Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je časté kojenie 7-dňového bábätka normálne?

Novorodenec (narodenie - 28. deň)KojenieNočné dojčenie
bebe99
23. mar 2020

ahojte mala ma 7. deň a takmeôr stále chce aby som ju kojila - dnes pýtala o 00:25, 04:00, 08:22, _ toieto časy su v poriadku no potom od rana pýta jesť o 8:22, 9:45, 10:30 ....tieto posledne časy je kojena vždy po 15 minutách...je to v pohode? nieje to moc ked ju kojim kazdu hodinu po 15 min?

majamat
23. mar 2020

syn mojej sestry takto pyta paoat koji sa skoro stale a to aj v noci. uz je z neho zufala.

bebe99
autor
23. mar 2020

@majamat a je to v pohode

simona92101
23. mar 2020

@bebe99 to ze je casto a dlho na prsniku neznamena ze aj tolko papa.treba odvazit po kojeni ci a kolko vypilo.niektore deti nepiju,len dudkaju a tak sa ukludnuju.ked pyta,treba dat,este je malinka,a castym prikladanim sa aj podporuje tvorba mlieka.

noemi155
23. mar 2020

Neboj nič,ja som mala tiež malú stále na prsníku,tiež si vyžadovala moju blízkosť...
Pred 2 mesiacom sa to ustálilo počas dňa,ale potom po tej 18 hod tiež len prso zase chcela ,ale ono sa to stále mení
Len pekne krm,aspoň budes mat pekne mliecko a je to pre malinké len prospešné

pribinak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
23. mar 2020

Je to ok, ona má maličký žalúdok, musí často piť.

dada7701
23. mar 2020

treba vydržať, aj moja malá bola taká...ved je to ešte malinké babatko, zoznamujete sa, potrebuje Vás cítiť, upokojiť sa...nebojte nebude to trvať večne, užívajte si to, aj ja som z toho bola zúfala, ale pochopila som, že to tak má byť a nebude to stále tak....vydržať,vydržať..nie je to ľahké, ked pomaly nemôžem ísť ani na WC, jest....veľa trpezlivosti prajem...

smejko25
23. mar 2020

@bebe99 ako pisu baby dietatko obzvlast novorodeniatko ked chce prso tak nie len na papanie ale aj na ukludnenie, mojkanie atd 🙂 citi tvoju blizkost je spokojne 🙂 a tiez je to dobre pre teba a tvorbu mlieka 🙂
V dnesnej dobe to uz nieje ako kedysi ze striktne prikladat kazde 3 hodiny...mne tiez moja zo zaciatku bola stale na prse 🙂

smejko25
23. mar 2020

@dada7701 presne tak dietatkopotrebuje citit nasu blizkost ❤️ Ved doteraz bolo v brusku ukryte pred svetom a odrazu prislo do niecoho noveho nepoznaneho 🙂 Kazda jedna vec co je pre teba bezna je pre neho totalne nove

margaretka_
23. mar 2020

Je uplne normalne, ze sa male babatka dojcia casto. Tiež som z toho bola pri prvom zufala a myslela si, ze to nie je ok. Ale je. Obe moje deti sa dojcili hlavne prve tyzdne a mesiace casto a vela 🙂 pri prvom som si tiez zapisovala cas a hladela na to s hrozou, ze aj najedene dieta je schopne znova si pytat o 10 minut. Pri druhom uz hodiny vobec neriesim a ani nepocitam kolko krat som v noci hore a je mi lepsie, ze to neviem 😀

majamat
23. mar 2020

@bebe99 neviem, ved preto pisem, ze aj on to robi, ze im je to divne. on ma len 5t a teda za ten cas pribral uz viac ako 1kg. nevedia presne, lebo nema vahu pre babatka.

majamat
23. mar 2020

@simona92101
@smejko25 no syn mojej dcery je nielen prisaty,a le stale aj taha mlieko a vela pribera. neviem presne, ale je mozne, ze za 5t pribral uz aj 1,5kg.

smejko25
23. mar 2020

@majamat cisto kojene babätko sa nikdy nepreje 🙂 tak mi to hovorili v porodnici aj nasa doktorka 🙂
Aj moja tak priberala a nieje znej ziadny tucko 🙂 neboj nic babätko nie vzdy papka niekedy proste si len dudluje ukludnuje sa 🙂

majamat
23. mar 2020

toto mi sestra pisala.

napriek tomu sa kojil s prestávkami (fakt malými) od 19.00 do polnoci...ako ho položím do postieľky uspatého, tak rev a papať...za celý deň sa nedostanem k jedlu, pitiu, robote.

a vraj nepapa,a le doslova hlta to mlieko. uz ked mal 3t vyzera, ze mal navrch viac ako 1kg od hmotnosti po prepusteni.

majamat
23. mar 2020

@smejko25 no pediater mojho synovca ma iny naor. sestra u neho este enbola, lebo jej teraz poradnu zrusili, ale on je na toto vraj prisny. aj moja dcera priberala niekedy vela,a le maximlane 1kg za mesiac.

dupinka
23. mar 2020

Treba zistiť, či dieťatko aj reálne pije alebo len cucká (odvážiť), či je správne prisaté a nie je nejaký technický problém s dojčením. Možno by ste mali trochu počkať keď sa odtiahne, či si len nedalo pauzu a bude pokračovať ďalej, alebo naozaj skončilo..Je ešte maličké, spolu sa to naučíte 😉

smejko25
23. mar 2020

@majamat vies co robte ako chcete 🙂 kludne mu davaj kazde 3 hodiny ale potom tu nevypisuj ze ti dieta vjednom kuse reve 🤷‍♀️ Ty nechces radu ty chces len vymyslat....
Moja sa narodila 4kg cize velke babätko a potrebovala vela papat....a co teaz som jej nemala davat lebo niekomu yb sa zdala tucna ????
Ako ti hovorim CISTO kojene dieta nikdy nebude mat nadvahu (teda myslim v tych prvych mesiacoch nie 3 rokoch aby sme sa chapali)

majamat
23. mar 2020

@smejko25 akoze mas nejake psychicke problemy? to co je za odpoed? a s tymi 3 hodinami si si to doslova vymyslela. ja neviem kto tu co o tom pisal, okrem teba.
a aj dieta a aj kojene moze mat nadvahu. a dokona existuju aj poruchy pri ktorych je nadvaha prejav ochorenia.

smejko25
23. mar 2020

@majamat nemusis ma hned urazat ja som ta tiez neurazala...tak sa spamätaj 🤦‍♀️
Nevymyslela opytaj sa starsich zien ako to bolo kedysi ze sa odporucalo kazde 3 hodiny kojit nie skor ani neskor 🙂 takze nemam to zbrucha a ani som nikde nepovedala ze to este niekto hovoril...
Ja som ti pisala ze nie jeden lekar mi povedal ze CISTO kojene dieta zo zaciatku nemoze byt tucne ked je len kojene....som ta chcela podporit aby si nemala obavy ale aby si dieta proste prikladala a neriesila lebo nie vzdy babätko papa niekedy potrebuje citit mamku....

smejko25
23. mar 2020

@majamat aj preto som uviedla ako priklad 3 hodiny ze ked nechces mat dieta stale na prse tak ho tam proste nedavaj a hotovo....ale sa potom necuduj ze bude vyplakane kedze prso je pre neho momentalne stred vesmiru

majamat
23. mar 2020

@smejko25 si precitaj co si napisala, podomyslala si si nieco co nikto nenapisal. len tak mimochodom, aj som nepisala o mojom dietati a nie som ani autorka prispevku, ktora hlada pomoc a ma strach, ci ej jej dieta vporiadku.
a ano, dieta chce citit matku, ale take dieta je prisate a nie stale papa,a le ked dieta vyslovene stale papa, tak to o niecom inom.

evkao
23. mar 2020

@bebe99 joooj, tvoja mala ma este len 7 dni.... moj drobec bol cele prve 4 mesiace na mne nalepeny, na zaciatku naozaj skoro kazdu hodinu, neskor cez den kazdu hodinku a pol, v noci som k nemu vstavala bezne aj 6-7x, bola som ako zombie 😀 ....a je to uplne zdrave dieta, nic mu nie, ani nema nadvahu (aj ked spociatku priberal 300g za tyzden - aj pediatricka povedala, ze je to uplne v poriadku), neskor ked zacal lozit, hybat sa, chodit, sa prirodzene to priberanie spomalilo, v roku mal ledva 9kg... a kojila som ho do 15 mesiacov 🙂

margaretka_
23. mar 2020

@majamat mne vyslovene sestricka u pediatra povedala, ze cisto dojcene dieta m9ze mat aj 100 kg, to je v pohode, neberie sa to ako nadvaha. Moj druhy sa narodil ako 4.5 kg a 56 cm. Ako rocny mal asi 13, neviem presne. Priberal rychlo a vela a bol mimo vsetkych tabuliek. Vela pil mlieka. Dr to vobec nepovazuje za nejaky problem. Prvy syn bol tiez valibuk, ale tento je cely vacsi 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre