Je baza alergén? Môžem bazu keď dojčím?

evina313
20. jún 2008

Kočky chcem sa spýtat, či možem v pohode piť bazový sirup ked dojčím. Maleho totiž trapi bruško, tak sa snažim davat si pozor čo zjem. Len neviem či možem bazu. Môžem? 😉

zulok
20. jún 2008

obavam sa , že nie, ono je to vlastne pelovééé. ☹ to ako medík 😒

cistko
20. jún 2008

A moja znama robi synovi /11 mesiacov/ vodu s domacim bazovym sirupom 😅

katrin
20. jún 2008

baza je vysoký alergén, neodporúčam dávať malým deťom.

roasha
20. jún 2008

joj,asi by som tiez bazu neskusala.dcera je alergik,a tiez kazdy doktor nezabudne pripomenut ze ziadny med do cajiku ked je chora.
baza je poriadna pelova bomba. 😅

cistko
20. jún 2008

a co sa moze stat ak ju da???? 😲

nevesta
20. jún 2008

Moze mat reakciu, bud koznu, prip. dychaciu... ja mavam dychaciu, v podstate astmaticky zachvat, nepriala by som nikomu... Aj ked zo sirupu sa mi to zatial nestalo, len ked sa pohybujem dlhsiu dobu v blyzkosti bazovych kvetov... 😔

cistko
20. jún 2008

a ked mu to davala a ziadna reakcia nebola???

nevesta
20. jún 2008

J aneviem, vzdy skusim novy potravinu a ked nieje alergen, davam dalej... ale neviem ako je to s takymito silnymi alergenmi... Asi by nebolo odveci sa spytat, co nato Dr...

roasha
20. jún 2008

ako pise nevesta,vysyp,problem s dychanim.... 😝

cistko
20. jún 2008

Rozpravali sme sa o tom, teraz ked som aj ja doma robila bazovy sirup no a ona ze to detom dava tak som sa pytala ci aj tomu mladsiemu a ze ano v pohode, nie casto ale dava. No a mna ani nenapadlo divit sa nad bazou lebo som nemala ani tusenie ze je to alergen ale divila som sa ze mu uz dava neprevarenu vodu.... 😀

maruskak
20. jún 2008

Ahojte, ja som si bazovym sirupom sladila caj, jedna az dve lyzicky, pocas dojcenia a malemu to nerobilo nic. Baza posobi mocopudne a precistuje oblicky, maly z toho viac cural, no nezbadala som ziadnu reakciu, keby nieco bolo, tak to hned vylucim,dokonca som sa pytala lekarky a ta mi povedala, ze ak nebadam nejake zmeny, mozem kludne uzivat, baza zevraj posilnuje obranyschopnost babatka, tak neviem 😉 . Kazde babatko je ine. Najlepsie je asi skusit. Bazovy sirup robila mama a uzivala som ho asi 3,5 mesiaca

kattom
20. jún 2008

baza je vysoky alergen. ja som nikdy na nu nemala reakciu ale pocas tehotenstva som dostala taku koznu reakciu z bazoveho sirupu, ze mi museli davat hormonalne lieky na to - lebo sa to nechcelo hojit. odvtedy sa baze radsej vyhybam, aj ked mi chuti. a malemu radsej nedam minimalne do troch rokov, ak by mal geny podedene po mne

cistko
21. jún 2008

maruskak presne tak mi to zdovodnila ta kamoska, vraj je to na csitej prirodnej baze ten sirup a obsahuje vitamin C a posilnuje obranyschopnost babatka....tak som z toho jelen 😅

bubba
21. jún 2008

ja si tiez myslim,ze pokial sa nepodava priamo,tak matkino telo to dokaze celkom dobre odfiltrovat 😉 ja by som sa nebala pit ten sirup(keby mi chutil)inac teraz som robila med a je celkom dobryyyyyyyyyyy

lindulak
21. jún 2008

Podla toho, ci mate v rodine alergie. Ja napr. med jem. A tiez vajce, cokoladu a pod. a nikdy mala nemala problem. Ale teraz som si dala jahody a vyhadzala sa mi ☹ A jednej kamoskinej kamoske sa mala vyhadzala z maku. Je to vzdy tak trochu loteria. Vsetky alergeny obmedzit nemozme, lebo by sme mali fakt chudobnu stravu 😝

poleva
4. aug 2012

bazový sirup ? máte skúsenosti ? pre dvojročné deti,vdaka