Je mlieko pre dieťa dobré, ak je v prsníku viac ako 15 hodín?

pajinka23
14. júl 2009

babulky chcem sa vas opytat ci je mm v prsniku dobre pre dieta napriklad ked je v nom viac nez 15hodin bez odsavania?????a kolko krat za den treba mm s prs odsavat za 24hodin,,ci je lepsie po dlhsom case napr tych 15 hodin mlieko odsat a vyliat???? ☹ ☹

nikollette
14. júl 2009

Odsávat treba čím častejšie, iank sa ti prestane tvoriť úplne!!!!!!!!!!!
ked odsavas keazdych 15 hodín, to mic dlho nebudeš mat MM...
a prečo vylievať??? dá sa to uskaldniť v mrazničke....
ja ked som odsávala, tak aj kazde 2 či 3 hodky, a ked som zacvala odsavat menej, napr kazde 5hod, mlieka pistupne ubudlaôo.. ked som prestala odsávať v noci, začalo ho byt este menej a ked som neodsala 24 hodín, mliecko za za pár dní prstalo tvoriť...
Takže jednoznačne čím viac odsávať 😉

saska.t
14. júl 2009

pajinka mlieko v prsniku funguje takto: aky dopyt taka ponuka, to znamena ak pravidelne dieta pije pravidelne sa mliecko tvori doplna, cim menej sa prsnik vyprazdni tym menej mlieka v nom bude takze ak budes vyprazdnovat prsnik 1x za 15 hod mlieka sa zacne tvorit menej kedze nie je odbyt....
Kedze mas take male babatko treba pravidelne kojit ako si maly zaziada tj 8-12 x denne a zabezpecis si mliecko na dlhu dobu, odsavat treba na zabezpecenie dlheho kojenia aspon 3-4 x denne po kojeni aby sa prsnik uplne vyprazdnil....
Prsnik nie je zasobaren mlieka takze neznamena ze ak nebudes 15 hod kojit bude ho viac, ale bude ho menej 😉

nikollette
14. júl 2009

Presne ako píše saška aj 8-12x denne by si mala odsávať ak nekojíš...

belanka
14. júl 2009

ja som pri staršej dcére odsávala len vtedy,keď som mala preplnené prsníky.to bolo možno do 3mesiacov.potom sa to nejak upravilo.kojila som 21mesiacov.ale ak nekojíš určite treba odsať,lebo inak sa nebude tvoriť

basado
14. júl 2009

mala by si si odsavat ako tu píšu baby, ale ja si myslím že ked si to odsaješ može to mliečko mat v ladničke.
🙂

saska.t
14. júl 2009

som nedoplnila - staci odsavat do 3-4 mesiaca dietata potom je latka dost vysoko nastavena aby sa mlieko nestratilo

ak iba odsavas mliecka bude casom menej kedze dvorec bradavky nie je stimulovany pusou babatka a odsavacka nie je taky stimul pre prsnik...

shaula
14. júl 2009

pajinka, a můžu se zeptat, proč to vůbec řešíš? Čím krmíš své dítě, když odsáváš a mléko vyléváš? A proč až za 15 hodin? Nechápu 😕 😕 😕 Ale holky mají ve všem pravdu...

sirinka
14. júl 2009

mlieko v prsniku je jedle stale...je jedno, ako dlho je v prsniku.

pokial kojis a nemas prilis naliate prsia, odsavat netreba vobec...

skus upresnit tvoju otazku, ja som to celkom nepochopila, preco napr. ani raz za 15 hod si nemala maleho prilozeneho a pod....

shaula
14. júl 2009

Sirinka, přesně to mě zajímá taky, taky jsem to nepochopila. Akorát že ty jsi to napsala srozumitelněji, než se to povedlo mně 😉

stvura
14. júl 2009

aj po dokojeni ostava v prse 75percent mlieka...ja som si odsavala len asi raz za cely cas a mliecko mam stale...tych patnast hodin je fakt udivujuce i pre mna, lebo i moj skoro 11mesacny drobec chce jest kazdu chvilku a 15 hodin prestavku sme nemali nikdy /nanajvys 6h a to som vyklepavala prsia.../

soanpe
14. júl 2009

jsem poněkud zmatená z tohoto tématu 😅 😕

annag
14. júl 2009

pajinka, MM sa nepokazí, ale tento problém už dlho riešiť nebudeš - mliečko sa vďaka sérii nesprávnych postupov, ktoré si už tu na fóre spomínala, stratí o pár dní , musela by si zmeniť celé kŕmenie bábetka , aby si tomu zabránila 😔

jonuska
14. júl 2009

jsem taky zmatená nechápu tu otázku...kojíš???
kojím už druhé dítě 6.m ,předtím kluka do 20.m a tak dlouho jsem bez kojení nebyla.....
takže nechápu ..nebo myslíš v noci??jako že spí celou noc?tak normálně spi a nakoj ráno.mlíčko se v prsu nezkazí.a jestli odstříkáváš pak ho mužeš zamrazit..nebo dát do chladničky.malé je 6.m a kojím pořád kor ted v horku.v noci i 4krát 🙂

jonuska
14. júl 2009

a ještě otázečka..proč by se mělo odtříkávat???? 😕 😨

jonuska
14. júl 2009

a pokud teda nekojíš jestli si přestala nevím jak dlouh jsi kojila se ztratí samo.neodsávej ...by se tvořilo znovu.jen při ztvrdnutí a bolesti prsu mu ulehči🙂)

shaula
15. júl 2009

Jonuska, i kdyby to bylo myšleno 15 hodin přes noc, tak to není normální, ani ne dvouměsíční dítě nemůže být bez krmení 15 hodin, v tom případě je třeba ho vzbudit.

aleachim
15. júl 2009

Jestli jsem to správně pochopila,tak dotaz je, zda se v prsu mléko může zkazit. Tak to nemůže, i když nebudeš odsávat celý den, je pro miminko připravené čerstvé mlíčko. Pokud jde o tvorbu mléka, tak děvčata mají naprostou pravdu, buď kojit vždy když si o to mimčo řekne nebo odsávat, a to nejlépe každé 3 hodiny ve dne v noci. Ideální je, aby si před každým odsáváním přikládala mimčo k prsu. Je to pro lepší stimulaci prsů k tvorbě mléka.

pajinka23
autor
15. júl 2009

babule ja maleho nekojim lebo odmieta prsniky,,,je to s casti preto lebo malasi mesiac zabku teda lepsie povedane mucnatku,,a mal ju dost rosirenu v ustach na jazyku aj v krcku,,vtedy mi zacal odmietat bradavky lebo ho drazdili,,vtedy som sa radila z laktacnou sestrou a ta mi poradila davat mlieko s flasky odsavat a odsavat a davat do flasi,,ale casom naozaj mam mlieka menej a to som si odsavala kazde styry hodiny,dokonca aj v noci aby sommaleho nemusela dokrmovat,,,ale kedze v mojom zivote je vela veci nad ktorymi sa trapim a som kazdy den v nejakej stresovej situacii tak sa to odrazilo aj na tvorbe mliecka,,,,bohuzial zacala som prikrmovat mali bol hladny v jednom kuse plakal a plakal ☹ ☹ ☹ a detska doktorka tiez povedala ze dokrmovat musime lebo by chudol ☹ ☹ a preco sa pytam ako dlho vydrzi v prsniku mlieko???,lebo niekedy pri malomnemam ani kedy odsavat cas lebo som nan sama a on je strasne akcny vyzaduje si neustalu pozornost,,preto si mam cas odsat mlieko len raz niekedy dva krat do dna a chcemmat istotu ze to mlieko je prenho cerstve aj po dlhsom case ked je v prsniku...kojit uz urcite nebudem lebo mali uz stratil saci raflex a ked sa aj pokusam ho prikladat a j niekolko krat za den tak place dovtedy kym je as fialovy a potom mi zacne aj kaslat od nervou atym sa to konci ☹ ☹ ☹aj ked mu davam sunar chcela by som mu aspon raz denne davat MM aj ked s flasky ale lepsie ako nic kym este nejake mlieko mam 🙂 🙂

saska.t
15. júl 2009

pajinka - musim skonstatovat ze tvoja laktacna poradkyna by si mala najst inu pracu ako tuto ☹

simona55
15. júl 2009

ahojte. ja som si mlieko neodsavala ,preco sa to musi robit? ved to dieta si vypije kolko mu staci a zaroven pribudne viac.kojim uz13mesiacov pomaly ale ani raz so neodsaala.

pajinka23
autor
15. júl 2009

saskato sinemyslim lebo ona dobre vie preco mi to tak kazala robit totiz sa mohlo velm lahko stat ze by som to od maleho dostala aj ja na prsia a potom uz by som mu nemohla datani odsate mlieko a aj takmali ked bol chory necel prso

sirinka
15. júl 2009

pajinka tiez si myslim, ze tvoja laktacna poradkyna si pomylila robotu...v ziadnom pripade ti totiz nemala kazat davat mliecko do flasky...za prve a za druhe kludne sa moze kojit dalej, ved ked si malemu natrela zabku, tak sa to pri kojeni dostane z pusy a jazycka aj na bradavku a tym sa preventivne chrani...ale to je uz jedno... 😔

annag
15. júl 2009

pajnka - laktačná poradkyňa určite nepostupovala v súlade s odporúčaniami pre laktačných poradcov, naopak. AK má bábo či mamička múčnatku, dojčenie sa neprerušuje aj odsaté by si mu mohla v takom prípade dať . Inak, múčnatku si podporila práve tým, že si používala cumle a fľaše - v nich sa kvasinkám veľmi dobre darí- napriek sterilizácii. .. A ak laktačná poradkyňa odporúča fľašu, tak to je čisto neprofesionálny postup ...ale Ty si tu spomínala predtým dokrmovanie večer, napriek tomu, že bábo úžasne priberalo a čajíky .... takže už tu si určila smer svojho dojčenia

soanpe
15. júl 2009

annag
já teda nevím, ale malou krmím od narození z flašky a moučnivku nikdy neměla. naopak holky, co děti kojily, tak ty ji řeišily stále 😲
takže to nebude asi flaškami a savičkami 😉

saska.t
15. júl 2009

soape - urcite bude pretoze sa v nich lepsie drzia bakterie, to neznamena ze ak niekto krmi z flase alebo koji musi mat soor/mucnivku robila som oboje a taktiez sme soor nikdy nemali...

pajinka23
autor
15. júl 2009

baby mucnatka nevznika lenz cumlikou a flias ale z materskeho mliecka ktore vylucuje aj bakterie ktore to s casti zapricinuju opytajte sa aj det.lekara....a myslim si ze flasa je to iste ako ked dietatku davate cumlik nie???tiez ho ma vustach aj niekolko hodin a to predsa neznamena ze prestane chciet prso 😲 😲 😲 ja simyslim ze mi mame proste doma babo ktore vymysla a proste prsnik nechce 😝 😝 myslim ze podobny problem ma vela zien 😉

sirinka
15. júl 2009

pajinka s cumlika nic netecie 😉
mat. mlieko nevylucuje ziadne bakterie uf.... mat. mlieko obsahuje lactobacilus bifidus ktory je pre nase spravne travenie dolezity...

ava
15. júl 2009

a bradavky jsou ok? nas maly pije jako prisavka, moc mu chutna, ale jedine pres kloboucek, neb moje bradavky vyhodnotil jako kratke..jinak se neprisaje a vzteka se a rve a rve...

berenika39
15. júl 2009

pajinka, ale mlíčko se tvoří na základě pravidelného odběru 😀 😀 . patnáct hodin není pravidelně 😠 . moučnivka není překážka v kojení, může se kojit dál. pokud takových přestávek - dlouhé hodiny - dáš víc, mlíčko se stoprocentně přestane tvořit.
když mimčo odstavíš od kojení, je s tím konec velmi rychle, sice ještě nějaký čas se mlíčko vytváří, ale jen stopy, není to na krmení. to vlastně děláš ty, odstavuješ malého.
jediná cesta - pokud jste na láhvi - je odstříkat v pravidelných krátkých intervalech, cca jako v době krmení.

a nabídnout láhev ti nemohla laktační poradkyně.

berenika39
15. júl 2009

oprava 😀

a nabídnout láhev ti nemohla poradit laktační poradkyně.