Je odsávanie mlieka nutné?

leeenka26
16. feb 2011

ahojte, chcem sa spytat, ci si ma kazda zena zaobstarat odsavacku na mlieko, teda samozrejme ak to mlieko aj po porode ma, alebo sa odsava mlieko len vtedy, ak je ho vela, pripadne ked mamicka chodi do prace a musia dieta nakrmit dieta pribuzni?V tomto som uplny laik a pytala som sa to mamy, a ona povedala ze nemusim zatial a ze dieta budem aj potom normalne kojit, ale ked ´ja neviem, to je predsa ina generacia takze neviem koho sa mam este radsej opytat. Dakujem za odpoved. 😀

patylety
16. feb 2011

ahoj , ja mam dve dcery, nikdy som to nepotrebovala a ani by som to nerobila, v nemecku sa daju pumpycky akj uz chcu mamicky za par eur pozicat na dlhe mesiace, vytahuje to aj prsia, ja som kojila vyse roka obe dcery a ani ma nenapadlo take nieco robit a ak budes mat vela mliecka tak si odstrekuj sama do flase...

stanusa
16. feb 2011

odsavacku si zatial nekupuj, uvidis po porode ci ju budes potrebovat - ci budes mat vela mlieka alebo ju budes potrebovat na rozbehnutie tvorby mlieka, takze tvoja mama ma pravdu

mau
16. feb 2011

Ja som ju potrebovala kvôli nadmernej tvorbe mliečka po pôrode... Ale dopredu by som ju nekupovala! V prípade potreby sa dá zapožičať priamo v pôrodnici.

ivett1
16. feb 2011

@leeenka26 ahoj...je to individualne, uvidis az priamo po porode, zatial sa tym nemusis zatazovat...ak by si aj mala problemy s rozbehnutim mliecka a musela by si pouzit odsavacku, tak v porodnici su k dispozicii...aj ja som pri oboch pouzila na rozbehnutie mliecka odsavacku, ale to bolo okolnostami......inak najlepsia "odsavacka mlieka" je predsa len dietatko 😉

miskap
16. feb 2011

Ja som kojila syna 2,5 roka, dcérku ešte dojčím( má 27 mesiacov) a odsávačku som nikdy nemala. Deti som prikladala podĺa ich potrieb a nemala som žiadne problémy. Keď som musela odísť z domu na jednu noc, odstriekala som si ručne. Myslím si, že keby si nutne potrebovala odsávačku, dokážeš ju kúpiť bez problémov ( hypermarkety sú otvorené stále alebo pohotovostná lekáreň) Uvidíš podĺa situácie, ale zatiaľ by som ju nekupovala.

alenk
16. feb 2011

lenka, nekupuj vopred. uvidis ci ju vyuzijes, kupis ju hocikde. ja som mala nadmerne vela mlieka a kupovala som si ju az piaty den doma, dovtedy som zvladala odstriekavat rucne.
no a mamy toto tazko asi poradia, kedze vtedy odsavacky neboli 🙂

stvura
16. feb 2011

Ja obe svoje deti kojim - s kojenim som prestala akurat jeden den po porode a odsavacku mliecka som nikdy nepotrebovala. Je prevda ze som od nich este neodisla na dlhsie ako styri hodiny, ani jedno nikdy nepilo z flasky UM. Kojit podla potreby, odsavacku nebudes potrebovat, iba ak by si mala naozaj nadmernu tvorbu mliecka. Tiez je dobre ak si naozaj odskusas v nemocnici ktora odsavacka ti bude vyhovovat.

janka2732
16. feb 2011

ja som odsavačku mala v nem.kedže som mala vela mlieka musela som si odsavat 🙂

katkatt
16. feb 2011

Ja som si tiez povedala, ze si kupim az ked budem potrebovat a doteraz som nekupila (este kojim), lebo nebolo treba. V nemocniciach odsavacky maju. Aj ked svoja je svoja... Ale kupovat to dopredu "pre istotu" sa mi zda zbytocna investicia.

renatka100
16. feb 2011

ja by som si odsavačku určite kúpila pred pôrodom a nabalila si ju do pôrodnice. Na 3. či 4. deň sa ti vytvorí veľké množstvo mlieka a nebudeš vedieť čo s ním, v nemocnici ti ponúknu obstarožnú a celým oddelením používanú ručnú odsávačku, ktorá iba spôsobuje bolesť a nič ňou nevytlačíš. AK si kúpiš ručnú nie je to až tak veľká investícia. Ja ju využívam každý deň, mám elektrickú Avent a keď už som z malej vyšťavená, tak si odsajem mliečko a dám jej ho potom, prip .manžel. Nie sme predsa v dobe kamennej, aby sme odsávali ručne, keď odsávačka to spraví za päť minút bez bolesti. P.S. Mne ju manžel doniesol o 6 ráno do pôrodnice, pretože všetky erárne boli požičané a a ja som mala prsia ako balón na prasknutie.

rybka13
16. feb 2011

Suhlasim s Renatkou, v porodnici je jedna odsavavacka na cele oddelenie a ma asi 10 rokov 😅. A to mi ju moc ani neracili najprv pozicat, lebo vraj sa mi este netvori mlieko (na treti den po porode.. ked sestricka z porodneho oddelenia skusila rucne stlacit moje prsia 😝 ) ! a ked mi ju predsa len dali, tak som uz pekne odsala 30 ml...
Pre mna bola odsavacka strategicka vec, hned z porodnice som si ju letela kupit, lebo mala sa mi neprisala do 10 dna po porode a dovtedy som odsavala, najprv za pol hodku 10 ml asi 5x za den... ale rozkojila som to uplne krasne 😀, teraz po 14 mesiacoch sa neviem zbavit mliecka, malu som uz odstavila, a kebyze nemam odsavacku, tak schytam teraz dobry zapal, lebo prsia sa mi stale nalievaju aj potom ako je mala uz 4 dni odstavena. A rucne sa vyzmykat - tak to mne neslo ani nahodou, ked tak par kvapiek, zatial co elektrickou odsavackou som pekne vsetko vysala. Ja nemam Avent, ale znacku Medela, stala asi 70 Eur a som s nou spokojna.
Pouzivala som ju napr. aj ked som si raz potrebovala dat lieky pocas kojenia, tak potom 1 den dokrmovala, kedze svoje mliecko som nemohla dat. Alebo prvy mesiac dva - ked odsajes a das z flase, tak to bude mozno jednoduchsie, lebo dieta niekedy saje dlho.. ale bacha, potom si moze zvyknut na flasku...
Niekto hovori, ze rucna odsavacka je lepsia, lebo mozes behat po byte a odsavat, ale vraj elektricke su vykonnejsie.
Ved uvidis, ak sa Ti mala pekne prisaje do 2-3 dni po porode, tak mozno ju vobec nebudes potrebovat, prinajhorsom Ti ju donesu do porodnice, alebo sa po nu stavis cestou z porodnice ako ja 😀