Homeopatikum na ukončenie laktácie. Máte skúsenosť?

magda22
8. okt 2008

ahojte,
¨nevedeli by ste mi poradit, ak mate skusenost? chcem prestat kojit a neviem co to obnasa, keby som to chcela ukoncit tymto sposobom.
prosiiim pomozte!
dakujem.

alchemilkazltozelena
1. okt 2015

@magda22 ahoj viem ze si to pisala uz pred 7 rokmi,,,ale aj tak sa spytam, pomohol ti ten ricinus vtedy?

mirka326
25. nov 2015

@miriam79 pred 7 rokmi si napisala neskutocne dobru radu!!! dakujem 🙂

alchemilkazltozelena
25. nov 2015

@mirka326 a co to bolo?

mirka326
9. dec 2015

zalepit prsia, a ricinus 30 ch, maly 20 mesacny to uplne pochopil, o tyzden uz ani naznak po mlieku alebo bolesti. uspesne odstaveny a ja stastna :D

mizu89
1. mar 2016

Ahojte baby co najlepsie zabera na zrusenie laktacie.Pisete ze studene sprchy na prsia a obviazat prsia.A to obviazane denno denne???A za aky cas ste prisli o mlieko.A homeopatika-nejake lieky???Prosim poradte ja mam skoro 17 mes. synceka a uz nevladzem.Kojime len pred spanim a v noci je 3x a viac hore.Ide spat o 20:00 a cicik si pyta medzi 22:30-23:30,00:30-1:30,3:00-4:00 a dakedy aj okolo 5:30 ked sa zobudi ked ide mm do prace.Ale to jeho papanie v noci je len cucnut a dost a potom ma uz len cicu ako cumlik.Cumel v postielke som zrusila lebo ked sa hocikedy zobudil a dala som mu cumel tak ho odmietal on chcel cicu.Chcela by som prestat uz kojit a prejst na UM snad by pospal lepsie a viac by ho to zasytilo.Skusala som uz aj UM,kravske z flasky a nic nechce ani flasku len cicku.On urcite vie ze ja mam este MM tak flasku bude odmietat ale dufam ze keby som nemala uz mlieka tak by pochopil ze z cice mu nic nepojde a musi sa napit z flasky aby nebol hladny.

mlada11
26. mar 2016

A ked si dam to homeopatikum na ukoncenie tvorby mlieka tak nemam odsavat?ci aky je postup?

sardinka335
26. mar 2016

@mlada11 odsavaj len do ulavy - teda tak aby si nepociťovala pnutie, bolest z naliatych prsnikov. Pi šalviovy čaj ale na druhej strane obmedz tekutiny - nie do dehydratacie samozrejme, len som myslela tak, ze sa velmi nenalievaj vodou, vineami a tak....
Davaj pozor aby sa ti nerobili hrče - ak by si nahodou nejaku nahmatala tak treba rozmasirovat. Pomahaju aj studene sprchy - stiahne to mliekovody...
No skušaj...do mesiaca po porode som nevedela ze nejake mlieko bolo.

bballa
12. nov 2016

Ahojky s tabletami Ricinus communis 30 ch. ,Pomáha, alebo pomohol niekomu na odstavenie mlieka? Popripade nejaké rady, ďakujem pekný dnik :* 🙂)

alchemilkazltozelena
12. nov 2016

@bballa mne nie..mne pomohol salviovy caj 2x denne 0.5 litra

werony
12. nov 2016

@bballa mne pomohol na dva dni, prsia prazdne. Na treti den rano som myslela, ze puknu. A to som si davala studene obklady, stiahnuta cele dni. Salviovy caj som pila, ale bolo mi z neho zle. Zaver odstavenie neuspesne - dojcim stale 😝

huahua
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bballa
12. nov 2016

@huahua ach :( a asi za ako dlho? Sa mi zníži tvorba mlieka? Ja mám v ľavom prsníku veľmi veľa mlieka, v pravom skoro vôbec. Takže asi si vies predstaviť aj každá mamička ako to boli, ak vždy iba z jednej strany papá..ja som skúšala aj šalviu a teraz tie bio tabletky beriem 2den :(ale ako čítam u každého je to individuálne aj s čajom aj s liekmi, je mi to divné pretože odsávanie a normalne papanie priamo z prsníka nieje to isté ? ďakujem 🙂

victorialucia
16. aug 2017

Ahojte maminy vidim ze stara diskusia ale opitam sa pomohlo niekomu homeopatikum na odstavenie mliecka?dakujem

katuskakatusa
10. júl 2021

@magda22 ahoj ja to iste mam momentálne,iba z jedného kojim, ale idem už s tým skoncovať tak snáď to vyjde 🙂 tiež sa bojim ze každé ostane iné ach :( ak sa môžem spýtať tie prsia sa ti upravili tak ze su rovnake alebo je to poznať ze jedno bolo viac namáhané??? ďakujem za odpoveď ❤️😇