Je dôležité naučiť bábo aj na druhý prsník?

andaluziana
18. okt 2013

https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/v-akych-casovych-intervaloch-mam-dojcit/ :

zatial sme len druhy den po porode a nechce moct tiect co skusat?
a ma tendenciu chciet len z jedneho..
je dolezite skusat naucit aj na druhy?

magic08
18. okt 2013

Prve dni po porode ma matka len kolostrum, je to huste, zlte a dietatu to staci. Az na cca 3. den po porode sa prsniky naleju mliekom. A ano je dolezite prikladat na oba prsniky, aby sa mlieko rozbehlo rovnomerne a aby v tom druhom nevyprazdnovanom nevznikol zapal.

zuzik307
18. okt 2013

najlepsie by bolo kontaktovat laktacnu poradkynu, bud priamo v nemocnici, alebo vyhladat na mamila.sk...pride, pozrie, ukaze co a ako 😉

nivalis
18. okt 2013

Urcite by som prikladala rovnako k obom prsnikom. Nie je dobre, ked dieta preferuje jeden- lebo ten druhy sa potom neumerne plni a sposobuje to problemy 😒 Mne pri prvom babenku nabehlo mliecko az na 5ty den, pri druhom uz na druhy den... to je individualne 😉 ale prikladala som od prveho dna kazde 2hodiny a postupne sa to rozbehlo a stabilizovalo 😀 kojili sme sa 9mesiacov /u oboch/ a prestali sme lebo uz drobci nechceli 😉 drzim palce- len vydrzat 😉

adkasmolka
18. okt 2013

urcite z oboch. Jeden prsnik som mala slabsi (aj mensi) a kazali mi najprv nan prikladat a az potom na druhy (ten plnsi). Stym mensim som mavala aj trouble ako zapal, hrcky.. Ten plnsi byval v pohode 😵 Kratko sme sa kojili, syn ma sam odstavil. Skoda ☹ Tak snad pri druhom si to uzijem 😵

rosienka
18. okt 2013

to je este skoro vraviet o tendencii, ale rozhodne treba ponukat oba, je to lepsie aj pre teba a urcite budes mat tak viac mliecka. keby jeden odmietalo dlhsie, hned kontaktuj LP.