Je kojenie 100% antikoncepcia?

bibula
29. mar 2007

dievcence ako je to s vami?ondrik sa narodil 1,1,07,plne kojim,menzes stale nemam.cele sestonedelie som vsak prekrvacala 😉
myslite,ze je to 100% antikoncepcia?viem,ze teoreticky by to tak malo byt,no v praxi neviem,neviem.... 😀 😅

jasminke
3. jún 2008

a ako je to s MS, po orvom raze vam hned nabehol normalny cyklus, alebo vam zvykne aj meskat?
bojim - bojim.... 😨

duskaf
3. jún 2008

vierkaa, u mňa je to rovnako. Pri Filipkovi sa cyklus obnovil až presne po roku, tak uvidíme ako teraz.

sammy
6. jún 2008

Je mozne, ze mam kvoli kojeniu uplne zblbnuty cyklus?
Prvy menzes som dostala, ked mala mala 5 mesiacov, druhy prisiel na 39. den, treti stale cakam a nic. Dnes je to 41. den. Tehotenstvo sice vylucujem, ale pre istotu som si pred chvilou robila test - negativny. Je to normalne? Ak nebude do pondelka nic, idem k doktorke, len teda uz som aj vystrasena, ci to mam brat, ze stava sa alebo mam cakat nejake zdrav. problemy ☹

janka1874
6. jún 2008

sammy asi to tak bude lebo aj ja som to počula a som na tom trošku podobne prvý krát som mala manzes keď malá mala 4 mesiace a zatiaľ stále nič a pritom tehotná byť nemôžem lebo beriem cerazete (antikoncepcia popri kojeni) a aj tak si dávame pozor pre istotu
ale aj kamoška to tak mávala nepravidelne aj viac ako rok lebo stále kojila no neviem asi tiež zavolám doktorke a zistím či to fakt tak môže byť

majula009
9. nov 2008

Caute, ja som dostala mrchu vcera okolo polnoci a kukala som ako vyorana myš pretože stale kojim, plno. mala bude mat 4 mesiace a zda sa mi to velmi skoro, no čo uz, musim sa s tym vyrovnat. Akurat ze ma priserne bolelo brucho, zaspominala som si na kontrakcie a hlava mi ide prasknut cely den. Mala bola priserne zla vcera plakala a plakala a zaspala mi az o pol desiatej, takze ja si myslim ze je to oprave kvoli tomu, inokedy mi zaspinka upln ebez problemov. Uz o 20 tej spinka, vcera to bol des, dnes bola zase cez den placliva, vecer sice zaspala na cas ale zase moc toho nezjedla. Takze som smutnaaaaaaaaa, preco niekto kramuje az po roku a ja uz musim tak skoro???? 😢 😢 😢

aniel
10. nov 2008

tak aj ja sa hlásim .Malá má 16 mesiacov a zatial nič.DúFAM ,žE EšTE BUDEM MAť DLHO POKOJ ,ALEnemôžeš sa na kojenie spoliehať.Ja tiež nič neužívam a preto často kupujem testy 😉

ikke
11. nov 2008

petttra • 1d • Dnes o 10:02
prepacte, ze nazyvam intimnu temu takto uz v nadpise, ale chcela by som vediet: kojim uz 9 mesiaciov a dostala som menstruaciu. ci je to znak konca tvorby mlieka a ci mam skoncit s kojenim. dakujem

zuzka1. • 1d • Dnes o 10:13
samozrejme, ze nemas, pokial mas mliekco krasne koj dalej, ja som sice dostala v 3 mesiaci menzes a nasledne som musela zacat dokrmovta, teraz sme en na flasi, ale pokial by bolo vsetko ok, kojila by som stale!!!!pekne s akojte!!!!

adriana84 • 1d • Dnes o 10:16
petttra ja som dostala menstruaciu mesiac po tom,co sa mala narodila a teraz ma takmer 9.mesiacov a stale kojim,takze vobec to nie je znak konca tvorby mlieka

tucniacik • 1d • Dnes o 10:22
pettra, ja som tiez plne kojila a ked mala natalka 8mes dostala som prvy menzes..a kojim stale dalej,ajked uz iba rano a vecer, a je pravda ze odvtedy mam mliecka menej, ale kojim aj tak...v tom case som aj vynechala nocne kojenie lebo som ucila malu spat podla knihy kazde dieta sa vie naucit spat, a tym sa mi tiez znizila produkcia...
aspon raz som mala v noci kojit... takze koj dalej, a koj aspon raz v noci aby ti ta produkcia neklesla...

daskak • 2d • Dnes o 10:46
ahoj, ja som menstruaciu dostala hned po 6 tyzdnoch a kojim do dnes, takze pokial budes mat mliecko tak neprestavaj. akurat ked mam svoj tyzden tak prve dva tri dni je maly nervoznejsi a horsie papa

adriana84 • 1d • Dnes o 11:12
ja uz tiez malu nekojim v noci,kedze prespi celu,ale nejako to neovplyvnilo tvorbu mliecka,tak asi je to dost individualne

petttra • 1d • Dnes o 14:05
dakujem všetkym inak ja v noci vstavam a kojim asi 3x, mala je nejaka nepokojna (idu aj zuby), ale ako ste docoelili, ze kojite iba rano a vcer a v noci nie? kolko mali vaše deti?

nevesta • 1d • Dnes o 14:08
A k odburavaniu nocneho kojenia https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... - 35k -

bodka13
12. nov 2008

Majula myslím že malá bola nervozna z teba,nerozmýšľaj nad tým že by sa zmenila kvalita mlieka-dieťaťu vždy to tvoje vyhovuje!Môj malý keď bol nespokojný tak som si ho vždy priložila,on si párkrát cucol a bol ok,neboj nezamieňal si to s hračkou-vždy vedel že to nie je na hranie a dudlovanie./Keď ma prvýkrát pohrýzol pohrozila som mu a schovala prsník pod tričko,potom keď začal šibalsky pokukovať že čo by vymyslel stačilo urobiť nono-to som sa nejako moc rozpísala/
Petttra: malý si to nejako upravil sám,že asi od 10mes sme kojili 1 a vo výnimočných stavoch=zuby 2x
-kojila som ho do 15mes:ráno,pred popolud.spánkom,večer,v noci ale boli aj kritické dni keď to bolo častejšie
Teraz už len spomínam,už má 5rokov ale stále je taký prítulný=maznoško,starší je už frajer-má 8 🙂

denisocka
26. dec 2008

baby,malý ma rok a stále kojím a nemám menzes,kamošky čo maju tak stare deti a koja,krámy už dávno maju,je to normálne nemať ich ? som síce rada,šak skoro 2 roky okrem šestonedelia nemám kramy,ale takto to je aj ťažko vydedukovať,či sme sa nepošmykli 😀

aniel
26. dec 2008

moja malá má 18 mesiacov a tiež kojím a nemám krámy a testy kupujem ako na páse
😉 😉

majcik
29. dec 2008

Joooj, baby, tak si to este uzivajte bez vloziek 🙂

Ja som dostala prvu menstruaciu po porode presne o 5 mesiacov, napriek tomu, ze som velmi casto a aj v noci kojila, takze je to velmi individualne. Cyklus mi blbne, je nepravidelny - od 27 do 45 dni, takze nic moc. Gynekologicka mi povedala, ze pri kojeni to moze byt a ze sa ma chodit kazde 3-4 mesiace ukazat, kym sa to nespravidelni.

Pri menstruacii registrujem menej mliecka ako inokedy, ale maly papa aj tak a prijemna zmena - zatial som ani raz nemala hrozne krce pri MS, ktore ma trapili pred otehotnenim, tak dufam, ze to tak ostane aj nadalej. Predtym som bez ibalginu nemohla existovat a teraz nastastie je to celkom fajn. Pocitujem slabsie bolesti brucha, ale to sa da zvladnut aj bez tabletky. Asi som v tomto smere jedna z 25% zien.

adoracion
29. dec 2008

Ja som tiez dostala menstruaciu 10 tyzdnov po porode a tiez plne kojim. Jedinou vyhodou je vsak ze je uplne bezbolesti a pritom pred tehom som mavala strastne bolesti

lienka55
30. dec 2008

Ja som menzes dostala 5mes. po porode,este stale kojim.Na zaciatku mi odmietal mliecko pri menzese vraj ma inu chut ale potom si zvykol.Menzes mavam velmi silny a bolestivy co bol pravy opak pred tehu.

matidami
30. dec 2008

ja som pri prvom dostala menzes o 9 mesiacov, ked som prestala kojiť a teraz znova kojím už 4 mesiace a ešte som nedostala, čo som veľmi rada 🙂

matidami
30. dec 2008

o 9 mesiacov po pôrode som myslela 😉

lucinka1104
30. dec 2008

ja trochu odveci neviemte či má zmysel meriať BT , keď stále kojím????Ja tiež neberiem nič, mrchu som dostala po 5,5 mesiaci a od vtedy nič akurát sikaždý mesiac pripadám byť tehu stále kupujem testty a už ma to nebaví takmeriam Bt no nejaké bludy mi vzchádyajú posledných 20 dní mam každý deň 36,6 😒
My by sme totiž už chceli znovu otehotnieť a neviem či mávam ovu,keď kojím. Kojím tak 4-5 x denne

simonn
1. jan 2009

Ahojte.Moja malicka ma 3 mesiace.Kojim a este som stale nedostala ms.

majcik
1. jan 2009

Lucinka - ako Ti funguje cyklus? Pravidelne ci ani nie? Neskusala si aj ovulacny test?

lucinka1104
2. jan 2009

majcik ja mrchu nemám 😒 mala som len ray Bt stále 36,6 ani sa nehne

alica147
2. jan 2009

simonn moj malý bude mať sedem mesiacov,kojím a ešte som ms nedostala

lucinka podla tej teploty asi ovuláciu ešte nemáš a vraj je doležité nočne kojenie čo určite v noci kojíš

lucinka1104
2. jan 2009

alica no kojím v noci 2 x

alica147
2. jan 2009

tak ono vraj hlavne to nočne kojenie ak je tak nemusí byť ovulácia a teplota tomu nasvedčuje,podla mna to nemusíš riešiť meraním teploty čo je dosť unavné-poznám to ,raz za 6-8 týždnov si urob test aby si vedela či si alebo nie si tehu; teda ja by som to asi takto riešila

lucinka1104
2. jan 2009

ali ja si aj robím, lebo 2 cykli som asi mala, keď som mal bt 36,8 - 37,1....až tak ma to nesúry ,ale do leta by sme vážne chcleli, predsa má muž o 11 rokov viac ako ja.....môj prváý má teraz zápal obydvoch ušiek tak sa veľmi trápime a vieš ani neviem či má zmzslem meriať BT , keĎ ja naspím dokopy tak 3 hod denne

miresta
2. jan 2009

Ja som moju malú kojila len 3 mesiace a menzes som nedostala ani na piaty, tak mi potom už gynekológ pichol vyvolavačku. Dostala som , ale na druhý mesiac rovnaký problém, znova vyvolávačka, a teraz je to už v poriadku. Samozrejme vždy mi dopredu brali krv či nie je mimino na ceste.
A neviem kto sa pýtal či pošas šestonedelia neotehotneje, a veľa vás tu vraví že je to zaručená antikoncepcia, tak s tým nesuhlasím, pretože moja kamarátka má 3 deti a dve z toho sú splodené presne počas šestonedelia.

alica147
2. jan 2009

aha tak potom to može byť skreslené,už si to po 15rokoch až tak nepamätám ale uším musíš min 6hod ležať
o synčekovi som čítala čo si písala v inej teme,joj to je hrozne ked su detičky choré,nech sa skoro uzdraví ☹

alica147
2. jan 2009

miresta suhlasím s tebou tak určite ani 600 ani dojčenie by som za antikoncepciu nepovažovala a už vobec nie za zaručenúú

lucinka1104
2. jan 2009

babenky 😉 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😢 😢 😢

alica147
2. jan 2009

držim palce nech sa vám to podarí čo najskor ako si želate 😉

aniel
2. jan 2009

ja tiež kojenie nepovažujem za antikoncepciu,ale ten názor,že keď v noci kojíš neotehotnieš je zaujímavý,to by som brala 😉

marse
30. jan 2009

mam jednu otazku na mamicky ktore uz dlhsie nekoja, ako je to s nimi u pravidelnosti menzesu...ja nekojim mesiac...chcem vediet za aky cas sa ten cyklus upravi a bude pravidelny opat...lebo teraz mam tak kazde 2 mesiace