Intolerancia laktózy

katka13122
16. aug 2008

ako stravujete deticky s intol.laktozy???po precitany co moze a nie,som sa zhrozila 😒 😒

bambusko
16. aug 2008

katka, nasa ema toleruje mlieko asi do 1dl, ale nedavam jej, pije bezlaktozove, ale mliecne vyrobky toleruje. mate uplnu intoleranciu alebo len znizenu znasanlivost? kamoska ma 3,5-rocnu dceru s uplnou od narodenia a kupuje aj speci mliecne vyrobky, volasa to Minus L, predavaju v bille, tescu, kauflande

katka13122
autor
16. aug 2008

testy maly ma na hranici,,ale aj tak mu robi zle 😒 ..vobec nechce pit mleiko bezlaktozove,davam mu tam trochu cukru,ale je to ajtak slabe,,pije mliecko sem-tam cez den,ale pred spanim si dal aj 250ml/kozacie/
presli sme na kozacie stym,ze on nechcel um ani citit a pil ho asi mesiac..nafukovanie sa mu zmienilo.....boze ja som uz nadne ☹ ☹

bambusko
16. aug 2008

katka, ved aj kozie mlieko obsahuje laktozu. ty si mu davala asi um bezlaktozove, skus normalne kravske v krabici bez laktozy - to je to Minus L a chuti dobre, v bille a lebo v kauflande ho maju za 55-60,- sk. casom sa to upravi, ked sa organizmus a creva zregeneruju. mozu pomoct probitika, pre rocne dieta moze byt nutrolin B, prasok na pripravu sirupu. bezlaktozove mlieko je sladsie ako normalne a netreba hi sladit, lebo mliecny cukor - laktoza, je rozstiepeny na glukozu a galaktozu. skus vynechat aj klasicky repny cukor, mozno ma aktualne problem so stiepenim aj sacharozy a slad len glukozou - hroznovy cukor, glukopur, neviem ake vselijake predajne nazvy to ma. neboj, nie je to nic strasne, chce to len najst si spravne potraviny a zvyknut si 😉

katka13122
autor
16. aug 2008

si poklad 😉 .....maly pije low lactose a nechce ho

bambusko
16. aug 2008

a doteraz bol kojeny? alebo pil ine um? moje dievcata z um napinalo a nedavno som doma rozrobila vzorku beba, chceli ochutnat, no ksichtili sa riadne 😀 vraj preco je to mlieko zelezne 😕

kim
17. aug 2008

Ahoj, už jsme to tu před časem řešily....https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
My jsme na tom tak, že mi třeba jogut snese!!!!Zkoušela jsem od jedné lžičky, až po půlku jogurtu a dobrý!!!Takže jsem se zaradovala, že je po problému a koupila normoš mlíčko s laktozou od Hipp, zjevně ho břicho nebolelo, ale takové prdy jaké měl to byllo šílený, kadil mi i 5x denně a vůbec to nebylo jako obvykle, moc řídké a opravdu smrad!!Takže my jsme zpět na low lactose a jogut mu dávám občas...snad to bude časem dobré...já jsem na to taky začala trpět po porodu, já bohužel nemůžu ani jogurt, za pár hodin průjem 😢 kupuju si mlíčko L Minus a sojové jogurty...nevíte odkyd by taky mohli prcci ty sojáče?????

katka13122
autor
17. aug 2008

ja som mu skusila dat uz Minus L a zatim ok....davam mu len tvarohove jogurty a nesmu obsahovat tiez srvatku,dnes som mu dala tvarohovy dezert obsoval srvatku a bolelo maleho brusko ☹
to mliecko Minus L sa musi prevarat???

jahodka11
17. aug 2008

katka-nas maly ma na predpis nutrilon alergy care....mali by ste mat aj vy narok na to mliecko....aj ked je pravda, ze ked bude mat maly rok, tak to poistovna prehodnoti.....a uvidime....a nutrilon low lactose robil nasmu malemu tiez zle, musi pit uplne bez laktozy....dodrzujem mu dietu, ziadne alergeny.....da sa to....sice asi vyzeram cudne, ked kupujem hippky v obchode a pozeram na kazdej co presne obsahuje, lebo tam vedia natrepat aj polotucne mlieko, neviem na co....ale co, alergeny mu nedam ani za svet....je mi ho sice luto, ale keby som mu dala nieco "lepsie", len by som mu ublizila... a rozne alergeny mozem skusat, ked bude mat rok, ale dovtedy pojdeme aj alergologovi, odmietam na nom skusat, ze co mu urobi dobre a co nie..... 😒

katka13122
autor
17. aug 2008

uz som si myslela ze som jediny z int.laktozy,,teda maly...mame narok na mliecko,ale ho nechce pit tak mu budem davat Minus L,sice stoji 54sk ale co mam robit
malemu robi tiez nafukovanie cer.ovocie aj kysela strava,takze este ratam ze tam nieco bude 😒

sysik
17. aug 2008

ahoj katka, pozri si tiez stranku na konicku: netolerancia mlieka. moj drobec to tiez mal. netoleroval ani moje mlieko. az zvracal vo velkom. je to dost namahave na zaciatku, ale potom si zvyknes. najdes produkty bez lactozy. mozes vyvarat doma z toho druheho mlieka. moj ho tiez velmi nechcel ale zvykol si a potom ho mal rad. necukry mu, nie je to velmi dobre. on si zvykne. a pokial sa mu neupravy brusko, aj tak mu nebude velmi chutiet, ale upravy sa to. moj ma teraz 23 tyzdnov a uz sme naspat na normalnom. tak vela stastia

bambusko
18. aug 2008

katka, ja neprevaram, ale zase ema uz ma 7 rokov, takze drobcovi do 3 rokov by som asi hej. prvu davku po otvoreni nemusis, to je od vyroby prevarene, ale potom tie dalsie, ked uz stoji otovorene v chladnicke. inak otvorene vydrzi dost dlho.
jahodka, ja tiez vzdy studujem, uz to mam premakane 🙂 akurat ma stvu niektori vyrobcovia, co napisu zlozenie do zvaru a takymi blskami, ze si idem oci vyocit. ale fakt to pomaha, ak dobre vyberas

katka13122
autor
18. aug 2008

pravdepodobne maleho boli brusko z Minus L..asi ma ...
moze ho stoho Minus L boliet brusko?????

bambusko
18. aug 2008

katka, je tam nejaka zbytkova laktoza, pisu na krabici, ze kolko, ale nemalo by to robit problemy 😕 nemate aj alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka? pripadne, nerobi mu problem lepok? celiakiu totiz tiez zvykne sprevadzat intoleranca laktozy

katka13122
autor
18. aug 2008

pred cca 2 .mu brali krv na celiaku aj bkm vysledky neg, a teraz brali este raz ja na bkm aj celiaku,,,no tej celiake som pocula

bambusko
18. aug 2008

skus vynechat lepok, daj mu len ryzu, zemiaky, meso a ovocie a zeleninu, co znasa a uvidis aj bez testov, ci sa zlepsi. katka, to je na figu s takym malym, ked musis robit len pokusy ☹

sveva
18. aug 2008

Ahojte.
Moja neter má tiež intol. na laktózu. Sestra jej dáva piť sojové mlieko a je to úplne v pohode. Dávame si pozor na laktózu a všetko čítame. Napríklad kupujeme horkú čokoládu, kde nie je laktóza a pod. A jogurty spapá iba tie 7 tromfov. Tam je tuším písané, že pomáha tráviť laktózu. Tak isto aj varíme a pečieme. Namiesto normálneho mlieka dávame sojové a ani nie je cítiť rozdiel.

julie6
18. aug 2008

dievcata, my sme zaviedli mliecne kase v 8 mesiaci a aj UM na polovicu s MM v 9 mesiaci,a zacal mat velmi kysle stolicu,tiez ho aj viac nafukuje, no aj po vysadeni sa to nezlepsilo,mali by sme ist na testy,to sa da zistit z jedneho odberu aj alergia BKM aj intolerancia laktozy aj celiakia???

jahodka11
18. aug 2008

katka-chce to len pevne nervy a hlavne nevsimat si reci druhych, ze preco mu nedavas to a to, to moje dieta v jeho veku uz jedlo to a ono.....to som sa ja naucila nepocuvat.....ale zaujimave, ze vysledky mal neg. a stale mu nieco vadi...chuda, asi na to budes musiet ist skusanim... 😒 ale neboj, prides na to, skor ci neskor....a aj my sa ti tu budeme snazit poradit 🙂

sysik
18. aug 2008

katka, ahoj. moj tiez mal testy uplne negativne a pritom zvracal po kazdom mlieku. ja by som tebou tak skusim to bezlaktozove z lekarne, lebo tu hovoria, ze vsetky ostatne mlieka su podobne. a ak ma netoleranciu moze to byt uplne na vselico. ak sa ti da, skus mu nedavat muku a tak. a zacni skusat po jednom, ze mu daj len zemiaciky cely den a uvidis ako mu bude. ak bude spokojny, tak je to ok. ak bude plakat alebo naduty, tak vyhod. a tak skusaj kazdy den nieco ine. moj maly nemohol mlieko, muku, paradajky (z tych nezvracal, ale ho hrozne bolievalo brusko a prehadzoval sa celu noc) a kurca, z toho hrozne zvracal, doktor ma vysmial, ale ja viem svoje.a pritov vsetky testy negativne. bolo to hrozne na zaciatku, lebo som uz nevedela co mu dat papat. ale potom po tych vitaminoch aj zeleze sa mu polepsilo. stale je vyberavy a papa male porcie, ale uz moze skoro vsetko. uz z toho vyrastol. bude mat dva rocky. tak vela stastia a trpezlivosti.

katka13122
autor
18. aug 2008

ked nam nato prisli pil low lactose,,no to bolo otrasne pitie,ale ked som dala pozor na laktozu a tie debilinky tak bolo vsetko ok,aj prdkal,,vcera som presla na Minus L aj som si nevsimla ze tvarohovy dezart ma srvatku ma potom krce,,,dnes som davala pozor a nebolelo ho brusko,ale po pribinacku sa vykakal a potom ho nafuklo,,mal teda meke vecsie brusko a nepistal...mam taky pocit ze pri low lactose to bolo lepsie,,co mi poradite?,ci pockam este par dni a potom sa vratim?????
Babeky..preco ho nafukuje po vykakani???? 😠 😠

lucik77
18. aug 2008

ahojte!
My máme intoleranicu od 3 mesiaca. Pijeme mlieko AL 110 (dietetické), na predpis, papáme jogurty (smotanový biely, alebo Dobrá máma tvarohový), kaše nemliečne a už mu dávam okoštovať zo všetkého. My nepoznáme nafukovanie ani bolenie bruška a to jedáva aj rajčiny, ovocie všetko, tak ja len verím, že pri najbližšej kontrole to bude OK.

jahodka11
18. aug 2008

katka, tak to fakt neviem, asi sa skus spytat dr.....nam pomaha feniklovy cajik....nie, ze by ho bolievalo moc brusko, ale ked papa baban, robi mu niekedy zle a vecer place, az kym sa nevykaka, tak cajik zabera...vyskusaj, mozno pomoze... 🙂

katka13122
autor
18. aug 2008

ked ja mam zle skusenosti s byl.cajmi,,vzdy sa to zhorsilo

jahodka11
18. aug 2008

aj feniklovy si skusala? tam okrem feniklu nic ine nie je, ake bylinky si davala?

katka13122
autor
19. aug 2008

skusala som vsetky caje,granulovane aj porciovane,,vsetko mu robilo zle,,,,dnes je zatial dobrucky,uvidime neskor 😉

jahodka11
19. aug 2008

ach, chudacik maly, to je o nervy, ja to poznam....ako zacarovany kruh.... 😒 tak mu davaj len vodicku...inac, aj ja som povodne z nmnv 🙂

katka13122
autor
19. aug 2008

aj ked som mu skusila dat aj caj ovocny aj sneho ho bolelo brusko,,presne,zacarovany kruh ☹
aky syr pouzivate????smotana na varenie sa moze davat??,
jahodka 😉 😲 😵

jahodka11
19. aug 2008

ziadny syr, smotana...nic z kravskeho mlieka..... ☹ minimalne do 1 roka, najlepsie do 3 rokov 😒 neviem sice, co bude jedavat, ale asi to dodrzim..uvidime... 😒

katka13122
autor
19. aug 2008

je aj taka smotana Minus L myslim ze ja na slahacku,ktovie aka by bola do polievky???

jahodka11
19. aug 2008

v septembri ideme na kontrolu na kramare a popytam sa na to dr., co mi povie....najhorsie je, ze pri spolocnych ranajkach maly sedi s nami a chudacik naprazdno pozera a prehlta.....mozem mu dat akurat tak kusok korky.... dufam, ze si nebudeme musiet my s manzelom prisposobit jedalnicek.....no co, usetrili by sme 🙂
podla mna by ta slahacka nemusela byt zla.....vyskusaj 🙂