Je kojenie 100% antikoncepcia?

bibula
29. mar 2007

dievcence ako je to s vami?ondrik sa narodil 1,1,07,plne kojim,menzes stale nemam.cele sestonedelie som vsak prekrvacala 😉
myslite,ze je to 100% antikoncepcia?viem,ze teoreticky by to tak malo byt,no v praxi neviem,neviem.... 😀 😅

sendi
30. jan 2009

ahojky marse,ja som dost rychlo prestala kojit a mne menzes znova isiel ako mal,az kym som si nedala vnutromerenicove teliesko....teraz je to hroooza-hlavne pre manzela pretoze trvaju aj 13-14dni 😝

dididi30
30. jan 2009

marse ja stale kojim a mendzes mam tusim 3 mesiace 😉 no a ja som mala od zaciatku pravidelny mendzes, predtym som ho mala vselijako, teraz presne na den a neberiem ani antikoncepciu 😎
inak pri dcere som mala rok nepravidelnu vselijako 😕

titkovamiriam
30. jan 2009

ja som mala pravidelnu od troch mesiacov ☹ 😠 po porode a kojila som 18m. 😀 .

lucinka1104
30. jan 2009

ja som dostala len teraz a dojčím eľšťe tak 3 - 4 x denne a riadne boľavú no som rada, lebo mi už chceme druhé

ka4
30. jan 2009

ahoj!ja som kojila syna a nemala som vôbec menzes,považovala som to aj za antikoncepciu.bol to omyl zostala som tehotná.tak určite na 1 000 000 % to antikoncepcia nie je.

mikalove
30. jan 2009

ja som dostala menzes len teraz a mala má 9 mes. a stale kojím.... žiadne bolesti ani mokry pocit som nemala,len som išla na wc a v gaťkach havaria 😀

mikalove
30. jan 2009

etše som zabudla,že až teraz som si uvedomila ako mi bolo bez toho menzesu dobre,aj mm narieka 😀 😀

majcik
30. jan 2009

Zienky, podla mna sa naozaj neda na to spoliehat, ze kym zena koji (hoci aj v noci), tak nemoze otehotniet ... kamoska dostala prvu menstruaciu kratko po sestonedeli a zacala jej pravidelne fungovat a kojila aj v noci, aj cez den, pravidelne kazde 3-4 hodiny ... aj mne prisla prva menstruacia este pocas nocnych kojeni... ci jej predchadzala aj ovulacia, to neviem ... ale za antikoncepciu to nepovazujem.

denisocka
30. jan 2009

ja som dostala presne po 13.mesiacoch od porodu , skoro som odpadla na wecku,som už aj zabudla kde vložky mám odložene . Bala som sa že už ani ta lepiaca strana nebude lepiť po tých 2 rokoch 😀 . NO a bol presne týžden -teda 2dni slaby,5dni pecka a 2dni špinenie,ale uplne bez bolesti ,dufam že nabuduce príde presne,kus bude kratši a ako teraz bez bolesti.

marika80
31. jan 2009

Ja som dostala menzes ked mala mala 20 mesiacov. A prestala som ju uplne kojit v 18. No bolo mi super. Ale po 3-5 cykloch ho mam pravidelny a ani tak nekrvacam. Takze v pohode (ked uz teda musi byt 🙂

majsan
16. apr 2009

ja kojim maleho 8 mesiacov a menzes este nemam len teraz som si vsimla ze mam krvave vytoky.beriem aj cerazette.chcela som sa vas opytat ci nejak ovplivnuje menzes kojenie. naprklad ze nechce v ten cas babo pit.moj nechce pit uz treti den a tak sa pytam ci to nejak s tym nesuvisi

ivec79
23. apr 2009

ahojte,ja som dostala menzes piaty mesiac po porode, uplne v pohode a pravidelne, len som si vsimla kazdy mesiac, ze ako mi to malo prist tak Kubko pil a pil viac a viac akoby mliecko bolo slabsie, ci ho bolo menej? neviem, nieco z toho 😉 tolko moj poznatok

nikollette
23. apr 2009

Ahoj baby poradite???
Som 2 meaice po porode a stale krvacam.. najprv som krvacala do 5týždna.. tyzden pauza.. a potom zniva.. najprv som myslla ze mi prisla mrcha, ale ne.. krvacam stale a som uz 8tyzdnov od porodu.. 😕 😕
dnes som stym cchela ist kmojmu dokimu ale ma dovolenku do kelu...

ivec79
23. apr 2009

moja najlepsia rada - utekaj k dr. 🙂 nechcem ta strasit roznymi historkami komu co bolo v takej situacii, ale vzdy je najlepsie ist sa poradit s lekarom 😉

angelik
23. apr 2009

tiez radim ist k Dr., budes mat istotu a skludnis sa 😉 🙂

sloto
23. apr 2009

ja som dostala menzes 8 tyzdnov od porodu - slaby, trval tri dni ale bol. a to som si myslela, ze pride az ked dokojim 😖
neviete ci to moze mat nejaky vplyv na tvorbu mlieka? nemoze sa stat, ze ked som ho tak skoro dostala, ze mi mlieko za chvilu zmizne?

nikollette
23. apr 2009

Baby ale doki ma dovolenku ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
co mam robit????
Ivec postars ma radsej 😅 😨

mami.sk
23. apr 2009

sloto, ja som dostala menzes na druhy den po sestonedeli 😒 a stale kojim a mlieka mam stale dost 😉
myslim ze to nema ziadny vplyv na tvorbu mlieka, akurat sa moze zmenit chut mliecka 😒
ale u nas to bolo v pohode,nepostrehla som ziadnu zmenu 😉

roxi
24. apr 2009

sloto - vôbec nemusíš mať strach, že stratíš mliečko, ja som dostala menzes asi 5 týždňov po pôrode, mávam do pravidelne a stále kojím 😉 , takže žiaden strach, ale je pravda, že mlieko má naozaj inú chuť, pamätám sa, že zo začiatku sa to malej moc nepozdávalo, ale zvykla si, že občas chutí divne 😅

sloto
24. apr 2009

mami.sk dakujem za odpoved. no ja som tiez zatial nepostrehla, zeby vtedy malej nechutilo. tak dufam, ze bude mliecko este dlllho.

tara2
24. apr 2009

ja som dostala menzes 3 mesiace po porode 🙄 a to len kojim...a tiez som nepostrehla zmenu v mnozstve mlieka

agalia
24. apr 2009

Ahojte, ja som 1x dostala po 4mesiacoch tak uz som si myslela koniec pohody 🙂 ale teraz 2 mesiace uplne nic - tak neviem co to mohlo byt? Nemali ste to niektora tak - inak stale plne kojim

zuzin78
24. apr 2009

ahojte ja kojim uz rok, a menzes som este nemala ak neratam spinenie, ale to som zacala uzivat Azaliu. a poviem vam ani mi nechyba, 😀

susan32
28. apr 2009

Ahoj baby, chcem sa Vás spýtať že keď ste dotali menzes po pôrode či ste boli aj nejako chorý? Lebo maly ma teraz 6 mesiacov a dostala som menzes ale stale kojim a strašne ma začalo hrdlo boliet a mam aj teplotu. Tak neviem či je to stoho lebo akurat vtedy ma to chytilo.
😉

lucinka1104
28. apr 2009

agal ja som to tak mala ked mal malý 5 mesiacov potom ked mal 9 skoro 11a od vetdy zase nič ovu som však teraz určite mala pred 11 dnami takže čakám , že v piatok po 49 dnoch dorazí 😝 😝 😝inak kojím cez deň tak 4-5 x a v noci 1 x

zaburka28
2. jún 2009

no kocky ja sa tym uz zacinam pomalicky zaoberat ... tak uvidime ako dopadnem ...
ide hlavne o to, ze ja som vzdy pri menzese mavala hrozitanske bolesti ☹ a dost sa toho bojim, kezde kojim a nemozem si dat potom ziadny "oblbovak" resp. ibuprofen ... okrem toho musim sa este objednat k dokimu na prvu kontrolu po porode a sestonedeli ... tak sa ho rovno popytam infosky ohladom prichodu menzesu ... drzte sa.

bdawka
18. aug 2009

🙂 ahojte, som tu prvykrat a trapi ma taato otazka- moj maly sa narodil 29.05.2009 a hned po sestonedei som dostala menzes a stale plne dojcim,ale nedostala som uz po tom prvom menzese dalsi, ako mi viete poradit

bdawka
18. aug 2009

☹ a som aj zabudla, ze ten menzes posestonedeli nebol silny, dva dni a nic a ptom este dva ni slaby, aj to krvacanie po sestonedeli som mala take vseliake, od zaciatku som krvacala ako blazon otom zopar dni nic, potom len take slabe krvacanie, potom ten menzes, skoncil mi 14.7., a teraz cakam , ale mavala som nepravidelny aj predtym, a davali sme si pozor, aj ochranu sme pouzili,a to sme boli spolu len chvilu...poradte ak mi viete nejako pomoct, alebo sa to stalo u niekoho z vasich blizkych.dakujem

misss
5. jan 2010

Ahojte, som necele 3 mesiace od porodu a malý je plne dojčeny a menzes som dostala..inak pred menzesom je vždy ovulácia, tak na to sa neda spoliehat(nie je to dobrá antikoncepcia), lebo človek nikdy nevie, kedy ta ovulacia zrovna je..ja som ju citila až moc..asi 3-4 dni ma strašne bolel vaječník..najprv som nevedela, čo to je, ale potom som pochopila..
..a k tomu mlieku..odkedy som ju dostala, tak mam pocit, že mliečka je menej a menej..malý viac pýta, viac plače a ked už viac nevládzem a odsajem, tak ho je podstatne menej..aspon, že v noci pekne papa..

lemurka
14. aug 2010

Ja som ju dostala uz 5 tyzdnov po porode 😒 .