Je mlieko pre dieťa dobré, ak je v prsníku viac ako 15 hodín?

pajinka23
14. júl 2009

babulky chcem sa vas opytat ci je mm v prsniku dobre pre dieta napriklad ked je v nom viac nez 15hodin bez odsavania?????a kolko krat za den treba mm s prs odsavat za 24hodin,,ci je lepsie po dlhsom case napr tych 15 hodin mlieko odsat a vyliat???? ☹ ☹

radka.m.
15. júl 2009

nevidím n ic špatného na tom,že laktační poradkyně nabídla lahev!!!podle prvního příspěvku pajinky si spíš myslím,že lp nabídla lahev proto,že malý prostě odmítal prso,třeba ani ne kvůli moučnivce,nebudu tu řešit moučnivku,ale vím jistě,že pokud se dítě šprajcne,tak ne vždy ho matka přinutí k prsu,mně se malý prostě kolem 6týdne taky šprajcnul a prostě více jak 20ml nevypil a přitom řval hlady jako tur,navštívila jsem laktační poradkyni,všechno i techniku jsem měla dobrou,ale malýho jsem prostě nepřesvědčila,takže sama lp mi zapůjčila odsávačku,abych mléko odsávala a dávala ho malému alespon lžičkou,protože tudy cesta fakt nevedla,takže nechápu,co se vám nezdá na tom,že lp doporučila flašku 😲 😲 😲

shaula
15. júl 2009

Radka - no nezdá se nám právě ta flaška... Měla doporučit některý z alternativních způsobů dokrmování.

radka.m.
15. júl 2009

mně to teda tu lahev taky doporučila,akorát že malý flašku nechtěl,tak jsem to do něj vyloženě rvala alespon tou lžičkou,flaškou jsem do něj nedostala vůbec nic,spíše bych řekla,že tohle jsou takové ty střízlivější lp,které nevnucují kojení za jakoukoliv cenu

sirinka
15. júl 2009

radka.m ale v tom to prave je...laktacna poradkyna ma pomoct pri kojeni...nie pri podavani mlieka flaskou...
proste laktacna poradkyna je skolena na to, aby vyslovne pomahala a podporovala v kojeni...? takze naco su nam laktacne poradkyne, ktore nam budu radit davat mlieko z flasky???
na to nepotrebujeme podla mna vyskolenych ludi, ako davat flasku...
je zname, ze podavanie flasky je pri kojeni casto kontraproduktivne, takze skolena lp toto nikdy nedoporuci...iba ze by ju to nebavilo a je jej jedno ako to dopadne...

radka.m.
15. júl 2009

SAMO,ŽE LP MÁ POMOC PŘI KOJENÍ A PODPOŘIT,ALE NE ZA KAŽDOU CENU,JÁ JSEM U LP NEBYLA JENOM JEDNOU,BYLI JSME TAM VÍCEKRÁT,ZKONTROLOVALA TECHNIKU KOJENÍ,PŘISÁTÍ,JESTLI MÁM DOSTATEK MLÉKA,NEBO NAOPAK,JESTLI NEMám silný proud,aby to malého dávilo a ve finále to prostě bylo stejně na malým,prostě byl líný tahat,což je převážně u kluků,holčičky tak líné nejsou a co,to jsem ho měla nechat za každou cenu hladovět???to jsem dělala celý týden,než jsem zašla za lp a byla jsem z toho fakt psychicky vydeptaná a malý byl bohužel vytrvalejší,a myslím,že ve fin ále je to stejně na m atce,jak se rozhodne a tak by to mělo být,ne aby ji prostě někdo do něčeho tlačil,ono jak se poslední dobou ukazuje,tak právě taková ta nezdravá podpora laktační ligy a lp má přesně opačný účinek,než by mělo mít.

vinifera
15. júl 2009

Pajinka23. Nehnevaj sa ale mám z teba dojem, že sa tu síce snažíš riešiť svoj problém. Opíšeš ho. Ale v konečnom dôsledku robíš aj tak všetko podľa seba a "máš svojho boha". Myslím, že annag ako profík na kojenie sa ti snažila poradiť. Ale mám dojem, že skôr hrach o stenu hádzala... Čítala som to od začiatku až potiaľto. Myslím, že keby si bola dala na rady annag tak možno s menšími problémami ale predsa by ste kojili až doteraz. Len ty si myslíš, že proste tvoje bábo je iné. Áno, každé bábo je iné a jedinečné. Ale super na dobrých laktačných poradkyniach je to, že dokážu prehodnotiť všetky faktory u konkrétneho mimča a podľa toho poradiť tak aby sa kojilo čo najdlhšie. Tiež mám dojem, že tvoja laktačná poradkyňa by skôr mala ísť robiť do oddelenia marketingu pre predaj fľašiek na podávanie umelého mlieka.
Proste mám z teba dojem, že skôr hľadáš cestu ako sa to nedá a nie ako sa to dá....

kubaka
15. júl 2009

holky - teda nevím, ale čtu to a myslím, že když jakkoliv zodpovědná profesionální LP viděla rozklepanou pajinku a její nevědomost a její otázky - tak jí raději poradili flašku s mlékem. Věřím, že udělala ta poradkyně to nejlpší pro dítě, aby neuměřelo hlady. Když někdo zápasí s kojením tak, jako zadavatelka, tak je lepší se na to vykašlat a nestresovat matku a potažmo dítě - myslím, že se v tom plácá dosti i bez problémů s kojením. Bože - ptát se, zda je mléko po 15 hodinách v prsu ještě pitné?... Mě se takhle zeptat matka, taky bych jí doporučila raději lahev s Nutrilonem.
mmch - kojila jsem oba kluky dlouho,nadšeně a bez problémů i po císaři- abyste neřekly, že jsem proti kojení 😉

vinifera
15. júl 2009

Laktačná poradky je podľa mne od toho aby jej poradila a pomohla jej. A dodala jej istotu. Tvoj názor kubaka je podľa mna asi taký : Ked je niekto blbý tak ho v tom nechajme...? Tým nechcem povedať, že pajinka je blbá. Nikto nevie všetko. Stačí sa len spýtať a nechať si poradiť. Ved aj René Descartes povedal: "Viem, že nič neviem." /Teda aspon myslím, že to bol on/ a aký je teraz slávny 🙂

sipcek
15. júl 2009

pajinka,uz akokolvek sa rozhodnes,skus aspon kym sa da odsavat si mliecko a ponuknut malemu hoc aj z flasky.aj ked len na jedno krmenie za den.odsavaj si a odkladaj do chladnicky a vecer spotrebuj.len urcite nevylievaj.urobis pre neho vela a ver,ze budes mat neskor dobry pocit z toho,ze si vydrzala.ak by sa dal vratit cas,nevzdala by som to aj ja tak skoro.budem ti drzat palce.
annag,skoda,ze som ta nespoznala skor,urcite by si mi pomohla.pa

jonuska
15. júl 2009

taky jsme měli moučnivku.a doporučuje se mazat fialkou.genciána.i bradavky.....a tvuj dr.říka že má moučnivku???

chybu děláš pokud tedaodstříkáváš do lahve....že stříkáš po určitých hodinách větší množství.to je ale hloupost.odstříkávat musíš cca po 3hod.ono se mlíčko tvoří v pruběhu sání...takže nemužeš odstříkat třeba jednou za den velký množství a schovat ho.protože takhle by se ti snižovalo množství mlíčka.zkus malího ještě přiložit.možná nechce sát protože nemáš reflex spouštěcí....jaký máš bradavky???bud necmuže bradavku dobře uchoit..nebo mu neteče hned mlíčko a proto si myslíš že prs odmítá.mysí že miminka neodmítají prso.musí mít duvod.takže zkus před přiožením bradavku stimulovat mezi dvěma prsty až ucítí trnutí..pak přiož.brní to i v druhém prsu někdy to i stříká... 🙂

jonuska
15. júl 2009

a opravdu prsa nejsou konvice naplněný mlíkem.jako něco se tam po delší době muže natvořit ale mimi když saje začne se mlíčko tvořit při sání..a zkazit se nemuže....🙂

pajinka23
autor
16. júl 2009

dakujem za vase nazory aj ked nie zo vsetkym suhlasim 😒 😒 😒 mojdrobec bol od narodenia jedak hnet po cisarskom mi rano nabehlo mliecko mali sa hnet prisal a papal bez mensich problemou,dokonca som mu ani prso nemusela pchat rovnodo ust nasiel si ho sam a hnet sa pricucol 🙂 🙂 🙂 no ale ako som mu zacala davat vtedy flasku bolo to zo dna na den tahsie a tahsie ☹ pomali si asi zvykol na flasu a bolo to v .........ale aj ked mam prve babo myslim si ze o kojeniso sitoho nastudovala as as aj ked som bola tehotna.....a na moju lp nedam aj tak dopustit,,lebo ona nas pozna a vie presne co sme mali za problemy ked bol mali chory 😠 😠 ono sa to tu presne neda ani vsetko opisat,,lebo kazda z vas mojproblem inac pochopila...a aby ste vedeli aj to ze maleho aj tak skusam prikladat kazdy den ale chcela by som vydiet vas ako matky keby vam dieta pri prse plakalo as tak ze je fialove od placu ci by ste mu radsej tu flasku nedali...ci ho mam nechat plakat kym sa mi chuda nezadusi odhladu???? 🙄 🙄 🙄 cez to vsetko to skusam po novom som si kupila klobuciky na bradavky a skusam ces to ale zatial nic...dnesmu skusim dat mm s flasky alelen 50 a skusim potom ked uz bude taky utapeny vopchat mu prso a uvidim....ja som sa este kojenia nevzdala....a zase pripominam to ze mm odsavam niekedy 3krat za den niekedy aj viac ked mam kedy a niekedy proste len po dlhsom case tak zato ta sotaska ci je mlieko dobre po15 hod...ele tou otaskou som nepovedala ze odsavam kazdy den po 15 hodinach to ste ma zle pochopili 😉 😉 😉

pajinka23
autor
16. júl 2009

napriklad vcera sa vratil priatel domou,,on chdi na tyzdnovky 🙂 🙂 🙂 tak som si mala sas odsavat kazde styry hod dokonca aj v noci,,lebo mi maleho zabaval pocas odsavania...myslim si ze to mliecko nieje este stratene a ked budem natom pracovat aj nadalej tak to bude ok 🙂 🙂 🙂 🙂 lebo tych 80 vytiahnem sice s obidvoch prs ale zatial to staci ked neprsi aspon kvapka,dnes maleho zase potrapim a uvidim co bude dalej 😲 😲 😲 😲 teras mu robime sunar ale davame aj mm...

pajinka23
autor
16. júl 2009

radka som rada ze je tu aj niekto s podobnym problemom a dakujem za nazor 🙂 🙂 🙂 🙂

jonuska
16. júl 2009

pajinko...aha...ještě teda zkus malího přiložit.ale myslím že se chytl už té flaštičky.a víš co nejduležitější je spokojený miminko.a netrap se tím když to nejde.budeš potom nervozní a mimco samo taky.svět se nezboří.je tolik dětí na lahvičce a jsou spokojený a zdravý miminka.přeji hodně štěstí 😉
víš co?já jsem prvního kluka taky kojila jen asi 3.m pak nám to nešlo a dali jsme flašku.ted už kojím ..3tí dítě 😀 druhýho kluka skoro do 2let a malou už 6.m. 😀

blumka
16. júl 2009

cim viac budes davat malemu flasku tym viac ti bude odmietat prsnik, takze ked mu das najprv z flase a potom z prsnika, fungovat to nebude...mna len zaujima preco ti tvoja lp neporadila krmenie poharikom, alebo po striekacke..tak by si tvoj maly nezvykol na flasu...skus sa jej opytat a flasu vyhod, maly je este malinky tak by si mohol znovu zvyknut na prsnik

pajinka23
autor
16. júl 2009

jonuska dakujem 🙂 🙂 🙂

pajinka23
autor
16. júl 2009

blumka ja neviemprecomi povedala flasku ☹ ☹ ☹ ☹ a myslis ze mi budechciet pit s poharika????ale tou striekackou to mozem vyskusat 🙂 🙂 🙂 skusim to a uvidim...vies ja by som bola tiez najradsej keby sa mali znovu naucil na prso 😉 😉 😉 vies kolkomam teras zo vsetkym roboty...odsavat akosa da,,,sterilizovat vsetky flase,cumle,odsavacku,pripravovat um,zohrievat mm ked je v chladnicke...a stale do okola je to na zblaznenie a keby mali papal s prsa mal by vsetko co potrebuje v jednom 😲 😲 😲 a hlavne mal by to zdravsie...ale ako som uz pisala este som sa kojenia nevzdala a budem robit vsetko preto aby sa to napravilo 🙂 🙂 🙂

blumka
16. júl 2009

pajinka, tak drzim palce...mne mala pila z poharika este v nemocnici, ale je pravda ze flasu este vtedy nepoznala...viem ze kocky tu na mk dost pouzivaju aj tu striekacku lebo pri tom musi maly sat podobne akokeby sal z prsnika...ak je tvoja lp naozaj spravne vyskolena tak ti bude vediet o tom povedat viac...flasa je az posledna moznost 😉

shaula
16. júl 2009

Pajinka, tak držím palce, aby se ti to povedlo rozběhnout 😉 My jsme ze začátku dokrmovali stříkačkou přes prst.

sirinka
16. júl 2009

pajinka aj ja ti drzim palce aby si vydrzala co najdlhsie...skus znovu kontaktovat lp...vysvetli jej, ze sa chces pokusit naplno vratit k dojceniu, nech ti pomoze. ale to bude musiet byt u vas kazdy den...
mozno, keby si si skusila dat taku kuru, na cely den a noc si z malym lahnut a nechat ho stale pri prsniku. zavolaj si niekoho k sebe, nech ti uvari, robia spolocnost, ale ty vstavaj od maleho co najmenej, nech ma stale k dispozicii prsko...podporuje to tvorbu mliecka a mozno aj malemu nebude flaska az tak chybat...

sipcek
16. júl 2009

pajinka,drz sa svojho motta 😀 budem ti drzat palce aby ste boli kojeni a kojeni.vykasli sa na neporiadok,neutecie ti to,kazda z nas to pozna 😀 pohraj sa s tym a uvidis,ze sa to zlepsi.kym mas mliecko nie je nic stratene hoc by si nekojila aj 15 hodin.pa 😉

ciernovlaska
16. júl 2009

Ja pridam moju skusenost s odsavanim. Mne sa vytvorila velmi hlboka ragada na jednom prsniku, ktora sa nehojila, malinka mi ju vzdy pri kazdom kojeni rozhryzla, vyskusala som aj rozne polohy, nic nepomahalo, kojenie ma strasne bolelo. musela som ju odstavit od jedneho prsa, aby sa zahojilo a z neho som si odsavala (z druheho prsa som jej davala normalne cucat). Najprv som jej mliecko davala lyzickou, ale boli sme obe mokre, nahltala sa aj vela vzduchu, bola to makacka. Potom som si precitala o cumlikach Avent flasiek, ktore su akoze specialne pre dojcene deti. Viem, ze sa nema dat dojcenemu dietatu flasa, ale skusila som to a to tak, ze hned som jej ponukla prso, a sledovala, ci sa prisaje. Moju malú to neovplyvnilo, má rovnako silný sací reflex, takze odstriekané mliecko jej davam v Avent flaske a striedavo ju krmim aj druhym prsom. Zaujimave je to, ze sa mi vyznamne zvysila produkcia mliecka prave v prse, z ktoreho si odsavam. Momentalne z neho odsajem po cca 4 hodinach 130- 150 ml mliecka. Takze mne odsavanie pomohlo (na zaciatku som horko tazko odsala 40-60 ml mliecka).

pajinka23
autor
16. júl 2009

baby tak som vyskusala dat mu s flasky mm ale len tu 50tku a potom som mu dala prso chytil saale nie na dlho ale budem to skusataj dalej takto mozno to nakoniec vide 🙂 🙂 🙂

zuzi118
16. júl 2009

Avent je celkovo vyborna znacka. S ich odsavackou odsajem nepomerne viac ako s konkurencnou medelou.

Co sa krmenia s pomocou striekacky tyka, skusala som v porodnici, prislo mi to este uplne ine sanie ako z prsa, to uz ta flaska sa mi zdala byt blizsie saniu z prsa. Moj sa totiz vobec nevedel prisat. Kazda sestricka a dve laktacne poradkyne sa so mnou trapili a vobec nepomohlo, neprisal sa ani za ten svet. Tak som musela prejst na alternativne riesenie - ponukli mi striekacku. Po niekolkych pokusoch, co odmietol striekacku som suhlasila v porodnici, aby mu dali UM z flasky. Medzitym som si odsavala a potom som mu uz davala MM z flasky. Doma sme skusali prisatie pomocou klobucikov, to pomohlo... ale vzdy vecer som mu davala este MM z flasky (tiez Avent). Postupne ako silnel som stale castejsie ponukala iba prso bez klobucika (niekedy sa hned chytil, niekedy som musela este pouzit klobucik) a asi po 2 tyzdnoch som mohla klobuciky odlozit a sall krasne z prsa. Vecer vsak stale mal flasku s MM, bola to maja istota, ze som vedela presne kolko spapal a navyse vtedy daval jest manzel takze som mala chvilku pre seba. Cca po 2 a pol mesiaci som uz prestala davat aj to mliecko z flasky a uz sme len na prse. Teraz davame z flasky len obcas, ked som mimo domu, alebo ked sme mali laktacnu krizu.

Pajinka, skus si zohnat kvalitnu odsavacku a davat co najviac MM. A vzdy skus najprv maleho prilozit na prso. Skus aj tie klobuciky, mne dost pomohli. Prajem ti nech sa opat rozkojite.

aleachim
16. júl 2009

Ahojky. Přidám svou zkušenost, a to hlavně proto, abych tě paj povzbudila. Malá se narodila předčasně, měla silnou žloutenku, takže jsem z počátku jen přikládala a dokrmovala přes tu stříkačku. Někdy to šlo hrozně a prakticky jsem ji to musela do pusy nastříkat. Bylo to šílené každé 3 hodiny - přiložit, nakrmit, odsát a tak pořád dokola. Naštěstí jsem byla v nemocnici, takže sterilizaci zajišťovaly sestry a když bylo třeba nakrmily a postaraly se o malou. Doma tento nadstandart převzala mamka a já se mohla soustředit na boj o kojení. Jsem silná alergička a malá se narodila o 6 týdnů dřív, tak jsem to brala jako důležité. Každopádně, jestli jsi v tom sama, nikdo tě nemá, co kritizovat, že neodsáváš každý 3-4 hod., neboť je to na zbláznění!!! Malá se po 2 měsících chytla a kojíme!!!! Nevím, jak by to bylo, kdybych začala s flaškou (chtěla mi ji vnutit ošetřující lékařka Lucky - hlavně, aby se nás, co nejdřív zbavila, ale nedala jsem se). ˇ

Lucince je teď 6 měsíců a stále kojím, ale s mlíčkem je to někdy těžké. Jak je teplo, vynechám pití a jsem v háji, takže občas ji dávám své mm, které mám zmražené (bylo i období hojnosti), a to tak, že ji dám prso, a pak ji vrazím flašku a ona pije a myslím, že si ani nevšimne, že došlo k nějaké změně. Nejsem si tedy jistá, zda strašení flaškou není přehnané.

Paj, držím palce, ať to zmákeš, ale když ne, nešil, neboť pravdou je, že spokojená matka = spokojené dítě a naopak!!!!