Homeopatikum na ukončenie laktácie. Máte skúsenosť?

magda22
8. okt 2008

ahojte,
¨nevedeli by ste mi poradit, ak mate skusenost? chcem prestat kojit a neviem co to obnasa, keby som to chcela ukoncit tymto sposobom.
prosiiim pomozte!
dakujem.

j.a.n.u.s.
9. okt 2008

dobre tema...

filipa
9. okt 2008

na stranke homeopatickej lekarne som nasla toto: (ale isla by som sa pre istotu spytat do nejakej lekarne; dobra je pri zimnom stadione na trnavskej)
na zastavení sekrece mléka v případě odstavení kojence ( je vhodné pevně stáhnout prsa) střídat ..................Calcarea carbonica 15CH
..................Pulsatilla 15CH
..................Lac caninum 15CH
+ Ricinus 30CH v dávce 1 dóza po dobu 3 dnů
a preco chces skoncit?

magda22
autor
9. okt 2008

ahoj,
dakujem za tipy, ale ja som to myslela skor tak, ze kto mal konkretne skusenost s cim, inak si toto viem zistit bez problemov aj sama..ale dakujem za ochotu..

johanda
9. okt 2008

magda22, mám zkušenost s Ricinus - bez účinku 😅

filipa
9. okt 2008

hmmm, skusenost vlastnu nemam, mala som skor opacny problem...

junovka
9. okt 2008

magda, a co tak pit salviovy cajik 2x 0,5 l?a k tomu ladove obklady na prsia?Mne to pomohlo 😉

magda22
autor
9. okt 2008

ahoj junovka, lenze pit by sa malo minimalne, nie? to nevadilo? d.

erikasadek
9. okt 2008

ahoj ja som neskoro dostala radu , vraj velmi dobre funguje,

do pohara do polovice nalejes velmi teplu vodu, s prstom potries okolo bradaviek,a s prs ti zacne stekat strieka mlieko , nechas vytiect samo do pohara, az do vyprsania bolesti a tlaku, a zastavis, na rozdiel od tahania dietatka alebo odsavacky , nevytvera mlieko a pomaly zastavy, teda vyskusane mnohymi a vraj funguje velmi dobre??
potom je homeo CHINA 30 rano a vecer doza

tamarka
10. okt 2008

ahojky, na toto isté som sa pýtala svojho gynekológa, keď som odstavovala obidve, a každý raz mi povedal, že homeopatiká nie a nie. Pri Tamarke mi predpísal parledol, z neho mi bolo strašne zle, tak som ho vysadila, a dokino mi povedal, že to mám nechať na prírodu a potom uvidíme. A poviem Vám, že v jednom prsníku ani fň a v druhom špendlíková hlavička. Uvidíme čo ukáže čas.... 😉

magda22
autor
10. okt 2008

erika urcite vyskusam
tamarka, s tou spendlikovou hlavickou som to trochu nepochopila 😕 ako si to myslela?

erikasadek
10. okt 2008

dufam , ze pomoze, zabudla som napisat, drzat prsnik nad poharom to teplo robi svoj efekt....

tak drzim palce a daj vediet ......

junovka
10. okt 2008

magda, ja som to praktizovala asi 2-3 dni a pomohlo.Na to, ze mam problem so srdcom a srdciarom velmi neodporucaju pit salviu, tak mi nic nebolo 😉

magda22
autor
10. okt 2008

tak si pripravim aj tu salviu, obviazala si si aj prsia niecim? 😵

erikasadek
10. okt 2008

stiahni si ich, ja som videla orientalky si davat do mixera, petrzelovy vnat, a tu davat na foliu a to na prsia a zvazovta, to su ich domacke recepty, tiez im to fungovalo , hlavne studene, stale studene obklady.....

tak nech sa ti dary..... 😉

magda22
autor
10. okt 2008

dakujem
ale cim stahovat?
napr. elastickym obvazom?
ale ked idem vonku tak co?
dufam, ze nemam priliz blbe otazky..

erikasadek
10. okt 2008

ano elastickym mozes, aj ked ides von, urcite mozes za chvilu je zima tak vetrovku nevidno 😀
pokial nie si prilis dlho von,

skus , urcite najdes neaky dobry system

ja sa pamatam, ze hlavne doma a na noc, zalezi ako sa ti plnia prsia, takze skus najprv vyprazdnit dat obkalady a stiahnut....
asi som ti nepomohla ze??

kubaka
10. okt 2008

Magda 22, když budeš přestávat kojit postupně, vynechávat pomalu jedno kojení po druhém, docílíš odstavení nenásilně jak pro tebe, tak pro dítě . Tvůj syn má rok, takže už jí pevnou stravu - do 14 dnů tedy můžeš skončit a prsa to vůbec nepoznají. Přirozeně se při tomto pozvolném úbytku sníží postupně výroba mléka na minimum. Čím míň bude pít, tím se míň bude vyrábět, až to vyšumí samo.
Žádná homeopatie nepomůže. Já jsem dvakrát takto sama odstavila asi během 1 měsíce - nikam jsem nespěchala Mléíko mizelo a mizelo a jednoho dne se malý už nenapil a prsa mě vůbec nebolela. Ani jsem to nepoznala.

Je to nejpřirozenější a naprosto spolehlivá a nebolestivá 🙂 cesta k ukončení kojení. Kdyby se přesto v průběhu stalo, že by ti ňadro mlékem ztvrdlo a bolelo, lehce odstříkat rukou - ale ne moc, je do té míry, aby nebylo napnuté. Zbytek se bude vstřebávat sám.
Prostě jen pohár s vodou ulít, aby nepřetékal. Zbytek nechat - toť metafora 😀

magda22
autor
10. okt 2008

ahoj, tak teda ja kojim iba v noci a doobeda, tak to mam skusit tak ze najprv vynecham jedno a tak za pat dni druhe?

junovka
10. okt 2008

magda, ja som si neobviazovala nicim, ale som si davala niekolkokrat cez den ladove sprchy na prsia 😉

kubaka
10. okt 2008

magda - přesně tak to je rozumná doba- po těch pěti dnes ubírej kojení až zbyde jen jedno. Toho mléka potom bude tak málo, že už toho můžeš nechat úplně. Pokud bys cítila přesto nějaké napětí, jen lehce ve vaně odstříkni. Ne moc, aby se zase ňadro nenaplnilo. Držím palec

luucia
10. okt 2008

Tak mě na ukončení laktace pomohla kombinace - homeopatika, stahovat prsa obinadlem a malinko odstříkávat. Odstříkávala sem jenom trošku třeba 15ml, vyloženě jenom do úlevy. aby se mi netvořily zatvrdliny. Promasírovávala sem ve sprše 😉 trvalo to asi týden a mlíčko bylo pryč

magda22
autor
12. okt 2008

a potom sa vam kedy vratili prsia do povodneho stavu? a ci nevratili? ☹

erikasadek
12. okt 2008

magda vartili dvakrat dokonca , je to jedine miesto na mojom telom , kde som neschudla, na moje velke sklamaniea radost mojho muza , ale spadnut nespadli...
dobra podprsenka astudene sprchy a masaze robia zazraky 😉

kubaka
12. okt 2008

magda - prsa se přirozeně zmenší, když přestane tvorba mléka. Mléčná žláza se stáhne. Ale původní "tvar" už patrně mít nebudou - zůstává většinou takový kónický - kuželovitý, co potřebuje podpírat. Někomu se prsna po kojení zmenší ještě víc než před kojením-závisí to na tuku, který se v nich zpětně usadií. Může to být tedy různé. To první zmenšení bude výraznější - souběžné s tím, jak bude ubývat mléka., pak už uvidíš podle oblečení. Když celkově zbuhneš, zhubnou i ňadra.
Mně se to bohužel při druhém dítěti zatím nepovedlo, mám pořád těch 8 kilčo navíc a tak se přes prsa (přestože se znatelně opět zmenšily) nevejdu do svých krásných starých šatiček -bééé ☹
Ale na prsech snad život nestojí... 😉 😅

johanda
12. okt 2008

magda - moje prsa mají tvarovou paměť 😀 , sice se zmenšila (tj. uvedla do stavu před těhotenstvím), ale nepovisla

magda22
autor
13. okt 2008

no ja som taka anomalia- kojim len z jedneho prsa a vyzera to strasne, takze sa toho dost desim.. 😀
to jedno nekojace je celkom pekne, ale to druhe... 😖
predtym som mala pekne male a pevne prsicka 😢

miriam79
14. okt 2008

ahoj magda..pisem rychlo takze som necitala co ti pisali ostatne babenky...zaujalo ma to lebo mam s tym cerstvu skusenost..1. oktobra som si povedal a dost ..koncim s dojcenim bud hned alebo neviem kedy...(dcera bude mat v novembri 2 roky a obe sme boli na cickani zavysle , ale uz to bolo prilis vycerpavajuce nakolko mi doslova spavala na cicke... ale to je ina tema... ) tak som prelepila didi 😀 naplastou ze ma bibinko a podme do boja... samozrejme neocakavany priebeh dieta pochopilo ja som prve dva dni skoro osalela ako mi bolo luto za tou intimitou a tiez prsnik ( dojcila som uz len z jedneho) sa zacal brutalne nalievat tvrdnut , boliet , takze na skvelu radu mojej kamosky som naklusala do lekarne a kupila homeo : ricinus communis 30ch ( pozor nizsie cisla napr 5ch su na podporu laktacie) v priebehu noci sa mi neskutocne ulavilo , prestala som odstriekavat ( co som robila potroske aby ma neslahlo 😅 ) a bolo dobre do tyzdna som zabudla... dieta stale drzi didi v lutosti ze je chora , slope umele mliecko z flase s cumlom ako mliekoozranka ale som rada lebo ani vo sne by ma nenapadlo ze to takto pojde
drzim palce
ahoj

magda22
autor
14. okt 2008

miriam obdivujem ta, ze si tolko vydrzala kojit
veru, kojenie je uplne najkrajsie..
takze ty si to nerobila postupne a razne si stopla? a mala ako teraz spi?

miriam79
17. okt 2008

ahoj magda...
..takze k tomu kojeniu ( inac dik za obdiv aj ked je to uplne prirodzene tak padne dobre akakolvek pozitivna reakcia 🙂 ) muselo to prist raznym sekom , pretoze inac by to s tou mojou potvorou neslo..nedalo sa poobede nedat a vecer zasa dat... didka bola jej obziva, neprijala by taketo riesenie o to som sa pred tym snazila ist postupne mne sa to neujalo lebo vzdy sme sa dojcili vyskoko "intuitivne a pudovo" teda ziadne tri hodiny a pod... takze ked raz didka ochorela tak ochorela..prisla uplna nahrada.. pompezne sme s muzom ospevovali flasiu s cumlom a menovali zastup deti co takto piju, obdivovali obal umeleho mliecka ( je aj v mamickovskych casopisoch tak sme si robili domacu reklamu...) a proste pocitovala potrebu pit mliecko tak prijala nahradu nic ine jej neostavalo ..aj sama som sa cudovala ako.... no a spanok... stal sa zazrak prve asi tri noci sa zobudila len raz medzi 12 az 03 hod.. a potom prisla seria noci uplne prespatych..pre mna nieco nove..neskutocne..budila som sa len ja.. po umelom mliecku spi neporovnatelne lepsie..skratka lepsie zasycuje..teraz po dvoch tyzdnoch si dovolim tvrdit ze je tak uplne odstavena ze si pita len svoj "taj" co je mliecko vo flasi... didiku si pomojka a basta uz si neprosi papat..a ano este jeden postreh, lepsie papa... ovela viac sa mojeckame aby sme si kompenzovali nasu "cickavu" blizkost.. tak len smelo do toho..som jedna z tych co neverili ze to takto pojde..len odvahu a veeela sily..isto to zvladnes.. 😎
ahoj pekne dni

fnukkacikk
8. nov 2008

ahojte,asi sa mi uz podarilo malu odstavit.este sice papa cicik,ale tak kazdy druhy den.chcem sa opytat,ako zistim,ci tam mlieko mam alebo nemam?a mozem kojit vlastne takto?diky