Indonal pri kojení. Aké máte skúsenosti?

catrin1
25. mar 2009

mate niekto skusenosti s užívaním indonalu a kojenim?

gerena
25. mar 2009

nie,uzivanie je to kontraindikovane......pravdepodobne prechadza aj do mliecka a ani deticky do troch rokov by nemali

catrin1
autor
25. mar 2009

gerena vdaka,ty si ho uzivala??

gerena
25. mar 2009

nie, ja som lekarnik 😉

catrin1
autor
25. mar 2009

aha,tak super ze to viem od teba... 🙂 len neviem naco mi to teda doktor kazal kupit ked to nemozem uzivat....taka som nastvana.. 😠 ...

gerena
25. mar 2009

a aky mas problem ze ho mas uzivat?

catrin1
autor
25. mar 2009

mam cystu na prsniku a moj gynekolog mi povedal ze si to mam kupit pritom vedel ze kojim..tak som to kupila a potom som zistila ze sa to nemoze pri kojeni,tak som vyhodila 1000 sk len tak do vzduchu..skusim to predat alebo neviem co s tym...ma to stve...a nevies co to obsahuje ked sa to nemoze pri kojeni??

gerena
25. mar 2009

indol-3-karbinol ovplyvnuje metabolizmus estrogenu, estrogen je hormon, ktory blokuje tvorbu prolaktinu, a prolaktin podporuje tvorbu mlieka......takze moze dojst k strate mlieka
tato latka sa inac nachadza v brokolici, v kapuste , kel, v kalerabe.......skus papkat tychto trosku viac, dostane sa do tela prirodzenejsm sposobom a ani nie v takych davkach, zeby mal nijaky vplyv nna tvorbu mliecka
co sa tyka cysty, nzda sa mi nerozumne pri kojeni narabat snou , alebo rastie, tvrdne, pohybuje sa alebo ma nijaky vplyv na kvalitu mliecka? inac nevidim dovod preco do nej strkat, ked s najvacsou pravdepodobnostou sam praskne

catrin1
autor
25. mar 2009

nerastie ani ma neboli nic,proste tam len je tak mi kazal uzivat ten indolan...no a teraz ho mozem zahodit do kosa...dakujem pekne za radu,chcem kojit dalej tak budem teda tu kapustu jest... 🙂
nevies mi povedat ci sa to da vratit do lekarne??ale asi blbost co??peniaze mi nikto nevrati asi....

gerena
25. mar 2009

to zavisi od toho kto stoji za okienkom, mozes skusit, popr sa odvolaj na to ze kojis, ked sa dobre pamatam aj v letaku je napisane ze je kontraindikovane v obdobi laktacie 😉
ale neprehanaj s kapustou babatka zvyknu reagovat bolestami bruska...................teraz pozeram ze nie je az taake male babatko 🙂 dobru nocku

catrin1
autor
25. mar 2009

gerena vdaka tak sa skusim opytat...no on nema problem s nicim co jem ani s kapustou,tak hadam bude o.k.. 😉
dakujem dobru noc.. 🙂

mell88
11. aug 2016

Ponukam na PREDAJ dámsky výživový doplnok INDONAL woman (spolu 110 kapsúl) s dátumom exp. 7/2017.
Cena za spomínaných 110 kapsúl vrátane pošty = 22 €. (PC pri 120 kapsuliach bola 32 €). V prípade záujmu píšte IP, ďakujem.