Hysterický plač pri kŕmení. Čo robiť?

kili
13. jan 2008

Prosím poraďte. Náš Adamko strašne histericky plače pri kŕmení, je hladný aj napriek tomu savičku vyplúva. Musím ho kŕmiť tak, že ho silno zovriem a trasiem s tým. Je to čoraz horšie. Začalo to asi v októbri, stupňovalo sa to, vyskúšala som vtedy iné mlieko, ale žiadna zmena. V novembri sa dostal do nemocnice na 3 týždne a keď sa vrátil, savička bola už úplne lepkavá (používame kaučukovú), tak som si myslela, že to bolo asi tým a dali sme novú. Zlepšilo sa to, ale úplne plakať neprestal už nikdy. Od vtedy zas postupne viac a viac plače. Začala som ho kôli tomu kŕmiť menej a po dvoch hodinách, lebo čím dlhšie ho kŕmim, tým je to horšie. Včera sme zas dali novú savičku ale teraz žiadna zmena. Už som úplne zúfalá, že ho takto TÝRAM 7-8x denne ☹

bbtina
30. máj 2014

@martinaaaa ahoj no nakoniec sme skoncili pri BEBE a vsetko bolo ok. Ako fakt sme tymi roznymi mliekami presli kym sme zistili co vyhovuje. A ono je to potom asi aj tym ze dietatu vyzreje traviaca sustava a su tam aj prikrmy

martinaaaa
30. máj 2014

@bbtina ja som teraz od pondelka začala dávať prikrm. Ešte sme stihli len mrkvu a zemiak. Veľmi mu nechutí.. Tou vyzretostou asi áno.. My sme predčasne narodení... Len mi je veľmi divne ze začal až teraz po 4 mesiacoch.. Koľko ste sa trápili? Ja mám z toho strach, lebo papa extrémne málo. Aby nechudol... ☹

bbtina
31. máj 2014

@martinaaaa no my sme tiez predcasne narodeni,neboj vydrz chyti sa na prikrmy. Trvalo to asi tak 2 mesiace aj to necele. Prikrmy ho casom zasytia ovela viac ale neprestavaj davat aj mliecko

martinaaaa
1. jún 2014

@bbtina ďakujem.. Budem sa snažiť. O koľko ste predčasne? My skoro 2mesiace.. Malý sa narodil 33tt.

botkovka
3. nov 2014

@martinaaaa ahoj ja mam taky isty problem moj syn ma teraz 3 mesiace a dva tyzdne...zacalo to ked mal dva mesiace ..dovtedy papal normalne..pijeme sunar premium a skusala som aj ine mlieka ale nic nepomahalo..sla som s nim k lekarovi a ten nas hospitalizoval a urobil vsetky mozne vysetrenia ale vsetko mal v poriadku..v nemocnici sme boli dva dni a tam jedol asi ako nikdy akonahle sme dosli domov zacalo to znova vypil si tych 50 - 70ml a potom vresk, metanie sa, odstrkavanie flase a vypluvanie mlieka...potom jedol tyzden normalne ale nevypil viac ako 700ml to bolo tak pred tyzdnom a pol..no a teraz sa uz zas trapime ale uz do neho nasilu nic ani nedostanem..a vypije za 24 hodin 500ml...a za tyzden mi pribral len 90g... je to na nervy ked dieta nechce jest netusim co robit ci to prejde alebo mu len nechuti mlieko...

janka585
3. nov 2014

Mne robil toto isté môj syn, ked mal 3 mesiace. Tuším aj skôr trošku. Lekárka nám okamžite nasadila Nutrilon Anticolic. Ten mu chutil tak mesiac, pekne papal, pekne priberal. Potom zrazu zase odmietal papať. Tak som mu sama nasadila Sunar HA a ten mal do 10 mesiacov. Potom som mu už začala dávať Sunar Premium (strašné bolesti bruška, zápchy!!!), tak som mu dala Hipp Combiotic a teraz má 17 mesiacov a úplne super. Stolica každý deň, nevieme čo je to zápcha. Takže jednoznačne odporúčam aspoň do tých 9-10mesiacov hypoalergénne mlieko!! A to by asi povedala aj každá lekárka. Aj v nemocnici to kážu, aj lekárky.
A ešte dodám, od 4mesiace je prikrmovaný zeleninou, neskôr ovocím, mäskom... a teraz mi papá takmer všetko.

martinaaaa
4. nov 2014

@botkovka Ahoj. My máme momentálne 9mesiacov a s mliekom sa trápime stále... našťastie uz to vykrývame prikrmami.. ale poradiť ti neviem.. My sme mali hipp bio combiotik, ale zdalo sa mi, že z neho veľa grga. Tak pri prechode na dvojku mliecko sme prešli na sunar complex.. ale grganie sa nezmenilo. Tak uz to neriešime.. koľko vypije, toľko.. max. na jednu dávku vypije 100ml a v noci vypije 130.. keď počujem iné maminy, že im vypijú deti 200ml, tak sa smejem.. Ano s tým jedenim sa trápiť nie je výhra, ale čo už.. musím ale povedať, že priberame aj tak.. máme cca 10kg a pri narodení mal 1,5kg.. čiže asi jedia koľko im treba..

botkovka
4. nov 2014

@martinaaaa dakujem...no musim to nejak vydrzat ale niekedy sj mam chut uz vysklbat vlasy...ach len nechcem aby skoncil podvyziveny a dehydrovany

martinaaaa
4. nov 2014

@botkovka neboj.. ja mu ponukam mliečko castejsie.. ked mi vypije len 100ml, tak mu o 2hodiny davam opat jest.. teda jeme velmi casto denne, niekedy aj 8-9krat ale v malých davkach... Utešujem sa tym, ze odmalička vie, čo je pre neho dobre a je zdravo... v malych davkach a casto.. 🙂 niekde som sice citala, ze UM sa nema davat skor ako za 3 hodiny... netusim preco.. ale neriešim.. jeme casto, aby sme neboli hladni a dehydrovani... 🙂

botkovka
4. nov 2014

No mne castym krmenim dokazal vypit 30ml...alebo vobec nic...tie tri hodiny kvoli tomu, ze um dlhsie travi zaludok ako materske..cize sa da povedat, ze za dve hodky este je v zaludku..co som si aj vsimla, lebo niekedy aj po dvoch hodinach vygrcol....asi som uz vyskusala vsetko mozne okrem prikrmov...hold uvidim

botkovka
4. nov 2014

@janka585 no mne hypoalergenne mlieko nechcel ani nutrilon ani bebu a mal z toho akurat tak zapchy a krce ... najviac mu bere ten sunar premium z toho kaka kazdy den niekedy aj dva krat....nechcem uz prechadzat moc na ine mlieko lebo som to skusala a nejak som nevidela ZMENU k lepsiemu...

botkovka
4. nov 2014

A mne toto zacal robit ako dvojmesacny...po mesiaci sa na tyzden polepsil a teraz zase...

danielita18
4. nov 2014

ahoj a kolko má malý mesiacov? nas to robieval ked mu nesedel dudlík na flaši ale aj ked mal koliky tak vtedy hrone plakal skusali sme polohy pil na viac krát ale ja som davala len s trojhodinovým odstupom

botkovka
5. nov 2014

@danielita18 no teraz ma tri mesiace a dva tyzdne cumlikom na flasi to asi nie jw...ale je pravda ze sa skruca potom si popusta prdiky ale take ako z dela zas sa napije a zas...ale niekedy proste len nechce a ani neprdi ani nevidim na nom ze by mu nieco bolo...no u nas tie dve hodiny neuspeli to bolo este horsie a aj vracal potom

danielita18
5. nov 2014

@botkovka a nemôže to byt zubami? Náš mal flašku Mam na mlieko a na čaj mal Baby nova a caj pil v pohode a mlieko nechccel a on proste ako keby si ten dudel nevedel chytit a ked som mu dala mlieko do je cajovej flase tak vypil všetko mlieko a ešte aj pýtal a to sme boli vtedy prave v nemocnici a sestrička sa tiež vtedy čudovala že ako záleží na tom aký má dudlík, tie babynova sú makšie a majú uplne obycajný tvar a potom mu za pár dní vysli horné zúbky takže jemu ten vacsí dudel proste vadil a ho to bolelo pri pití malý mal prvé zuby v 4 mesiaci a v ked mal 5 mesiacov tak uz mal 6 zubkov , kukni mu ci sa mu nenalievajú alebo skus ešte tento dudlík baby nova silikonový

botkovka
5. nov 2014

@danielita18 no vies co skusala som nuk flasku tam je taky mensi cumlik aj maksi...ale aj tak nist..kupila som mu mam cumel co je uz od styroch mesiacov a vypil mi kus viac ale vyskusam este aj to co spomynas a uvidim...dasienka sa mi nezdaju ze mu idu zubky ale chova sa tak ani cumlik nechce moc iba ruky su hryzie ako divy...aj moj prst..hm tak snad to je zubkami a dakujem za radu 😉

danielita18
5. nov 2014

@botkovka no náš veru ani ten Nuk nechcel oni sú také široké, tie babynova sú uplne klasické a kup ten silikonový a cumlík na mlieko majú ich aj v Kauflande ale aj v lekarnach je tam napísané na mlieko alebo M a rada poradím lebo stým naším to tiež bolo teda niekedy hrúza

botkovka
5. nov 2014

@danielita18 vies co o piatej mi stiahol 200 ml skoro som odpadla ...no chusatko moje asi sa pomylil 😀 ale ma to potesilo to bolo asi naposledy lebo po to.uz ani nechcel jest pred spanim...tie nuk su aj take moc zlozite divne...bohuzial az v pondelok sa viem dostat do obchodu bude to musiet este vydrzat moje zlatko ale som zvedava..no nieje nic horsie asi ako ked dieta nechce jest...och

danielita18
5. nov 2014

@botkovka tak to veru ano a nasho ked som zacala prikrmovat tak vsetko papal a po roku uplne si zacal preberat a tiež som niekedy zufala ked varím vselico vymýšlam a on otočí hlavu a nic nechce ale tiež je to len vtedy ked idu zuby uz ma nastatsie vsetkych 20 tento týzden mu vysiel posledný tak uz bude hadam lepsie ana nejaký cas pokoj zo zubami

botkovka
5. nov 2014

@danielita18 och tak drzim palce ... ja dufam ze je to zubami a nie tym ze proste len nechce jest ...lebo to sa potom nezlepsi...ja zacnem prikrmovat asi o dva tyzdne ak sa to nezlepsi a uvidim

danielita18
5. nov 2014

@botkovka ja som začala prikrmovat ked mal 4 a pol mesiaca, lebo mával silné koliky tak mi doktorka povedala ze nech este pockam chvilu

botkovka
5. nov 2014

Ja chcem od stvrteho..ak mi bude malo jest a malo priberat... jemu to uz nastastie ustupilo velmi pomohlo ze spava na brusku...

rejkaa
8. nov 2014

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či tu má niektorá mamička takéto problémy aj pri kojení. Mne môj dvojmesačný syn tiež takto plače pri kojení. Začne pekne a po pár tahoch začne revať o dušu, niekedy pomôže ked mu dám cumlík aby sa ukludnil, niekedy si ho zoberiem na plece, niekey musím s ním aj chodiť aby sa ukludnil, je to tiez na nervy, ale potom papa dalej, pri druhom prsniku to isté. Neviete mi poradiť poradiť? ďakujem 🙂

luba41
9. nov 2014

@rejkaa to je možno reakcia na tok mliečka, množstvo mliečka...aj možno začiatok štrajku...určite nedávaj cumlík, pretože ten môže "kaziť" prisatie a tým môže sa znižovať tvorba MM..zavolaj si laktačnú poradkynu-tá Ti poradí a skontroluje dojčenie..prípadne ak to robí len večer -tam platí http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...
http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/materialy...

rejkaa
11. nov 2014

@luba41 ďakujem veľmi pekne za užitočné rady, hneď som začala študovať 🙂

pavlina_lavina
11. apr 2016

@veverica
Ahoj. Viem ze je to stará diskusia,ale mohla by som sa ta par veci popýtať. Mam podozrenie na tichý reflux a doktorka to nerieši. Malinký sa trápi pri spaní,ma dva mesiace a posledné tri dni nevie vypiť viac ako 40ml. Ďakujem. Nikola.

swahilka
4. apr 2019

Pekny den. Len ma zaujima, ako ste dopadli. Prezivame presne to iste. :(