Intolerancia laktózy

katka13122
16. aug 2008

ako stravujete deticky s intol.laktozy???po precitany co moze a nie,som sa zhrozila 😒 😒

bekulkamama
6. okt 2011

@tinika být tebou jdu znovu na krev, do poradny, jestli je to pryč a nebo ne.. zas aby to dítko pak nemělo nějaké problémy ☹

tinika
6. okt 2011

@bekulkamama ja to mam uz par rokov a maly je v poriadku a nie je to dedične u nas takze to sa nebojim a krvne testy robili cele tehotenstvo a nič take nezistili aspon z beznych odberov

luthien.k
6. okt 2011

@tinika
@bekulkamama
Ani alergie na BKM ani intolerance latkózy se z běžných krevních testů nezjistí, ony vůbec testy jsou dosti nespolehlivé (u alergie na BKM), u obou problémů je nejlepší pozorování - vysadit mléčné (laktózu) a pokud dojde ke zlepšení, zase znovu zkusit zavést pro potvrzení.

bekulkamama
6. okt 2011

no nám z prvních testů řekli že máme zjištěnou zvýšenou hladinu laktozy a další krev nám brali s tím že je podezření abkm...

luthien.k
6. okt 2011

@bekulkamama ono to může být obojí, je to relativně vzácné, mít alergii na BKM i intol. lakt., ale znám takové děti, stát se to může. U intol. lakt. jsou testy, které to určí celkem spolehlivě (na 100% ale jedině biopsie střeva), u ABKM takové testy bohužel nejsou, tam je to maximálně 50 : 50 a chce to dietu, aby se vidělo zlepšení.

bekulkamama
6. okt 2011

jj
@luthien.k no jsem zvědavá co nám řeknou, divný mít oboje a to máme v rodině i celiakii, tak se bojím

luthien.k
6. okt 2011

@bekulkamama celiakální sprue se může z neřešené alergie na BKM vyvinout, bohužel (opět znám takové děti), jak jsou střeva namáhána neustálým alergickým zánětem, může dojít i k tomuto problému, jako k sekundární záležitosti...

tinika
6. okt 2011

@luthien.k no tak som to skusala u maleho ked som začala davat mliečne veci a v pohode

luthien.k
6. okt 2011

@tinika není důvod se mléčnému vyhýbat, pokud nemá potíže 😉

tinika
6. okt 2011

@luthien.k ved jasne, ale začala som postupne pridavat aby som zistila ako je na tom

bekulkamama
6. okt 2011

@luthien.k no spojit se to, tak mě asi odvezou 😝 😀

bekulkamama
6. okt 2011

holky máte zkušenost s pečivem????

bekulkamama
9. okt 2011

prosím dotaz, může se kokos????? 😕 já to dala do buchty ☹

luthien.k
10. okt 2011

@bekulkamama může, pokud na nej není alergie 🙂 Kokosové mléko je bezva náhrada mléka třeba do krémů.

bekulkamama
10. okt 2011

@luthien.k bezva, supr, já se tak lekla že mu to strkám do buchty 😀 jsem dělala z toho neocatu a tu zvláštní pachut jsem přebila skvěle kokosem právě... bože já jsem taky talent na takové diety 😀

mamusia
20. okt 2011

Ahojte,

chcem sa spytat,ci aj kojene dieta moze mat intoleranciu laktozy z MM,ze ci ma vyznam drzat bezlaktozovu dietu,ci to moze pomoct dietatu,ma od narodenia bolesti bruska,nic sa nepodarilo zatial doktorom zistit,davam jej Laktazan preed kazdym kojenim a mam pocit,ze je to lepsie,tak chcem aj ja drzat dietu.

luthien.k
20. okt 2011

@mamusia , smysl to nemá, MM laktózu obsahuje bez ohledu na to, zda budeš latkózu konzumovat nebo ne. Co alergie na BKM, ta nikoho nenapadla?

zeytin
20. okt 2011

Chcela by som sa spytat, ake priznaky - podla coho ste spoznali, ze ma vase dietatko intoleranciu laktozy/kravskeho mlieka?

mamusia
20. okt 2011

@luthien.k ja som drzala BKM dietu,ked mala krpana 1,5 mesiaca, 2tt som ju drzala a nic sa nedialo,ziadna zmena,no vtedy mavala aj hnacky stale.A to mi poradila jedna znama,ze jej na Kramaroch poradili ten laktazan(tiez plne koji) a ako jej ho davam fakt mam pocit,ze to je lepsie,nema to brusko take nafucane a neprdka furt,dokonca sa aj stolica upravila a je hustejsia.Takze pises,ze to nema zmysel drzat,takze to asi nebude potom ta intolerancia,co? My sme uz fakt z toho zufali,doktori nam len povedia vzdy,ze je to zdrave dietatko,ze co chceme 😠 preto,lebo pribera a vyzera dobre a vsetky testy na krv,stolice a sono bruska negativne 😒

luthien.k
20. okt 2011

@mamusia , hmm, ono se to může stát, že dítěti vadí laktóza už v tak nízkém věku, ale není to moc časté, ona ta hladina enzymu latkáza klesá až s věkem, postupně, od narození ho má málo jen málo dětí (v našich zeměpisných šířkách, ale jiná etnika to mají jinak). Ale je to skutečně možné, že ji (částečně) netoleruje, ono navíc MM pravděpodobně té intoleranci pomáhá, ale je možné, že po přejití na UM by byly problémy dramatičtější. Jestli s laktázou je to znatelně lepší, tak asi těžko vymyslíme něco jiného. Ještě by bylo dobré, aby pila vždy jen z jednoho prsu (mléko na laktózu bohaté je to přední, ideálně je dobré ho část odstříkat).

mamusia
20. okt 2011

@luthien.k no o UM ani neuvazujem 😉 pije vzdy z jedneho okrem vecerneho uspavania,to pyta obidva,inak vzdy len jedno.

luthien.k
20. okt 2011

@mamusia s tou dietou bez BKM, Tvůj nick je mi povědomý, možná jsme to řešily spolu...? No a jinak víc asi neuděláš, pokud budeš kojit, tak hlavně ať se malá netrápí 😉

mamusia
20. okt 2011

@luthien.k hej riesili 😉 dakujem,budem davat ten Laktazan,no neviem ako dlho sa moze 😨

borra
20. okt 2011

moj maly ma tiez od narodenia intoleran. lakt. a teraz doktorka povedala, ze postupne mu mam zacat davat biely jogurt. tak to skusam, len som sa zabudla opytat, ako sa bude prejavovat, ak by mu to vadilo..hnacky? bolesti bruska? lebo teraz mu aj zubky idu a neviem ked ma hnacku ci zo zubkov, ci z jogurtu.

bekulkamama
21. okt 2011

@mamusia kamarádky dcera měla naštěstí BKM takže kojila a sama dodržovala bezmléčnou dietu krávského a bylo to v poho ale laktoza je naprd, je všude.. teda všude ne ale dle mé dr. dítěti můžu vařit ze sojového či rýžového mléka jenže to ti zas nedá tu výživnou hodnotu ☹ a to UM od ní je blééééé

lyenka
24. okt 2011

ahojte, neviete da sa niekde kupit, alebo objednat bezlaktozovy syr ale v celku, nie ako platkovy? 🙂 🙂 diky krasne za info 🙂

perla200
24. okt 2011

@mamusia a laktazan je pre deti od 3 rokov nie?
@borra bolesti bruška to hned uvidíš ako mu to dáš....my mame tiež od narodenia IL a ja som začala dávať ten jogurt - kostíci a ten v pohode spapá, obyčajný jogurt ani za svet....tak skús najprv ten a uvidís ako to bude znášať

mamusia
24. okt 2011

@perla200 hej,na krabicke sa to pise,ale mame to odDr.z Kramarov,tu len nedostali nejake potrebne papiere,aby to mohlo byt aj na krabicke,tu je tu v anglictine ak vies. http://www.lacteeze.com.au/breastfeeding.html

bekulkamama
25. okt 2011

@lyenka tak to nevím, sháním jakejkoli takovej sýr ☹

bekulkamama
2. nov 2011

tak sem sehnala, tvrdej sýr za 82,- jsem myslela že mě švihne... nevzala jsem to.. :-/ nekradu...