Intolerancia laktózy

katka13122
16. aug 2008

ako stravujete deticky s intol.laktozy???po precitany co moze a nie,som sa zhrozila 😒 😒

perla200
24. júl 2012

ahoj baby, my sme boli na opätovných testoch po dvoch rokoch....a vysli nam dobré výsledky....čo teraz? myslíte že jej možem dávat normalnu stravu?

adelaine
25. júl 2012

@perla200 ahoj 🙂
to je super sprava 🙂 podla mna postupne zacni, uvidis co bude tolerovat...
prosim ta, tvojej malej robili laktozovy test alebo len vydychovy test? moj maly mal 2 roky, a tiez by som rada zistila, ako sme na tom, lebo sa s dietou trapime od novorodeneckeho veku :(
dakujem za odpoved ;)

perla200
26. júl 2012

@adelaine aj my sme sa trápili od novorodeneckého veku, ano vydychový a bolo to super, mala je už rozumná tak presne plnila pokyny doktorky.... no uvidíme čo bude či vobec niečo bude chciet také

lenask
20. aug 2012

Caute baby neviete mi poradit: Treba bezlaktozove mlieko prevarit alebo nie? Syn ma dva roky a neviem, ci mu ho mozem podat takot "za surova" 🙂

lalus
20. aug 2012

@lenask myslíš normálne bezlaktozové mlieko zo škatule? a prečo by sa malo prevárať? to počujem prvýkrát...my ho pijeme už dva roky a samozrejme rovno zo škatule do pohára 😉

lenask
20. aug 2012

@lalus Áno také normálne bezla. zo škatule. Ja ho idem použiť prvý krát, tak som potrebovala info ako na to. 🙂 Viem, že kravské mlieko sa má prevariť, tak preto sa pýtam na to preváranie... Ale vďaka tvojej infoške som o čosi múdrejšia a mám o starosť menej 😉 Ďakujem

lalus
20. aug 2012

@lenask však to len v dobrom 😎 ani kravské by som neprevárala také zo škatule...ani ročnému dieťaťu. jediné, čo by mi prišlo vhodné prevariť je to čerstvé z mliekomatu 😅

lenask
20. aug 2012

Však ja to aj beriem v dobrom 😵 To kravské som myslela aj ja také z mliekomatu 🙂

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilysk
30. aug 2012

Nevar mliecnu polievku 🙂) Jogurt sa uplne inak vyraba ako mlieko aj maslo ...umele mlieko tiez ,takze hoci vsetko to obsahuje aj laktozu aj albumin moze jej nieco vadit specialne len na tom kravskom .Skus uvarit polieku z kozieho mlieka -da sa kupit v bio obchode a uvidis ci to bude ine ,alebo uvar z bezlaktozoveho mlieka .
Pokial ma hnusnu stolicu z niecoho tak jej to asi sposobuje z nejakeho dovodu traviace potiaze .A co este davas do tej polievky ?Nemoze byt ina zlozka tej polievky pricina?

lilysk
30. aug 2012

@lenask netreba prevarat bezlaktozove mlieko .

xsenova
16. apr 2013

@lilysk @em_ka @lalus @perla200 @adelaine Ahoj 🙂 chcela by som Vas poprosit o radu. Mam 4 mes mimi kt je intolerantne na laktozu a chcela by som zacat s kasickou na vecer. Miminko sa mi casto v noci budi. Ale vsetky kase v obchode su s mliekom 😒 cim ste prikrmovali miminka v zaciatkoch?

lilysk
16. apr 2013

@xsenova Ahoj su v Bio obchododch nemliecne aj v DM alnatura je aj nemliecna .Skus popozerat .Alebo ja osm davala spaldovu krupicu s bezlaktozovym mliekom.

lalus
16. apr 2013

@xsenova tiež sme jedli nemliečne - majú v DM buď babylove alebo aj Hami sa mi zdá, že má asi dve nemliečne. a potom také normálne instantné kaše - pšenová, kukuričná, ryžová a pod. z bio obchodov - zarobené buď vo vode, alebo v bezlaktozovom mlieku. v tom čase sme mali ALL 110

perla200
16. apr 2013

@xsenova ako baby píšu - nemliečne kase a potom sojové jogurty v bio obchodoch najdes...aj v DM

xsenova
16. apr 2013

@perla200 @lalus @lilysk dakujem vam velmi pekne za odpoved 😵 😵

adelaine
16. apr 2013

@xsenova ahoj, su aj nemliecne kase, musis citat zlozenie, ale nam napr. tie kase z drogerii robili zle, hlavne tie viaczrnne...ale kazde babo je ine, ja ak mozem odporucam sinlac kasu.
a sojove vyrobky su pre tak male babo absolutne nevhodne, soja je alergen, moze sa az po 2 roku zivota tusim, ak nie neskor....to uz neviem presne.

xsenova
16. apr 2013

@adelaine moc dik za info 😵 zajtra kupim kasu 😵 😵

adelaine
16. apr 2013

@xsenova nemas za co, vyskusaj, inak, maju ju len v lekarni

beton
16. apr 2013

@xsenova nemliecna instantna kasa rozrobena s vodou. hociktoru mozes kupit, ale aby bola nemliecna. ak chces aj bez cukru a inych "hluposti", tak napr. Ravita vyraba take aj instantne. prva by mala byt bezlepkova, potom postupne pridas.

ivanka.7
16. apr 2013

@adelaine v sinlacu je cukor...
@xsenova su aj nemliecne kase, mavaju to napisane na obaloch (nestle ma ryzovu napr., potom neskor tam maju aj osemzrnnu, aj babylove ma, aj alnatura - ovsenu; ta ryzova je aj bezlepkova... instantne kase tychto "gigantov" velmi nemusim, ale napr. ta ryzova malej celkom chutila).
A mne sa teda osvedcilo davat kasu rano, mojej na vecer nerobila dobre, v zivote mi negrcala a po vecernej kasi dvakrat, takze to nepokladam za nahodu.
Ale najradsej kase teda varim - bud vo vode alebo potom v nejakom rastlinnom mlieku.

adelaine
17. apr 2013

@ivanka.7 cukor, je mam pocit v kazdej instantnej, sladke su vsetky..bud je tam maltodextrin ev ine...kasa bez cukru instatna mam dojem ze ani nie je..
to by si si musela doma urobit, ale nehadam sa...ja kase uz davno neriesim, ja uz mam chalosa, ktory kase neje, pisala som svoj nazor, my sme fungovali na sinlacu a tu sme 🙂

luthien.k
17. apr 2013

@adelaine z nemléčných kaší má cukr snad jen Sinlac, nemléčné bývají většinou neslazené, navíc pokud je alergie na BKM, je třeba být opatrní před karobem ze Sinlacu, protože tam je jisté riziko zkřížené reakce (často si maminky pletou intoleranci laktózy s alergií na bílkovinu kravského mléka). Nejlepší kaše je přímo vařená ze zrn (jáhly - pšeno, rýže, pohanka...) a nebo alespoň z čistých vloček. Instatní kaše procházejí úpravou za vyšších teplot a je tam vyšší riziko, že budou obsahovat akrylamid, jehož účinky nejsou úplně příznivé (ač se stále zkoumají, nicméně je tam velké riziko karcinogenity). Nejlepší je konzumovat jídlo v co nejpřirozenější formě, kam instantní kaše zrovna nepatří 🙂

adelaine
17. apr 2013

@luthien.k maminka co sa pytala pisala ze maju intoleranciu, my mame tiez intoleranciu...
mne su rozdiely medzi diagnozami jasne 🙂 a ved preto som pisala, ze naidealnejsie je doma urobena kasa a pre tak male mimco snad na uvod len ryzova, ta ma vsak mnoho nevyhod, zapeka, moze bolet brusko...

luthien.k
17. apr 2013

@adelaine ono vůbec kaše ve 4 měsících není úplně dobrý nápad, protože děti nemají téměř až do roku věku dost enzymů na trávení složitých sacharidů, škrobů, a ty obiloviny je dost zatěžují, obzvlášť na noc. Jinak leckomu ten rozdíl bohužel jasný není a je daleko víc dětí, co v tomto věku netolerují BKM (mají alergii) než těch, co mají intoleranci laktózy.

ivanka.7
17. apr 2013

@adelaine ja som to nepisala v zlom, len som to konstatovala 🙂 v inej nemliecnej kasi (ryzova od nestle, osemzrnna od nestle, trojzrnna od babylove a ovsena od alnatura) som cukor ani ine sladidlo v zlozeni nenasla - nemam vsetky po ruke, lebo ich malej velmi nedavam, ale snazila som sa nesladit, takze by som si to asi vsimla. Ale teda neviem to na 100%.
A Sinlac maju aj v Bille napr. 🙂

jaja26
8. nov 2013

Prosim Vas ako sa da zistit 7mesacnemu babatku, ci ma intoleranciu laktozy?

elise
18. feb 2014

malému zistili intoleranciu laktozy ale už má 7 rokov je tu niekto taký ? všetko čo som čitala su malinké detičky

bezlaktozac
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bezlaktozac
Odpoveď bola odstránená
Zobraz