Intolerancia laktózy

amore61
27. okt 2012

Zdravim vas maminky, dcerke zistili v 2 mesiacoch intoleranciu laktozy nasadili nam mliecko Nutrilon allergy digestive care, malinka ho doteraz uzasne znasa chvalabohu, mno mam problem, mame 6. mesiacov, sme uz na prikrmoch nic ine nerobim len studujem ktore vyrobky co obsahuju....az som sa dostala na vyrobky Nutrilonu tak som si len kukuk ake mlieka este maju a nenasla som toto mliecko pokračovacie,existuje vobec?co teraz bude moja malinka papkosit?nemate niektora skusenost?vopred vam dakujem za odpovede, Miska.

acer11
27. okt 2012

neviem aké sú mliečka,ale neskôr sa vám môžu hodiť výrobky MinusL-je tam od mlieka cez jogurty a syry hadam všetko...

amore61
autor
28. okt 2012

@acer11 Videla som,potom neskor nemam starosť co jej davat lebo su produkty 🙂 len teraz ked je malinka neviem co a jako a u nas gastroenterologicka je na dlhodobej PN a obvodna sa moc dotoho nece montovat je vtom opatrna tak neviem.

lucuska22
28. mar 2013

@amore61 Ahoj chcem sa opytat ako ste na tom s intoleranciou? Zhanam neake informacie nam ju dnes potvrdili..

amore61
autor
28. mar 2013

@lucuska22 ahojky velmi zle,napisem ti vecer ked mi mala zaspinka

lucuska22
28. mar 2013

@amore61 joj moja vazne? No napis budem cakat ....

cecil36
28. mar 2013

@lucuska22 moj syn ju ma, napisa co ta zaujima, rada odpoviem 🙂

lucuska22
28. mar 2013

@cecil36 vazne,pani a co vsetko papa? Lebo ako mne povedali ze mam citat vsetko od cukrikov a ked pozeram tak hadam vsetko co mame doma to obsahuje ☹ som z toho nestastna... A ake mal tie hodnoty? Robili mu to z dychu?

cecil36
28. mar 2013

@lucuska22 moj sladkosti nepapa, je maly a takmer vsade je laktoza, a zas ani to nepotrebuje 😉 My mame 100% laktozu potvrdenu z krvi, proste rovna krivka, robili mu to v nemocke, ked ma 8 mesiacov. Treba sledovat vesetko, a tym myslim naozaj vsetko od cerealii , cez sunku (tu kupujem od firmy le co) az po spenatovy pretlak. Dokonca som uz mlieko objavila aj v jahodovom caji 😠 Kupujeme iba bezlaktozove vyrobky. My chodime do Rakuska, je to tam lacnejsie a mam to kusok od domu cca 10km. U nas je vyber biedny, ale ak hladas najde. Na Sk asi dostanes len od firmy minus L a tieto vyrobky su dost drahe, ale skus popozerat v bille, tescu a jednote. Moj maly nepije bezlaktozove mliecko, nechuti mu, tak od 8 mesiacov kupujeme ovsene, ryzove, mandlove, spaldove mliecka v DM-ke. Este nam zostalo par plechovic sojoveho Nutrilonu co dostal este na predpis. Je to narocne, ale zvyknes si 😉 A ake ma hodnoty tvoje dietatko?

amore61
autor
28. mar 2013

@lucuska22
@cecil36 no my netolerujeme navyse ani um mlieko s bielkovinou kravskeho mlieka tak to nane vesele a moja má celkovo travenie zle :( ale zas nezruti så cely svet treba si odsledovat co kde je a je to v poho,su omnoho horsie veci choroby budem radi ze len toto nane aj ked aj to by nemuselo byt 🙂

amore61
autor
28. mar 2013

@cecil36
@lucuska22 a nam robili priamy test cez nasogastricku sondu plus odbery ked mala 2.mesiace mala

lucuska22
28. mar 2013

@cecil36
@amore61 pani moji ono je to teda o tom ze musim vsetko cirtat... Nuz asi si clovek musi naozaj zvyknut 🙂 DAkujem za rady 🙂

amore61
autor
28. mar 2013

@lucuska22 neboj zvyknes si behom par tyzdnov budes vtom doma .)

nella27
5. apr 2013

@amore61 ahoj, chcela by som sa spýtať, ako si zistila, že s maličkou dačo nie je v poriadku? Teda aké mala príznaky tej intoleranicie? Pytam sa preto, že mám podozrenie, že mala ju asi má. Veľmi veľa placka, ked sa napapa tak stale tlači a mrnci ako by jej to mliecko nerobilo dobre..prosím nápis mi aké boli príznaky u vašej malej ake mala kako a ako casto kakala..ďakujem veľmi pekné.

amore61
autor
5. apr 2013

@nella27 ajojky no malicka nam odnarodenia vkuse plackala nemala stolice,bola zaplynena ,nic nå koliky a podobne veci nezaberalo,bola neustale rurkovana, vracala potom jej potvtdili reflux no priznaky neustupovali ,mala bola viac a viac zaplynena,uz så nam nedarilo ani rurkovat stolicu nemala åk sa podarilo tak hnusnu zelenosivu zapachajucu stolicu k posledku zapachala ako vajce skazene a bolo taka kasovito slizka,reflux sa zhorsoval,mala nam od bolesti doma odpadavala,po najedeni 1.5 Nato zacali bolesti k posledku,potom uz boli bolesti vkuse tu v Trnave nås odbijali ze sak deti placu tak sme utekali Do Ba ,tedy uz mala hnusnu hnilobnu dtolicu ,tam nemali problem porobili vysetrenia a zistili jej to dufam ze som trolinku pomohla

nella27
5. apr 2013

@amore61 ďakujem za rýchlu odpoveď, no aj naša má reflux tak som tie place pripisovala aj tomu, lenže ona zasa pri každom kojeni strasne tlači na kakanie, čo sa nevie ani poriadne napapat, je strasne zaplynena a talci aj v spanku či už vo dne alebo v noci a spi veľmi nekludne, ked teda spi a to väčšinou na rukách, inak by nespala vôbec. No kakiso má take prazenickove, len dne od rána ho má dáke spenene a hustejsie, ale nezapacha nejak zvlášť divne, tak kyslo mliecno. Myslíš, že to nebude tá intolerancia? A ako robili maličkej testy? Inak ty si z Trnavy? Aj ja som.

amore61
autor
5. apr 2013

@nella27 hej som z Trnavy,no mala mala atypicke stolice lebo pri intolerancii by mali byt redsie no my sme bud nwmali alebo mali tie co som pisala,malej zavadzali sondu cez nos Do zaludka a potom jej odbery robili alé bolo malicka to preto,neviem posudit moze byt intolerantna i nå viac veci a laktoza to zrovna byt nemusi 🙂 a aj Kojis?

nella27
5. apr 2013

@amore61 hej, hej kojim, kojim..mam mliecka az az...no neviem veru, co mam robit..ona zasa neplace az do nepricetna...da sa vzdy dako utisit, niekedy to trva dlhsie, inokedy kratsie..ale ako pisem, nepaci sa mi, ze stale tlaci, ci papa, ci spi..kaka skoro do kazdej pleny a teraz to peniste kako od rana 😒 ...uz som z toho na nervy, aj to grcanie..ale chvala bozku pribera pekne..za mesiac skoro kilo pribrala...tvoja malicka ti priberala? asi nie, ked mala az taketo problémy, ze? A tie testy jej robili v Bratislave? preco jej to nechceli spravit v TT?

amore61
autor
5. apr 2013

@nella27 v Trnave nås odbili ze jej nic nie je ,ohmatal bru ho ,kedze prospievala nebolo dalej pre nich co riesit,näsa mala priberala krasne aj napriek problemom,mno ty ju Kojis tvoje mlieko obsahuje laktozu,musela by si ju odstavit a ax potom by si videla ci je stav lepsi alé urcite toto konzultuj s gastroenterologiou v Bratislave Odporucam Must. Hornovu ,je uzasna.

amore61
autor
5. apr 2013

@nella27 a v Trnave je gastroenterologia zrusena.

nella27
5. apr 2013

@amore61 dakujem, no dufam, ze ju nebudem musiet odstavit, ze to nebude nic vazne, ale ked by sa to teda nezlepsovalo, budeme to musiet riesit...este raz velmi pekne dakujem a este som chcela, ten reflux malickej pretrvava, ci uz jej presiel?

amore61
autor
5. apr 2013

@nella27 Nemate zaco .) Dufam ze sa vam polepsi ,reflux jej vymizol nå prelome 7-8mesiaca a mavala uz Ken tKu zaludocnu skaredu stikutku alé uz aj to zmizlo,drzkajte sa a dajte vediet ako si vodite 🙂

amore61
autor
5. apr 2013
sejbry
5. apr 2013

Ako sa to u vás prejavilo v 2 mesiacoch? Ja som sa na to už pytala dr. MM má alergiu na BKM,dávam Nutrilon HA,od 3 nie je pokračovanie,takže sme stale na 3,ked dam malemu niečo mliečne na 99% očakávam plnú plienku 🙂 Dr. mi povedala,že mam skusiť mlieko bez laktozy kravske,myslím,že rajo má a zistiť teda či nie je alerg.iba na laktozu ,ale ako ste to vy zistili v dvoch mesiacoch?ved nič nepapá,či boli ste na um a podla toho?ja som ešte to mlieko neskusila,ale chystam sa 🙂 používate ho?

nella27
6. apr 2013

@amore61 dakujem, aj vy sa drzkajte 🙂

amore61
autor
6. apr 2013

@nella27 dakujeme 🙂

mmmj
6. apr 2013

su kvapky Laktazan, oni su primarne urcene na nakvapkanie do normalneho mlieka, rozlozia laktozu. Ale daju sa aj rovno dat dietatku spapat predtym ked bude jest nieco s mliekom. Opytaj sa v lekarni, poznam ludi, co ich uzivaju a funguje to, su v pohode.

buba08
6. apr 2013

@cecil36 ahoj,prosím tá aké značky výrobkov kupujes v Rakusku? Tu sa dá kúpiť len L mínus,ale ten výber je fakt slabý. Ďakujem 🙂

amore61
autor
6. apr 2013

@sejbry kojila som tam mas laktozu 🙂 a dokrmovala um 🙂 my sme to nezistili to lekari,mala mala problemy tak sme sli Do Ba a tam to zistili my odzaciatku beriemr Nutrilon allergy digestive care1,pokracujuce nie je alé Do röka sa moze uzivat v pohodke vraveli no co bude po roku neviem lebo dali nam nå skusku Nutrilon low laktos,a tam je pridana bielkovina kravsk.mlieka a moja mala mala rovnake tazkosti ako kedysi ztohto mliecka tak vyzera ze mame plus alergiu nå Bkm 🙂 tak så tesime mno hruza my sme vela rodina mliecna,syrova 🙂

cecil36
6. apr 2013

@nella27 bacha na tie stolice, crievka ked dostavaju laktozu, ktora im skodi, pracuju rychlejsie a potom sa moze stat to co nam, ze sa nam zauzlili crievka 😒 Nie je to sranda. Daj spravit test 😉 A potom ukoncit dojcenie. V mm je viac laktozy ako v kravskom mlieku. A tiez odporucam Hornovu 🙂
@buba08 milfina, minus L, ehrmann .... je toho viac, nieco kupim v hoferi, nieco v spare, nieco v mercur mark 🙂

cecil36
6. apr 2013

@amore61 aj nas priberal, tak kazdy tvrdil, ze nema intoleranciu az po tych zauzlenych crievkach zistili 😠