Intolerancia laktózy

katka13122
16. aug 2008

ako stravujete deticky s intol.laktozy???po precitany co moze a nie,som sa zhrozila 😒 😒

babula
31. jan 2010

ahojte, ja tiež neviem ako na tom sme...my sme stale po jedle plakali, prdiky, skrucanie, grganie a tazke travenie, bolesti bruska,nafuknute brusko...stale hovorili,ze kolika a reflux, uz mi bolo maleho luto,tak som rozbehla kolotoc vysetreni...mali sme aj zelenu smradlavu stolicu, vyter z rekta bol OK, na gastre na povedali,ze mierny reflux,dostali sme na zahustenie Nutriton a ze sa takto prejavuje alergia na BKM alebo intolerancia laktozy, na buduci piatok ideme na odber krvi...dostali sme Nutrilon Allergy Care a mame sledovat co bude,zatial pijeme len druhy den,tak cakam...ak ten nezaberie,tak potom asi skusime ten allergy digestiv care,bez laktozy a budeme vidiet,inak z krvi mu vysla anemia,neviem ci to s tym suvisi, tiez budem rada,ked budem citat skusenejsie prispevky. inak priberame zatial pekne, mame uz cez 5 kg a nevracame, obcas sme len vygrcli..

ugh
31. jan 2010

ahoj babula, my mame presne ten isty problem s malou,akurat nemame zelenu stolicu, je zlatozlta,ale po kazdom jedle to iste,place a nemoze zaspat, prdka,skruca sa, ma tvrde brusko a tiez nam doktorka vravi,ze je to kolika a reflux..vy kojite?a ako pokracujete s allergy care?ja som skusala davat na noc obycajny nutrilon a aj ten zahustujuci,ale nepomohlo..to bola fakt nahoda,ked ju nebolelo brusko a zaspala aspon na 4 hodky.

babulina
31. jan 2010

u nas sa doslo na to ze ma bambula intoleranciu po dlhotrvajucej hnacke (mala vtedy asi 16mes a hnackovali sme skoro 3tyzdne vkuse), ale my mame sekundarnu intoleranciu skoro na 100% takze neviem ako sa prejavuje primarna

perla200
1. feb 2010

my sme práveže mali koliky a nekakali sme....a mali sme vyrážky na tváričke a grckali sme a odmietali papat....

evik4
3. feb 2010

Ahojte, chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosť s mliečkom nutrilon allergy digestive care, pretože náš malý má laktózovú intoleranciu, má dva mesiace a u nás je až jedno mlieko na predpis a to al 110 z ktorého má nenormálne krče, zelenú riedku stolicu a je podráždený, potom som skúsila francúzske mlieko bez laktózy čo sa nedá predpísať a to je celkom fajn, ale aj zneho má krče ale nie až také, no napr. dnes ráno sa zvýjal od piatej rána a robila som s ním všetko možné. Tak som sa rozhodla že vyskúšam ten nutrilon, ale keďže neviem aké je tak dúfam, že niektoré máte skúsenosť. 😕

babulina
3. feb 2010

to neporadim, my mame al110 a v pohode sme ale my sme uz velki, inak dneska mi v skolke povedali ze mi ninku nevezmu do skolky lebo ma bezlaktozovu stravu ze musi ist do specialnej, tak som z toho smutna a nastvana 😠
ak je to speci trieda pre dieteticke poruchy ale i tak mi to znie divne ze specialna skolka 🙄

evik4
3. feb 2010

toho sa bojím aj ja, že z toho malý nevyrastie a budeme mať takýto problém. Inak počula som, že sa zvyknú teda to bolo na dedine, dohodnúť s pani kuchárkou a ona potom pripravý zvlášť jedlo pre dieťa aj s inou diagnózou. Len nosila tá mamička kuchárke zvlášť potraviny na prípravu tej stravy.

babulina
3. feb 2010

no o takejto alternative nechceli moc pocut, v pondelok sa chystam za riaditelkou osobne tak uvidim co poriesim

evik4
3. feb 2010

ja si myslím, že by to pre nich nemal byť až taký problém, veď ide iba o jedlá s mliekom, ja neviem volakedy nikto neriešil laktózovú intoleranciu, nám dávali sunar ak nemali mlieko a hotovo, ci sme vracali či mali krče a prešlo to. Dnes navymýšlajú choroby a my potom nevieme čo robiť

babulina
3. feb 2010

tak ja si hovorim ze radsej ten rok rok a pol sa budeme tvarit ze asi naozaj mame intoleranciu laktozy nez potom riesit alergiu na krav bielkovinu
snad to nepotrva dlhsie, teda podla nasej lekarky by to malo stacit ved uvidime

perla200
4. feb 2010

ahoj evik....no my sme mali aj AL110 - ale strasné extrémne koliky sme mali, potom sme mali nutrilon allergy care a ten bol este horsí....France lait nam zachránilo doslova kožu....a my sme mali silnú intoleranciu nasa mala nemohla absolútne žiadnu ani stiepenú ani hydralizovanú laktozu.... a dostali sme sa z toho za 5 mesiacov. teraz mame pol roka a pijeme BEBU H.A pre istotu aby som ju nevystavovala moc velkému šoku z tolkej laktozy ktorá je v ostatných mliekach....a vsetko je ok

evik4
4. feb 2010

ahoj perla, a mali ste allergy digestive care? ja mu dávam francúzske, ale ako píšem koliky znova začali a zdá sa mi akoby sa stupnovali no zatial to este stále nieje až také zlé ako pri al-ku to bola proste hrôza. Malý začal od narodenia bebou ha, no po dvoch dňoch doma dostal silne koliky a mal zelené riedke stolice, na základe tohto poznatku detská lekárka nám nakázala mu dávať al 110 a po mesiaci nás poslala na gastro vyšetrenie kde nám intoleranciu potvrdili, lenže ja som si dala výsledky vysvetliť mojou sesternicou, je tiež detská lekárka a zistila že výsledky sú len tesne pod normu a že by sa zislo este jedno vysetrenie, lenze my máme ist na gastro az v júli a to bude malý mať už 7mesiacov a ja ho budem dovtedy takto trízniť. inak lekárka na gastre sa mi absolutne nevyjadrila k stavu malého ani mi nič nepovedala iba že sa mu potvrdila int. ja od takých lekárov radu potom ani nežiadam ked nemajú záujem, tak preto som sa obrátila na tú moju sesternicu. neviem ani sama čo mám robiť ked vidím ako sa mi trápi ☹

livia21
4. feb 2010

ahojte, som zufala mamicka 3-mesacneho Samka. Maly sa mi pri kojeni odtrhava od prsnika, ma krce, prdi, nezvracia, grga a strasne reve, zaspi len ked vonku kocikujeme. Inak nespi!!!! Diagnostikovali nam reflux v kombinacii s laktozovou intoleranciou. Lekarka-pediatricka nam na reflux odporucila kasicku Nutriton a sirup Ulcogant (ten je dostupny len v Cechach a v Rakusku). Uzivame to asi tri tyzdne, avsak jeho stav sa nezlepsil. tak nam lekarka odporuca pol na pol kojit a davat mu Nutrilon allergy care, cize jedno by bolo kojenie a druhe umela strava a tak to striedat. Avsak som z toho zmatena, ci to vobec zabere, kedze ma lak. intoleranciu a aky to ma zmysel davat mu umele, ked ho budem nadalej kojit. Chcem sa spytat, ci uz niektora z vas mala podobnu skusenost??? Inas gastro lekarka nam odporucila Beba HA...Tak neviem, ci mam prestat uplne kojit alebo to skusat pol na pol....
k tomu este cvicime denne trikrat Vojtovu metodu, kedze maly je hypotonicky, ma ochabnute svaly.

perla200
5. feb 2010

no evik - takže neviem to je riadna krava tá gastroenterologička....ale ja by som pokračovala v tom francúzskom mlieku my sme odvtedy mali pokoj.... ako výsledky ste mali pod normu tzm že by ste mohli nejakú laktozu zniest? lebo aj v nutrilon allergy care je LAKTOZA. síce štiepená ale je....aj v AL110 je laktoza....jediné mlieko kde neni laktoza je france lait...ani gram laktozy.....

livia - no to prečo malý nespí neviem...ale aj my sme mali nutriton a strasne on zapeká a zarába sa s vodou a nie s mliekom neviem ako ho zarábas? je to dôležité....

evik4
6. feb 2010

perla a kedy ste isli na kontrolne vysetrenie po kolkych mesiacoch, ze ci este ma tu laktoznu alebo nie? ja si myslim ze pol roka je dost dlha doba. zatial pije france lait, urcite je lepsie ako al-ko no uvidime. ale dik za odpoved.

babulina
6. feb 2010

nam kazali chodit kazde tri mesiace na kontroly

annag
6. feb 2010

livia21 - prosím Ťa, vyplň mi dotazník. Tvoje bábo len zrejme nedopíja prsníky do dna. To môže byť spôsobené napr. nadprodukciou či predčasným prehadzovaním na druhý prsník. Bola by obrovská škoda riešiť následky a neodstrániť príčinu, najmä ak to zvyčajne ide veľmi jednoducho. A dokonca ukončiť dojčenie , juj, ozvi sa prosím...

http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/dotazn...

palomka
6. feb 2010

baby ja uz pisem kade tade a hladam informacie lebo ani nasi doktori sa nevedia zhodnut na nazve diagnozy mojej rocnej dcery.
od malicka mala riedke stolice, atopicky ekzem a bola aj zahlienena...az v 8m jej robili testy na alergol. a potom jej brali aj krv a potvrdili intoleranciu. lenze alergol. nam kazala jej davat jogurty a tak som davala ale mala bola stale zaparena a ja som tusila, ze z tyc mliecnych veci, tak som ich vyluciaa a zapareniny zmizli a ekzem tiez. ALE, teraz sme boli KONECNE na gastroenterologii a tam nam povedala doktorka podla toho co som aj tu napisala a podla vysledkov z alergol., ze ma ALERGIU na bielkovinu kravsk. mlieka a predpisala nam Nutrilon allergy care. a ked som volala na alergol. tak sa ma pytali ako k tomu na gastre dosla, ze ma alergiu ked ma intoleranciu???
tak ja neviem co teraz vlastne ma... 😠
moze sa z intolerancie stat aj alergia?

livia21
7. feb 2010

Ahoj Annag, nemyslim si, ze problem bude v nadprodukcii mlieka a pod., kedze nam diagnostikovali lak. intoleranciu. Ale kazdopadne ti vyplnim ten dotaznik. Bola u nas uz aj laktacna poradkyna, ktora povedala, ze babo pekne papa a problem je v tom, ze ho treba vediet uspat, vraj mu trva kym zaspi tuhym spankom. Davala som mu aj kvapky Laktazan jeden den (jedno pred kojenim a druhe po kojeni), avsak nezabrali, takze ta laktacna vylucila, ze ma alergiu na kravske mlieko. Tak uz neviem co mu je....

perla200
7. feb 2010

palomka - tak toje rozdiel....ani som to poriadne nepochopila 😒 lebo to je rozdiel velký, nam napr. dala doktorka mlieko na alergiu bielkoviny a mame intoleranciu a mala skoro zbláznila od bolesti......no ako viem testy sa robia na obidve naraz aspon nam to tak robili....

evik - po 5 mesiacoch sme boli znovu na testoch a boli dobré....hoci mala pije bebu H.A pre istotu ale aj tak si zvyka na nu....je tam laktoza tak ma trosku problém ju stiepit ale zvykame si....

babulina
7. feb 2010

palomka neliecena intolerancia laktozy moze prerast do alergie na krav bielkovinu, predtymto nas varovala nasa gastro lekarka, ako upozornenie ze aby sme to vylucenie laktozy brali vazne

palomka
7. feb 2010

Babulina vidis a nas neinformovala tak lekarka. mne este odporucila davat malej jogurty a ja hlusa som jej ich davala 😔 a prerastlo to az tak, ze ostala zaparena a teraz nam vlastne bez nejakych testov na gastre povedala, ze je to alergia.
vtedy nam robili testy a vyslo mlieko negat. len intolerancia sa potvrdila...tak asi to muselo nejake prejst do alrgie.
na gastre mi hned po popisani problemov povedala, ze je alergik ako lusk. a mne sa stale videlo, ze me skor alergiu ako intoleranciu 😠

babulina
7. feb 2010

jogurty su v pohode pri intolerancii, pri alergii uz nie 😒 , nedavaj si to zle, riadila si sa tym co ti povedali lekari, skus este odkonzultovat popripade s inym lekarom alebo si vyziadajte testy na potvrdenie alergie

evik4
7. feb 2010

ježiši ja som už z týchto vecí popletená, som si myslela že intolerancia lakózy nemá nič spoločné s alergiou na bielkoviny, to sa naozaj môže stať že to prerastie na tú alergiu?
ja som stále zúfalka, pretože malý je čím ďalej tým viac nespokojný, nervózny a vela plače čo je uňho fakt zmena pretože doteraz to bolo také seriálové dieťa, papať, kakať, spinkať a usmievať sa.neviem či mu to mlieko nestačí, či ho nezasýti, ale on papá 5xdenne a vždy minimálne 150 a to mal včera dva mesiace.fakt už neviem čo s ním, ale nemyslím že by mal bolesti bruška pretože sa pekne vypuká pred papaním a niekedy aj po. v noci spinká ale cez deň len v kočíku alebo v aute inak máličko možno pol hodinku po jedení aj to nie po každom. už som vyčerpaná z toho ukludňovania a čičíkania nevládzem.

sakura77
7. feb 2010

babule a ake testy sa na to robia? z krvi?, lebo my sme asi tiez ten pripad...mala bola od narodenia na bebe HA,potom som jej pred 2 tyzdnami zacala davat klasicku a zacala hnackovat,desne stale,pred jedenim,po jedeni,v noci,hocikedy a aj take hlienove...tak som sa vratila k HA,uz 4 dni papa znova,ale este sa to celkom neupravilo,aj ked uz je to o nieco lepsie..zajtra sa chystam k doktorke,lebo nasa mala volno cely tyzden a mame mat aj vysledky z vyteru,tak som zvedava...

perla200
8. feb 2010

no nam robili z krvi.... a sakura si alergička? keby si ostala pri bebe H.A tak sa malej intolerancia neprejavi že vraj....tak to bolo mne vysvetlené ale mne to nikto nepovedal....my sm eteraz na bebe H.A.

sakura77
8. feb 2010

perla dik,no prave ze u nas nie je ziadna alergia,nic,ani ja ani maly,maly bol mesiac na bebe HA potom na klasickej a nic ziadny problem...tak som ani vo sne nemyslela zeby sa nam to mohlo stat,inak by samozrejme bola na HA stale... 😒 no keby clovek vopred vie ze ano....tak teraz jej davam HA,pomaly sa to upravuje,ale este stale to nie je ono...
perla a mate potom mliecko na prepis,ze?

babulina
8. feb 2010

nam zo stolice na zbytky diagnostikovali intoleranciu

sakura77
8. feb 2010

no,nam brali vyter zo stolice,tak ale dnes som volala ze este nie su vysledky,tak budem zajtra..a teraz chuda zacala papat,a zrazu len revy a nie a nie to spapat,vystiera sa,place,sakraaa,ja neviem teraz co to je... 😖 isla spinkat nenapapana ☹

palomka
8. feb 2010

ahojte. moja pila HA a aj tak jej zistili intoleranciu. a isli sme k alergol. s inym dovodom.
sakura moja dcera ked jedavala mliecne vyrobky a ked uz to bolo tak zle, ze ich len ochutnala a zacala plakat lebo vedela, ze ju bude boliet brusko a potom mi nechcela uz nic jest. nechcela ani ochutnat nic ked som jej chcela dat obed alebo nieco. proste ked videla lyzicku tak koniec. len sa napla a spustila taky rev, ze az. proste uplne mi odmietala jest. od kedy mame to ine mlieko tak zacala krasne papat. sice mlieko mi od vcera odmieta pre jeho inu chut ale snazim sa ju osalit a dat jej tam bud vanil.cukor trosku alebo nemliecnu kasu aby aspon nieco vypila. hlavne stolice sa nam upravili od kedy neje mliecne veci.
a inak este sa vas chcem opytat, ze ako reaguju vase deti na maso?
moja je po akomkolkvek mase dole vystipana. najviac po kuracom lebo to tiez obsahuje laktozu ale vcera som jej dala bravcove po dlhom case a uz ma cervenu pindu ☹