Homeopatiká Ricinus communis a vaše skúsenosti

mamulienka0107
7. nov 2012

chcela by som Vas poprosit o radu.. doktorka mi poradila na zvysenie produkcie mlieka homeopatika ricinus communis.. na niektorych portaloch som vsak citala ze ich zeny uzivaju ak chcu skoncit s kojenim.. teraz neviem ci ich zacat uzivat, o mlieko nechcem urcite prist..

evelin325
7. nov 2012

@mamulienka0107 ahoj mne pomohli na tvorbu mlieka homeopatiká, ale nie tieto

mamulienka0107
autor
7. nov 2012

@evelin325 nevies si spomenut ako sa volali??

ankaevka
7. nov 2012

@mamulienka0107 ahoj, brala som ich a mlieko určite neodišlo, len sa nemajú užívať dlhšie ako pár dní lebo stratia svoj účinok

mamulienka0107
autor
7. nov 2012

@ankaevka a pocitila si zvysenie tvorby mlieka?

evelin325
7. nov 2012

@mamulienka0107 calcium phosphoricum

tintinamartina
7. nov 2012

Ahoj. Ricinus su dvojaké. Jedny na podporu mliecka a druhé na zastavenie. V lekární ti poradia. Ja som ich užívala, 5 guliciek denne ale žiadna sláva. Jednoznačne vyhladaj laktacnu sestru a ona ti odporučí výborné čaje a hlavne poradí. Iba homeopatiká samé o sebe zrejme zázrak neurobia. Držím palcek.

ankaevka
7. nov 2012

@mamulienka0107 no myslím že trochu áno, ale žeby to bolo nejak výrazne, tak to nie

evkaspa
7. nov 2012

Tak ako písala ankaevka, nesmu sa pouzivat dlhsie (asi ako 7 dni), pretoze inak nemaju ziaden ucinok, alebo dokonca este znizuju tvorbu mliecka. Ja som sa to nahodou dozvedela na jednej ceskej webovej stranke o laktacii (nepamatam si nazov). Odskusala som to, a potvrdilo sa. Richinus Communis odporucam,
Este mi pomahala vinea - preistotu som vzdy pockala kym vyprchali bublinky

ricko
7. nov 2012

Ahoj ja som užívala Ricinus Comunis 5 ch a mne sa pekne po pôrode mliečko rozbehlo, užívala som ráno 5 guličiek a večer tiež 5 guličiek. Aj keď som mala pocit, že mliečka mám málo, vždy som ich znovu nasadila a krásne sa mi upravilo. Držím palce!

inka070707
7. nov 2012

skus pripadne more milk plus od motherlove, dostanes v detskych obchodoch, mozno aj cez net sa daju kupit, su na bylinnej baze a mne pomohli, dvakrat som ich uzivala... bylinkove caje na podporu kojenia, vraj aj vinea pomaha (overene to ale nie je), vela tekutin, pestra strava, dostatok spanku a co najcastejsie dietatko prikladat, to asi u nas asi najviac pomohlo, ked sa mi po cisarskom rozbiehalo pomaly mliecko... kojila som na poziadanie, 23 mesiacov 🙂 drzim prsty, chce to vela trpezlivosti, ale stoji to za to 🙂

veverka84
7. nov 2012

mne ich poradila dr na zastavenie laktacie ked som po 2 rokoch prestala kojit...a pomohli,napr. ten medicriptin by som si nedala na zastavenie ani keby co...bol to ricinus comunis tak neviem ci su aj na tvorbu aj na zastavenie alebo co?

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veverka84
7. nov 2012

neviem ako velke mas dieta ale mne vzdy ked som mala pocit ze mam menej mlieka pomohlo davat si babo koza na kozu najlepsie ked by bolo uplne aj bez plienky dat si ho na tvoju nahu hrud a prykrit dekou 🙂 a robit to min raz za den 🙂

honeybunny81
7. nov 2012

Pri skonceni s laktaciou ide o ine riedenie ricinu, ak chces mliecko tvorit vtedy treba riedenie 5 ch, odporucam, ja som uzivala dlhodobo, ziadny ucinok nestratilo. Drzim palceky 😀

desszi
7. nov 2012

@mamulienka0107 Ricinus communis v riedeniach mensich (teda 5CH a 9CH) podporuje tvorbu mlieka, ja to mam tiez vyskusane a krasne sa mi mliecko rozbehlo, ked som mala krizu, naopak vo vyssich riedeniach (teda 15CH a 30CH) tvorbu mliecka zastavuje.

majka1981
8. nov 2012

@mamulienka0107 suhlasim s @desszi ze zalezi na vysky CH, ako ucinkuje 🙂

simonka121
12. apr 2017

Zdravím môžete mi prosím poradiť že ako sa užívajú tie homeopatiká či s jedlom alebo s vodou normálne zapiť????

ada309
21. apr 2017

@simonka121
5guliciek pod jazyk nechat rozpostit

vlada216
28. dec 2018

Mne zaberali paradne

petrazvolen
5. feb 2023

Perfektná homeopatia, už som bola zúfalá, treba brať dlhodobejšie. Riedenie 5CH. 5 guličiek 3x denne. Prvý deň mlieko ešte viac kleslo a potom sa rapídne začalo zvyšovať. ALE ! Aby zabralo treba: polhodinu pred a polhodinu po nič nejesť ani nepiť okrem čistej vody. Počas užívania homeopatie nejesť nič čo obsahuje mentol. Ani mentolové žuvačky ani zubnú pastu. Používať detskú zubnú pastu. Myslela som, že už prídem o mlieko. A paráda, kojím veselo ďalej 😊 Dúfam, že to niekomu pomôže. Keď som odsala už len 40 ml denne chcela som to už vzdať a vravela si, že to nezaberá. Potom som si spomenula, že homeopatia vec najprv zhorší (preto to väčšina ľudí prestane brať a vraví si, že to nezaberá ) a potom výrazne zlepší. Samozrejme asi nie všetkým. Za pokus to stojí. Pekný deň 😊