Hygiena u bábätka, dievčatka

iwfqa
24. nov 2020

Zaujímalo by ma ako prebieha hygiena u bábätka keď ide o dievčatko.Máme zlatú pani doktorku ktorá ešte aj môjho muža mala na starostlivosť...Ide ale hlavne o to že mi zakázala umývať respektivne čistiť malej miesto medzi veľkými.s malimi pyskami čo mi tak trochu príde absurdné keďže sa jej tam robí taká biela hrudka... Samozrejme keď má okakanu pišulu tak vyutieram aj z dnuka nie veľmi ale tak.aby tam nemala kako... chcem sa teda opýtať či mám počúvať radu staršej pani doktorky alebo uvažovať podľa sebasebaseba...neviem čo mám robiť

stanulienkat
24. nov 2020

Okolie detskym mydlom. Pisulu cistou vodou.

lucia147852
24. nov 2020

Zrovná nedávno som tu čítala o zrastenych pyskoch. Samozrejme, že to biele treba dať preč. Mám dcéru a vyslovene aj v pôrodnici na to upozorňovali. Dievčatkam to totiž môže pri zlej hygiene zrast a narobite si len problémy

marcellka32
24. nov 2020

Ak to robiť nebudeš, zrastie to dokopy, vodou riadne umývať aj vnútri

sapetka
24. nov 2020

Treba umyvat urcite. A davat pozor lebo dokonca aj pri dobre hygiene to moze zarastat

amelia000
24. nov 2020

@iwfqa je to riadna kravina, mne to tiez povedali a ja blba som sa tym riadila. Malej zarastla skoro cela fifina.

lulka321
24. nov 2020

@iwfqa mne detská doktorka ešte aj ukázala ako správne jej dnuka čistiť. Používam na to tampón s čistou vodou. Treba po každom prebaleni určite umyť, aby jej pysky nezrástli

11iva11
24. nov 2020

Preboha, jasné, že to treba čistiť, veď sa tam vytvára biely maz, takisto ako dospelým ženám. Ja podľa potreby namočím papierovú vreckovku do nejakého detského oleja a maz jej opatrne zotriem. Nevyzerá, že by to dcérku bolelo.
No a po každej stolici samozrejme vyšpricovať teplou tečúcou vodou a detským mydlom.

nikpa
24. nov 2020

@iwfqa kriste 🙏 zdravy rozum káže co? Treba umyť vodou, ak je babo, stačí aj bez mydla ale umyť. Ved to je nechutné, nezdrave a nehygienicke, ale doktorka ktora mala este tvojho muža sa zrejme umyvala v jednej vode s dalsimi 7 súrodencami keď dáva taketo rady. A ešte píšes, ze ked je pokakana vyutieras, ziadne utieranie. Po stolici treba umyt pod tečúcou vodou. Vyhnes sa tak zapareninam aj moznym zapalom močového mechúra, plienkovane dievčatka sú na toto nachylne.

viikkki
24. nov 2020

Treba to vyumyvat všade an medzi pyskami

alexandra2468
24. nov 2020

Ach tieto stare doktorky...
Ja som malinkej umyvala tiez s tym vatovym tamponom na tvar a cistou vodou.
Raz za cas som to utrela tym tamponom, alebo gazou a pokvapkane tym detskym olivovym olejom z lekarne. Lepsie to islo dole.
A mala je zdrava😃

alexandra2468
24. nov 2020

A ano, ako pisu baby vyssie, po kakani umyt pod tecucou vodou.

simona92101
24. nov 2020

@iwfqa umyt cistou vodou,a to biele vatovym tamponom/gazou namocenou bud v detskom oleji alebo oliv.oleji.jemne vycistit.lekarka je este z doby kamennej?ved to je zakladna hygiena.

nevenka
24. nov 2020

Ja neviem, co su toto za "zvyky", z akej doby...Nasa mala toho bieleho tam mala teda riadne a keby som jej to necistila, tak amen tma. Aj tak sme mali caste problemy s tym, ze ju "to stipe", neviem si predstavit jej to tam ocikane a okakane nechat, moj Ty kvet. Ved sa nic nasilim nerobi, to je uplny zaklad toto...

kristina2412
24. nov 2020

Urcite umyt vodou, to co ti nepôjde umyť ,este pretriet vatovym tamponom namocenym v olivovom oleji( napr.Dr. Hoj a ine) zabranis tak zároveň zarastaniu

saxana000
25. nov 2020

Kym je malinka urcite poumyvat cistou vodou po kazdom kakani a potom docistit na podlozke tamponikom vecer po kupani po stranach poriadne jemnucko ponatahovat do stran a vypucovat nic agresivne poda a par kvapiek olejceka.my sme prisli asi ako 2 rocny s plienkovou dermatitidou ulakomila som sa na lacne plienky.doktorka sa ma pytala cim ju umyvam tak ze nivea baby od malinka ze neexistuje od roka vymenit vodu za gel na intimnu hygienu saforelle alebo podobny z lekarne.kukala som jak puk ze to fakt tak skoro? Teraz ma 4 a pouzivame lactacyd girl.

iwfqa
autor
25. nov 2020

@simona92101 neviem či z doby kamennej 🤣 ale mala na starosti môjho muža keď bol malí a to už prešlo od tej doby 31r.čize má svoj vek ale toto ma úplne zarazilo že povedala aby som jej to biele neumyvala ale nechala to tam no ako dosť ma to aj odrádza chodiť ku nej a to nevravím ako s ňou prvý krát narabala samozrejme doktorky vedia ako s nimi ale ja som sa až potila pri tom bože

iwfqa
autor
25. nov 2020

@amelia000 to vážne?no do riti to aby som rýchlo zakročila moja malá šak to musí byť aké nepríjemné bože....a zajtra máme ísť na kontrolu

mirka17
25. nov 2020

@iwfqa Ja ti poviem iba tolko. Ja som svoje dievčata vždy ked som prebalovala jednoducho osprchovala a vyumyvala iba teplou vodou tam dole. Nikdy nemali zapareniny, nikdy nemali problémy tam dole. Ale žeby som im vatovou tyčinkou čistila medzi pyskami, a nebodaj olejčekovala tak to mi už príde cez čiaru, . áno občas ked boli maličké som sa pozrela, občas jemne vyutierala ale určite nie pravidelne. Mam pocit že to niektoré už prehánaju, keby mohli tak to hadam aj vydezinfikuju savom, Ja sa ani nečudujem že kopec žien ma gynekologické problémy, opakujuce sa mykozy, ked si to umyvaju a vytieraju z vnutra kadečím. Jednoducho umyť, nevytierať a neleštiť do vysokeho lesku, ked všetko tam funguje dole ako ma, tak to nepokušať . je to ako z mazom v ušiach, tiež by sme ho najradšej vytreli do sucha, ale on je potrebny, odstrániť iba ked sa tvorí nadmerne, ale zase neprehavať.

mirro
25. nov 2020

@iwfqa my máme tiež detskú dr,ktorá ťahá už tretiu generáciu detí. Samozrejme umývať, ešte mi aj názorne ukázala ako, keď bola dcéra bábätko.