Hysterický plač pri kŕmení. Čo robiť?

kili
13. jan 2008

Prosím poraďte. Náš Adamko strašne histericky plače pri kŕmení, je hladný aj napriek tomu savičku vyplúva. Musím ho kŕmiť tak, že ho silno zovriem a trasiem s tým. Je to čoraz horšie. Začalo to asi v októbri, stupňovalo sa to, vyskúšala som vtedy iné mlieko, ale žiadna zmena. V novembri sa dostal do nemocnice na 3 týždne a keď sa vrátil, savička bola už úplne lepkavá (používame kaučukovú), tak som si myslela, že to bolo asi tým a dali sme novú. Zlepšilo sa to, ale úplne plakať neprestal už nikdy. Od vtedy zas postupne viac a viac plače. Začala som ho kôli tomu kŕmiť menej a po dvoch hodinách, lebo čím dlhšie ho kŕmim, tým je to horšie. Včera sme zas dali novú savičku ale teraz žiadna zmena. Už som úplne zúfalá, že ho takto TÝRAM 7-8x denne ☹

kili
autor
17. jan 2008

veverica, detská len povedala, že hlavne že priberá 🙄 jej o nič iné nejde, len aby priberal. Že to proste treba vidržať.
Dnes ráno zas jačal a nechcel jesť a potom sa z toho vyblil to, čo som do neho dovtedy natrepala ☹

Ešte ma napadlo, či mu nevadí savička. Totiž ju nevie dobre držať, len za špičku a tá, ako rastie, mu je možno už malá a zle sa mu drží. Skúsim kúpiť inú, videla som takú, čo by možno vedel lepšie držať, uvidím.

jana.1
17. jan 2008

kili, homeopati, co na tom rejžujou, jsou zlatokopové a měli by se za to stydět... můžou taky chtít jen 2 - 3 stovky za hodinu - to je individuální. Nic za to nedáš, to je fakt. Zkus nějak na internetu najít nějaké ohlasy jmenovitě.. ale těžko těžko... 😒 Jinak je to z různých bylinek (i jedovatých) velké ředění, udělaj z toho kuličku 😀 To tělo bude reagovat na podobný příznak, jaký způsobuje ta kytka. Dejme tomu kopřiva spálí, takže homeopatikum urtica (kopřiva) je na popáleniny. Víc tomu nerozumím. Jen ještě že jsou 2 směry. Jeden řekne, máš tu a tu nemoc, na tu je tohle homeopatikum.. druhý směr řekne, máš tu a tu nemoc způsobenou tímto psychickým problémem a ten tvůj typ je toto homeopatikum, které vyřeší i tu nemoc... Zajímavé je, že se to neuznává, bere jako placebo.. ale některá homeopatika jsou pouze na předpis... Trochu zvláštní 😉 😀

dorotka
17. jan 2008

kili amelia mala tiez silny reflux tri mesiace bola v pohode ale v strtom piatom mesiaci mala taketo stavy aj pri kojenie a nemyslim si ze to bolo traumou
ja som skusala vsetko mozno aj chodit pri kojeni ale viacmenej nic nepomahalo proste ju to len preslo ale u teba je to trosku ine
a mne lekarka tvrdila tiez ze sak dobre pribera aj ked v siedmom mesiaci este stale blila ale v osmom ju to preslo
ja som jej davala jest aj kazdu hodinu lebo inac by nevydrzala
a moj nazor na homeoaptiu ja by som to vyskusala ked nevedia pomoct lekari ked sa ti nieco nebude pacit vykasles sa na to podla mna odmietanie zakazdu cenu alternativnej mediciny nie je dobre rovnako ako spolahnut sa na nu na 100%

veverica
17. jan 2008

kili moja lekarka mala presne ten isty nazor, ze ked priberame tak je dobre. My sme tie stavy mali z refluxu (GER) ako som pisala boli sme za odbornickou a ta ho vysetrila a dala nam sirupcek, myslim si, ze stav sa nam zlepsuje. Skus sa pytat na sono bruska, babo to neboli a zistia ci ho netrapi nieco v brusku.
Ja som sa trapila mesiac a potom som sa pytala k odbornikovi, ale nakoniec sme mali taky stav, ze sme isli na pohotovost a tam nam sono urobili na pockanie, lebo aj s tym je u nas problem sa niekam dostat.

kili
autor
17. jan 2008

Adamko strávil v nemocnici skoro 3m (10,11,12) a tam sú odborníci aj na reflux, robili mu sono, výsledok- má reflux. Sestričkám sa takto tiež nervoval a brali to proste tak, že je taký. Oni ale nepoznali, že pred tým jedol normálne. Neviem, či to hovorili doktorom, ale hádam by tie sestričky prišli na to, že je to refluxom, keď s takými deťmi robia.

Teraz som vyskúšala novú flašku (200,- sk, savičku totiž nepredávali zvlášť 🙄 ), a ... najprv sa jedoval, niekoľkokrát ho naplo, ale napokon sa prisal a zaspal pri tom. Zdá sa mi, že sa mu celkom dobre drží, je aj taká prispôsobivá a mäkká. Išlo mu to ale dosť pomaly, myslím, že tam nie je dobrý ten antikolikový sistém, musím to nejak vymyslieť. No ale v podstate zatiaľ dobre, ťažko povedať po jednom raze. Možno by zaspal takto a pekne jedol aj pri starej, lebo aj to robieva. Bol totiž dlho hladný, jedol o 5tej, potom o 9tej (to, čo som tu písala, zjedol 50ml a potom ich aj vyblil), tak bol z toho hladu asi aj dosť unavený.

veverica
17. jan 2008

kili a dali vam nieco na ten reflux? Boli ste v nemocnici koli comu, ze ma GER?

kili
autor
17. jan 2008

máme a.r.kové mlieko

jana.1
18. jan 2008

pokud jde o reflux, tak na www.kojeni.cz v seznamu poradců je kontakt na laktační jiřinu mrázkovou, která je jednak dobrá a jednak má sama mimi s refluxem. Takže bych jí asi napsala nebo zavolala.. Je z frýdku, ale to je fuk 😉

denka1
18. jan 2008

Ja som dnes na fore zacala novu temu.Mozno ma mala alergiu na kravske mlieko.A mozno je to aj tvoj pripad Kili.Citala som ,ze sa na to robia krvne testy a trva to cca 2 tyz.Ta homeopatia je az tak draha? 😒 no to som nevedela,tak berem spat.Nasej malej dali teraz kvapky a ked jej nazaberu do pondelka ,co ideme na kontrolu,tak mame skusit njake mlieko z lekarne napisal nam 3 druhy.Ale nechcem ju moc trapit a opytam sa na tie testy a tiez pockam aj na odpovede, ake budu k tej novej teme.Zatial pa

luculka
18. jan 2008

moja malá sa pri papani jeduje,,,,ked tlaci,,,a prdká,,,vtedy tiez hystericky placká,,,,vzdy musime pockat 😉

lenkavisna
17. mar 2009

Ahojte, presne ten isty problem mame aj my. Mam synceka Adrianka, zajtra mame 3 mesiace a tiez pri papani hystericky place, trha sa,hadze a meta sebou, vobec na nechce prisat....potom ma prdiky a strasne place pri tom, a neskor mi zaspi v naruci,ked ho ukludnujem, asi od unavy...ale niekedy sa vpohode prisaje apapa....kojim cez klobuciky ale vecer arano davam flasku Nutrilon...nemam dost mlieka....toto iste robi niekedy aj pri flaske....dr. nam nasla bacila,na moje naliehanie sa spravilo viacej vyterov a potvrdil sa az pri druhom vytere....do vtedy sme skusali sab simplex,espumisan,babycalm...ale nic nepomahalo stale plakal...tak sme na bacila klepsiellu dostali hylak, ten zabral tak mozno dva dni ale zase sme tam kde sme boli...tiez ale priberame, ale tie place su hrozne,stale je nervozny, mrnci...hylak som vysadila, jeden znamy dr. poradil biely zvolensky jogurt na tuto bakteriu, len po pol lyzicke 3xdenne, ze na mikrofloru...zatial ale zlepsenie nevidim....fakt uz neviem co mam robit...kupovat zase dalsie kvapky alebo homeopatika co mi radia asi nema vyznam....pomooooc🙂

berenika39
17. mar 2009

ahoj, na upravení prostředí ve střevě jsou dobrý jogurty, ale to by se asi muselo těch jogurtů sníst vagoon. zkoušela jsi na upravení mikroflory Probiotické kapky?

roana
17. mar 2009

to lenkavisna - zkoušelas Infant Dophilus? Jsou to mléčný baktérie mro miminka - na úpravu střevní mikroflóry. A co nošení v šátku, to se miminka vyprdí a uklidní, páč jsou u maminky. Naše malá dělala to samý, při kojení bečela a kroutila se, začala jsem kojit vleže a tak si mohla přitahovat nožičky k bříšku a už tak nevyváděla...

jankajs
17. mar 2009

Mne takto hystericky reagoval malý na druhý deň, čo bol cca 4 hod. u svokry. Dostala ho nakŕmeného, prebaleného, s fľašou mlieka, ktoré som pripravila ja a s nádobou, v ktorej ho má v teplej vode ohriať, aby ju nenapadlo strčiť mlieko do mikrovlnky. Na druhý deň nastalo peklo, ktoré tu niektoré opisujete. Akonáhle videl, že sa približujem s fľaškou, začal strašne, ale strašne plakať, šermovať rukami, uhýbať hlavou, no proste sa fľašky ani nechytil. Tak sme sa lyžičkovali, skúšali piť z pohárika s náustkom aj bez neho - vtedy tekutiny neodmietal - iba mlieko. Lenže to všetko bolo málo, po štyroch dňoch skúšania všetkého možného som šla s ním do nemocnice. V ten deň nemal skoro vôbec pocikané plienky, plakal a nechcel už ani jesť (čo dovtedy problém nebol). Bol dehydratovaný, tak sme si tam spoločne poležali, kým mu nestiekli 3 infúzie a s pomocou personálu skúšali. Bezvýsedne. Fľaša ostala začarovanou. Riešili sme to už potom striekačkou a jedením "nasilu". V určené hodiny dostával riedku stravu a malé dávky čaju. Fľašky sa chytil, keď som mu urobila čaj a osladila som ho. Vtedy si cumlík nechal v ústach, hoci neťahal. Nejaké kvapky z fľašky predsa len vypadli, malému to zachutilo (veď to nebolo mlieko) a mali sme vyhrané. Mlieko však stále odmietal. Nakoniec som doň pridávala dve pol. lyžice ryžovej nemliečnej kaše, aby malo inú chuť. Tak sa znova naučil piť mlieko. A v nemocnici tiež nechápali, z čoho môže tak vyvádzať, že to musela byť veľká trauma, lebo v ústach nič nemal, ani afty, ranku, ani popáleniny z horúceho mlieka. Čo sa udialo, kým sme neboli doma, to sa už asi nedozvieme, lebo všetci sa tvária, že sa vlastne nič nestalo - svokra mi po návrate z nemocky povedala: No čo, však mu nič nebolo. A na koliky a prdíky nám veľmi pomohlo kresielko, ktoré vibruje. Potriaslo črievka a vzduch šiel tam, kam patril. 😉

megi93
19. mar 2009

Kili a nebude problém v tom cumlíku? Skús nie kaučukový, tie sú dosť hnusné na chuť už po prvom použití, ale skús silikónový. Možno to pomôže. My našu malú tiež musíme občas natriasať,, ked papá. Doktorka nám povedal, že je to z toho, že nestíha prehĺtať. Lebo z cumlíka jej to tečie rýchlejšie ako ona stihne prehltnúť a to ju hnevá. Dnes sme skúsili dať pri papaní fľašu nie zvyslo, ale viac vodorovne a bolo to bez problémov. Pri tejto polohe to mliečko z fľaše nestrieka a ide len tolko, kolko si vytiahne. Tak skús napr. aj toto. Držím palec 🙂

kili
autor
19. mar 2009

megi, to o mne je už rok staré 😉

megi93
19. mar 2009

prepáč to som si nevšimla 😖

mousunek
17. máj 2009

chtela byhch obnovit tohle tema protoze presne tenhle problem mame ze malej pri krmeni desne rve nenecha se nakrmit ze lzicky ani z flasky, myslite ze to muze byt zubama (cerstve proriznutyma)

borkap
7. sep 2011

Baby, aj moja mala zacala strasne plakavat pri papani. Trva to uz asi dva tyzdne. V noci je to OK, ked je v polospanku, ale cez den je to dost nanic. Ma reflux. Myslite, ze to moze byt tym? Budem rada akemukolvek nazoru, dakujem

lucidela
7. sep 2011

Ahoj, myslím, že to může být tím. Můj malý sice neměl přímo reflux, ale hodně hltal a mlíčko se mu vracelo zpátky. To potom taky plakal. A hodně plakal v obdobích, kdy jsem měla hodně mléka a moc rychle mu stříkalo do pusinky. Upravilo se to asi ve 4 měsících 🙂

katuuska
7. okt 2011

Ahojte dievcata, tak som podrobne prestudovala celu temu a trapi nas presne to iste...akonahle mala vidi flasu tak spusti taky plac, ze az nevladze dychat..pritom je hladna, lebo vidim, ze je ale pit nebude ani keby co bolo..uz som skusala vymenit savicku, aj flasu, aj mlieko, aj kasu za mlieko ale nic...poste jaci a jaci a ja uz neviem co s tym..trva to asi 4 dni ale mam pocit ze sa to len zhorsuje...takze keby ste prisli na nieco tak budem len rada...a vsetkym co toto zazivaju vela trpezlivosti a stastia pri jedeni 😉

katuuska
7. okt 2011

@kili prosim ta kili a ako to s vami dopadlo? zistili ste nieco? hodili by sa nam nejake tipy 😉

bbtina
5. nov 2011

Ahojte. Vie niekto cim ten plac moze byt. Moj 2 mesacny syncek pri piti z flasky hrozne vyvadza.niekedy vypije pekne ale vacsinou po vypiti takej polovice zacne plakat a nervacit a ked sa vyplace pekne si dopapka,ale je to hrozne. Nemali by sme zmenit mliecko? Pili sme Nutrilon,ale ten mu nerobil dobre bolievalo ho brusko,zapekalo ho a mal zelenu stolicu,teraz mame Hipp a sme spokojni,ale zrazu taketo skarede papanie

lublana1
6. nov 2011

@bbtina mne to maly robil tiez, ale pri hackovom nutrilone. vtedy som zmenila mlieko a do dvoch tyzdnov to preslo, proste ten nutrilon mu len prestal chutit 😉

bbtina
6. nov 2011

@lublana1 a potom ti uz papal stale pekne? Na ake mliecko ste presli,ci klasicky Nutrilon? Mam pocit,ze to asi fakt bude tym,ze mu akosi prestalo chutit,ten plac je cim dalej tym horsi

lublana1
6. nov 2011

@bbtina no, u nas sa to tiez postupne zhorsovalo, dokonca mi aj menej pil, napr. mal vypit 150ml a kvoli placu vypil iba 50ml. potom uz papal pekne, aj davky sa zvysili, ale trvalo to asi take dva tyzdne, kym sa to ukludnilo uplne. presli sme z hackoveho nutrilonu na hackovy sunar, ale to som sa bola poradit s doktorkou, na ktore mlieko mam prejst po nutrilone a ona mi odporucila sunar. papame ho doteraz, konkretne sunar nutradefense 3, len uz nie hackovy, s tym sme skoncili v jednom roku a mame uz 16 mesiacikov 😉

bbtina
6. nov 2011

@lublana1 budem aj ja musiet zmenit zas mliecko,alebo este niekde pozhanat skladove zasoby povodneho zlozenia hipp,lebo po nom mi krasne kaka kazdy den.mam taky pocit,ze nie kazda inovacia je dobra

lublana1
6. nov 2011

@bbtina skus zmenit, ale aj ty sa skus poradit s doktorkou, ze ake mliecko ti ona odporuci 😉

bbtina
6. nov 2011

@lublana1 skusim,uvidime,ale ona ma dlhe roky zmluvu s Nutriciou,takze okrem Nutrilonu o inych mliekach ani nevie

martinaaaa
30. máj 2014

@bbtina ahoj. Viem ze je to už pár rokov ale mám momentálne taký istý problém ako ty.máme 4mesiace a prešli sme z nutrilonu na hipp.. Malý vypije polovicu fľaše s potom sa začne spinat a plakať. Pomohol vám prechod na iné mlieko?