Intolerancia laktózy

katka13122
16. aug 2008

ako stravujete deticky s intol.laktozy???po precitany co moze a nie,som sa zhrozila 😒 😒

misellll
2. jún 2010

No sprominutím ta lékařka bude asi pěkná k...a omlouvám se,že to takhle píšu,ale jak tohle může říct,jak si to vůbec může dovolit snad matka nejlíp pozná jestli její dítě něco trápí či ne a jestli pátrá po tom čím to může být je to jedině dobře.Sanym i já se už setkala s pár blbci,ale teď máme super doktora

sanym
2. jún 2010

misel: no my stále hľadáme nejakého dobrého gastroenterológa a s lekármi sme si už užili svoje 😠

perla200
2. jún 2010

@sanym laktoza v materskom mlieku je jediná ktorú vedia deti stiepiť aj s intoleranciou laktozy. iba malé percento asi 2% detí sú také ktoré nemôžu aj materské mlieko ale to je velmi zriedkavá forma intolerancie.
ja som bola dnes u gastro pre papiere a povedala mi že len 3% detí netolerujú žiadne mlieko iba sojové a moja dcéra je jej tretia pacientka v kariére ktorá neznesie žiadnu mliečnu stravu ☹

erikasadek
3. jún 2010

@perla200 dlho som tu neboal s toho caju som bola vedla.. zabudla som ze v nasich sirkach jeto casty jav a doporucuju lekari ale ja tak sa mi s toho vstavju vlasy dupkom...

to mas ako s laktozou.. nepoznaju .. ale to uz sa opakujem. 😉
drzim palce.; 😉

lanczi
7. jún 2010

ahojte dievcata,

nemam cas precitat si cele co ste napisali,ked to uz tu bolo spomenute tak sa ospravedlnujem,chcela by som sa vas opytat
ci nahodou neviete ci sa moze intolerancia laktozy po case vratit u deti ktore uz v minulosti na to liecene boli? za odpoved vopred dakujem.

perla200
7. jún 2010

jasné lanczi - nam sa vrátila...resp. testy krvné sme mali ok a pot 5 mesiacoch vydychové pozitívne....ako staré mas dieťa?

misellll
8. jún 2010

holky je v mléku neocate obsažená laktoza?J8 jí tam nikde nenašla napsanou

erikasadek
8. jún 2010

miss
@misellll nie!!!!!!!!!!!!!

🙂

perla200
8. jún 2010

missel - je to mlieko, ktoré obsahuje len aminokyseliny a je to pre deti ktoré neznesú absolútne žiadne iné mlieko ani sojové napr. ako sme my

lanczi
8. jún 2010

@perla200,nepotesila si ma:(( moja bude mat 2roky,uz pol roka sme na nutrilone3,dovtedy sme mali mlieko bezlaktozove,
ja som si myslela ze vratit sa to nemoze..no diky moc,cavte

perla200
8. jún 2010

no ale ono že vraj intolerancia laktozy je väčšinou doživotná hoci niektorí doktori tvrdia že prechodná aj na nete najdes vela protikladných informácií a aj doktori ti každý povie niečo iné.....a mate problémy teraz?

perla200
25. júl 2010

baby no čo ako sa vám darí? my sme momentalne na ryžovom mlieku.....

angel78
20. aug 2010

ahojte, moj 2 rocny syn ma intoleranciu laktozy a tak hladame nahrazky jogurtov a inych potravin.. vsade kde nieco take hladam je plno sojovych vyrobkov a nic ine.. docitala som sa dost desne veci ohladne soje a tak chcem nejaku inu nahradu.. Nasla som na internete, ze existuju ryzove dezerty KIKA a Sivacek, ale nikde v Ba ich nemozem najst:( neviete nahodou poradit kde ich kupit?? dakujem

perla200
21. aug 2010

@angel78 v bio obchode....ale zase tie sojové dezerty sú výborné a zdravé, my ich tiež jeme a malej velmi chutia zatial nemala žiadnu reakciu....a z toho KIKA malinového sa strasne vyhádzala....ved skús uvidís

perla200
4. okt 2010

baby haloooo....kde ste ako sa mate?

jelli
18. okt 2010

ahojte, jakým testem zjistili mimčům intoleranci laktózy? Můj chlapeček kakal před kašovitě i 10 x denně, dělali mu testy na alegii BKM, lepek, ty vyšly negativně, ale řekli mi, že může mít intoleranci laktózy, že se to nedá potvrdit a mám mu dávat bezlaktózové mléko. Je pravda že co mu ho dávám tak je to dobré, ale i tak mě vadí, že nevím jistě jestli má tu intoleranci, jestli to třeba nemělo jinou příčinu. Taky jsem se dočetla že některé děti určité množství laktozy tolerují, takže mu můžu zkusit dát třeba pár lžiček jogurtu? Bojím se abych mu nějak neublížila, takže mu mléčené výrobky nedávám. Díky za odpovědi

mirka183
18. okt 2010

mna by tiez zaujimalo ako sa u babatiek testuje intolerancia. A moze sa prejavovat aj castym naduvanim, grganim a ekzemom na lickach? Mala ma od mala vsetky tieto problemy, posledne dva mesiace odmieta aj mlieko, aj ked sa to zlepsilo, ked sme zmenili znacku. Ale teraz zacina znova vymyslat, falsu mlieka pije aj hodinu a dalsie dve hodiny nonstop grga a mrnci, lebo jej je tazko. Uz sme to viac krat riesili z dr., ale ta vzdy mavne rokou a viac neriesi.
Uz mi je malu hrozne luto ☹ . A teraz este ten ekzem. 😒

luthien.k
18. okt 2010

@jelli, @mirka183, zjišťuje se testy z krve (ale to není zcela přesná metoda, stanovují se tuším protilátky IgA a IgG) a 100% se potvrzuje biopsií střeva, kde je zjištěno, jestli je obsažen enzym na štěpení laktózy (laktáza). Také jsem četla o testu z dechu po požití laktózy, ale praktické zkušenosti žádné, zatímco o krevních testech a biopsii ano.

@mirka183, doporučila bych změnu mléka, a to na Nutrilon allergy digestive care, je to mléko jak pro alergiky na BKM, tak při intoleranci laktózy. Vaše potíže by se tím měly velmi brzy zlepšit, může jít o souběh těchto dvou věcí. K tomu podávat probiotika, Bio Gaia nejlépe.
Lékařka by vás měla odeslat na gastroenterologii, případně na alergologii, to bych si vydupala 😉
Jak vypadá ekzém? Že bychom zkusili najít i něco na mazání... Je spíš suchý nebo mokvavý? Ale 100% to chce změnu mléka!!!

jelli
18. okt 2010

@luthien.k nám ty krevní testy IgA a IgG dělali, ty byly negativní, alergii na bílkovinu vyloučili, ale o intoleranci se prý může jednat, ale není to jistý. O biopsii se doktorka zmínila v tom smyslu, že takto to zatím zjišťovat nebudeme (možná je na to ještě malý, to jsem se zapomněla zeptat ☹ ). No ale přijde mi divný, aby jsme to neměli ničím potvrzený. Taky jsem tu četla o výdechových testech, ale o těch psaly holky ze Slovenska že se dělají v Bratislavě, jsou prý stoprocentní, ale jestli se dělají v ČR tak o tom nevím.

luthien.k
18. okt 2010

@jelli, no jo, ty krevní testy prostě nejsou přesné. A to ABKM vyloučili pouze na základě krevních testů? To jsou dobří, a co nonIgE alergie? Ta se z krve zjistit nedá, jen eliminační dietou a má ji docela dost dětí... No nic, hlavní je ústup potíží - jaké mléko teď přesně máte? Na ty výdechové testy se jedině zeptat na gastru...

luthien.k
18. okt 2010

Jinak já sama jako matka bych asi tu biopsii nechtěla, kdyby pomohla změna mléka a jiná dietní opatření (v pozdějším věku, nemáš v pase údaje, tak nevím, jak je prcek starý).

mirka183
18. okt 2010

@luthien.k uz som sa na gastro pytala, aj na rizikovej poradni, pripadam si ako hysterka. Ten ekzem sa objavil asi pred mesiacom na lickach. Mala ich drsne a cervene, trochu pomohla holtova mast. Ale stale ich ma cervenkaste. Ked sa jej to urobilo, tak som sa aj petesila, ze nas dr. konecne niekde posle. Ale ona vobec nepotrebovala hladat pricinu. Ja som ale presvedcena, ze v niecom problem urcite bude.
Na to mlieko sa pozriem, ja som jej chcela dat na skusku bezlaktozove. 😒

luthien.k
18. okt 2010

@mirka183, to je opravdu zvláštní přístup, tak si to musíš holt sama vydupat, když Ti nevycházejí vstříc, je to fakt děs 😠 U ekzému - jak se nenajde příčina, která u dětí tkví téměř vždy ve stravě (po vyloučení chybné kosmetické péče, dráždivých prášku a aviváží apod.). Určitě dej na svůj mateřský instinkt a vyměň mléko, já bych určitě dala to, co jsem psala, je bez laktózy a navíc má štěpenou BKM, takže zabijete dvě mouchy jednou ranou 🙂 Jen je poněkud víc hořké než běžná mléka, dá se to zezačátku míchat, aby si prcek zvyknul 🙂

jelli
18. okt 2010

@luthien.k malý má 9 měsíců a pijeme AL110 a opravdu se to zlepšilo, malý už kaká bobky, průjem už nemá vůbec. Dělali nám jen krevní testy a dnes vzali ještě moč.. Teď mi ta dieta nevadí, ale bojím se co až začne chodit do školky, jestli ho vůbec vezmou.. Taky u intolerance jsem četla že děti většinou určité množství laktozy tolerují, že se většinou zjišťuje metodou pokus omyl kolik toho snesou. To se mi zdá dost hrozné, zkoušet, po kolika lžičkách už mít průjem bude..

luthien.k
18. okt 2010

Ještě jednou se zeptám - je ten ekzém suchý nebo má tendenci mokvat? Nešlo by to vyfotit? Kamarádka, co radí v babských receptech na AE miminek, umí skvěle rozklíčovat stav ekzému a nasadit správnou kosmetiku 🙂

mirka183
18. okt 2010

@luthien.k asi si tie vysetrenia vydupem. Ekzem mala suchy, licka boli uplne drsne. Ale po holtovej masti sa jej to upravilo. Licka ma uz hladke, ale su stale trosku cervene. Uz davnejsie mala take suche flaky aj na nohach, ale to preslo same.

luthien.k
18. okt 2010

@jelli, tady asi nic nevymyslíme, chce to zeptat se na ten výdechový test a případně si můžete nechat v budoucnu nechat udělat tu biopsii. Ve školce myslím problém nebude, ne? Dneska má podobné potíže kdejaké dítě (přímo to, co vy nebo nějaké potravinové alergie, jako my 🙂)

luthien.k
18. okt 2010

@mirka183, aha, a teď mažete čím? Doporučila bych krém pro atopiky, Bioderma Atoderm PP, je skvělý na atopickou pleť, když to nemáte v akutním stádiu...

mirka183
18. okt 2010

@luthien.k stale jej davam holtovu mast, ani neviem dokedy ju mam davat. Ale urcite vyskusam inu kozmetiku, ked sa jej to upravilo.
Uz sme na par dni vysadili aj prikrmy a zaciname odznova, ale nemyslim, ze by to bolo nejakou zeleninou, kedze tieto problemy uz ma dlhsie. Ale skusam.

luthien.k
18. okt 2010

@mirka183, také nemyslím, že to bude příkrmy, tipuju BKM. Tak zkuste nové mléko a Biodermu a pak dej vědět, jak to vypadá 😉