Homeopatiká Ricinus a kapsule More Milk Plus

ewka5587
17. jan 2015

ahojte mamicky,

prosim vas, ja mam 12 tyzdnovu dcerku a momentalne mam velmi malo mliecka a nestaci jej :(
chcela by som sa vas spytat, ci ma zmysel uzivat ricinus aj ked uz je 12 tyzdnov po porode a ako rychlo vam zabral? je dobre ho kombinovat s MoreMILK plus?
Dosial som uzivala kapsule senovky greckej a benedikta lekarskeho a posledne 3 dni aj COSTI, avsak moja malinka je velmi citliva na to co zjem.
Ked som brala COSTI tak zacalo ju prehanat a potom posledne 2 dni mala zelenu az ciernu stolicu :( Preto som ich hned vysadila.

Dakujem pekne za vase rady 🙂
E

martinkaadominik
17. jan 2015

@ewka5587 Ahoj, ja som vždy, keď som mala laktačnú krízu užívala kapsule Senovky gréckej a Benedikt lekársky, tiež v kapsuliach. To mi vždy zabralo. Ricinus som skúšala tiež, ale ten nepomohol. Costi som sa bála kvôli vedľajším účinkom. More Milk som neskúšala. Myslím si, že by Ti mohla stačiť Senovka s Benediktom. Užívala si ich v kapsuliach alebo v prášku a odvare?

gapre
17. jan 2015

ja som pouzivala obidve,ten moremilk je lepsi,ale az teraz ked som prestala kojit som zistila,ze strasne vela pomaha aj vinea,nealko pivo(este ked ho zamiesas ako radler s vineu🙂) a zaprazena polievka s vajickom.Odstavila som malu a po troch dnoch (vypila som pivo)sa mi strasne naliali prsia a striekalo mlieko.Tyzden som chodila obviazana 🙂 a hlavne si hovorit ze mliecko urcite mas(psichika robi svoje)A je jedno kolko si po porode,ja som ricinus uzivala ,ked mala mala pol roka,pomoze.A vela pit vodicky! cca 2l min.a casto prikladat aj kazdu hodinku a pol.

didulienka11
17. jan 2015

Jasne, ze Ricinus mozes aj teraz ;) ja som na nom ficala cele kojenie (t.j. 2 roky) vzdy ked nastala kriza...mne tak do 3 dni zabral...

sharlotta
17. jan 2015

Bylinky samotne situaciu neriesia. Ziadne potraviny taktiez nezabezpecia zvysenie tvorby mlieka. To je zavisle najma od spravneho prisatia a dojcenia na poziadanie. Odporucala by som skontaktovat sa s laktacnou poradkynou a nic si neordinovat len tak sama a uz vobec nie Costi.

ewka5587
autor
17. jan 2015

@sharlotta laktacna už u mňa bola a práve ona mi povedala brať costi. Len malinkej som tym asi ublizila :(
Prisatie mam vraj dobre a s malou si doprajeme kontakt koža na kožu

sharlotta
17. jan 2015

@ewka5587 a ako ste dospeli k tomu, ze mas malo mlieka?

ewka5587
autor
17. jan 2015

@gapre ako ryclo Ti ricinus zabral?

ewka5587
autor
17. jan 2015

@sharlotta malinka saje saje, ale nic nepije. A ked si idem odsat po kojeni tak niekedy vooobec nič neodsajem a niekedy sa niečo podarí

ewka5587
autor
17. jan 2015

@martinkaadominik mala som kapsule ale robila som si aj odvar zo semienokma tie som zjedla

sharlotta
17. jan 2015

@ewka5587 Ako casto ju dojcis? Pribera? Preco ku krize doslo? Ja som si neodsala nikdy nic. Maximum, co som si odsala, bolo 40ml, ked som mala uplne tvrdy prsnik. Ked som normalne dojcila, neodsala som nic, alebo tak do 20ml a mala bola spokojna.

ewka5587
autor
17. jan 2015

@sharlotta dojcim na požiadanie ked chce, ale niekedy sa zatne a pusinku neotvori :( a viem ze je hladná, lebo prešlo veľa času

sharlotta
17. jan 2015

@ewka5587 nevadi, ponukaj aj kazdych 30 minut, necakaj len ked si sama vypyta. Ak pusinku neotvori, skus znova o dalsiu polhodinu. Aktivne jej ponukaj.

ukulela
17. jan 2015

ricinus mam odskusany aj ja ... ja som brala na zaciatkuna podporu a rozbehnutie. sestra zas pri nejakych laktacnych krizach okolo pol roka a pomohol jej - takze v pohode.
@ewka5587 inac ja som sa snazila poctivo doodsavat po kazdom dojceni. okrem toho moj celu noc (zatial) prespi, tak odsavam aj v noci okolo druhej, aby cecky nemali dlhu pauzu, lebo cez den dojcim casto.
a k odsavaniu - casto sa mi stava,ze odsavacka uz netaka, ale rukami este odstriekam dost - tak skus rukami.

didulienka11
17. jan 2015

Costi?? Ved to su predsa lieky na zazivacie problemy....to je akoze nejaky vedlajsi ucinok, ze sa zvysi tvorba mlieka, ci ako? Laktacna co radi taketo lieky (ktore sa v letaciku vsak nedoporucuju kojacim matkam...) no neviem... :/ kazdy nech zvazi, ale ja by som do toho nesla...a asi vyskusala zavolat inej laktacnej :P

ivkadracova
17. jan 2015

@ewka5587 Tuto situaciu doverne poznam, robila som vsetko mozne, ale hlavne: zacala som odsavat a davat dcerke kojit kolko sa dalo. Zacala som uplne pravidelne jest, pestru stravu - velmi to pomohlo. Aj pit treba, ale zas nie hektolitre, lebo ti len zle z toho bude, ale ani malo. Ked pravidelne jes, pravidelne pijes a aj nepravidelne kojis a pomahas si odsavackou tak sa to postupne roztaha.
Plus robila som na sebe pokusy: dala dcerke po sebe 2 kojenia to iste prso, a pockala som kym sa dorobi viac mlieka v tom druhom prse - teda nechala som ho odpocivat, aspon pol deci ze nech sa urobi.. a cudujsasvete, urobilo sa. Potom som to prestriedala, a po tyzdni uz som kojila na striedacku, a po dvoch tyzdnoch ci troch uz neviem, bolo aj dost mlieka.
Ale prvy tyzden ked pochudla uz sme ju na konci museli dokrmit lebo by bola dehydrovana, vobec to moju snahu o mlieko nepokazilo.. Taktiez som mala Ricinus aj more milk plus (mam v bazare veeelky zbytok ;) a pomohlo to podla mna hlavne ako placebo.
Reakcia prs nie je okamzite, ale podla mojho pozorovania, ma 2 dni oneskorenie kazda zmena, uprava frekvencie kojenia, ci snaha.

sharlotta
17. jan 2015

@didulienka11 ano, vedlajsim ucinkom domperidonu je laktacia. Uziva sa to v celku bezne, aj ked nie pod medicinskym dozorom. Naozaj to pomaha, no tiez by som bola troska zdrzanliva a brala to len vtedy, ak by to bola uplne posledna moznost.

didulienka11
17. jan 2015

@ewka5587 este som zabudla napisat, ze MoreMilkPlus je tiez iba Senovka, Benedikt, Fenikel. A na nete laktacne radia toto:"Ak si budete kupovať kapsule senovky gréckej a benediktu lekárskeho, kupujte si kapsule, v ktorých je samostatne senovka grécka a samostatne benedikt lekársky. Kapsule, ktoré kombinujú rozličné bylinky v kombinácii so senovkou a benediktom, majú zväčša oveľa nižšiu účinnosť."
Takze ak ti tie kapsule nepomahaju budes asi zbytocne skusat MoreMilk ....

nanka3
17. jan 2015

@ewka5587 ahoj, moja dcera ma 5 mesiacov, a tiez mi v poslednych dnoch klesla produkcia mlieka, pretoze dcerka nechce vobec jest, ja som uz davnejsie skusala senovku+benedikt, ten nezabral do vcerajska som brala moringu, ale tiez nic.... dnes som volala s laktacnou (ta bola uz 2x u nas doma), konzultovala som s nou, svoj problem, poradila mi costi
@didulienka11 ano, odporuca sa costi (viac info - http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/materialy...) ako liek, ktoreho vedlajsim ucinkom je tvorba mlieka, bezne sa predpisuje ludom, ktori maju zaludocne tazkosti.... alebo trpia refluxom, costi som tiez velmi nechcela brat, ale kedze moja dcera nechce vobec flasu, a ak nechcem, aby zostala hladna, tak urobim cokolvek, aby som zvysila produkciu mlieka, cize dnes som zacala brat costi, som zvedava, ci zaberie..... inak, kamaratka spomenula svojej pediatricke, ze ma malo mlieka a detska dr. jej hned predpisala costi, cize je to asi bezne vyuzivany liek
@ewka5587 po kojeni treba odsat mlieko, co zostalo v prsniku, aspon z jedneho, z ktoreho si kojila a to aspon 10 minut, niekedy sa stane, ze najprv nic nejde, ale po chvilke sa mlieko spusti, tazke skus odsavat tych 10 minut, a moremilk nekupuj, ak senovka+benedikt nezabrali, tak moremilk nezaberie, didulienka11 ti to napisala dobre, tiez mi to vravela laktacna...........

gapre
17. jan 2015

@ewka5587 Po dvoch dnoch som citila naliate prsia.Ani ja som nikdy neodsala viac mlieka max.20 ml. a tu laktacnu krizu mas len teraz?a malicka pribera?lebo v takomto obdobi byva aj rastovy spurt,Kde dieta richlejsie rostne a nestaci mu mliecko tak je treba zvisit tvorbu.Potom sa tvorba mliecka prisposoby dopytu.

luba41
17. jan 2015

ak si dodržiavala techniku dojčenia a laktačná nič "nevytkla" / cumlík, flašu atd/tak si myslím, že zbytočne riešiš..že všetko je vporiadku..priberá? kolko váži? nestresuj, dojči ako doteraz..nasad si znova costi alebo bylinky / pre dobrý pocit/..nesleduj kedy pije, kolko je na prsníku, či spí alebo nespí..proste ak je spokojná-nerieš..hlavne nesleduj kolko odsaješ, či sú mäkké alebo naliate prsia-dávaj na požiadanie.. 😉

slavaf
17. jan 2015

@ewka5587 Ahoj, mne More Milk Plus zabral vždy, keď sme mali laktačnú krízu a aj pri rozbiehaní kojenia mi pomohol - v priebehu dňa, dvoch mliečka bolo dosť. Po troch dňoch bolo mliečka toľko, že som tobolky do najbližšej laktačnej krízy vysadila. A inak veľmi mi pomohlo aj nealko pivo, nie sú to len babské reči... A inak ten More Milk Plus zabral všetkým žienkam v mojom okolí, čo mali problémy s nedostatkom mliečka... Ja určite odporúčam🙂 A držím palce, nech je mliečka viac🙂

didulienka11
17. jan 2015

@nanka3 dakujem za link ;) zaujimave....

gabenka
26. jan 2015

ahojte mamičky. Chcem sa opýtať, či niektorá z vás mala nejakú reakciu na senovku alebo benedikt. Začala som užívať senovku v kapsuliach a piť čaj z benedikta, no po troch dňoch som dostala kožnú reakciu ☹ nie sú to vyrážky, ale svrbivé fliačiky (výsev) najmä po rukách, nohách a bruchu :-/ nejedla som nič nové, aj prádlo periem stále v tom istom.... ďakujem za každú reakciu

egiginka
26. jan 2015

@ewka5587 , moringa , tu si kup,, u mna naj🙂,a cierne pivko🙂

egiginka
26. jan 2015

@gabenka ,,, taktiez skus moringu🙂...

a riccinus niektorym maminam pomoze, mne pri par krizavh zabral v kombinacii c s ciernym pivom, alw raz som mala velku krizu ( mala 1r) .... chcela som sa vyhnut benediktu, aby som nesmrdela tak ta miringa uplne paradne do pol hodiny zabrala🙂 .... a este inak zabera pol stamprdlika slivovice domacej🙂

ewka5587
autor
26. jan 2015

@egiginka dakujem pekne, susim isto aj tu moringu, da sa kupit v lekarni? Su to kapsule? ci caj?

egiginka
26. jan 2015

swanson kapsule, ine predajne prasok... moc to nemaju v lekarni, viem o jednej kosickej... skor internet a predajne.. daj si googel moringa🙂.. to to vyhlada tusim afroplants a tam su obchody po sr, alebo swanson cez internet

gabenka
26. jan 2015

@egiginka a čo to je tá moringa??? ešte som sa s tým nestretla.... na čierne pivo sa chystám (aj keď ho z duše nenávidím 😖 ), no najskôr si musím dať doporiadku hrdlo. ale ďakujem za radu 🙂

sharlotta
26. jan 2015

@gabenka prosim ta, na cierne pivo sa vykasli. Sice neuskodi, ale ani nepomoze, jedine ako placebo...ale ak ti nechti, kasli na to. Bylinky samotne situaciu neriesia. 😒

sharlotta
26. jan 2015

@ewka5587 vy ako?