. mar 2016

@miriam1983 No ak si jedla vajicka, tak ta salmonela moze byt v hre. Moze sa u kazdeho prejavovat inac, u niektorých prebieha dokonca bezprizankovo. Urcite chod k lekarovi.

nikuliak
28. mar 2016

@miriam1983 Urcite je to s MS horsie a myslim, ze aj MS ti to moze sposobovat. Ale to by sa po skonceni malo stabilizovat. Ja som mala raz tak, ze som sa ani z postele nevedela postavit jak mi bolo zle, k tomu hnacky, isla som k dr (kvoli neschopenke), ten mi spravil vsetky testy a vsetky negativne. Takze jedine ta MS asi. Ale to bolo len raz ci dva za cely zivot. :D Inak este si vypozoruj, ci to nemas hlavne po jedle - ja mam s hnackami bohate skusenosti :/ moze to byt napr histaminova intolerancia ci SIBO.

katka1981
28. mar 2016

@miriam1983, to mas aj inokedy, ci len teraz? Endiex je velmi silna chemia. To mas bud virozu alebo nieco, to nie je bezne.

miriam1983
autor
28. mar 2016

@katka1981 ja mavam hnacky,vraj rychly metabolizmus. Ale teraz to mam take ze dlhsie,uz viac dni po sebe. Inokedy ma prezenie a potom mam klud aj mesiac. Ale teraz dennodenne

gaaaa
28. mar 2016

@miriam1983 Ahoj.Mne sa to stalo teraz druhý mesiac.Minulý mesiac som skončila na pohotovosti lebo som bola dehydrovaná ani piť mi nechutilo a napínalo na vracanie.Ja som včera hnačkovala od soboty mám menzes dnes mi tiež nie je najlepšie.Zobrali mi krv zápal som chvalabohu nemala,ale mám aj cystu na vaječníku že môže to byť aj s tým spojené.Ale nikdy predtým som to nemala.

katka1981
28. mar 2016

@miriam1983, tak tomu by som neverila, ze mas hnacky lebo mas vraj rychly metabolizmus. Robili ti testy na mlieko, lepok, HIT? Aspon tento zaklad? Pri zvysenej cinnosti stitnej zlaze byva stolica viackrat denne, pre rychly metabolizmus ale nie hnacky. Ziadaj si vysetrenia a nie odpoved tipu, mas asi rychly metabolizmus. Podla mna mas potravinovu alergiu, alebo intoleranciu, celiakiu alebo HIT. Normalne to nie je.

miriam1983
autor
28. mar 2016

@gaaaa mna znepokojuje to,ze uz to trva tak dlho...

miriam1983
autor
28. mar 2016

@katka1981 robili mi vsetky testy. A nie raz. Robili mi kol9noskopiu a aj gif ten dokonca 12krat kvoli zapalu. Takze s tym to spojitost nema. Vraj ak by to bola alergia alebo intolerancia,nechytalo by ma to len raz do mesiaca. Ale po jedle

katka1981
28. mar 2016

@miriam1983, ak mas hnacku raz do mesiaca tak ok, ale teraz mas asi virozu. Hlavne aby si nebola dehydrovana. Sesternicina dcera s frajerom robili opekacku, ona jedina chytila kampolibaktera a skoncila v nemocnici, mala poskodene oblicky z dehydratacie. A postavu mas aku? Si stihla, alebo normalna? Stitnu zlazu si mala vysetrenu?

miriam1983
autor
28. mar 2016

@katka1981 mala. Aj ta je vraj v poriadku a praveze som az moc stihla...vysoka a moc stihla. Preto sa bojim,ze schudnem zasa. Ale taka som odmalicka. Taku postavu mame v rodine

katka1981
28. mar 2016

@miriam1983, tak vies, teba trapi ze si stihla, ostatne ze maju nejaky tuk navyse. Ked tak nech ti vezmu este krvny obraz a mineraly, tie su dolezite, aby sa ti nahodou neodvapnili kosti, toto robia na gastre, neviem mozno aj inde. Skus si sledovat a zapisovat co jes, po com mas hnacku, nemusis mat alergiu, ani intoleranciu, ale na niektore potraviny mozes reagovat citlivo a mas hnacku. Tak ich potom obmedzis, asi takto by som postupovala ja, pokial mas teda vsetko ok.

gaaaa
28. mar 2016

@miriam1983 To ti verím,ja som z toho tiež zufálá,že doteraz nič a druhý mesiac problémy.Som zvedavá či sa mi to upokojí po menzese.Minulý mesiac áno,síce na pohotovosti mi dali dve infuzky a nejaké lieky.A v apríli idem na obidve hadice,uvidím čo tam sa zistí a potom musím ísť na operáciu tej cysty.Tak som zo všetkého k.o. ☹

miriam1983
autor
28. mar 2016

@gaaaa juj chuda. Viem co su hadice,absolvovala som to...a tebe chuti jest ked ti tak je? Ja jem uplne nasilu...

gaaaa
28. mar 2016

@miriam1983 Vobec mi nechutí,aj do mna doma hučia,že aspon trochu nasilu.Ja hadice tiež poznám veľmi dobre,som operovaná na črevá,ale na gastre mi dr.povedal,že z toho hľadiska to nevyzerá byť,tak potom neviem.Ale som už z toho k.o.celu noc som poriadne nespala,čo mi bolo na vracanie a j teraz mi je tak.Zatiaľ som dnes ešte nehnačkovala,ale do večera daleko.

miriam1983
autor
28. mar 2016

@gaaaa juj. Uplne ta chapem. Ja sa uz normalne obavam rana,ze mi bude na nic :/

gaaaa
28. mar 2016

@miriam1983 Ja celého dna ☹Hmm možno Ti už nebude a všetko bude ok.