Intolerancia laktózy

katka13122
16. aug 2008

ako stravujete deticky s intol.laktozy???po precitany co moze a nie,som sa zhrozila 😒 😒

babulina
21. feb 2010

vcera nam v jednej lekarni povedali ze docasne stopli vyrobu AL110, mate niekto podobnu info?

babulina
22. feb 2010

tak dneska sme obvolali dve lekarne a ti o nicom netusia, tak snad sme dostali povodne mylnu info

perla200
27. feb 2010

no baby my sme sa useli vrátit k france lait bez laktozy....ale to môžme piť len do jedného roku....potom neviem???? 😖

zabka4
13. mar 2010

ahojte baby, ja som mala s malou podobne problemy az na to ze mala len 5 tt ale u nas bola chyba to ze sme jej menili . najskor mala nutrilon ha potom imunofortis zeleny potom sunar a nakoniec hipp, ale stale nam vracala a nevedeli sme preco..potom nam povedali ze ma asi reflux ale mala divne a smradlave stolice. a mala ich strasne moc za den niekedy aj 8-12 krat. a nepriberala. tak ju poslali do nemocnice aj so mnou a tam jej robili vysetrenie. mala velke hnacky a bola tak odvodnena ze nam skoro umrela. nastastie sa dala doporiadku. zahustovali jej mliecko ryzovym odvarom ale to iba chvilku zevraj sa to nesmie stale. a davali jej smectu a potom jej nasadili Nutrilon allergy care. ale mava z neho taku hnedu stolicu a riedku ale nie kazdy den. teda niekedy sa vykaka raz za tri dni a niekedy raz za den.je to normalne? davam jej aj cierny cajik na zahustenie. ale chcem vediet ci je normalne ze je z tohoto mliecka riedka stolica. poradte mi prosim. da ☹ kujem

erikasadek
13. mar 2010

zabka cierny caj 3 mesacnemu dietatu??

perla200
14. mar 2010

zabka my sme z toho mlieka vôbec nekakali....ak nema problémy nema koliky, nebolí ju bruško a neni vyhádzaná tak jej vyhovuje tak to je ok....

ano erika - môj pediatera mi povedal že vsetky bylinkové čaje mam okamžite vyhodit - najväčšie alergény byliny a dať čierny čaj....ale neposlúchla som ho samozrejme....ved ja z čierneho čaju nemôžem spávat a nieto také malé detičky....

babulina
14. apr 2010

babule, co mate za sebou vydychovy test ako ste to zvladli? mame ist o mesiac, a mam z toho des, ze ma byt o hlade a smade a plus ze ma dychat do nejakej masky lebo nasa princezna je citliva ked sa jej niekto chyta hlavky, tak neviem neviem 😅

perla200
18. apr 2010

no babulina....držím palce....a takým malým detom sa robia výdychové testy? a babule ako sa mate? ozaj kolko trvá stiepenie a trávenie laktozy?

safron1
18. apr 2010

Nase dcera pije Allergy digestive care. Je to bezlaktozove mleko a zaroven mleko pro alergiky na BKM, ale nealergickym neuskodi. Je na predpis od lekare a doplaci se cca 150 Kc. Jde koupit i bez predpisu. http://www.docsimon.cz/zbozi/nutrilon-1-allergy...
Maji i dvojku pro starsi deti.

babulina
18. apr 2010

perla, ze najmensiemu co robili tak mal sedem mesiacov, aspon tak mi to nejak lekarka hovorila, som zvedava ako to dopadne
safron, to mliecko mi nic nehovori, na SVK preplaca poistovna len AL110

perla200
19. apr 2010

ale ano babulina preplácajú aj nutrilon allergy care ale je na bielkovinu kravského m lieka tusim....

babulina
19. apr 2010

aha, to som nevedela, nam lekarka povedala ze na intoleranciu iba AL110, asi ked je to na inu diagnozu
nam to AL110 celkom dobre robi, takze ja som s nim spokojna, i tak uz ho moc nepije, viac teraz pije krabicove samo ze bezlaktozove

perla200
19. apr 2010

babulina - to Lmínus? no my pijeme už laktozové hami zatial, ale aj mandlové na ranajky.... uvidíme dokedy bude chciet laktozové....kedže výsledky boli ok🙂

babulina
19. apr 2010

hej hej Lminus, my mame este stale hodne riedku stolicu po normalnom mlieku, alebo ked nieco obsahuje laktozu 😔

perla200
14. máj 2010

no chcela by som vedieť či v kuracom mäse je laktoza a v ktorom pečive? dakujem

babulina
14. máj 2010

perla, v bio mase by laktoza nemala byt, lebo v skutocnosti ide o tie hormonalne injekcie ktore cpu do kuriat aby rychlejsie rastli, tot moje info a pecivo nam bolo povedane ze co sa oznacuje ako vodove je ok, ale v obchode by ti mali dat na poziadanie vediet povedat presne zlozenie

perla200
14. máj 2010

babulina ale ja malej dávam len domáce mäso...teda kuracinu.... takže vlastne najlepsie je kupovat vsetko bio?

babulina
14. máj 2010

co som sa pytala aj na domace maso tak v tej mucke ktorou krmia aj mali chovatelia je uz zakomponovana laktoza, a ta sa vstrebava do masa, ale v akom objeme to netusim, zalezi aj to ci ma mala hranicnu intoleranciu alebo rozsiahlu
niektori ludia s hranicnou intoleranciu su schopni vypit aj poldeci normalneho mlieka a neni im nic, treba si to odsledovat ake mnozstvo znasa, cele to je o pokuse a omyle 😒
ja som nebola taka striktna na maso, a nekupovala som bio, skorej tiez z domaceho chovu od chovatelov kt sme poznali

perla200
21. máj 2010

baby a nemali ste niektoré nutrilon soya?

misellll
27. máj 2010

ahoj holky dneska jsem dovolala s doktorem....(máme velké problémy s bříškem)testy na BKM máme a nyní nám chce dělat ještě na intoleranci laktozy....Prý se to dělá biopsií.Chtěla jsem jen vědět jak se u vás projevuje ta intolerance...Naše malá občas zvrací,někdy více někdy méňě,někdy vůbec,Každý den jí bolí bříško,halvně když je v klidu a nepohybuje se...Kroutí se a pláče...Papáme Bebu sensitiv kde je laktoza obsažená 100g výrobku obsahuje 20,5 laktozy,nevím jestli je to hodně nebo málo,jinak bříško nás bolí od třetího dne v porodnici,laktace se mi rozjela taktéž třetí den....Přečetla jsem si dneska o intoleranci něco na internetu a tam píší,že děti s intolerancí mají většinou i kožní projevy(atopický exem).Naše malá s kůží problémy nemá....Z internetu toho moc nevyčtu spíš bych ráda věděla jak na tom byly vaše dětičky,kdy se to začalo projevovat a jakým způsobem(jestli někdo náhodou neměl podobné projevy)nechci malou zbytečně vyztavovat tý biopsii.Tak,aby to nebylo zbytečné,když to na tu intoleranci nevypadá....díky za každou odpověď 🙂

perla200
27. máj 2010

ahoj misell....nam sa intolerancia zo začiatku prejavovala vyrážkami ale neni to vždy tak....teraz ju mame zase resp. stale a máme krásnu pokožku bez jednej vyrážky.... no 20,5 je velmi vela to mas okolo 20% laktozy ....teda záleží kolko toleruje nasamala toleruje 0% laktozy jedine.... ale ked mate BKM tak musís dávat speci mlieko na bkm - teda tak som to pochopila....napísala si že mame bkm tzm. že mate alergiu či nie? a biopsiu - to som nepočula my sme boli na vydychových testoch a tie sú najpresnejšie čo sa týka intolerancie laktozy.

babulina
27. máj 2010

misell -biopsiou sa potvrdzuje intolerancia lepku teda celiakia, my sme absolvovali vydychovy test tak ako ostatni na potvrdenie intol laktozy (my sme nakoniec dopadli dobre a nema ju)

misellll
27. máj 2010

😕 perla200:omlouvá se špatně jsem to napsala s tou BKM myyslela jsem to,že máme za sebou testy na BKM a ty byly negativní 😅 omlouvám se,že jsem se špatně vyjádřila....Tak nevím proč říkal biopsii 😕 jinak mi jsme s pokožkou nikdy problémy neměli,občas mě tedy doktor upozornil na sušší ložiska na kůži,ale to vždy zmizelo i já si toho občas všimnu,ale žádný ekzem nic nemáme,jen prostě to bříško(doktorům na tom je divné,že kdyby se jednalo pouze o větry,tak by bříško měla tvrdé a nafouklé,ale to Barča nemá) 😕 Zjistili nám dismikrobii,ale ta po užívání probiotik se zlepšila,ale problémy přetrvávají stále,někdy je to horší a někdy lepší,byly období,kdy to bylo docela dobrý,ale to už je tak dva měsíce na zpátek,trápí nás to už od třetího dne po narození a právě,že tři dny jsem nekojila až když jsem začala kojit tak to začalo,od třetího dne je na tý bebě sensitiv,ale zlepšení žádné....Tak nevím jestli to může být ta intolerance,je divné,že by opravdu měla jen to bříško,ale zase třeba,co já vím,každopádně si říkám,že by se to mělo zkusit a můžu se zeptat jak se provádí to dechový test? 😕 Nedokážu si to nějak představit 😕

misellll
27. máj 2010

bublina:Tak to je dobře,že u vás se to nepotvrdilo 🙂

misellll
27. máj 2010

jinak jsem zapomněla napsat,že malá i docela často zvrací....Když byla malinká bylo to minimálně jednou denně,nyní už tolik ne ale když to na ní příjde,tak klidně i třikrát denně,pak je zas chvíli klid a najednou zas ☹

misellll
28. máj 2010

chtěla jsem napsat že je na bebě od třetího měsíce ne dne 😅

sanym
1. jún 2010

Ahojte. Chcem sa spýtať akým vyšetrením vašim deťom zistili intoleranciu laktózy. Môj starší syn má celiakiu a aj mladší má od narodenia tráviace problémy, ale krvné testy na celiakiu má negatívne. Tak som rozmýšľala, či by nemohlo ísť o intoleranciu laktózy. Chodíme na gastro do Košíc a tam nám lekárka povedala, že u nich sa intolerancia laktózy zisťuje len biopsiou tenkého čreva, čo sa mi teda zdá dosť drastické robiť kvôli tomu ani nie dvojročnému dieťaťu biopsiu v celkovej anestézii. Preto by som malému chcela dať urobiť výdychový laktózo-tolerančný test, ale lekárka mi povedala, že sa to robí len v Bratislave. Prosím vás, nemáte s týmto testom niektorá skúsenosť - neviete poradiť, kde to robia a ako to prebieha. Ďakujem.

perla200
1. jún 2010

sanym - my sme mali vydychový test - je najspolahlivejsí na intoleranciu laktozy.... u nás v NZ to robia a vsade podla mna

babulina
1. jún 2010

@sanym - my sme vsetky s detickami absolvovali vydychovy test, my konkretne v BA, biopsiu prvykrat prednedavno spominala missel a to som pocula prvykrat a mam pocit ze aj ostatne mamicky
co sa tyka vydychoveho testu, tak nalacno dieta vypije koncentrovanu laktozu davka zavisi od hmotnosti dietata (nam to dali to dvojdecoveho pohara) a nasledne sa po 30minutach dycha kvazi do kyslikovej masky par sekund (cim mladsie dieta tym ratat s dlhsim casom lebo dietat tak velmi nespolupracuje), test trva 2,5hodiny, hodnoty sa zaznamenavaju do tabulky a lekar to hned vyhodnoti, pocas celeho testu nesmie nic jest a pit, a prve fukanie je bez vypitania koncentratu aby sa dali porovnat hodnoty, v BA sa to robi iba na kramaroch a je to bezplatne
inak pokial si chces overit len tak ci ide o intoleranciu, vysad malemu mlieko na 3-4dni a potom mu ho daj a uvidis ako zareaguje - hnacka, zvracanie - ak nie tak je mala pravdepodobnost ze by to bolo prave ono, vydychovy test pokial viem je 100percentny

sanym
2. jún 2010

perla, babulina: ďakujem za info
Čo sa týka toho vysadenia mliečnych výrobkov, u nás je problém ten, že malého stále kojím, takže keď aj vysadím mliečne výrobky, problém mu môže robiť laktóza v mojom mliečku, preto by som chcela ten test. Ale lekárka na mňa pozerala, akoby som od nej chcela neviem čo - že snáď nechcem ísť kvôli tomu až do Ba - no ja by som išla kdekoľvek, len aby som už konečne vedela, čo Maroškovi vlastne je. Na to mi povedala, že nemám stresovať a vymýšľať diagnózy. 😠 No to sa jej povie.