Je pravda, že po menštruácii materské mlieko zmení chuť a je ho menej?

bershka
10. máj 2009

baby, je pravda, že keď žena dostane menštruáciu, tak ustupuje mlieko a zmení chuť? odkedy som dostala, tak mi rapídne kleslo mlieko

zuzula25
10. máj 2009

ono by nemala klesat produkcia mliecka,len ze chut sa zmeni

bershka
autor
10. máj 2009

no mne takmer zmizlo

zuzula25
10. máj 2009

len pi vela tekutin,ono mozno mate aj laktacnu krizu,papaj homeopatika,pi vineu a zas bude fajn,
mozno ti niekdi napise,ze pri menzese klesa produkcia mliecka,ale ja som to este nepocula,ja som este menzes nemala,len obcas slabulinky ruzovy vytok a na mliecku sa to nastastie neodrazilo-sice mne keby klesla produkcia mliecka,tak uz asi nemam nic 😝

pistok
10. máj 2009

bershka ja už nekojím asi mesiac
ale menstruáciu som mala hned hádam už v šestonedelí a nepravidelne po 30 až 35 dnoch počas celého kojenia - zhruba 9mes. teraz mám už normal 28dnový cyklus
ale o tom som nechcela
teda všimla som si, že vtedy syn nebol prisatý vkuse - asi zmena chute mu nevyhovovala, ale papal
inak menej mlieka som nepostrehla, ale možno je to u teba zvačšenou unavou organizmu, že na tých pár dní má toho viac na práci tvoje telo
pokial to ide nevenuj tomu velmi pozornost a žiadny stres
uvidíš bude zas fain, len vydrž
🙂

mamutka
10. máj 2009

bershka, ja som mala rovnaky pocit! 6 mes po porode prva mrcha a od prveho dna som mala pocit ze mlieka je menej, maly sa casto dozadoval a najpresnejsi udaj pre mna bol, ze nestacil jeden prsnik, ako zvycajne, ale potreboval druhy, potom znova pytal, proste aj sama som citila, ze sa nezasyti...otrasne. Jak koncila mrcha, vsetko sa vratilo do normalu. Ale chutilo mu stale, tak neviem ci sa chut menila. Chudak len pytal a nebolo mu dost...

belanka
11. máj 2009

ja som dostala menzes hneď po šestonedelí a kojila som 21mesiacov.mlieka som mala až moc a ak sa aj niečo zmenilo(nepostrehla som),malej to nevadilo.ozaj treba veľa piť a nestresovať sa

mamutka
11. máj 2009

bershka, to mas mozno aj klasicku laktacnu krizu, my sme to mali pri rastovom spurte, aj ked mal maly tri mesiace.
Toto pri kramoch bolo ine, ovela mensi problem, ale mala som dojem ze ani pitie vody, melty a vinei na litre nepomahalo. proste sme to preckali. a kojime dalej ako o dusu, neboj

pistok
11. máj 2009

mne pomahali teplé výdatné polievky
ozaj skoro horúce a to mi už pri konci taniera niekedy tieklo mlieko po tričku, tak vtedy rýchlo šup za drobcom a ten ani tahat nemusel
vela je to o psychike

pistok
11. máj 2009

teda toto som praktizovala stále nielen počas menštruácie
najviac sa mi osvedčila vajíčková zapražená polievka a vela rasce do toho
aj timi bol spokojný, že bruško nebolelo - rasca je na prdíky i zvyšuje tvorbu mlieka

zuzkasm
11. máj 2009

ja som mala menstruaciu po 3 mesiacoch od porodu a s kojenim mame trosku problem, ked sa malicka prisaje, za chvilku ju to omrzi, lebo jej nic netecie, potrebujem viac casu, kym sa mlieko spusti..raz sa stalo, ze mala bola z toho uz taka nervozna, ze sa odmietla aj prisat a museli sme to riesit flasou.

uzasnucka
18. máj 2009

ja som dostala menstruaciu takmer hned po sestonedeli a mala som ju pravidelne. Malicka bola vtedy viac nervozna a aj lekarka mi vravela ze mliecko ma vtedy inu chut a dieta moze byt viac nervozne.
No len teraz priblizne ked uz mala moja mala asi osem mesiacov tak mi zacali meskat a mala som take krvave spinenie gynekolog mi dal asi po dvoch mesiacoch vyvolavacku ale povedal mi ze ked este kojim tak to vobec netreba riesit kedze tehotna niesom a teraz mi zasa meska tak neviem ci je to normalne - nemate niekto nejaku podobnu skusenost a neviete mi poradit.

tamka84
18. máj 2009

aj ja ked dostanem menštruaciu tak mi klesne množstvom mliečka... ☹

annag
18. máj 2009

počas menštruácie sme aj viac podráždené, precitlivené, svoje emócie prenášame na detičky, mliečko sa ťažšie spúšťa, bábo sa hnevá. Je to vždy prechodné obdobie - pomôže ľahnúť si do postele s bábom, vziať si ho k sebe na celú noc, dojčiť ho, hoci si prsíčko aj pocucká, ak mliečko ide ťažšie vonku, pomôže stláčanie prsníka , zmena polohy pri dojčení, prestriedanie prsníkov. Pozor, aby sme na menzes nezvalili inú príčinu

janka_pn
19. máj 2009

ja som dostala menzes po prvykrat predvcerom, ale nevsimla som si ziadnu zmenu 😅 , mala ma vysava o 106 😀

akejka
19. máj 2009

no moja malá v období menštruácie pila menej, stále sa krútila na prsníku, vymýšľala...musela som ju kojiť veľmi často v tomto období, aj každú hodinu a z oboch pŕs. Podľa mňa jej nechutilo, lebo ja som nervózna nebola...
Vždy sa to opakovalo počas každej menzes...

janzi
19. máj 2009

janka_pn heej vitaj v klube 😉 ja som dostala v piatok rano 😅 nase tela su tusim rovnako nastavene....skoro narovnako porod, mrcha 😀 a mala papa tiez normalne, ako vzdy .....

janka_pn
22. máj 2009

janzi 😀 , asi ano 😀, a chd si pozriet temu kazde dieta sa vie naucit spat 😎

cestovatelkaandrea
22. máj 2009

no baby ja si mliecko iba odsavam takze mozem vidiet aku mam produkciu. ja som si vsimla ze mi troska klesla produckia mlieka pocas menstrucie. ale nebolo to nic velke len nejakych 50ml na jeden den, takze to bolo stale ok. chut sa mi asi nejako nezmenila, lebo syn taketo mliecko pil a pije bez problemov stale. skor pre MNA je odsavanie pocas menstrucie hotova pohroma. viac to vtedy boli a dlhsie to trva, kym sa odsaje tolko mlieka kolko treba. ale da sa prezit, ved nie som jedina 🙂

marosko08
17. aug 2009

ahojte.zo zaciatku som si aj ja myslela,ze pocas menstruacie mliecko chuti inak.skor by som sa teraz priklonila k tomu,ze sa moze pomalsie pustat,preto nas maly je tiez trosku nervoznejsi,ked pije mliecko pocas menstruacie.kata.papa

lyongirl
18. aug 2009

či mám mlieka menej netuším, malý sa nesťažuje, menštruácia už skončila a ani sa netváril, že by malo nejakú inú chuť. A nepostrehla som nič ani pri prvom, ani teraz pri druhom...

jana87
19. aug 2009

ahojte, ja som dostala menstruaciu 9 mesiacov po porode a malemu chuti aj pocas nej, len tiez som postrehla, ze sa mi tvori menej mliecka vtedy.

grenka
15. mar 2011

@jana87 tak aj ja som zbadala teraz ze pocas menzesu bol len pri mne aj akoby bolo menej mlieka....aj on nerzvoznejsi a v noci sa mi budil aj 3x ...menzes skoncil a uz je vsetko v poriadku a budi sa iba 1x...uz som si myslela ze stracam mlieko 😒

jarmilaf
22. jún 2011

ahojte. moja dcérka v 4. mesiacoch konečne chcela cumlík, konečne necumle mňa a je omnoho kľudnejšia. problém nastal v tom, že o dva dni potom som dostala slabý krvavý výtok, no a teraz o mesiac sa mi dostavila menštruácia. som z toho akási vedľa, dcérka je nervóznejšia, ťažšie sa spúšťa mliečko a mám obavu, že o mlieko prídem. Rady tipu: - no keď už máš menštruáciu, s mliekom sa môžeš rozlúčiť- , ma vytáčajú a verím, že to tak nebude.

luciole
22. jún 2011

@jarmilaf ahoj, ja by som sa na tvojom mieste z toho cumla netesila, lebo si si prave tym zrejme uskodila. Ked tvoja dcerka prestala stimulovat prsniky prirodzene tak, ako doteraz, telo dostalo signal, ze uz ho nie je tolko treba a produkciu znizilo. Z cumlania cumlika sa to zial na tvoje telo neprenasa 😉 Zaroven vzhladom na iny mechanizmus satia z prsnika a cumlika moze mat dcerka problem aj so spravnym prisatim a o to menej este stimuluje bradavky, horsie sa jej pije, nevytiahne si dostatocne mliecko a je nervozna. Nasledne to prave aj mohlo spustit menstruaciu, lebo ta je rovnako sucastou celeho toho prirodzeneho cyklu. Jednoducho si dala telu signal, ze mliecka uz nie je tolko treba a ono dokonale zareagovalo a nastavilo vsetko na novu situaciu. Takze si dovolim ti odporucat, aby si jej ten cumlik zase citlivo vzala a rychlo kontaktovala laktacnu poradkynu 🙂 Bud osobne (zoznam na www.mamila.sk) alebo aspon tu sa porad cez konika. @strapco13, @dugyna, @ajkaag, @prsky @atrami @olzden

strapco13
22. jún 2011

@jarmilaf uplne suhlasim s @luciole

dm1
22. jún 2011

@jarmilaf urcite neznamena ze ked mas uz menstrulaciu prides o mliecko ja som dostala 1x ked mal maly cca. 9 mesiacov a kojila som donedavna teda do 25 mesaicov 😉

diabliq6666
30. jún 2011

ja som dostala menzes hned po sestonedeli a odvtedy sme na um...zo dna na den bolo mliecko prec☹