Intolerancia laktózy

katka13122
16. aug 2008

ako stravujete deticky s intol.laktozy???po precitany co moze a nie,som sa zhrozila 😒 😒

adelaine
12. máj 2011

@luthien.k dakujem velmi pekne za vysvetlenie 😉 🙂
masko mi papa, a inak som zatial zaradila iba hrasok, ale chuti mu a nevadi mu na brusko,
a co sa tyka toho ryzoveho napoja, som rada ze si mi dala tip, naozaj je to ocividne dobra alternativa
mlieka, super 🙂

yanus
12. máj 2011

@happy8051 hnacky, nafukovanie, krce, cca do 30 min po poziti mliecneho vyrobku, zvacsa najvacsia intolerancia je na kravske mlieko!!!

adelaine
12. máj 2011

@happy8051 u nas boli len bolesti bruska a zvysena plynnatost

babulina
12. máj 2011

@happy8051 u nas reakcia boli hnacky, tak priblizne 30-60minut po jedle

monalisatko
23. máj 2011

Ahojte dievčatá.
Nemáte náhodou niektorá tel. kontakt na Dr. Polomovú detskú gastro v NZ? Nejak to na nete nemôžem nájsť. Je tam len adresa, ale ja potrebujem vypýtať termín.
Ďakujem

peta_84
27. máj 2011

@monalisatko 0356403126 .. ale netusim, ci tam niekoho zastihnes, bo mali mat mesiac dovolenku..potom dr. odchadza na matersku..a tiez neviem, ci bude niekto zastupovat tam v ordinacii..skus, zavolaj..

monalisatko
27. máj 2011

@peta_84 ďakujem ti, už tam vyvolávam každý deň, vraj tam chodí v určitých dňoch zastupovať iná dr., treba sa objednať. Zatial mi to nik nedvíha. Mne je vlastne jedno ako sa dr. volá, túto mi odporučila naša pediatrička. Dcérke zistili v šrobárovom ústave reflux, dostala sirup a do mesiaca sa máme hlásiť u detskej gastro. Tak ak náhodou o nejakej vieš, tak prosím, napíš kontakt. Som z KN, tak v NZ by bolo najbližšie 😔 😔

peta_84
28. máj 2011

@monalisatko asi treba skúšať každý deň volať, kedze sú tam len v určitých dňoch..my sme boli teraz 4.mája na kontrole a ešte fungovali normálne, teraz ideme až v novembri, tak to zatiaľ neriešim..v NZ už iná nie je, potom najbližšie v NR..

monalisatko
28. máj 2011

@peta_84 ďakujem, tak mi iné nezostáva, len vyvolávať. NR je už od nás trocha ďaleko.

nela.k
5. jún 2011

ahojte, prosím o info, nám vyšiel pozitívny anti milk test a zajtra ideme na test intolerancie laktozy. Keď vám ho robili, kedy boli výsledky? Ďakujem, lebo v podstate sme dlho čakali, kým nás vôbec poslali na gastro, kým boli tieto výsledky....

me
12. jún 2011

ahojte, Mudr. Polomová je už na MD, už porodila, a tiež neviem ako to teraz je, my ideme až v oktobri,ale chcela by som vedieť že kto ju zastupuje teraz a dokedy ?

ešte by som sa chcela spýtať či mali vaše deti aj kožné prejavy v súvislosti s IL, ďakujem

lu777
13. jún 2011

ahoj

tak zas píšu po nějaké době... B. byla ok protože měla dietu, přešli jsme k novému dr. z důvodu stěhování a ten opět nad tím mával rukou, že to snad nebude tak hrozné...
a že jí mám po měsíci dát něco z mléka... tak nakonec jsem se odhodlala a dostala na chleba asi lžičku Lučiny... no a za dva dny zase průjem... tak teď jsem vyloučila všechno, včetně i lžičky másla do obr hrnce s polévkou a je to týden a půl a kaká ukázkově... a to jí i kousky... dneska jsem prubovala jemnou ovesnou kaši, tak snad to bude ok...

takže jsme naklusali k dr. a už jsem zatlačila, že chci na vyšetření s ní a tak jsme objednaní na gastro poradnu ale až 29. července... zatím zjišťuju co čím nahradit, tak mléko je jasné, dávám bezlaktozové, místo jogurtu sháním ten Amonáček, ale zatím jsem přišla 3x když byl už vyprodaný 😠 tak až seženu, snad to aspoň malá bude jíst...

ale chci se zeptat co dáváte na chleba?? bo když vyřadím sýr a máslo, tak mi zbývá tak marmeláda...
mám jí teda dát margarín? mám tu nějaký bio slunečnicový, je tam slunečnicový, palmový a kokosový tuk, citr. šťáva atp., nic závadného, ale zase nevím jestli je to tak super, abych jí dávala na chleba ztužený tuk...
ale co jí mám dát jiného? marmeládu jí nějakou koupím, nějakou lepší kvalitnější, však toho ani moc nesní...
no ale už mi začíná odmítat suchý chleba, tak co dáváte vy??

díky 🙂 🙂

lu777
13. jún 2011

jo a ještě jakékoli nápady na svačinky... starší miluje jogurt a jakékoli sýry, takže tak nějak mě toho moc nenapadá... teď jsem dělala pudink z bezlaktoz. mléka a taky tu oves. kaši z jemných vloček (a radši jsem to ještě mixla, plus čerstvé ovoce)... no ale dost mám pocit, že teď pomáhá že je čerstvé ovoce a zelenina, ale až na podzim nebude, tak nevím co vymyslím...
jinak z DM jsem taky uvažovala nad tím rýž. nápojem... a dostala jednou tu ovocnou tyčku, to jí šmakovalo docela...

ale jinak toho moc bez laktozy úplně není, nějaké bio sušenky Zemanka, ale to je 45 Kč za 100 g... to abych začala píct nějaké vlastní 😝 😅 nemáte někdo osvědčený recept ??

lu777
19. jún 2011

tak jsem včera v Intersparu koupila ty bezlaktoz. jogurty a taky máslo a zakys. smetanu, tak jsem moc ráda, konečně něco co vypadá normálně.... ten Amunáček jsem malé ani nedala, připadá mi to samý škrob, ani mně to moc nechutnalo 😝 to už mi přišlo že jí můžu radši něco uvařit doma...

ty sušenky z DM jak jste tu někdo psal, ty Apfel, Haferkekse, ty mám právě pocit, že tam bylo mléko 😕 😕

jinak jsem koupila marmeládu malinovou s agáv. sirupem, tak po tom se mohla s chlebem utlouct 🙂 ale měla už i jablko se šlupkou i čerstvý hrášek a je naprosto ok, takže evidentně je to opravdu laktoza a ne nic jiného co ji dráždí.... teď mě jen zajímá co nám řeknou na tom gastro za měsíc a kousek, kdy třeba zkusit zavést něco mléčného, počítám že třeba někdy v zimě, po delší době? protože vidím že tady jsou děti tak o půl roku starší které mají něco zavedeného a ok 😕

peta_84
21. jún 2011

@lu777 maslo hociaké, len nech je RASTLINNÉ..u nás je osvedčené VETO..je aj písané bezlaktózové, neviem, či u vás zoženieš..skús pokukať..

mamkamarketa
21. jún 2011

omlouvam se,ze Vam lezu do diskuze,ale nemate nekdo tuseni jestli se prodava (pokud ano,kde) zmrzlina bez laktozy?
a nevite zdali muze byt intolerance laktozy dedicna?
diky za info 🙂

me
22. jún 2011

@mamkamarketa - ked je IT v rodine tak je velká pravdepodobnosť že ju bude mať aj niekto ďalší, a existuje bezlaktozová zmrzlina /nemecké výrobky mínus L / a dokonca aj niektorí zmrzlinári začali robiť a predávať do kornútku bezlakt. zmrzlinu ale je ich málo 😒

yanus
22. jún 2011

@mamkamarketa
@me

Intolerancia laktozy je v genetickom kode, moze sa prejavit skor ci neskor u kazdeho jedinca (takmer 25 percent populacie) , napriklad vacsina ludi v pokrocilejsom veku trpi neznasanlivostou mlieka a mliecnych vyrobkov, kedze telo neprodukuje dostatok laktazy na spracovanie...taktiez sa vyskytuje u specifickych zoskupeniach narodov (Laponci, Africke kmene, ....)

Existuje aj v bio obchodoch bezlaktozova zmrzlina napriklad www.biologika.sk, vyrobok : Demeter, isto predavaju nieco obdobne aj v Cesku ;)

me
22. jún 2011

áno áno, ved mi ju máme 4 v rodine 😒 😒 😒

lu777
22. jún 2011

@peta_84 díky 🙂 no teď jsem koupila v Intersparu bezlaktozové máslo... a i ty jogurty jsou ok, měla 2 a zdá se to dobrý... je tam 0.01 procenta laktozy, ale tak to snad nevadí, doufám....

peta_84
22. jún 2011

@lu777 no my nemôžme ani tolko percenta, hneď nás bolí bruško..výborné sú aj produkty ALPRO SOYA, u nás dostať v Bille, z toho sú aj jogurty aj pudingy, ochutené mliečka..

lu777
22. jún 2011

no já jsem zatím dala 2 jogurty a kousek másla a zdá se ok, tak snad to tak je... denně jí to dávat nebudu, to jen aby měl člověk nějakou obměnu
uvidím co na to řeknou v té poradně, jdeme tam za víc jak měsíc...

no soju jí dávat nechci, už jsem o tom několikrát četla, že ty fytoestrogeny co tam jsou, jsou hodně podobné ženským hormonům, takže u holčiček můžou způsobit dřívější pubertu... a u kluků to zase může pubertu oddálit...
už jsem to slyšela z více zdrojů, že nejvhodnější je soja pro dospělé ženy a ideální pro ženy po přechodu, právě kvůli tomuhle...
jinak jsem koukala na to složení (jednu dobu jsem v soje dost jela) u různých výrobků a popravdě mi to nepřijde jako takové terno z hlediska výživy ani.... třeba 10 procent soja a pak příchuť, cukr, voda... a ta krabice stojí třeba 40 Kč nebo i víc... no je to dobrá alternativa pro některé věci ale taky je to pěkný byznys, když si vezmu kolik je v tom té vody 😕

zatím to teda řeším těma bezlaktoz. výrobkama, občas jí z Nestle bezlaktoz. mlíka udělám pudink nebo oves. nebo třeba pohank. kaši.... to jí víc jak stačí teď, je ještě malá... kdyby tu dietu měla mít opravdu na dlouhou dobu, tak uvidím, to bych musela těch alternativ najít víc.....

lu777
22. jún 2011

a jinak k té dědičnosti - určitě to funguje, protože moje mamka a i můj brácha mívají průjmy a nemůžou se jich zbavit a třeba měsíc jsou na suchém rohlíku, musí fakt dlouho čekat... neví přesně co jim to rozjíždí, ale já mám v podezření právě tu laktozu... a taky nepravidelné stravování, že třeba brácha nejí a pak toho sní moc, to taky ten žaludek oslabuje...
u dr s tím nikde nebyli ale myslím se že oba mají nějaký stupeň intolerance laktozy...

mskorica
6. júl 2011

Nevie niekto poradit ci sa na detsku gastroenterologiu na kramaroch k dr. Čiernej treba objednat alebo tam mozem prist rovno podla ord. hodin? Potrebujem aj vymenny listok od pediatricky? V rodine mame 4 pripady intolerancie na laktozu a mame podozrenie ze to ma i nasa mala 2,5 mes dcerka. Hoci hnacky nema a pribera pekne, mava strasne krce v brusku a nafukuje ju, krci nozickami, je nekludna a hodne placka. Vyskusali sme bez lakt 110 Nestle mlieko a vratili sa k bebe aby sme to porovnali a je to vyrazny rozdiel k horsiemu. Dakujem za odpoved a radu.

perla200
6. júl 2011

@mskorica skús france lait bez laktozy......to ti určite pomôže....uvidís

mskorica
6. júl 2011

skusili sme al110 nestle, uz cakam na manzela kedy pride domov a znova jej ho dam namiesto beby, su tie mlieka dobre, cena je neporovnatelne nizsia a to ma trochu odradilo. Na cene mi nezalezi len teda ci mate dobre skusenosti i tymto mlieko, dik M.

adelaine
6. júl 2011

@mskorica nemozete rad dat bebu a raz bezlaktozove mlieko....
ak mate doma podozrenie, ze moze ist o intoleranciu, treba sa objednat na gastroenterologiu po doporuceni pediatra, my sme postrehli zmenu az po vyse mesiaca podavania all 110 mlieka, takze predpokladam, ze aj u vas vysledok nebude po jednom podani bezlaktozoveho mlieka....

a nema dominika nahodou koliku?
a mlieko All110 je na predpis, do roka ti ho moze pediater na doporucenie gastroenterologa predpisovat uplne normalne, poistovna hradi polovicu sumy, ty polovicu, t.j. okolo 4 eur, uz neviem presne....
mlieko France lait si hradis cele sama, ak si ho vyberies...

mskorica
7. júl 2011

Ahoj adelaine aj my sme mali podozrenie na koliku, zial aj nasa pediatricka, lenze po klasickych veciach ako masaz bruska, pupikova mast, sab simplex, biogia , rektalna rurka, feniklovy cajik a ja neviem co este nic nezaberalo a stav sa nezlesoval. Pediatricka bola taka nerozhodna a radu nedala ako postupovat pri vymene mliek. Tak sme sa na vlastne triko rozhodli pre tento test, ja neviem ci si to nahovarame ale po jednej spapkanej krabici al 110 to bolo o 50% lepsie. Pediatricka nas stale odhovarala ze len treba pockat ono to samo prejde., no pozeraj sa ako sa ti dieta trapi a zvija v krcoch. Kedze mame v rodine tak vysoky vyskyt podla mna stoji za to skusit ten test na intoleranciu. Niekde na nete je pisane ze sucas vylucenia intolerancie, je podanie bezlak. mlieka a nasledne lak na porovnanie stavu. Jo uz som obejdnana na gastro, zial temin je na kramaroch az na sept, tak ideme do sukromnej ambulanicie 18.7 za peniazky. Pre malu spravim hoc co, hadam sa to vyriesi konecne aj za cenu negat testu aspon budeme na istom ze su to len "koliky". Zatial bude mala na al 110, uskodit to ze vraj nemoze. Dik za pomoc

luthien.k
7. júl 2011

@mskorica, malé určitě změna mléka na bezlaktózové uškodit nemůže, ale je dobré zkoušet ho delší dobu, alespoň 14 dní. Máte v rodině (kromě intolerance laktózy) nějaké alergie (jakékoli)/astma/ekzémy? On může být problém i v bílkovině kravského mléka...

mskorica
7. júl 2011

pokial nebudem mat hotovy test na intoleranciu aj pediatricka odporucila bezlak. mliecko, mame v rodine... pele, plesne a psoriaza, takze to mame vesle ☹, pred tym mala pila ha mlieko, NUTRILON HA 1 ale ten ju desne zapekal a potom BEBA HA 1. Som velmi zvedava co nam poviem na gastro uz odpocitavam dni... do 18.7