Je možné urýchliť tvorbu materského mlieka?

ewisam
30. okt 2011

Nas 2 mesacny, vecne hladny syncek si pyta papat kazdu hodinku, niekedy aj skor.... na jedno papanie vypapa mliecko z prsnika,na druhe z druheho... problemom je ze na tretie krmenie vlastne nema co papat, pretoze mlieka nieje dostatok ani v jednom prsniku. Nasledne je mrzuty, placlivy a nechce spat.
Mamicky so skusenostou poradite mi?

kamajka
30. okt 2011

cajik- 3x krat denne zmes anizu,rasce a fenikla.Ja som si takto nastartovala dojcenie po dvojtyzdnovej prestavke,zabralo to,a caste prikladanie babatka,vela buvat a aj v noci mat babatko pri sebe, kontakt koza na kozu, su vselijake sposoby ale najviac zabera to prikladanie. je tu taka tema vsetko o dojceni- tam Ti skusene maminy pomozu,najdes tam aj laktacnu pporadkynu annag, vela stastia 🙂

ewisam
autor
30. okt 2011

@kamajka Dakujem za bazor. Presne tak, 3x denne pijem cajik na podporu dojcenia. Vyspat sa clovek doruzova nevyspi, kedze vstava kazdu hodinu, ale v ramci moznosti. v mnozstve mlieka problem mieje, ale maly hlados by nevahal vypapat mlieko z preplnenych prs aj kazdu pol hodinu 🙂 Tak to vyzera, ze bude nutne dokrmovanie, co by som nerada zatial...Prikladany je podla jeho ziadosti, ale ked nieje co tahat, krici ...

stvura
30. okt 2011

@ewisam prikladaj stale, cim je vacsia spotreba, tym sa rychlejsie dotvori a dieta nikdy nevypije uplne vsetko, to sa ti len zda. 🙂

strapco13
31. okt 2011

@ewisam http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ako-po... a aj ostatne clanky si precitaj...a ako pise @stvura prikladat a prikladat
a skus 3 hodky ponukat jeden prsnik opakovane a potom 3 hodky druhy prsnik a vyuzivaj techniku stlacania...vasetko najdes na tej stranke, co som dala link

ewisam
autor
1. nov 2011

@stvura netvrdim, ze vypije uplne vsetko, ale tym, ze pije kazdu hodinu, vela nema co pit, vypije co zostane z predchadzajuceho krmenia, no nezasyti ho to tak aby zase vydrzal, kym sa dotvori dalsie. Poobede o piatej mavam prsia vytahane po kolena a chlapec hladny, nevyspaty, pretoze sa uz nenaje tolko aby zaspal, ale zase precka pol hodinku a pyta znova. Dnes som urobila pokus, dala som mu vytiahnut mliecko zbytkove z oboch prs o piatej a ponukla mu este sunar a potvrdilo sa co vravim, prsia prazdne a chalan stiahol este 80 jednotiek....co bol hladny a zaspal akoby ho do vody hodil...
@strapco13 spominane info o technike som nasla aj na mamila.sk, zial nezabera, skusam uz 14 dni a chalan nespi, stale pyta, lebo sa nezasyti, ked nieje cim, vid vyssie

stvura
1. nov 2011

@ewisam vies, problem je v tom ze ak budes ponukat flasku uz nebude tolko pit (neteoretizujem ci si na nu zvykne alebo nie, to je individualne) a tebe sa bude tvorit menej mliecka. Naozaj aj kazych 10 min dojcit...ja som stravila aj dakedy pol dna ze bol maly len a len na prse, nic ine som nerobila. Ono sa to pekne upravilo. To s tym odsatim je tiez take...neviem ci vies spravne odsavat alebo nie, ja napriklad neviem odsavat, lebo som nikdy neodsavala a to dojcim 3 roky vyse. Pripadne skus dokrmovat striekackou alebo ina technika

ewisam
autor
1. nov 2011

@strapco13 samozrejme robim vsetko pre to aby som dojcila, na radu pediatricky, vraj sa poriadne nenaje a preto tak casto pyta a mam ho nechat vyhladovat poriadne hodinovym revom radsej ani nemyslim. Poradila mi, ze malicke deti vonku zaspia a teda sa za dve hodinky mlieko dotvori, tiez nezabera, dnes na mna z kocika hodinu pozeral ako sova a doma spustil krik, kym som mu usta nezapchala bradavkou... Vytiahol co sa dalo a cakal duplu...

ewisam
autor
1. nov 2011

@stvura ja rozumiem, naozaj prikladam, kedy sa len da, lenze ked netecie hneva sa, ako vravim, prsia mam vytahane uz pod kolenami a on hladny a sama uznas, ze pocuvat ho ako krici od hladu nemam nervy...

wera.g
1. nov 2011

taktiež máme doma takého hladoška, papkať pýta každé 2 hodinky, kojím ho z obidvoch pŕs z každého cca 15-20min až potom sa naje, ale už večer po kúpaní keď ho kŕmim, papká aj 45 minút a fakt vidím, že stále saje a ešte je hladný.. Tak ho prikrmujeme ešte.. Včera vypil len 20ml, ale predvčerom po 40 minútovom saní vypil ešte 100ml.. Tak ti držím palce, aby sa mliečko rozbehlo čím skôr 😉

ewisam
autor
2. nov 2011

@wera.g a ak sa mozem opytat akym sposobom ho prikrmujes? Myslim z flase alebo inak. pripadne casovy interval kedy prikrmujes, len vecer, ci pri kazdom krmeni. Mne by totiz stacilo 1-2x za den prikrmit aby som sa zregenerovala

wera.g
3. nov 2011

@ewisam skúšala som najprv cievkou, ale nešlo to, nechcel, tak sme mu dali flašku, viem, že sa to nemá, ale s prisatím problém nemá, prikrmujem ho len večer aj to len keď vidím, že aj po hodinovom kojení je stále hladný a mliečko mi už nejde.. Keď je spokojný napapkaný, tak mu to zbytočne nedávam.
A malý ti priberá? Lebo to prikrmovanie ti musí doktorka myslím odporučiť - nám to odporučila po tom, čo mi za 2 týždne pribral len 80g čo je veeeľmi málo.. Tak nám nakázala prikrmovať večer, že vtedy mám možno mliečka menej a vtedy nám pribral za týždeň 440g, ale začala som aj kojiť z každého prsníka pri jednom kojení a vidím, že pekne priberá 🙂

mis_ka
3. nov 2011

aj ja som toto mala, treba kojit kojit kojit, fakt, to miecko sa dotvori. ja som ani neskusala prikrmovat, bala som sa ze ak raz zacnem, uz neprestanem a dobre som urobila. mliecko sa dotvorilo a dodnes sa pekne kojime. a to boli casy, kedy mi visel na prse kazdu pol hodinu, medzi kojeniami desat minut na vydychanie a zas, nemala som kedy ani na zachod ist, ale oplatilo sa. cim viac UM mu das, o to menej sa ti vytvori mliecka, je to zacarovany kruh...

dankadina
3. nov 2011

skús more milk plus je to drahšie ale mne pomohlo

ewisam
autor
3. nov 2011

@wera.g 😕 no, mne za dva tyzdne pribral 80g a este ma doktorka pochvalila, ze mam dost mlieka, ked tak pekne pribera...ale ze ked chcem mat dobry pocit, aby som si kupila sunar, ze v pripade nudze, ale je mi vraj zbytocny...
@mis_ka presne tak ani na zachod nemam kedy...
@dankadina skusim, vdaka

wera.g
3. nov 2011

@ewisam čoo? to fakt? veď bábo by malo pribrať 100-200g za týždeň, 40g za týždeň je veľmi málo, tiež sme tak pribrali a aj laktačná mi povedala, že to je veľmi málo.. 😕

wera.g
3. nov 2011

@ewisam joj ale ty máš staršie bábenko, tak potom možno je to ok, to neviem koľko má 2 mesačné priberať 🙂 náš mal ani nie 3 týždne 🙂

ewisam
autor
3. nov 2011

@wera.g moja chyba, zabudla som dopisat jednu nulu, pribral 800g 🙂

mis_ka
3. nov 2011

@ewisam ked ti tak krasne pribera tak vobec neries UM, pekne koj ako doteraz, laktacia sa upravi podla potreby a vobec sa o nic nestrachuj 🙂

wera.g
3. nov 2011

@ewisam joooj tak to už hej, 800g je parádička 🙂