Homeopatiká Ricinus Communis. Ako dlho ste ich užívali?

cistko
28. sep 2007

Tie co ste to uzivali, ako dlho???????
Mne sa netvorilo mliecko a tak som dala na vase rady a vyskusala tieto homeopatika. Vsetko sa pekne rozbehlo, mliecka bolo dost ale teraz ich uz druhy den neberiem a mliecko sa straca. Ziadne naplnene prsniky, ziadne pretekanie, ziadne odsavanie....Moze to byt preto, ze som ich vysadila???

annag
5. sep 2008

evinka, nie je dobré mať doma mliečko pre istotu, v prvom rade si musíš veriť, ak v pohode dojčíš 11 týždňov, nie je dôvod na žiadne obavy a kupovať si ho. Potom Ťa to bude lákať aj v bezdôvodnom prípade. Radšej si do zásoby mliečko odsávaj, budeš ho mať na príkrmy, udržíš si tým vyššiu laktáciu a ak príde nejaký výkyv - rastový špurt, tak budú Tvoje prsníky na to pripravené - namiesto odstriekavania bude piť bábetko viac. UM zavádzaj vždy až v najhoršom prípade a druh si vyber spolu s Tvojou lekárkou, ktorá Tvoje bábetko pozná. Ale hovorím, na UM máte fúru času. Do roka Ti vôbec nebude chýbať, len si musíš veriť a nerozmýšľať negatívne,schopnosť dojčiť je v Tvojej psychike, v hlave, je to hormonálna záležitosť, na ktorú má obrovský vplyv práve Tvoja istota, pohoda a spokojnosť.😉

katka.m
5. sep 2008

annag, nemáš tak celkom pravdu. Ja som si takto UM kúpila a hneď som bola pokojnejšia, lebo som si povedala, že ak bude mliečko chýbať, môžem mu dať toto. Nikdy som ho použiť nemusela, ale určite ma upokojoval pocit, že k by bolo málo, tak je riešenie. Ale zrejme to závisí od prístupu.

katka.m
5. sep 2008

A homeopatika som brala na začiatku a aj teraz v prípade potreby ich nasadím(práve dnes sa tak stalo). Užívanie časovo neobmedzujem, len neprekračujem odporúčanú dennú dávku a to, že sa berú 10 min pred alebo po jedle.

mimik9911
5. sep 2008

ja ked citim, ze mam malo mliecka, tak si vzdy dam ricinus a pomaha mi to. V lekarni som sa pytala, ako dlho to mozem uzivat, tak povedala, ze to nie je casovo obmedzene, ze to urcite neuskodi, ked sa to uziva dlhodobo. A upozornila ma na to, ze ked uzivam ricinus, ze by som nemala jest nic mentolove (napr.cukriky) a ani pouzivat mentolovu zubnu pastu, zevraj sa potom straca ucinok ricinusu.

annag
5. sep 2008

katka, máš pravdu, vec pohľadu, ale každopádne si myslím, že je lepšie myslieť pozitívne a radšej si nazbierať vlastné mliečko. 🙂

Ja osobne som nikdy UM v zásobe nemala, ani fľašu a to ma, najmä v krízach pri prvom bábetku veľmi motivovalo, aj vtedy, keď mi bezdôvodne zakázali dojčiť z jedného prsníka som sa nemohla zlomiť a krízu sme prekonali, keby bolo doma, tak by som sa bola určite zlomila a bolo by po dojčení, lebo to bola ozaj kríza, ale takto o pár hodín už bolo všetko dobré, tie krízy sa dajú prekonať aj bez UM, len netreba panikáriť a vedieť, ako sa z nich čím skôr dostať.

mimik9911
5. sep 2008

...z to neuskodi, ked sa to uziva dlhodobe, ale je to zbytocne, ked uz je mliecka dost...

parybka
5. sep 2008

ad mentol... neztrácí se ricinus, mentol (a také alkohol) snižuje účinek všech homeopatik (čaje, zubní pasta, žvýkačky...)
ricinus je fajn, taky jsem použila v dobách krize. A až budu chtít s kojením přestat (zatím o tom ale neuvažuju), taky použiju ricinus.

souhlasím s annag, já taky neměla doma žádné UM a jsem za to ráda, protože mě to "nutilo" vydrže s kojenímt. A že byly chvilky, kdy jsem měla obavy, že malý má hlad a kdybych něco měla doma, určitě bych mu dala. Ale byla jsem rozhodnutá kojit, kojit co nejdéle a zprvu plně, a povedlo se mi to.
Ono je to těžko vysvětlit prvomamkám, že kojení jde vlastně samo 🙂 já se s tím taky natrápila, kojila jsem často a kojím stále často (tak co hodku a půl až dvě a půl), po každém kojení jsem odstříkávala a po dalším kojení jsem ještě dokrmila, malý příbíral hodně, pak se to upravilo a krásně to stačí. Fakt to chce zkusit v tom nehledat vědu a věřit, že to půjde, jak má 🙂

někdu tu psal, že pro kojení je důlěžitá genetická dispozice... tak s tím nemůžu souhlasit. V naší rodině z mamčiny strany se nekojilo (mamka, babi, prababi) a já kojím krásně, takže genetiku bych v tom nehledala.

xsuzzi
5. sep 2008

parybko:kdyby v tom nebyla trochu genetická dispozice,tak se dětská dr. neptá zda Tvoje maminka kojila a to se ptá,takže určitě to hraje roli🙂

parybka
5. sep 2008

zuzi, mě se nikdo neptal... 😨 jestli je to genetické, tak já jsem výjimka a jsem za to moc ráda 🙂

dididi30
5. sep 2008

hm moja mamina kojila a kojim aj ja, ......ale len maleho sa mi podarilo, dceru som nekojila kvoli refluxu, ale miecka som mala dost 😉
podla mna tu ide o psychiku pohodu zeny, tiez si myslim,ze genetika nehra rolu, ono nase babky a mamky stale hovorili o slabom mieku, ale teraz vieme,ze take neexistuje tak preto neprestavame kojit, podla mna 😉

mimik9911
5. sep 2008

my sme traja surodenci a nas mamina tiez nedojcila, ale ja zatial uspesne dojcim, dufam ze sa mi bude dat aj nadalej

radka.m.
5. sep 2008

ahojda holky,nevím,jestli s kojením souvisí genetická dispozice,nebo ne,jedno si ale myslím-že dřív se kojilo rozhodně málo.myslím si,že to ale bylo tím,že hned po porodu se děti vůbec nepřikládali,hned se odnesli a přinesli vám je až druhý den a to jenom každé 3 hodiny na krmení,naposledy v 23.00večer a pak až na další krmení ráno kolem páté.přes noc když plakali hlady,tak se zrovna sestry přikrmovali Feminarem anebo glukozou,tak to se pak nedivím,že se laktace ani nerozjela.první dceru jsem měla v r.1994 a bylo to přesně,jak píšu.a i doma se pak mělo krmit po 3hod.to ještě nebyly žádné laktační ligy,aby se mamina mohla poradit,dnes už to je o něčem jiném.

annag
5. sep 2008

radka.m, bohužiaľ, takto to bolo u nás ešte aj pred piatimi rokmi. Darmo som mala plné prsia, bábo zostalo v noci pri sestrách a pekne krásne ho dokŕmili fľašou a UM. A ja som im nosila plné fľaše odtsriekaného mliečka, ktoré oni vylievali, hoci som ich prosila, aby ju dokŕmili aspoň mojim, keď mi ju už nedajú dojčiť. ☹

Naše maminy boli generácia z obdobia, keď sa vyvíjali čoraz dokonalejšie UM a dojčenie ako také bolo považované za prežitok a pomaly škodlivú záležitosť. Experimentovalo sa aj s príliš skorými príkrmami, ktoré tiež viedli k skorému odstaveniu. Každá žena mala slabé mlieko, z ktorého nemôže vyrásť valibuk. A tak dnes naše mamky - babky nemajú s dojčením žiadne skúsenosti a nevedia svoje dcéry správne podporiť, skôr ich nútia k dokrmovaniu.

barunka81
6. sep 2008

annag presne jak pises
ma tchyne kritizuje me caste kojeni, pry mam prikrmovat atd a ze je kult kojeni, uplne me jednou vydeptala ze jsem malem prisla o mliko
kaslu na ni a plne kojim 😉

dididi30
6. sep 2008

annag som rada,ze si toho nazoru co ja, proste nase maminky a babicky nevedeli , ze materske mlieko nieje slabe, aze take neexistuje 😉 ........

xsuzzi
6. sep 2008

parybko: ahá 😨 mě se ptala 😨 🙂
já kojila 5 měsíců a mamka moje 4 🙂

danka_ba
29. aug 2009

Ako dlho ste tieto homeopatika pouzivali? Ja ich uzivam vyse tyzdna - uz by mali zabrat?

petja
29. aug 2009

danka ba,do týdne by měly zabrat určitě.Asi nebylo zvoleno správné ředění,či je něčím antidotuješ,káva,čaj,mentol,kouření...

danka_ba
29. aug 2009

No snáď zabrali - alebo čoskoro zaberú. Kávu nepijem, ani nefajčím. Mentol mylsim že itez nie - musím pozrieť zubnú pastu a čaje pijem len tie na podporu laktácie 🙂

petja
30. aug 2009

chceš na zástavu,či podporu kojení? A jaké máš tedy ředění a jak užíváš? Víš aspoň základ o homeopatii?

deina79
8. júl 2011

pomoze mi niekto?ja naopak chcem prestat kojit a vsade citam, ze toto je na tvorbu mlieka, dala mi lekarnicka spravny liek?
Ja chcem mliecko odstavit, ponmozte mi ako a kolko bobuliek, zacala som vcera a to 1xdenne 5bobuliek, je to spravne?

majka12
8. júl 2011

@deina79 ricinus comunnis 5CH je na tvorbu mléka naopak ricinus comunnis 30CH je na zastavení tvorby mléka 😉 😉

deina79
8. júl 2011

dakujem 🙂 30CH beriem a kolko toho mam zjest a ako casto prosim?
@majka12

majka12
8. júl 2011

@deina79 koukala jsem, že bereš 5 kuliček 1x denně a to bych to brala i já 😉

deina79
9. júl 2011

no dufam, ze beriem spravne 😲

deina79
9. júl 2011

@majka12 tak odskusane 🙂, po 2 dnoch mam min.mliecka a konecne mi netvrdnu prsia, ziaden problem absolutne, vynikajucy vysledok, ani sa mi nechce verit, takze brala som to 1x denne 5granul 🙂, tak do toho 😉

majka12
9. júl 2011

@deina79 super 😵 😵 Já mám teda dobrou zkušenost s homeopatikama 😉