Je striedavé dojčenie z oboch prsníkov počas jedného dojčenia odporúčané?

sandy7733
9. aug 2020

Ahojte, prosim poradte, je dojcenie striedavo z oboch prsnikov pocas jedneho kojenia odporucane? Viem, ze vsade sa hovori striedat prsniky v kazdom dalsom kojeni? Akurat sa zamyslam ci to neznizi produkciu mliecka z nejakeho prsnika ak sa striedaju prsniky az v kazdom dalsom kojeni pricom male si niekde vypyta viac a niekde menej? Nieje lepsie stopnut si rovnaky cas na kazdy prsnik pocas jedneho kojenia? Dakujem vopred za odpovede. 🙂

lucy0807
9. aug 2020

@sandy7733 niekomu vyhovuje dojčiť len z jedného, niekomu prestriedať obe, to je individuálne, ja dojčím len z jedného vždy, mlieka som mala dosť...pokiaľ dojciš na požiadanie, tak sa o zníženie produkcie báť nemusíš

pribinak
9. aug 2020

Je to individuálne. Keď chceš môžeš prsníky striedať počas 1 dojčenia. Niektoré matky striedajú, lebo potrebuju uvoľniť ten tlak v prsiach.
To Stopovanie veľký zmysel nemá, dieťa pije rôzne, raz od hladu, inokedy od smädu, najmä teraz počas horúčav.
Niektoré deti si teraz pýtajú pit viac, iné nie.

ivangeline
9. aug 2020

Ja z jedného. K večeru z oboch. Unavená = menej mlieka. XD

denkadenisa
9. aug 2020

Ja na jedno dojčenie jeden prsník, potom výmena. Na začiatku som menila pri jednom papaní ale malého to rozčuľovalo a výsledkom bol plač, takže som s tým prestala.