Intolerancia laktózy

katka13122
16. aug 2008

ako stravujete deticky s intol.laktozy???po precitany co moze a nie,som sa zhrozila 😒 😒

katka13122
autor
19. aug 2008

nejako ma Minus L nepresvecilo,maly dnes ok,ale tie prdiky 😒 ,,mam pocit ze low lactose bolo lepsie ☹
maly pil low lactose 2dni a potom sme presli od nedele ma minus l,myslite,mozme prejst na low lactose???mam strach a som mu nieco nespravila so zaludkom

jahodka11
19. aug 2008

katka a alergy care nutrilon si neskusala? ten je uplne ebz kravskeho mlieka, ktore vie narobit zle niektorym babatkam a ich bruskam.... 😒

katka13122
autor
19. aug 2008

myslim ze alergy care je este horsia chut ako low lacoste/maly pil bebu ha/tak by nepil mliecko uz celkom
mne to pripada ako keby minus l mu bolo tazke,ked som skusala co mu robi dobre a zle spravila som mu puding,to mal krce 😠 😒
myslim si ze uz na 3den co pije minus l by ma byt zlepsenie,,,maly ma problemy,jemu ako keby sa vetry zastavili,dnes napriklad lezkal a pil vodu trochu som mu brusko stlacila a tak prdel

jahodka11
19. aug 2008

katka-chut je horsia,ale nemalo by ho boliet brusko....ja neviem, asi by som skusila ist zasa k dr., ze maly ma strasne prdiky a boli ho stale brusko, ved niekde to pricinu musi mat... 😒

katka13122
autor
19. aug 2008

lenze mne sa zda ze pri low lactose to bolo lepsie,asi sa vratime knemu

katka13122
autor
19. aug 2008

akej dr chodis na kramaroch????

jahodka11
19. aug 2008

dr. krajcirova, je perfektna....ma toho velmi vela a je neskutocne mila, dokonca si nas aj pamatala, ked sme tam prisli asi po 4 mesiacoch.....ak sa ti zda, ze low lactose je lepsie, tak sa k nemu vratte....ale maly je zlatunky, nevyzera chudacik, ze ho stale trapi brusko 😒

bambusko
19. aug 2008

katka, skus na 1-2 dni mlieko uplne vynechat, to by mu nemalo ublizit a budes si ista, ci je to z toho

ivka144
19. aug 2008

Ahojte, prepacte, urcite sa o tom vels uz popisalo, ale potrebujem narychlo vediet, ze ako ste nato prisli, ze intolerancia laktozy, alergia bkm, celiakia? Vidite, ze je problem a vypytate sa na testy k mudr? Robi to alergolog?

bambusko
19. aug 2008

ivka, u nas bol problem so zacervenanim koze okolo konecnika, k tomu sa pridali aj bolesti brucha, tak nas poslali na gastro, chodime aj na alergo, cize tam vysetrenia boli robene. treba to povedat dr. a ak mas aj podozrenie na niektore konkretne potraviny, mal/a by ta poslat bud na alergo alebo na gastro

jahodka11
19. aug 2008

ivka, nas maly mal hnacky a vracal.... 🙂

katka13122
autor
20. aug 2008

ivka,maleho stale zapekalo alebo kakal velmi husto,a ked som mu dala nieco co obsahovalo laktozu tak dostal straaasne krce
my chodime na kramare szykiovej,take zvlastna je..
ano maly vyzera velmi zdravucky lebo je taky macko sneho ma 12kg

sveva
20. aug 2008

ivka tak neterka neudržala v sebe ani mateské mliečko - stále vracala, prešla na UM a stále vracala a málo priberala. Potom ich poslali na vyšetrenia a zistili jej alergiu na laktózu.

katka13122
autor
20. aug 2008

dnes mal maly krvave nitky v stolici,,co to znamena???? 😕

sveva
20. aug 2008

katka teraz som čítala na nete, že to môže byť alergia na mlieko, alebo že má trhlinky na riťke.

katka13122
autor
20. aug 2008

neviem ako by tom to nazvala,,ale okolo otvoru ma take ako ryhy 😖 a stale cervenu kozu okolo ritky ☹
kde ste baby?????? 😵 😵

babulik22
20. aug 2008

ahojte,jak to tu citam som zmätena.myslite,ze ked malej nechuti papat a krvne testy boli v poriadku na chudokrvnost,tak moze mat laktozu?tiez ma take cervene okolo ritky uz sa jej urobili aj vyrasticky ja som myslela,ze to ma len trosku zaparene.ale pritom pouzivam stale tu istu masticku a nikdy nemala problem zo zadockom.ja som citala,ze aj celiakia moze sposobovat nechutenstvo.uplne ju napina zo zeleninky.alebo sa uplne mylim?

bambusko
20. aug 2008

katka, ak je krv cervena, je to najpravdepodobnejsie z trhliniek v okoli konecnika, to je urcite aj dost bolestive. na tvojom mieste by som sla co najskor na vysetrenie

katka13122
autor
20. aug 2008

no zajtra to musim dobre vysledovat 😉 😒 ,,,zajtra budem volat dr,,krce zmizli ale stale ho trapia vetry,prdi len nachrbatiku pri mliecku,,fak uz som nadne ☹ ☹

bambusko
20. aug 2008

katka, skus si pisat dennik, ak to nerobis, kde si vzdy zaznacis, co maly jedol a poznamky o reakciach, ci bol ok alebo male nejake problemy. nam sa tak podarilo niektore veci vysledovat, lebo pri tom vsetkom, co treba robit okolo maleho dietata, si to hocikedy ani neuvedomis

katka13122
autor
21. aug 2008

presli sme spat na um low lactose,a zda sa mi to byt lepsie a na very mame davat espumisan,tak som zvedava

lakrka
3. sep 2008

ahoj, ja se pripojim. muj kluk 9,5 mesice ma taky intoleranci laktozy.

smi se uz v tomto veku davat to mleko minusL? ja jeste kojim. ted jsem koupila beba sensitive, ale on ho skoro vubec nepije a ja ho chci konecne odstavit.

perla200
29. aug 2009

ahojte baby, mali bábätká aj koliky pri tých mliekach bez laktozy?

zuza.m
29. aug 2009

moj maval strašne bolesti.robil porad mostiky a neskutočne plakal až reval.a v pravidelnych intervaloch.vždy začal hodinu po jedle.dala som rektarnu rurku a vyprdkal sa a bolo lepšie.mastili sme brušku bolo lepšie.tak že sme vedeli že to už nieje normalny plač len z rozmaznanosti.dokonca sme dostali aj kvapky sab.asi na tyžden to bolo celkom fajn ako keby pomahali ale potom to začalo zase.

zuza.m
29. aug 2009

lakrka a prečo ho chceš odstavit???ved ked je alergicky tak je tvoje MM najlešie preneho.nie??ved možeš aj activiu aj actimela aj tvrdy syr to nieje až tak velmi prisna dieta či hej??

janocka
12. jan 2010

kopcik • 1d • 26. listopad 2008 ve 12:36
trpí některé vaše miminko intolerací na laktozu? a jak se vám to začalo projevovat? my už víc jak týden bojujeme s průjmem, vynechala jsem UM na 3 dny, dokud se stolička nespravila a včera pomaličku začala do krmení znovu zapojovat UM. no a dnes opět stolička s hleny... ani ne průjem,ale ty hleny tam jsou pořád. tak mě napadlo, jestli není intolerantní... ale 4 měsíce bylo vše bez problémů... ani mlíko jsme nezměnili... dík

kim • 1d • 26. listopad 2008 v 17:55
Ahojky, tohle jsme tu už řešily, ale nemohu najít ve vyhledávači to naše původní téma!!Tak snad se tu zjeví Admin a najde
Jinak u nás se to projevilo taky kolem toho 4.měsíce řídká stolice s krví a před tím šílený prdy, který jsme přisuzovali kolice kup Nutrilon low lactose a zkus ho, to je nejjednodušší, jak to můžeš zkusit!!!My po něm OK a pijeme do teď

ladybird2010 • 5. leden 2010 ve 23:11
Ahoj, založila jsem nedopatřením znovu toto téma a hned bylo uzamčeno. Proto ještě jednou zkopíruji svou prosbu o radu do regulérního oddělení.
Nemáte prosím někdo náhodou zkušenost s intolerancí laktózy u miminka, konkrétně s vyšetřením tohoto problému? Měli jsme veliké problémy, malá od narození pořád plakala, měla veliké křeče, průjmy, málo přibírala, blinkala atd. V osmi týdnech jsme ze zoufalství vyzkoušeli mléko bez laktózy a to situaci hodně zlepšilo, ale bolení zcela nepřestalo a průjmy také ne. Ve čtyřech měsících nám v nemocnici odhalili enteropatogenní e-coli ve střevech, po potlačení této patogenní e-coli je malá v pořádku. Krásně přibírá jen nám zůstalo mléko bez laktózy, mám strach jí testovat normálním mlékem, abych jí nezpůsobila další bolesti. Lékaři nás odbývají, prosím poraďte, kde přesně a jak vám miminko vyšetřili.

ladybird2010 • 9. leden 2010 v 11:21
Ahoj, zkusím toto téma znovu posunout na začátek seznamu. Prosím, máte někdo zkušenost s vyšetřením na intoleranci laktózy?

bertica.h • 2d • Dnes v 08:59
posúvam túto diskusiu trošku dopredu a zároveň prosím o Vaše skusenosti.
Mám 7mesačnu dcéru.Pol roka bola plne kojená.
Dávam jej masozelenin.príkrmy,ovocie.
Dala som jej 2x bielu Activiu a včera mala prvý krát kašu(NUtrilon obilnnovo-mléčna kaše).
Ked jedla Activiu prvý krát,hrozne jej chutila,zjedla ju celú.
Lenže ju aj celú vyzvracala.
Skusila som jej ju zasa za týžden,lebo som niečo už tušila..dala som jej asi 2,alebo 3lyžičky,zasa mi to vyzvracala(inak nezvracia vobec).

No a včera som jej dala tú kaš a zasa.|Ale veľmi veľa..zvracala žaludočné štavy
Vobec ma nenapadlo,že aj kaša by jej takto mohla robiť problémy.
Malá bola celá bledá,bolo mi jej veľmi ľuto.

Čo som si ítala,intolerancia sa prejavuje skor kožými zmenami,..zvracanie nieje až tak typickým príznakom..

mali ste niekto takýto priebeh?

budem vačná za VAše rady.
Katka

kocicinka • 1d • Dnes v 10:10
Ahoj, intolerance se projevuje průjmy... Hlavně Activia není pro takhle malé dítě vůbec vhodná, já bych se držela příkrmů pro daný věk. Kravské mléko by se do roka nemělo vůbec podávat. Vhodné pro tento věk jsou nemléčné kaše, když je chceš malé dávat. Osobní zkušenosti s příkrmama nemám, syn je stále jen kojený.... Ale ta Activia obsahuje navíc i různé přídatné látky, jako zahušťovadla, škroby... už bych jí to příště nedala a kaši brala nemléčnou rýžovou. Zeptej se ještě doktora....

bertica.h • 2d • Dnes v 10:32
ja viem,tá activia najlepší nápad nebola..ale prej dcére som dala tiež po 7om mesiaci..no to bola chyba..ok.ale tá kaša mi to len potvrdila,že to len tak nebude

ladybird2010
12. jan 2010

Ahoj, je to všechno o názoru, třeba naše doktorka doporučuje už od 6měsíců aktimel a v sedmém měsíci by na aktívii určitě nic nenamítala. My máme podezření na intoleranci laktozy a malá nemohla mít ani moje mlíčko, i mateřské mlíčko obsahuje laktozu. Takže pokud zvládá vaše mlíčko neměl by být problém s laktozou. Spíš malé nesedlo něco z toho jogurtu. Zkuste to za čas znovu a po menších dávkách. Moje malá měla problém se zvracením často, když jsme začali s příkrmy, museli jsme dlouho dávat jednodruhovou zeleninu, protože mix jí prostě nesedl a vyhodila to. Nicméně nikdy neblinkala tak moc jak píšete vy. Kamarádka mi říkala, že se jí malá takhle děsně poblinkala po žloudku a řekli jí, že to má zkoušet dál. Zkuste pro začátek vyloučit to kravské mléko a kupte nemléčnou kaši a uvidíte jak malá reaguje na ní. Krom intolerance laktozy může být ještě alergie na bílkovinu kravského mléka, ale s tím zkušenosti nemáme, zkuste si proklikat ještě toto téma.... Jediné, co vím, že vyšetření této alergie je jednouduché, to nám dělali, dá se to zjistit z krve.

perla200
31. jan 2010

baby a sú tu také, ktorým detom to postpne sa upravilo a dávajú teraz laktozové mlieka?

babulina
31. jan 2010

my ideme akurat tento tyzden odniest vzorku stolice a dufam ze bude vsetko ok, potom napisem ako sme dopadli

misellll
31. jan 2010

ahojky zajímalo by mne jak se projevuje intolerance laktozy,musí zákonitě každé miminko zvracet a nebřibírat.Jak se to projevuje.Je tu nějaká maminka s miminkem které přibívalo nezvracelo a laktozu nemůže?