• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Homeopatiká Ricinus Communis. Ako dlho ste ich užívali?

9. júla 2011 
evinka, nie je dobré mať doma mliečko pre istotu, v prvom rade si musíš veriť, ak v pohode dojčíš 11 týždňov, nie je dôvod na žiadne obavy a kupovať si ho. Potom Ťa to bude lákať aj v bezdôvodnom prípade. Radšej si do zásoby mliečko odsávaj, budeš ho mať na príkrmy, udržíš si tým vyššiu laktáciu a ak príde nejaký výkyv - rastový špurt, tak budú Tvoje prsníky na to pripravené - namiesto odstriekavania bude piť bábetko viac. UM zavádzaj vždy až v najhoršom prípade a druh si vyber spolu s Tvojou lekárkou, ktorá Tvoje bábetko pozná. Ale hovorím, na UM máte fúru času. Do roka Ti vôbec nebude chýbať, len si musíš veriť a nerozmýšľať negatívne,schopnosť dojčiť je v Tvojej psychike, v hlave, je to hormonálna záležitosť, na ktorú má obrovský vplyv práve Tvoja istota, pohoda a spokojnosť.:wink:
5. sep 2008 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
annag, nemáš tak celkom pravdu. Ja som si takto UM kúpila a hneď som bola pokojnejšia, lebo som si povedala, že ak bude mliečko chýbať, môžem mu dať toto. Nikdy som ho použiť nemusela, ale určite ma upokojoval pocit, že k by bolo málo, tak je riešenie. Ale zrejme to závisí od prístupu.
5. sep 2008 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A homeopatika som brala na začiatku a aj teraz v prípade potreby ich nasadím(práve dnes sa tak stalo). Užívanie časovo neobmedzujem, len neprekračujem odporúčanú dennú dávku a to, že sa berú 10 min pred alebo po jedle.
5. sep 2008 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja ked citim, ze mam malo mliecka, tak si vzdy dam ricinus a pomaha mi to. V lekarni som sa pytala, ako dlho to mozem uzivat, tak povedala, ze to nie je casovo obmedzene, ze to urcite neuskodi, ked sa to uziva dlhodobo. A upozornila ma na to, ze ked uzivam ricinus, ze by som nemala jest nic mentolove (napr.cukriky) a ani pouzivat mentolovu zubnu pastu, zevraj sa potom straca ucinok ricinusu.
5. sep 2008 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katka, máš pravdu, vec pohľadu, ale každopádne si myslím, že je lepšie myslieť pozitívne a radšej si nazbierať vlastné mliečko. :slight_smile:

Ja osobne som nikdy UM v zásobe nemala, ani fľašu a to ma, najmä v krízach pri prvom bábetku veľmi motivovalo, aj vtedy, keď mi bezdôvodne zakázali dojčiť z jedného prsníka som sa nemohla zlomiť a krízu sme prekonali, keby bolo doma, tak by som sa bola určite zlomila a bolo by po dojčení, lebo to bola ozaj kríza, ale takto o pár hodín už bolo všetko dobré, tie krízy sa dajú prekonať aj bez UM, len netreba panikáriť a vedieť, ako sa z nich čím skôr dostať.
5. sep 2008 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...z to neuskodi, ked sa to uziva dlhodobe, ale je to zbytocne, ked uz je mliecka dost...
5. sep 2008 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ad mentol... neztrácí se ricinus, mentol (a také alkohol) snižuje účinek všech homeopatik (čaje, zubní pasta, žvýkačky...)
ricinus je fajn, taky jsem použila v dobách krize. A až budu chtít s kojením přestat (zatím o tom ale neuvažuju), taky použiju ricinus.

souhlasím s annag, já taky neměla doma žádné UM a jsem za to ráda, protože mě to "nutilo" vydrže s kojenímt. A že byly chvilky, kdy jsem měla obavy, že malý má hlad a kdybych něco měla doma, určitě bych mu dala. Ale byla jsem rozhodnutá kojit, kojit co nejdéle a zprvu plně, a povedlo se mi to.
Ono je to těžko vysvětlit prvomamkám, že kojení jde vlastně samo :slight_smile: já se s tím taky natrápila, kojila jsem často a kojím stále často (tak co hodku a půl až dvě a půl), po každém kojení jsem odstříkávala a po dalším kojení jsem ještě dokrmila, malý příbíral hodně, pak se to upravilo a krásně to stačí. Fakt to chce zkusit v tom nehledat vědu a věřit, že to půjde, jak má :slight_smile:

někdu tu psal, že pro kojení je důlěžitá genetická dispozice... tak s tím nemůžu souhlasit. V naší rodině z mamčiny strany se nekojilo (mamka, babi, prababi) a já kojím krásně, takže genetiku bych v tom nehledala.
5. sep 2008 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
parybko:kdyby v tom nebyla trochu genetická dispozice,tak se dětská dr. neptá zda Tvoje maminka kojila a to se ptá,takže určitě to hraje roli:slight_smile:
5. sep 2008 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzi, mě se nikdo neptal... :fearful: jestli je to genetické, tak já jsem výjimka a jsem za to moc ráda :slight_smile:
5. sep 2008 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hm moja mamina kojila a kojim aj ja, ......ale len maleho sa mi podarilo, dceru som nekojila kvoli refluxu, ale miecka som mala dost :wink:
podla mna tu ide o psychiku pohodu zeny, tiez si myslim,ze genetika nehra rolu, ono nase babky a mamky stale hovorili o slabom mieku, ale teraz vieme,ze take neexistuje tak preto neprestavame kojit, podla mna :wink:
5. sep 2008 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme traja surodenci a nas mamina tiez nedojcila, ale ja zatial uspesne dojcim, dufam ze sa mi bude dat aj nadalej
5. sep 2008 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojda holky,nevím,jestli s kojením souvisí genetická dispozice,nebo ne,jedno si ale myslím-že dřív se kojilo rozhodně málo.myslím si,že to ale bylo tím,že hned po porodu se děti vůbec nepřikládali,hned se odnesli a přinesli vám je až druhý den a to jenom každé 3 hodiny na krmení,naposledy v 23.00večer a pak až na další krmení ráno kolem páté.přes noc když plakali hlady,tak se zrovna sestry přikrmovali Feminarem anebo glukozou,tak to se pak nedivím,že se laktace ani nerozjela.první dceru jsem měla v r.1994 a bylo to přesně,jak píšu.a i doma se pak mělo krmit po 3hod.to ještě nebyly žádné laktační ligy,aby se mamina mohla poradit,dnes už to je o něčem jiném.
5. sep 2008 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
radka.m, bohužiaľ, takto to bolo u nás ešte aj pred piatimi rokmi. Darmo som mala plné prsia, bábo zostalo v noci pri sestrách a pekne krásne ho dokŕmili fľašou a UM. A ja som im nosila plné fľaše odtsriekaného mliečka, ktoré oni vylievali, hoci som ich prosila, aby ju dokŕmili aspoň mojim, keď mi ju už nedajú dojčiť. :frowning2:

Naše maminy boli generácia z obdobia, keď sa vyvíjali čoraz dokonalejšie UM a dojčenie ako také bolo považované za prežitok a pomaly škodlivú záležitosť. Experimentovalo sa aj s príliš skorými príkrmami, ktoré tiež viedli k skorému odstaveniu. Každá žena mala slabé mlieko, z ktorého nemôže vyrásť valibuk. A tak dnes naše mamky - babky nemajú s dojčením žiadne skúsenosti a nevedia svoje dcéry správne podporiť, skôr ich nútia k dokrmovaniu.
5. sep 2008 o 23:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
annag presne jak pises
ma tchyne kritizuje me caste kojeni, pry mam prikrmovat atd a ze je kult kojeni, uplne me jednou vydeptala ze jsem malem prisla o mliko
kaslu na ni a plne kojim :wink:
6. sep 2008 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
annag som rada,ze si toho nazoru co ja, proste nase maminky a babicky nevedeli , ze materske mlieko nieje slabe, aze take neexistuje :wink: ........
6. sep 2008 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
parybko: ahá :fearful: mě se ptala :fearful: :slight_smile:
já kojila 5 měsíců a mamka moje 4 :slight_smile:
6. sep 2008 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ako dlho ste tieto homeopatika pouzivali? Ja ich uzivam vyse tyzdna - uz by mali zabrat?
29. aug 2009 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
danka ba,do týdne by měly zabrat určitě.Asi nebylo zvoleno správné ředění,či je něčím antidotuješ,káva,čaj,mentol,kouření...
29. aug 2009 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No snáď zabrali - alebo čoskoro zaberú. Kávu nepijem, ani nefajčím. Mentol mylsim že itez nie - musím pozrieť zubnú pastu a čaje pijem len tie na podporu laktácie :slight_smile:
29. aug 2009 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chceš na zástavu,či podporu kojení? A jaké máš tedy ředění a jak užíváš? Víš aspoň základ o homeopatii?
30. aug 2009 o 07:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pomoze mi niekto?ja naopak chcem prestat kojit a vsade citam, ze toto je na tvorbu mlieka, dala mi lekarnicka spravny liek?
Ja chcem mliecko odstavit, ponmozte mi ako a kolko bobuliek, zacala som vcera a to 1xdenne 5bobuliek, je to spravne?
8. júl 2011 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@deina79 ricinus comunnis 5CH je na tvorbu mléka naopak ricinus comunnis 30CH je na zastavení tvorby mléka :wink: :wink:
8. júl 2011 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem :slight_smile: 30CH beriem a kolko toho mam zjest a ako casto prosim?
@majka12
8. júl 2011 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@deina79 koukala jsem, že bereš 5 kuliček 1x denně a to bych to brala i já :wink:
8. júl 2011 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no dufam, ze beriem spravne :astonished:
9. júl 2011 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@majka12 tak odskusane :slight_smile:, po 2 dnoch mam min.mliecka a konecne mi netvrdnu prsia, ziaden problem absolutne, vynikajucy vysledok, ani sa mi nechce verit, takze brala som to 1x denne 5granul :slight_smile:, tak do toho :wink:
9. júl 2011 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@deina79 super :dizzy_face: :dizzy_face: Já mám teda dobrou zkušenost s homeopatikama :wink:
9. júl 2011 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok