Homeopatiká Ricinus Communis. Ako dlho ste ich užívali?

cistko
28. sep 2007

Tie co ste to uzivali, ako dlho???????
Mne sa netvorilo mliecko a tak som dala na vase rady a vyskusala tieto homeopatika. Vsetko sa pekne rozbehlo, mliecka bolo dost ale teraz ich uz druhy den neberiem a mliecko sa straca. Ziadne naplnene prsniky, ziadne pretekanie, ziadne odsavanie....Moze to byt preto, ze som ich vysadila???

zuzidr
28. sep 2007

Ahoj cistko,ja som ich brala asi dva mesiace(samozrejme,že som občas aj zabudla 😒 )a potom som nejako často zabúdala,a prestala som,ale mám ich stále doma,a ak pociťujem že je mliečka menej,tak si ich dám napr.ráno a večer už mám prsia naliate.ale už ich neberiem pravidelne.ale na každého to asi pôsobí inak. 😀

cistko
autor
28. sep 2007

Takze nic sa nestane ak ich zacnem brat dalej ano? Lebo ja som ich brala asi par dni-teda vybrala som dve balenia a mliecko sa fajne robilo. Joj ako som sa tesila ked mi kvapkalo po pupku 😀 😀 ze drobec sa fajne napapka a teraz nist, dokonca malemu stacilo stale papat po 3 hodinach a teraz je kazdu hodinu hore a stale mrnci a ma hlad, spapal by vsetko aj rucicky, aj perinku, aj rukavicky.... 😖

emuci
28. sep 2007

Ahoj, homeopatika mozes pokojne brat, neovplyvnuje kvalitu mlieka.Mozno Ti bude stacit brat jeden X za dva dni, ved uvidis, a prisposobis si. Nezabudni vsak ani na dostatok tekutin, a ine opatrenia pre tvorbu mlieka. papa 🙂

kattom
28. sep 2007

cistko - kludne mozes pouzivat podla potreby. ak ti prsniky nepretekaju, a nemusis odsavat - toho sa neboj. ono len vas Jakubko uz ma viac dni a telo sa prisposobuje potrebam dietata - aby si nemala prska stale ako kamen, kym budes kojit 🙂. to ze ti nevyteka z prsiek mliecko, ako si bola zvyknuta, neznamena, ze sa ti nerobi. ak vysadis a zbadas, ze babo pyta castejsie, vtedy si mozes nasadit znova.

jeny
29. sep 2007

Baby prosim vás kolko ten ricinus priblizne stojí?Nikde som to nenasla. Ja mam velmi malo mliečka,mala vypije len 20ml odo mna a potom 100ml umeleho mlieka.Uz som skusala vsetko ale netvori sa mi viac,tak este toto homeopatikum je moja posledná nádej,len neviem ci este po mesiaci sa mi to kojenie moze rozbehnut.

tomik5
29. sep 2007

jeny, vyskúšaj ich, ja som tiež mala málo mliečka 2 mesiace a zabrali 😀
nie sú drahé. balenie ma stálo 55sk. držím palčeky 😉

sorbik
29. sep 2007

...baby, mne v lekarni povedali, ze 3-krat denne sa berie 5 guliciek....ma sa to teda davkovat individualne podla potreby????

tomik5
30. sep 2007

no ja som ich brala každé ráno a večer a neskôr už len večer

olinka6226
30. sep 2007

sorbik spravne ti povedali v lekarni

lblb
3. nov 2007

ahojte,obnovim trochu tuto temu
myslite si,ze mozem uzivat ricinus dlhodobo??pretoze ked som ho uzivala tak 3-4 dni,zacalo sa mi tvorit viac mlieka,ale ked som homeopatika hned potom vysadila,bola som tam kde predtym a zase sa mi tvorilo menej mlieka.navyse musim si mlieko odsavat,kedze maly sa nenaucil pit z prsnikov,takze tym je to horsie.maleho este ani neprikrmujem,hoci uz bude mat 6 mesiacov,tak neviem.ci je to normalne,ze sa mi uz teraz tvori menej mlieka.ved keby som ho prikrmovala,asi by uz nepotreboval tolko mlieka vypit...
navyse ked dlhsie spim a potom si odsavam asi o 5-6hodin,tak mam hned menej mlieka.keby som si stale menej a menej odsavala,tak sa uz asi totalne s odsavanim odstavim a to by som nerada,chcela by som "kojit" aspon do jedneho roku,ak panboh da...
ak mate niekto skusenosti s dlhodobym uzivanim ricinusu,rada si precitam.

sisulik
3. nov 2007

ahoj lblb...ja som ho tiez uzivala..som v kuvajte a prisli sme tu ked mal maly 2 mesiace..tak som sa poriadne zasobila ricinusom..ale kedze sme tu prisli do manzelovej krajiny bez manzela, kedze robi skusky na SR a tak pride, tak moja psychika bola v cude...a malemu sa trosku tazsie zvykalo na nove prostredie prvy mesiac a preto som spala max. 4 hodiny denne co ma nicilo psychicky...a uz nech hocikolko som toho ricinusu do seba davala, ziadna zmena...vzdy mi mliecko klesalo (na SR som ho vzdy mala dostatok)...az ku stvrtemu mesiacu som sa dostala na 20ml DENNE!!!...tak som prestala aj odstavat aj kojit uz skoro tri tyzdne.. 😢

eros
3. nov 2007

no mne nepomohlo nic ani ricinus a ani neviem preco bo som ho aj zivala pravidelne ani s vineou mi nepomohlo asi na kazdeho inak zabera ☹ ☹

lblb
3. nov 2007

sisulik,to mi je luto
tiez mam niekedy pocit,ze uz s kojenim koncim,ale teraz som si zvykla s malym cez den pospat a byt v pohode.boli dni,ked som trebars bola nervozna alebo som plakala a hned sa mi podarilo naodsavat ovela menej mlieka ako predtym.tiez si myslim,ze mi uz niekedy ani ricinus nezabera

sisulik
3. nov 2007

ono jedna z najdolezitejsich veci pri tvorbe mlieka je psychika..ked ta je v haji, tak i tvorba mlieka nie je nic moc.. ☹

sorbik
3. nov 2007

....ja to homeopatikum uzivam bez prestavky uz asi mesiac a zatial je tvorba mliecka v pohode.....myslim, ze ked je to homeopatikum, tak sa urcite moze uzivat aj dlhodobo...

veronika13
3. nov 2007

tiež som to užívala, pomohlo, teraz sa chcem k tomu vrátiť, lebo mliečka akosi ubúda
tá psychika, ano, ak človek neni v pohode, tak darmo je aj ricinus jesť
s tým spaním poobede, dobrý nápad 😉

sorbik
3. nov 2007

....ja som sa stresovala asi prve tri mesiace, stale som mala pocit, ze mala place od hladu a ja mam malo mlieka a pritom sme pribrali kazdy mesiac kilo....potom som zacala uzivat ricinus a pochopila som, ze stresy nemaju ziadny vyznam - nutim sa nepremyslat o tom ci je mlieka dost alebo nie....a mam pocit, ze konecne je POHODA, ktoru som uz straaaasneeee potrebovala 🙂

veronika13
3. nov 2007

ja som nemala stresy ani tak pre mlieko, ale iné veci tam boli, ale aj tak sa čudujem, že napriek tomu doteraz kojím

sorbik
3. nov 2007

....tak potom je super, veronika ze si vydrzala.....obcas to nie je vobec jednoduche...

veronika13
3. nov 2007

veru nie je, raz už som bola tak na tom, že som kúpila Nutrilon, no malý ho nechcel, tak sme sa pár dní potrápili a zas sa mliečko začalo viac tvoriť, no teraz už má vyššie nároky, tak si pôjdem kúpiť ricinus, snáď znovu pomôže

sorbik
3. nov 2007

...ricinus je fajn a velmi dobre su tiez ovocne caje - mne tato kombinacia pomohla...my mame Nutrilon tiez pre istotu 🙂 v skrini....lahko sa radi, ale horsie sa obcas zrealizuje....ja si myslim, ze sa zasa netreba za kazdu cenu znicit...dolezite je, aby si clovek mohol povedat, ze urobil vsetko preto, aby to islo...

eva4444
3. nov 2007

ahojte mamicky, hlavne nezabudajte vela pit, najlepsie cajiky teple. ja som bola teraz prechladnuta som veeela pila a mala som prsia ko po porode plne 😕 😀

veronika13
3. nov 2007

tak to si našťastie môžem povedať, a teraz prichádzam aj do tej fázy, že sa nedať za každú cenu zničiť, malý sa v noci budí aj 6x, už chodím pomaly ako mrtvola, už si to aj druhí ľudia všimli, už má aj zuby, tak ma hryzie, ale už je to lepšie, ale chcela by som vydržať do roka ak to pôjde, ale tie noci ma už ničia

sorbik
3. nov 2007

....veronika, ved maly je uz velky chlap, nedavas mu na noc nieco sytejsie? Lepsie by spal a menej by sa budil, nie?

martulanr
4. nov 2007

nemate niekto skusenosti s ricinus communis 30 malo by to byt na zastavenie tvorby mliecka ale neviem co mam dat malemu ked nechce ani nutrilon ani hami ani sunar jednoducho nic ine len materske mliecko ☹

vendeta
5. sep 2008

Holky beru riccinus 5, jak dlouho ho muzu brat???

radka.m.
5. sep 2008

ahojda vendeta,tyto homeopatika jsou dobrá jen pro nastartování laktace,neměli by se brát déle jak týden,pek mohou vyvolávat zcela opačný účinek,více se můžeš dozvědět na www.kojeni.net

martina.d.
5. sep 2008

ja som brala tieto homeopatiká skoro 6 mesiacov a nemala som s mliečkom problém. Ked som chcela mliečko stratiť tak som ich brala tiež, ale s iným číslom. 9 Bola som veľmi spokojná.

anicka
5. sep 2008

ja ich beriem od Maťkinho narodenia bez prestávky (viac ako 7 mesiacov) každý deň 5 guličiek. Som veľmi spokojná mliečka mám akurát. Budem ich brať kým budem kojiť. Keď budem chceť Maťku odstaviť, tak by som to tiež chcela pomocou homeopatik.
Určite to nie je len o homeopatikách. Prvoradá je vnútorná pohoda, bez tej to nedá. A samozrejme aj genetické preddispozície na kojenie, to je jasné.

evinka7
5. sep 2008

ahojte, ja mam s ricinussom velmi dobre skusenosti tiez-doporucujem 🙂 tiez som neraz mala pocit, ze mliecka je malo, ale... po rozhovore s lekarkou a odvazenim drobceka sme usudili, ze mliecka je dost 🙂 uz viem, ze ked je ho pomenej, maly papka castejsie ako kazde tri hodinky a viem tiez, ze dovodom je prave moja psychika. ved "nie kazdy den svieti slniecko", ze? ak by vsak prisla kriza a nedalo by sa navstivit lekarku, chcem byt pripravena a mat pripravenu pomoc-nejake umele mliecko. nasa lekarka je asi viac nez ine za co najdlhsie kojenie, s cim aj ja suhlasim, ale o umelom zatial akosi nechce ani diskutovat...na nete som zistila, ze nutrilon ma viac druhov, preto vas prosim o radu-ktory z nich je vhodny pre 11-tyzdnove babenko? ktore mi vy po skusenostiach odporucate? dakujem vam za odpoved, prajem vam pekny dnicek 🙂