Je kojenie 100% antikoncepcia?

bibula
29. mar 2007

dievcence ako je to s vami?ondrik sa narodil 1,1,07,plne kojim,menzes stale nemam.cele sestonedelie som vsak prekrvacala 😉
myslite,ze je to 100% antikoncepcia?viem,ze teoreticky by to tak malo byt,no v praxi neviem,neviem.... 😀 😅

gabika146
29. mar 2007

ja som rodila v auguste a menzes som dostala az tento rok vo februari asle sestonedelie bolo za vsetko tabletky som si nedala

danciacik
29. mar 2007

Bibula nechcem ťa sklamať, ale minule som čítala jednu štúdiu a tam bolo uvedené, že ženy si mysleli, že v období šestonedelia a kojenia im netreba žiadnu ochranu a keď prišli po šestonedelí ku gynekológovi na prehliadku tak už boli opäť tehotné.
Mňa by však zaujímala jedna vec: keď už kojím iba tak raz za deň, nemala by mi už mrcha prísť? 😕

bibula
autor
29. mar 2007

😀 asi este nemusi.....podla mna je vsetko individualne.

prave tomu chcem predist,dalsi porod...brrrrr 😒

tretulka
29. mar 2007

bibula, presne ako hovori danciacik, kojenie nie je antikoncepcia, ak nechces byt znovu tehulka, tak sa treba chranit...
gabika - ja som rodila tiez v auguste, este kojim a mrchu nemam...ktovie kedy pride...

bibula
autor
29. mar 2007

veeeru,asapon co sa mna tyka,nemusi ani chodit 😉 😀

nathalie111
29. mar 2007

ja som rodila 26.11 a menzes som dostala koncom januara..vo februari na den presne a v marci nic...teda az s tyzdnovym meskanim,ale poviem vam,aj test som si preistotu urobila.... 😕
a tiez plne kojim...takze je to fakt neskutocne individualne..... 😒

mracik
29. mar 2007

bibula, kojenie nie je 100% antikoncepcia, ale pri dodržiavaní určitých zásad môže byť spoľahlivá na asi 98% do šiestich mesiacov dieťatka. Už som to rozoberala tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
ak by ťa to zaujímalo

inak ja som dostala menštruáciu po roku a pol

maca793
31. mar 2007

ja som dostala mrchu po 4 mesiacoch od doby,čo som prestala kojiť. stále ju nemám pravidelnú. príde raz za dva mesiace alebo vôbec. jeden mesiac krvácam a druhý len špiním1-2dni a to je všetko.
kojenie nie je anti a treba sa chrániť.
moja kamoška kojí už 16 mesiac dcérku a mrchu ešte nedostala a hlavu si z toho nerobí. takže je to individuálne.
po cisaráku po dvojičkách som mrchu dostala hneď po 6-nedielke, nekojila som ich lebo som mala silný zápal prsníkov. mrcha chodila každý mesiac na návštevu pravidelne načas.

escada17
31. mar 2007

ja som kojila, ale menzes som dostala asi dva mesiace po porode, asi dva tyzdne po sestonedeli, tiez som sa cudovala..

lienka.
1. apr 2007

ja som rodila 16.1 po sestonedeli bola pauza a teraz 2 den spinim malicko mam to ratat ako menzes?este dojcim.

escada17
1. apr 2007

lienka, ja neviem, nemala by si spinit, ked uz skoncilo krvacanie po sestonedeli...mozno sa ti ozaj menzes rozbieha, apson ja uz tomu verim, kedze som ho samam normalne dostala...

certica
1. apr 2007

lienka, moze byt. ja som kojila 8 mes. a aj napriek tomu som MS dostala hned po sestonedeli, ale normalka krvacanie. po porode som sa cistila len necely tyzden.

escada17
1. apr 2007

certi, ja som mala spinenie po porode - teda krvacanie v sestonedeli, takmer tri tyzdne...lekarka nechapala...dokonca mi preslo a o par dni zase zacalo, no mezes az asi 8 tt od porodu...sila...som si myslela, ze tym, ze som mala malinko mlieka. Som zvedava, ci teraz sa mi uz mlieko nestrati..

certica
1. apr 2007

no tak ja som mala tie prve mesiace mlieka jak cisterna. si nevies predstavit, jak som bola nasr..a, ze uz mam mrchu 😲

bibula
autor
1. apr 2007

😀 tie zasady su super,ale predsa len ,nerada by som bola 101% 🙂 😉

lubkaaa
3. apr 2008

ahojte, chcem sa opýtať, správa sa vaše bábo počas vašej mrchy (keď kojím) inak ako obyčajne? má to na deti vplyv? alebo je to len zhoda náhod že malá nechce tieto dni v noci spávať.. ???

rusovcanka
4. apr 2008

Ahojte,ja som kojila malú dva roky a sedem mesiacov a mrcha prišla prvý raz 17 mesiacov po pôrode🙂))Je to veľmi individuálne.
Môj bratranec so ženou sa spoliehali na kojenie ako antikoncepciu a do roka po prvom synovi sa im narodil druhý 😀 Takže neodporúčam spoliehať sa na to.
lubkaaa:moja malá sa nechovala nijako zvláštne počas mrchy-cecík jej chutil rovnako a spáva zle od narodenia,takže počas mrchy sa nič neobvyklé u nás nedialo 🙂

zabka44
4. apr 2008

😎 ahojte moje babo ma uz 15mesiacov a stale ho kojim je mu jedno ci mam mrchu alebo nie on totiz moj prsnik pouziva miesto dudlika

sisa29
4. apr 2008

ahoj.urcite ked kojis mozes otehotniet mam vela takych kamaradok.ja som mala sestonedelie iba 3 zyzdne potom 3 tyzdne nic a od vtedy mam ciklus pravitelne.ja som kojila do 2 rokov presne.a ninka bola pocas mojej menstruacie trosku mrzuta ked dostala didinku

edita33
4. apr 2008

ahojte,moj syn ERIK bude mat v juni 2 roky a este stale cická,a menzes som dostala este len minuly rok v septembri.ale nezda sa mi ze pocas tych dni by mu mliecko chutilo inac,uz teraz dostava iba na obed na spanie a vecer,......kamosky mi vravia ze ho uz mam oducit.este ho necham,ved je to take pekne,uvidime potom ako nam to pôjde,,,a cakam ze tazko, 😉

manka76
4. apr 2008

Ahoj ja este stale kojim ked sa da tak aj kazde dve hodiny a menzes som dostala hned ako mi skoncilo 6-nedelie.A to ze kojenie je antikoncepcia je blbost to ti potvrdia tie co tomu verili a maju do roka druhe mimco.

zuzanocka
4. apr 2008

ahojte.
ja som sa vytesovala, ze mrcha este nedosla, ale uz je tu... malinka ma necele tri mesiace, no som sklamana, nemusela vobec dojst, kym kojim 😠 😉 😀

myslite, ze ozaj moze mat menzes vplyv na babo/kojenie? 😕

eva4444
4. apr 2008

ja kojim uz len vecer a v noci a MS nemam 😒 😒

kubko
4. apr 2008

Kojenie a menzes? Pre nas hrozna kombinacia 😝 Ja som dostala prvu dva mesiace po porode. Prvy raz mala len cucala a plakala, mala som pocit, ze mam velmi malo mlieka tak som odsavala co sa dalo, mala bola z toho na nervy a ja tiez. Druhy raz to bolo este horsie, mala jacala, ako keby som ju prsom isla zabit, ani ho nechcela zobrat do pusy, vypinala sa do luku. Ale ked som si ho odsala, tak ho vypila, neviem preco... Tak som si dala predpisat antikoncepciu cerazette a mam s menstruaciou pokoj aj ked ma bolieva hlava, padaju mi vlasy a vobec nemam chut na sex, ale hlavne, ze je bambulka spokojna. A ze kojenie je antikoncepcia...myslim, ze to moc nefunguje, nespoliehala by som sa na to, keby som nechcela druhe babatko.

zuzanocka
4. apr 2008

evi,
ty sa mas.. 😉 😀
fakt som necakala, ze dojde tak skoro. i ked dost bab u nas v januarovkach uz podostavalo 😝

zuzanocka
4. apr 2008

kubko,
neviem, ako mam rozumiet tvojmu prispevku... ked si zacala brat cerazette, nemas MS? ci uz malej nevadi, ked ju kojis pocas MS?

kattom
4. apr 2008

po skonceni sestonedelia, som mala "navstevu" az po roku takmer - ked som uplne odstavila maleho.

kubko
4. apr 2008

zuzanocka, vraj pri cerazette moze nastat to, ze menstruaciu nebudes mat, budes iba castejsie spinit. A tak je to aj u mna. Pri spineni je malinka v pohode, takze pre mna je to bomba. Zacala som antikoncepciu brat len kvoli tomu aby som nemala menstruaciu, druhe babo by mi nevadilo aj keby to bolo este dost skoro. Inak vraj tato antikoncepcia prechadza trosku aj do mlieka, ale podla mna, keby to bolo nejake skodlive, tak to nepredpisuju.

ramzesa
4. apr 2008

Ja som po prvom dostala ms 14,5 mesiaca po porode,po druhom 10,5 mesiaca po porode. Pocas ms sa v pohode kojime 🙂 . Inak po prvom porode som mala asi prve dve alebo tri ms len take dvoj-trojdnove spinenie a po druhom prva ms bola taka a dalsie uz normalne silne,by som povedala,ze az prilis silne 😝 😝 😝 .

vierkaaaa
4. apr 2008

já kojím už 5 mesiacov a menštru...zatiaľ nemám ....je to super 😀