Je možné otehotnieť počas kojenia?

lenkaver2018
22. júl 2021

Prosím vás … chcem sa spýtať … dá sa otehotnieť aj počas dojčenia? Dcéra má 3,5r … kojim ju iba na spánok , snažíme sa aj o babo … len čo som počula a čítala vraj keď sa kojí že sa sťahuje maternica atd proste že je “problém otehotnieť” … neviem čo je na tom pravdy …
Menštruáciu mávam ,čiže aj plodne dni … chcem sa spýtať či tu je nejaká mamina čo kojila a podarilo sa jej otehotnieť ? Dakujem ❤️

zuzuliennka1
22. júl 2021

@lenkaver2018 samozrejme ze sa da. a najma kojenie v 3,5r je uz o uplne ine, nez kojenie pomaly 24h denne pri novorodencovi.
kebyze sa na toto pytas po skonceni sestonedelia, to by sa mozno dalo este polemizovat, ale v 3,5r otehotnenie s dojcenim nema uz nic

ivkazba
22. júl 2021

Áno, otehotnenie počas kojenia je normálne, dokonca aj počas aktívneho kojenia 2 mesiace po pôrode, nieto pri občasnom kojení 3,5 ročného dieťaťa. V minulosti sa hovorilo, že kojace ženy neotehotnejú, dnes sa už vie, že to nie je pravda.

1aduliatko1
22. júl 2021

u môjho gynekologa visí na stene obrovský bilbord, dojčenie nie je antikoncepcia...

pieskomil
22. júl 2021

@lenkaver2018 z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že počas kojenia sa otehotnieť dá. Mne sa tak stalo dvakrát

lenusik296
22. júl 2021

Otehotnela som počas dojčenia a dokonca na prvý šup ;) o necelý mesiac mám termín

ivangeline
22. júl 2021

Da sa. Ak mas cyklus a plodne dni..tak mas plodne dni...

cimage
22. júl 2021

ja mam aktivnu 2,5r cucacku a uz som v 8tt.

mlska19
22. júl 2021

Sestra otehotnela,ked mal maly 9 mesiacov,kojila ho.A poznam zenu,ktora otehotnela pocas vylucneho dojcenia 2 mesiace po porode.Ja stale vylucne kojim 5-mesacneho,MS nemam,ale som si vedoma,ze to nie je antikoncepcia.

taskataska
22. júl 2021

"Menštruáciu mávam ,čiže aj plodne dni" to stopercentne nevies, pokial si to nezacnes merat a sledovat

lenkaver2018
autor
23. júl 2021

@taskataska kto povedal že si to nesledujem 🙂 sledujem a viem že mávam